Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

musko
14. máj 2010

logonko - ano - ale dnes sa skoro všetko vyrába v Cíne........

loginko1
14. máj 2010

nuž, ale Romerky nie 😉

bajciatko
14. máj 2010

Ja by som znacku Cybex az tak neodsudzovala, lebo Cybex Solution X-fix v testoch ADAC dopadli dobre (tak ako aj Romerky), dokonca v testoch Auto Build az velmi dobre, tak si nemyslim, ze by zrovna na Pallas isli pouzit nejaky iny material (aj ked sa vyrabaju v Cine), to by isli sami proti sebe a to si taka znama firma nemoze predsa dovolit.
Ja sama som sa este nerozhodla, zvazujem niekolko typov a znaciek, ale na to sa uz po technickej stranke musi pozriet manzel 🙂

martinape
14. máj 2010

Ahoj všichni. Musím použít ono známé babo raď. A to opravdu vážně. Teď jsem rovnala potah na vajíčku a ke svému velkému úžasu jsem zjistila, že je jen do jedenácti kil. Jenže naše Karolínka má teď, v osmi měsících a týdnu, kil skoro dvanáct. Co by se mohlo stát, když je v sedačce nad limit? A co teda máme koupit za sedačku? Romera kinga? Ale nedáme spoustu peněz za něco, co už bude Káje za třičtvrtě roku malý? Anebo pallase? Tam je to ale od devíti měsíců, to nám ještě není, ale předpokládám, že ty měsíce jsou orientační, že předpoklad je, aby mimi sedělo. Je to tak? Kája suveréně sedí už skoro dva měsíce, tam by problém nebyl. Ale teda pallas není testovanej? Já bych radši tesovanou sedačku, to by byla kiddy, ale zase tam mi vadí, že někde polohovat za jízdy. Jsem to ale vybíravá. A je to polohování u pallase znatelný? Vozíte v něm někdo třičtvrtě roční mimi?

nanika
14. máj 2010

Loginko neodsudzuje cybex, len ma realnu obavu. Ono to totiz chodi tak, ze si firma, rozhodnes sa cosi vyrabat, tak skocis do ciny, najdes fabriku, ktora bude vyrabat tvoj tovar na zaklade tvojho kvalitativneho zadania. Ibaze uz nedokazes skontrolovat tych par jedincov, ktori sa rozhodnu na tebe trhnut a niekde usetrit. Nehovorim, ze sa to stava u cybexu a nehovorim, ze sa to vobec stava u autosedaciek, ale je to velmi bezna prax 😠

nanika
14. máj 2010

Martinape, ta vahova hranica je bezpecnostna, potial ti vyrobca ruci, ak ju presvihnes a zhavarujes, mozu sa ti utrhnut pasy, alebo sa vysmykne z autopasu :(

ygreen
14. máj 2010

martinape - Cybex pallas je testovaný, jen ještě nebyl v testech ADAC, ale to ničemu nevadí. Já se jimi ráda řídím, jelikož jsou nezávislé. Jinak si většinou výrobci testují sami. Určitě bude v testech 2010, páč je to teprve druhá sedačka s pultíkem. Já osobně dám na testy než na povídání prodavaček v obchodě - ty nám doporučili už "kravin". Jsou třeba hoodně zaujatí vůči pultíkům. A pak nám doporučili Concord, kterej zrovna v testech vyšel špatně. Je dobré juknout na video testů ADAC na jejich stránkách. Odkazy najdete na www.autosedacky.estranky.cz. Mě popravdě dvakrát nezajímá, že si někomu hoví dítko v babypointu, nebo ve ferrari - to bych nikdy nekoupila, protože vím, že třeba ferrari sedačky prošli testy docela špatně a pak jsou značky, které ve mě důvěru nevzbuzují.
Základna pallasu je solution X a ten vyšel v testech velmi dobře.
Když jsem porovnávala Cybex solution X a Romera 15-36kg, tak se mi i tak víc líbil Cybex, protože mi přišlo, že má širší sedací plochu.

Každopádně tady nikdo neříká že jiné sedačky jsou horší. Hlavně Romer je špička, o tom žádná. Ale spíš se tu řeší, zda zvolit menšího Romera a mít ho tak na rok a nebo rovnou pultíkovou kiddy nebo pallase.

dadka2
14. máj 2010

Ahoj, s tím, že prodavačky občas říkají nesmysly musím souhlasit, nám jedna tvrdila, že testy nejsou tak důležitý, nutila nám sedačku, který vyšla v testech průměrně a že nám ukaže, když jí připoutá v autě, tak s ní bude lomcovat, jak bude chtít a sedačka se ani nehne....Tak by mělo zajímalo, jak chce tím lomcováním nasimulovat náraz auta......

bajciatko
14. máj 2010

Ygreen to vystihla, tu sa riesi, ci hned z vajicka ist do sedacky 9-36 alebo 9-18 a potom kupovat dalsiu, tak nam ponukla moznost Pallas (ja som o nej doteraz nepocula a ani o Kiddy), tak som sa o nu zacala zaujimat a pride mi to vhodne, len nemam moznost ju vyskusat, neviem kde u nas by sa dala a do Blavy to mame dost daleko..., kazdopadne nie sme este rozhodnuti, ale velmi rada som uvitala moznost rozsirit si obzor, lebo doteraz som silne uvazovala o Romer, teraz tych sedaciek zvazujeme uz trochu viac...., podla mna tu nikto nic nepretlaca, je to volna diskusia a kazdy si moze vybrat to co mu vyhovuje. Ja som stastna, ze tu vsetci ste prihlaseni a ze moj obzor sa rozsiril, aj ked pravda je, ze vybrat si uz musime sami 🙂

suzicka
14. máj 2010

Ahoj a co hovorite na concord trimax 9-18, alebo 9-36, mate ju niekto ste s nou spokojny,???

musko
14. máj 2010

Ako už vyššie písala ygreen, v testoch nevychádza až tak dobre, osobne sa mi nepáčia - prídu mi také tvrdé.....

ygreen
14. máj 2010

trimax ne 😝

ninny
14. máj 2010

trimax - ee 😔 za tú cenu môžeš mať oveľa kvalitnejšiu autosedačku s dobrými výsledkami v testoch..

cka
14. máj 2010

Ahojte, nasa skusenost.
My mame Kiddy, nasa mala ma 11 mesiacov, boli sme ju kupovat, ked mala asi 9 mesiacov, vzali sme malu so sebou a kazdopadne, chceli sme ist do kategorie 11-18kg ci ako, proste tu prvu, po vajicku. Ked sme malu do takejto Kiddy vlozili, museli sme hned zvysovat opierku, lebo kiddy su zvlastne svojou konstrukciou. A opierka bola zdvihnuta na doraz. Tak sme kupili od 11 do 35 kg Kiddy s pultikom ochrannym. Takze treba urcite skusat babo, hoci kazdy, komu povieme ze mame tu druhu vahovu kategoriu, nas zahriakne, ze preco, ved to nie je bezpecne. Ano, mozno, ale zalezi od konstrukcie kiddy, a tie su jedine taketo. A preco Kiddy, maju dobre hodnotenie, ako Romery, a su nemecke. A nemci si daju sakra zalezat na bezpecnosti. Tak preto Kiddy. Ved posudte sami. Ahooojte.

A inak, treba fakt dbat na testy addac.

ninny
14. máj 2010

cka, dobrý výber.. váhová katégoria je to ale 9-36 kg 🙂

bajciatko
14. máj 2010

skoda, ze kiddy nema moznost polohovat pocas jazdy, takto este zvazujem....

suzicka
14. máj 2010

Tak poradte mame 9 mesiacov vo vajicku sme natlaceny ktoru radset 9-18, alebo 9-36, chceme taku ktora sa da polohovat a samo ze aj cena aby bola primerana, tak ked nie concord tak ktora, poradte??

nanika
15. máj 2010

Suzicka, natlaceny v autosedacke znamena, ze uz trci von hlavicka, alebo je babu len uzka? Ak este nepresahuje hlavickou okraj, bude leto, teplo, menej oblecenia, skuste este trosku v nej vydrzat, do roka by bolo idealne, kvoli krcnej chrbtici v pripade narazu, kedze dalsi stupen sedacky je uz v smere jazdy. Najviac sklopne su v kategorii 9-18. Potrebovala by som vediet viac, aky max financny limit, ci mate v aute isofix, kolko ma dieta vahu, kolko cestujete, pripadne cesty na dovolenky.

nanika
15. máj 2010

bajciatko, co ti vadi konkretne na tom polohovani pri Kiddy? Ja mam evolvu a tiez sa neda polohovat za jazdy, ale ak ti sedacka v inych ohladoch vyhovuje, nemusi to byt velky problem, na zaciatku jednoducho budete jazdit v sklopenejsej polohe aj bez prestavovania, co je lepsie aj pre pripad narazu kvoli tomu krku...

bajciatko
15. máj 2010

Ja ani neviem co mi vadi a co nie, nemyslela som si, ze je take tazke vybrat sedacku.... naozaj neviem pre ktoru sa rozhodnut :(

suzicka
15. máj 2010

Nanika no hlavicka nevytrca, ale maly je vnej natlaceny, nepaci sa mu uz tam, pisali ste tu aj o Britax evolva to je dobra autosedacka, ake su nevyhody?

ygreen
15. máj 2010

suzička - určitě už je lepší Romer, pokud chceš hodně polohovací od 9-18kg

kessiee
15. máj 2010

ahojte,
nanika, sice troska oneskorene (nezaregistrovala som, kedy si po porode zacala znova prispievat do temy 😉 ), ale predsa 😉 gratulujem ti k babätku a prajem vsetko dobre aj tebe, aj drobcekovi, hlavne vela vela zdravicka 😵
a troska k teme 🙂 my sme tiez este stale nevybrali, ale padla mi do ruk naposledy tato sedacka:
http://www.bambini.sk/sk/product/1010/bebe-conf...
a dost vazne o nej uvazujem.. nemate niektora? nepoznate?? väcsinou sa pise len o romerkach, maxi cosi... neviem, maleho som mala posadeneho aj v kingovi, mne sa fakt pacil, aj by som ho kupila, len nie som si ista, ci by malemu vyhovoval kvoli tym bocnym ochranam hlavicky - vobec sa mi tam nechcel opriet, bolo to dost uzke, tak som kinga zatial nechala... bol aj v priorke, ale tam mi ta ochrana hlavicky zase nejako chybala 😅 aj ked priestorovo bola fajn. do tobi sa mi velmi tazko priputaval a bebe confort bola asi z tychto naj.. troska ma odradza, ze bebe confort sa nezaobera len cisto autosedackami, ale koniec koncov, to ani maxi cosi (ti maju tiez aj kociky, ale sedacky pritom dost oblubene). o bebe confort sa tolko nehovori, ak ide o autosedacky... preto by mi dost pomohla nejaka ta rada 😉

daducha
15. máj 2010

ahojte,

chceme mladsiemu synovi kupit novu sedacku od 9-36 kg.Bola som rozhodnuta viac menej pre Britax, alebo Romer,no dnes som nazivo videla Casualplay beat , maly v nej sedel, bol spokojny, videla sa mi super.Mate ju niekto?Nerada by som kupila nieco za taku cenu a nebola spokojna.Pomohlo by mi ak ju niekto uz mate kupenu a pouzivate, ci ste spokojni.trosku ma zarazilo, ze som ju nenasla v testoch...

musko
16. máj 2010

suzicka- Tvoj malý je ešte malý do sedačky 9-36. Majú len mierne polohovanie v smere jazdy. Ty by si mala íst do 9-18.
kess - na mmb som na tú sedačku čítala pochvaly, ale nepoznám nikoho, kto ju má. Rozhodne vyzerá pohodlne
daducha - tá Casualplay je do 25 kg, že? Myslím, že aj tu nakoníkovy je téma o nej - ale dost rozporuplná. A neviem, či je testovaná :o)

nanika
16. máj 2010

Ahoj kessiee, vdaka🙂 Pozerala som ti tu sedacku. Moj nazor je taky, ze cena je dobra, sedacka je na pohlad velmi komfortna a bezpecna, to kvoli tej vysokej bocnej ochrane. Podla popisu tam ma nejake vychytavky, ktore mozu byt fajn. V ramci testovania to sice pokryvkava, lebo bol testovany len starsi typ, ale rovnaka sedacka s isofixom je na samom spici tabulky, takze ani tato stranka by nemusela byt zla. Teraz je otazne, prepac, nechce sa mi to vyhladavat na inych strankach, ako to vypada s potahom, pri takej sedacke by som povedala, ze to moze byt velmi podobne romeru, co sa tyka obsluhy, ale trebalo by to zistit a taktiez vidiet konkretne to upinanie do auta, lebo papier znesie vsetko. Mozno este vediet vahu a najdolezitejsie, maximalnu mieru sklopenia. Nic ine ma nenapada, mozno by som aj ja vahala, aj ked romer je romer 🙂

Co sa tyka toho vankusika v king plus, na stranke uz sice stiahli zakladneho kinga, ale mozno v obchodoch este je, ten nepluskovy je rovnako dobry, len nema vankusik. Otazne je, ci ti bez neho nebude padat hlavicka. Ja som mala kinga este starsi typ, bez vankusika a bolo to ok. V evolve nema tak tu hlavu sice napratanu, ale pri spani mi zasa Oli sklapa hlavu naschval do predu, potvorak. Ten vankusik ti moze zavadzat hlavne v zime, ak je maly v hrubej bunde, vtedy ti tam tu hlavu nemusi dat ani za svet...

nanika
16. máj 2010

Daducha, s tym testovanim je to divoke, beat je 0-25, netestovana, potom beat s 9-25, tak isto netestovana, s isofixom by som cakala lepsie hodnoty, ta testnuta bola. Prepac, ale ta cena, to cloveka vytoci 😠 V pomere cena a co za nu dostanes potom jednoznacne evolvu...

nanika
16. máj 2010

suzicka, evolva je fajn minimalne od toho roka. Ale zasa, ak idete v nej spociatku len raz za mesiac kratke vzdialenosti smer lekar a obchod, z ekonomickeho hladiska je to ok. Presne z dovodu, ako pise musko, nedostacujuce polohovanie, pri ktorom je v pripade narazu odrozena nevyvinuta krcna chrbtica baba.

nanika
16. máj 2010

Bajciatko, bola si uz fyzicky pozriet v obchode? Vacsinou je najlepsie vytypovat dve, tri, nabehnut do obchodu a tam sa rozhodnut, ohmatanim, obzretim ta nejaka uz konkretne nalomi 🙂

Zabudla som este na niekoho? Asi nie. Musko, co uz matas v nedelu tak skoro, spinkat treba, staci, ze ja som hore kazdy den s malou od piatej 😅

musko
16. máj 2010

OT - nani - Marek vstáva o 5.45 - skoro pravidelnea ked chcem, aby sa zvyšok rodiny vyspal, musím s ním prchnút :o)