Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

berunka
13. máj 2010

teda babo rad s tema sedackama.Ela ma ted cca 11kg, bude mit rok a pul. tak nevim jestli jit do sedajdy 9 - 36 nebo jeste do 9 - 18kg.druhy ditko planujeme jestli se zadari na pristi rok.

ygreen
13. máj 2010

berunka: já bych radila toho Cybex Pallase nebo Kiddy Comfort pro nebo Infinity, pokud by byla dcerka menší. Obecně se doporučuje vždy jedna váhová kategorie, ale pultíkové jsou výjimky, páč jsou opravdu kvalitní a bezpečné i v kategorii 9-36kg.
Já také hodlám dcerku kterou čekám dát z vajíčka do pallase. A pokud nemáš předsudky vůči pultíku, tak ho doporučuji zkusit, je fakt super 😵

Jinak v kategorii 9-18 určitě Romera. Ale pokud je dcera vyšší, nebo i normálně vzrostlá, tak počítej, že je tahle kategorie tak na rok. Můj syn je vyšší a z této kategorie vyrost v 1,5 roce 😅

berunka
13. máj 2010

ygreen: Ela ma v 17 mesicich tak tech 11kg a 77cm,takze je spis mensi.Ja prave porad premyslim o te pultikove.Manza k ni moc duveru nema tak uvidime az ji prubnem nekde v obchode.Ty mas pultikovou pro prvni ditko?

musko
13. máj 2010

beru - ja som tiež za pultíkovku 9 - 36 kg :o)

ygreen
13. máj 2010

beru: ne, z vajíčka musel v 6 mesících, tak jsme koupili besafe do protisměru a z té vyrostl v 1,5 roce a zrovna šla na trh pallase a tak jsme šli do ní. U nás v květnu 2008 má jedno dítko kiddy comfort, a dva kluci Pallase. Pusť manželovi video kiddy, co je výš. Na youtoube je i video s pallasem. Ukaž mu ADAC testy. A manžel uvidí.

Dcerka je menší ta by toho romera ještě mohla mít, ale pak byste mohli mít problém přechodu na další sedačku. Teoreticky - sedačky 15-36kg jsou od výšky 100cm. A 9-18 jsou do výšky - tak cca 90??? Pokud neroste dítko spíš do šířky 😉 Pak vzniká stejný problém - sedačka 9-18 je mu úzká a do 15-36 zase ještě nedorostlo.

pett7
13. máj 2010

O tom, že cybex a kiddy jsou nejlepší v kategorii není pochyb nevýhodou je , že nejdou dát do každého auta které je zrovna k dispozici a to u nás asi rozhodne o výběru ☹

ygreen
13. máj 2010

pett - to je pravda, kdyby jste měli dítko od cca 1,5 roku, jako my, když jsme kupovali pallase, tak je to v pohodě, páč nemusíme mít tu polohovací základnu. Ale kdo nezapne Pallase tak zapne Kiddy - v Mondeu se zapne určitě, kamarádi ji mají.

berunka
13. máj 2010

ygreeen a pro 1,5 stare ditko jste kupovali tu 9 - 36kg? na vieo jsem mrkla a manzu presvedcila.ted jeste dat dohormady penizky,jsme na tom s nima fakt na stiru.Tim ale nechci rict ze chci na dceri setrit to ani nahodou.a nevite jaky je rozdil mezi Kiddy comfort pro a kiddy life pro?

ygreen
13. máj 2010

http://www.kiddy.bejby.cz/dokumenty/comfort.php
rozdíl je podle mě v designu a novým materiálům, a má jen o malilinko lepší známku v testech.

Jinak na těch výše vložených fotkách je synovi cca 18měsíců 😉 ale je trochu vyšší a těžší, než průměrné dítko 🙂

bajciatko
13. máj 2010

ygreen mozno si to tu uz niekde pisala, len sa mi nechce hladat v diskusii... preco si si nekupila Kiddy ale Pallas?

ygreen
13. máj 2010

vyzkoušela jsem obě, ale pallas mi přišel komfortnější, měkčí, takový celkově pohodlnější a širší (i když u kiddy se, když se sedačka vytahuje do výšky, současně rozšiřují ramena) a hlavně mi přišla bezpečnější kolem hlavy, je tam zvýšená boční ochrana. A i kolem ramen mi přišla mohutnější. A ta možnost zaklánění hlavičky je taky super. O cenu ani tak nešlo, i když 2 tis. jsou 2 tisíce 😉 Jo a teď si nejsem jistá, ale řekla bych že až se dá pryč pultík, tak Cybex solution má lepší výsledky testů.
Kiddy má zase nějaký materiál honey, který se jakoby smršťuje, ale mě na dotek přišla tvrdší a subtilnější než na fotkách 😉 určitě zkuste obě a uvidíte, chybu neuděláte ani s jednou.

bajciatko
13. máj 2010

ja som cenu este ani nepozerala, ani neporovnavala, no aj na to pride, ale urcite nebude rozhodna pri rozhodovani...., ide skor o to, ze Danielka tam pojde rovno z vajicka, ze ako jej to bude sediet takej malej, zatial sme vo vajicku OK, neviem dokedy, ale je dost dlha, tak moze byt, ze coskoro budeme hlavickou prevysovat vajicko. Tak ci v tych sedackach nebude "utopena" 🙂

kackaj
13. máj 2010

Ahoj holky, můžete poradit, kde je velký a dobrý výběr autosedaček v Brně? Nejlépe tak, aby tam měli romerky, evolvu, maxi cosi a cybex pallas, ať můžeme objektivně rovnou na místě porovnávat. Díky za tipy🙂

ygreen
13. máj 2010

kackaj - tad yv praze mají vše v Babyparku, tak jestli ho nemáte i u vás 😉

ygreen
13. máj 2010

tedy krom kiddy, tu mají málokde

kackaj
13. máj 2010

Jooo, tak to nevím ygreen...nic mi to neříká, ale zkusím popátrat🙂 Díky🙂

bajciatko
13. máj 2010

No ved toto, ja neviem kde to u nas idem hladat, ci uz kiddy alebo cybex..., podla mna to bude dost problem aj na SR, specialne v Banskej Bystrici alebo okoli :(

ygreen
13. máj 2010

kackaj http://www.babypark.cz/
Babypark Brno
Netroufalky 770/16
625 00 Brno

kackaj
13. máj 2010

ygreen, díky, právě jsem to taky našla🙂 Tak uvidíme, jestli jsou tak vybavení, jako u vás v Pze🙂 Na netu teda zdaleka všechno nemají...

ygreen
13. máj 2010

my ji kupovali v babystar na černym mostě

aktak12
13. máj 2010

Ahojte, neviete mi poradit, kde by sme si mohli ist vyskusat tu Cybex Pallas v Bratislave? Nechcem totiz kupovat bez vyskusania, ci sa bude aj malej pozdavat tak ako mne a hlavne ze ci sa nam vojde do aftiaka a ci su dost dlhe pasy (Fiat stillo multiwagon) Inac mala ma 8,5 mesiaca, (10kg a 74cm a vo vajicku sa jej uz moc nepaci). Myslite, ze je uz teraz vhodna aj pre nas, alebo radsej riesit nejaku inu, kedze dost casto cestujeme. Dakujem

jamaat
13. máj 2010

Ahojte. Opäť som k vám nakukla. Po pár mesiacoch sme boli opäť pozrieť autosedačky a vyhrala Babysafe Izi Comfort. Ešte sme nekúpili, ale už asi nebudeme špekulovať. Jedine že by ste mi povedali nejaké závažné chyby.

anesim
14. máj 2010

Aktak Cybex na Slovensku nájdeš asi iba v BA v Brendon - OC Rača, ja som tiež do viacerých písala, ale vyzerá to tak, že nie je záujem predávať to na SK, tak som objednala z Čiech( Solution X - FIx ), ale ešte neprišla.

ninny
14. máj 2010

ygreen má pravdu, pultikové autosedačky sú veľmi bezpečné a kvalitné i v kategorii 9-36kg, aj my sme sa rozhodli práve pre takúto sedačku - Kiddy Comfort Pro.
Kuknite k nám do témy,
je tam fotka 11 mesacneho dievcatka práve v tejto sedačke a nie je ani ten najmensi problem 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/jun-cerven...

ninny
14. máj 2010

ygreen, no ako Ťa tak opäť čítam, tak zase váham... už som mala jasno v tom, že kupíme kiddy... ale ten tvoj príspevok ma nechal opäť v pochybach či kiddy alebo cybex.. kurník 😀
akurát, že kiddy sme si už vyskúšali v jednom obchodíku v TT a Cybex netuším kde by mohli mať a bez vyskúšania nechcem...

ninny
14. máj 2010

asi je načase prestať váhať a porovnávať 😝

nanika
14. máj 2010

A zasa sme tu pri testovani a netestovani. Cybexky este nie su vsetky otestovane.
Kazdy uprednostnuje nieco ine, u kvalitnej sedacky je jedno, ci ma pultik, alebo patbodovy pas, opakovane pripominam, ze vyber sedacky je na rodicovi, ktory musi zvazit viacero hladisk, vratane ceny.
Evolva patri vo svojej kategorii k spicke, v testoch treba vediet citat, nic nie je len cierne, alebo biele. Ano, niektore deti dokazu otvorit pasy, ine sa z nich vyvliekaju. Ale vacsina to nerobi. Ak dieta dosiahne na klucku auta, ja nerozumiem potom, na co su dobre detske poistky...
Este sa musim zastat celkovo znacky Romer-Britax. Je to vyrobca, ktory je na trhu styridsat rokov a stale inovuje a vyvija. Ak este neviete, vyvinuli napriklad Isofix, ktory je dnes uz bezne pouzivany.
Preco som to takto napisala? Pretoze sem chodia na forum maminy, ktore idu po vajicku kupovat sedacku a momentalne je tu citit tlak na cybex a zatracovanie romera, pripadne inej znacky, este snad okrem Kiddy. Ziadna znacka, podotykam, naozaj ziadna nema vsetky sedacky vo svojom portfoliu testovane, ak je jedna otestovana, s dobrym hodnotenim, neznamena, ze ostatne su take tiez. Tyka sa to aj Romera.
Takze hlavne treba citat, stranky vyrobcov, fora brat s odstupom, popytat sa v obchode a hlavne si sedacky ohmatat priamo na predajni. Kazdy si poznate svoje dieta najlepsie vy, viete odhadnut, co je pren najlepsie a co sa aj zmesti do vasej penazenky. Ci uz sa peniazky najdu na spickovu testovanu, ci otestovanu priemerne, alebo znamejsiu znacku netestovanu vobec. Lebo kupujete vy, nie forum...

musko
14. máj 2010

nani - 100% súhlas :o)
Co sa týka Romera - starší syn mal a má - už druhú a maximálna spokojnost!
Ja to na rodičovi, čo kúpi. My sme sa rozhodovali medzi Evolvou a Kiddy - no a našiel sa Kiddy z druhej ruky za dobré peniaze. Inak asi máme Evolvu, pretože sa dala oskúšat v KM a sú na nu dobré referencie....

loginko1
14. máj 2010

Súhlasím s nanikou.
Pre mňa odrádzajúca je výroba Cybex autosedačiek v Číne, ja v nich nemám dôveru, Romer-ky sa vyrábajú aj testujú priamo v Nemecku a taktiež aj cenovo sú na tom už dlhšie výroborne.
My sme kupovali pred dvomi rokmi ešte King TS za viac cca 6400 Sk a teraz sotjí KING PLUS pod 200 Eur, čo je super...

Recaro má taktiež výrobu v Číne...stačí, aby nejaký dobrák v úmysle znížiť náklady len málinko zmenil výrobu-plast-stane sa krehkejší a dopadne to tak ako to dopadlo a v testoch bezpečnosti Recara v ČR neprešli....