Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

musko
18. máj 2010

suz - máš malé mimi, takže na Tvojom mieste by som volila Romer Eclipse 9-18 kg a potom 15 - 36 ( Za dobré prachy a dobrá v testoch je Kiddy 15 - 36)

nanika
18. máj 2010

Bajciatko, skusala som zistit, ale nikde to nepisu, len sa mi zda, ze ked som o tych testoch v minulosti citala, tak sa tusim testuju novinky uz od nejakeho septembra, takze uplne novinky tohtorocne tam nebudu. A vzdy sa testuju nove sedacky, bud uplne, alebo s nejakou inovaciou, takze ak bude znova otestovana aj Eclipse, verim, ze to bude rozhodne v jej prospech a mali by tam byt aj teoreticky tie cybexky...

Musko, to myslis Kiddy, alebo si sa kopla a pises Kid o Romera?

Suzicka, pockaj na tie nove testy adac a potom sa uvidi 🙂

nanika
18. máj 2010

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-18/ocena/m...

video, ak ste zatial este nevideli ako prebieha taky test sedacky, ako vyzera dieta v sedacke pri naraze v dobrej sedacke, aj v takej mozno lacnejsej, ale v globale absolutne nedostatocnej :(

musko
18. máj 2010

nani - tú 15-36 myslím Kiddy - je fakt kvalitná a skoro za polovic voči Romeru

nanika
18. máj 2010

musko, ktora? To uz ale bude bezpultikova, aj ked je od kiddy, ze jo 🙂

ygreen
18. máj 2010

kiddy 15-36 je Kiddy discovery, myslím a taky vychází v testech dobře. Ale cenově nebude moc odlišná od Cybex Solution x

musko
18. máj 2010

ano, ta je už bez pultu

nanika
19. máj 2010

naozaj vyzera vynikajuco 🙂 Aj ten pomer cena, na to ze je to nemecky vyrobok a vyzera komfortne, aj to jemne polohovanie, aj to regulovanie velkosti.

musko
19. máj 2010

nani :o)

nanika
19. máj 2010

musko, ip neprisla?

musko
19. máj 2010

aká?

nanika
19. máj 2010

tato o 17:06 tusim, preposlala som ti starsiu...

ninny
20. máj 2010

Baby a ozaj je ta Kiddy z pultíkom bezpečná? Rozmýšľala som tak nad tým... že či nevadí, že nemá 5-bodový bezp. pas... viem, že sa cez ten putík dáva pas, ale stačí to tým malým deťom (pri väčších samozrejme áno), nemôže cez to "preletieť" ?

musko
20. máj 2010

ninny nepreletí! Pozri si vdeo, čo vkladala ygreen :o)

ninny
20. máj 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/do-auta/je-lepsie-kupit-autosedacku-9-18-kg-alebo-9-36-kg/

myslíš toto? už som pozerala... len som na to nejako pozabudla 🙂

musko
20. máj 2010

pozri si video:http://www.kiddy.bejby.cz/

ninny
20. máj 2010

aj to som videla 😝 😀

ninny
20. máj 2010

ja som myslela toto video:
http://www.kiddy.de/slo/company-video
dala som len zly link 😀

ninny
20. máj 2010

to je vlastne to iste video

ninny
20. máj 2010

aj kiddy sa dá neskôr použiť bez pultíku, keď už je to dieťa staršie? kedže bez toho pultíku vyzera ako discovery pro.. a všimla som si, že ma tiež hore pri hlave, tie červené zarážky na pas.. na konci videa to ukazuju.. a potom prejdu na tu discovery..

musko
20. máj 2010

ninny - kiddy máš v kat. 1-13 - vajíčko, potom Kiddy infinity pro 9-18 kg s pultíkom, potom Kiddy discovery pro 15-36 kg - bez pultu na pásy, alebo majú aj ket. 9 - 36 kg Kiddy life alebo Kiddy comfort kde sa používa spočiatku pultík a potom - ked je dieta vačšie a tažsie dáš pult preč a máš ho len ako 15 - 36.

ninny
20. máj 2010

musko, diky 😉
viem aké ma Kiddy autosedačky, pýtala som sa konkrétne na Kiddy Comfort Pro... keďže som sa nikde nedočítala či sa môže neskôr používať aj bez pultíku... 😉

jabaka
20. máj 2010

ahojte, mozno ste to tu uz riesili, len nechce sa mi velmi citat dozadu. Sme viac menej rozhodnuti pre Kiddy comfort pro, len sa bojim, ci ten pultik neni prekazkou, a tiez v lete, ci sa dieta velmi nepoti. A este jedna otazka, ake je polohovanie tejto sedacky, je dostatocne? mam totiz syna co ma 9mesiacov/11,5kg.

musko
21. máj 2010

jabaka - potit by sa mal normálne - oni odvádzajú teplo - takže asi tak ako v ostatných sedačkách - osobne si myslím ( ale namám ešte overené) že asi aj menej - lebo v tých čo majú 5 bod. pás je tam decko priklincované a tu sa može viac hýbat.
Alke prečo už riešite velkú sedačku? Vajíčko je synovi už malé? Mohli by ste vdržat v škrupine ešte aspon 2 mesoace - máš ešte malé miminko.

andula30
21. máj 2010

Prepacte ze vam do toho vstupujem my pre akukolvek sa rozhodnete tak si ju vyskusajte predom . My sme tak urobili a viacere sme zavrhli . Potrebovali sme tiez sedacku pre nasho maleho vacsiu ked mal 9 mesiacov. Viem ze tu Kiddy nam samotny predajca pre tak male babo neodporucal. Chodime na fakt strasne dlhe cesty /2000 km/ potrebovali sme pohodlnu. Teda take co nepresli testami do uvahy nepripadali.Uvazovali sme o Be safe ale kedze sme ju nemali kde vyskusat tak este pripadala do uvahy evolva 9-36 a romerka king plus. Evolva nemala polohovanie pocas jazdy a po vyskusani romerky sme vedeli ze ju berieme.Da sa dat skoro dolahu. Bohuzial ani nie o 3 mesiace presla najhorsim testom akym mohla mali sme nehodu auto zdeformovane z kazdej strany isli sme aj po strechce a vazne malemu sa nic nestalo. Takze odporucam. A to potenie myslim ze ked je horuco tak sa bude potit v kazdej ono je to preto ze oni sa este moc nehybu ja v lete este davam pod chrbatik plienocku. A este neviem ake su ceny teraz ale vtedy sa nam najviac oplatilo napriek prepravnemu objednat odtialto http://autosedacky.mimishop.cz/index.php 😉

loginko1
21. máj 2010

andula30
plne s tebou súhlasím, ešte jedna vec, po nehode by sa mala dať autosedačka otestovať výrobcovi...inak i napriek tomu,že je v ČR len 10 % Dph na autosedačky už sa to tam neoplatí u nás výjde pod 190 Eur king Plus

nanika
21. máj 2010

Aj ja som brala svojho casu sedacku z ciech, ale fakt je to uz za jedno, ked sa clovek ponura na nete a nechce 2010, tak sa da aj lacnejsie, pripadne vybrate farby, ak je to cloveku jedno...

jabaka
21. máj 2010

Musko, riesime preto uz 9-36, lebo v tych mensich kategoriach bol dost stiesneny, a v tychto sa mu sedelo pohodlne. Okrem toho dost rychlo rastie, a kupovat o pol roka dalsiu drahu sedacku sa nam velmi nechce. S vajicka mu uz trcia nozicky, takze musi ich mat pokrcene, kedze sa upina v proti smere. V Juli sa chystame na dovolenku na dlhsiu cestu, tak chceme dovtedy kupit nejaku bezpecnu+pohodlnu. Dakujem za dalsie navrhy

musko
22. máj 2010

jabaka - nohy nech trčia, hlava nesmie prečuhovat. Ja by som na vašom mieste počkala, alebo brala z druhej ruky 9-18 - hlavne koli tej ceste. No z 9-36 sa Kiddy sklápa pomocou takého klinu vzadu a musíš ju dat do odpočinkovej polohy pred cestou, počas cesty to nejde. Cybex pallas je na základni, na tej sa polohuje - ale sklon týchto sedačiek nie je velký....