Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

strasska
3. jún 2010

@tinnka9 asi berieme tu sivu. Manzel nechce ciernu, aby sa velmi v lete neprehrievala a farebne tiez nie, lebo su velmi napadne, tak aby sa nahodou niekto sam neobsluzil 😒 Takze kompromis : bud felix, alebo nicolas
a vy si vyberate aku?

tinnka9
4. jún 2010

@strasska, moj manzel chcel zas len ciernu 😀 , ale odhovorila som ho, mne sa zda taka smutna, a tiez sa bojim, aby moc nepritahovala slnko. Mne sa pacila ta modro-seda (podla manzela moc kriklava 😒 ), tak sme zobrali nakoniec Maxim-zelenosedu. Aj starsi ma ciernozelenu, tak aby nam to "ladilo" 😉 . Ale aj Nikolas sa mi paci 🙂 . My uz mame od vcera objednane.

strasska
4. jún 2010

@tinnka9 a ozvali sa nejak, poslali mail, ze eviduju objednavku? Ja uz objednavam asi 2 tyzdne, ale stale sa bojim odklepnut...lebo sak to nie je malo penazi. ale tak si ma navnadila a dnes to uz objednam. A z tych sivych sa ti ktora zda lepsia?

strasska
4. jún 2010

@tinnka9 inak ta zelenoseda bola mojim favoritom, len manzel vravel, ze by asi velmi putala pozornost 😉

tinnka9
4. jún 2010

@strasska ano, hned ako manzel poslal objednavku, prisiel potvrdzujuci e-mail a dnes rano mi napisali, ze sa objednavka vybavuje a v najblizsich dnoch ma budu kontaktovat. Ja som uvazovala, ze ked mi mangel neodsuhlasi tie farebne, tak zo sedych bol moj favorit Nikolas 🙂 . My mame vzadu tmave skla, tak snad pozornost putat nebude 😀 . Inak ja som presne ako ty, stale pozeram stranku, zvazujem, a bojim odklepnut. Manzel sadol za PC a za 30sekund bolo objednane 😀 . Ale lepsiu cenu som teda zatial nikde nenasla, tak snad sme sa neunahlili.

nanika
4. jún 2010

baby dajte vediet, kolko vas nakoniec ta sedacka vysla, vdaka

tinnka9
4. jún 2010

@nanika plus-kova verzia model 2010 vyjde 4100 Kč + 200 Kč poštovné na Slovensko.

nanika
4. jún 2010

Mna by to zaujimalo v eurach, lebo ja ked som brala evolvu z ciech, konecnu sumu som vedela az ked mi prisla domov...

tinnka9
4. jún 2010

@nanika, na stranke uvadzaju, ze sa to prepocitava aktualnym kurzom ceskej CSOB. Ked sme posielali objednavku, pisala som im do poznamky, aby ma informovali o cene v EUR. Tak uvidim 🙂 . Potom dam vediet.

lujza123
5. jún 2010

Ja mam zo sedackou problem. Mame vajicko chicco, mala v nom doslova zuri, ked zaspi hlava jej odkvacne dole a len sa kyve, celkovo mam pocit ze to vajicko moc " sedi" neviem, myslim ze by mala viac lezat. Hlava jej este netrci, iba nohy. Chcem kupit 9 - 18 romer alebo recaro. Problem je ale vo vahe, mala bude mat 9 mesiacov, meria 74 cm ale vazi len 7,5 kg a pri rychlosti akou pribera bude mat 9 az bohvie kedy. Myslite ze ju mozem dat uz do inej sedacky ? Nechce sa mi kupovat dalsie vajicko na par mesiacov

musko
5. jún 2010

lujza, tam hlavne záleží na tom, či už presahuje hlavou. Ak nie, vydrž vo vajíčku dokedy to pojde.

nanika
5. jún 2010

Lujzi, to, na co sa mala jeduje ti vacsia sedacka aj tak nevyriesi, viem, ze je to o nervy, ale naozaj este treba troska vydrzat, kym zacne trcat hlava a potom presunut, vacsia sedacka by jej momentalne skor ublizila, ako pomohla. Pripadne kupit nie vajicko, ale 0-18, takze ju budete moct v nej vozit este v protismere a uz bude v sedacke, ktoru vyuzije dlhsie... tot vsetko, co mi napada...

ninny
5. jún 2010

@lujza123 ešte vydrž s vajíčkom, pokiaľ malej nevyčnieva hlavička, tak je to OK. My sme stále vo vajíčku a náš drobec bude mať za pár dní rok, má okolo 8,7kg. Ešte ho nechám vo vajíčku tak do konca augusta a potom prejdeme na autosedačku.

lujza123
7. jún 2010

ach baby ste ma potesily, na vycnievanie hlavy chyba tak 10 cm aj ked nohy uz veselo trcia. Chceme ist v lete k moru a s tym vajickom si to neviem predstavit. Mozem pouzit aj vanicku z kocara ale to sa mi nezda take bezpecne, alebo pozicat vajicko od kamosky. V tom nepisti...ale na druhej strane je to nejaky polsky smejd po 2 detoch. Tie 0 - 18 nieje bohvieaky vyber, chystala som sa kupit recaro alebo romer a tieto som ani 0 - 18 nenasla. No nic, zostava mi len dufat ze dieta trochu stucnie do leta 😉

musko
8. jún 2010

lujza - vo vajíčku jej bude najpohodlnejšie - takú dlhú cestu..... Vaničku od kočíka nie-tie vyšli v crash testoch úplne otrasne. 0-18 kg s dobrými referenciami je BeSafe, ale je teada dost drahá. Alebo Britax 0-18 - skúsim Ti hodit link.

musko
8. jún 2010

@lujza - tu ich máš viac - ale niektoré tada nič moc - http://www.prodej-autosedacek.cz/skupina-0-18/

nanika
8. jún 2010

Musko, ty si ma zasa ubehla, ten first clas napadol aj mne a keby som nepotrebovala sedacku, ktora sa naklikava na nas kocik, bola by Eminka v nej od narodenia...

Luiza123, skus si pozriet ten link, co hodila musko, tuto je priamo link na stranku vyrobcu, ta sedacka je naozaj dobra, nie je sice otestovana, ale dobra znacka a kvalitka, navyse ju naozaj vyuzijete dost dlho

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/first-c...

Este ma napada, ak je skor z tych tensich deti, potom je eclipse od romera o nieco utlejsia sedacka, ako king a po tej letnej dovolenke by jej uz mohla fajn pasovat 🙂

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/eclipse

lujza123
8. jún 2010

dik za tie linky, tie britax sa mi pozdavaju, ale aj tak vsimnite si ze ani v tych testoch tie sedacky 0 - 18 a 9 - 36 moc neobstaly, britax nema tie vystuze okolo hlavy a tiez by som chcela aby sa dala polohovat aj otocena v smere jazdy, cena ma az tak netrapi vsak uz mame taky exkluzivny rodicovsky prispevok ze neviem co s prachmi 🙂

musko
8. jún 2010

lujza, britax polohuješ aj v smere jazdy

smejkaa
8. jún 2010

Ahojte. Chcem sa spytat, objednavali ste niektora autosedacku cez www.krtecek.com? Ak ano,ake mate skusenosti? Prosim IP. Dakujem.

ninny
8. jún 2010

ahojte 🙂

mám na Vás malú prosbičku, tie ktoré chodíte na FaceBook zahlasujte prosím za nášho Sebinka
http://www.facebook.com/#!/photo.php?pid=410797...
Pokiaľ
nie ste fanúšikom HAPPY FOTO tak tu sa nim môžete stať http://www.facebook.com/pages/HAPPY-FOTO-SK/337...
a potom stačí kliknúť na Sebkovú FOTKU (link vyššie) a označiť, že sa Vám páči.

Vopred ďaaakujeme! 😉

strasska
9. jún 2010

@tinnka9 uz sedacka dosla? Ja cakam na Tvoje skusenosti a potom idem objednavat 😉

nanika
10. jún 2010

Strasska, mozes objednavat, tinnka9 ju uz ma doma a za dobru cenu 🙂

kackaj
10. jún 2010

Ahoj holky, bedlivě tu sleduju vaši diskuzi.....měla jsem tři favority...evolvu, cybex pallas a kiddy. Teď v těch vedrech si ale říkám, že pro malýho přecejen bude nejlepší evolva, připadne mi, že za tím pultíkem se musí dost potit, že je tam dost uzavřený...nemáte někdo zkušenost? Teď jsme ve vajíčku maxi cosi a tam se malý potí chudáček strašně, už chceme větší sedačku, že tam bude trošku vzdušněji. K evolvě je myslím možné koupit i letní potah, že? Díky🙂

kimy
10. jún 2010

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost s autosedačkama Chicco Key 1 nebo Key 1 isofix? Je v nich nějaký rozdíl?

musko
10. jún 2010

@kackaj - s tým potením to máš v podstate jedno - aj v evolve bude mat mokrý chrbátik, a za pultíkom v Kiddy je miesta až až....
@kimy - Chicco by som nekupovala - kvalita nič moc

kackaj
10. jún 2010

@musko dík, asi bude nejlepší to jít všechno ještě přezkoušet. Nevíte náhodou, kde v Brně je největší výběr? Resp. stačí, aby tam byl cybex, kiddy a romer/britax. Ď 😉

11adelka
10. jún 2010

@kimy Ahoj, nedám na Chicco dopustit, dcerka se vozí v Key 1. 🙂 Rozdíl mezi Chicco Key 1 nebo Key 1 isofix je, že bez fixu se upevňuje sedačka do auta pásem z auta a s isofixem ten pás nepoužíváš. Ale isofix mají pouze auta vyrobená po roce 2006 ( to nevím přesně) musela by jsi se podívat někde na netu. Chtěla jsem původně s isofixem, ale moje autíčko ho bohužel nemá. ☹ Rozhodně je s isofixem bezpečnější pro dítě.

musko
11. jún 2010

@kackaj v Brne yb som šla do nákupnej z´´ony - je tam ikea a Tesco a Babystar - tam mali slušný výber, ale neviem, či tam majú kiddy....
@11adelka o chiccu som bola vždy presvedčená, že je to dobrá značka, kým sme nešli kupovat autosedačku - aj predavačka nás upozornila, že začali dodávat do hyper a super marketov a šla kvantita na úkor kvality.....a bezpečnosti.....