Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

bajciatko
18. jún 2010

@bajciatko asi ste to obaja merali inak, lebo to je velky rozdiel

bajciatko
18. jún 2010

@kackaj asi ste to obaja merali inak, lebo to je velky rozdiel

kackaj
18. jún 2010

@bajciatko no to asi měřil složené na polovinu, ne? Jakože když se to zacvakne a natahne, tak kolik to dá nejvíc...nebo ne? 147cm by byly hodně krátké pásy, páč když by se to složilo cca na polovinu, tak to dá 70cm a to nezapneš ani sebe🙂 Já měřila od jednoho konce k druhému a to celé natažené na doraz...tak se ho zeptej, jak měřil, ale pokud máte pásy 147cm přeložené, tak to si myslím, že cybexku obejmou v pohodě🙂

bajciatko
18. jún 2010

@kackaj kac musim sa ho opytat, fakt neviem ako to meral 🙂

bajciatko
21. jún 2010

@kackaj tak problem s dlzkou vyrieseny, pasy mame dostacujuce, uz len niekde zohnat cybexku za dobru cenu a dufat, ze to bude vyhovujuca sedacka pre Danielku 🙂

jabaka
21. jún 2010

Ahojte, nepoznate nejaky obchod v Ziline a okoli, kde by sme mohli vyskusat sedacky Cybex Pallas, Kiddy, alebo Britax Evolva? dakujem

luala
21. jún 2010

@jabaka niektore sa daju vidiet v obchode Pre deti na vlcincoch pri rezidencii lesopark...skus tam 🙂

jabaka
21. jún 2010

@luala dakujem, sme z dolneho kubina a mame tam dnes cestu, tam by som ich chcela vyskusat.

tinnka9
21. jún 2010

@jabaka ja som sice z TN, ale obchod Pre deti tu mame tiez, takze sortiment by mal byt skoro rovnaky. A u nas konkretne Britax Evolva bola (boli sme ju tam pozriet) a Kiddy tusim tiez. Cybex Pallas nemaju vobec v sortimente, pytala som sa na nu osobne 😉

jabaka
21. jún 2010

keby mali aspon kiddy, aby som vedela ako bude maly reagovat na ten pultik, no uvidime co budu mat v ponuke

bajciatko
21. jún 2010

jabaka, tak toto aj mna trapi... u nas v okoli nic, ani kiddy ani cybex 😠

jabaka
21. jún 2010

@bajciatko no aj mna, viac menej sme rozhodnuti pre cybex pallas, len ja by som ju predsa radsej najskor vyskusala. a netusim kde. jedine, ak tak, uz ju objednam a ak nebude sediet vratime. co uz.

stanko84
21. jún 2010

Zdravím Vás tu všetkých.
Chcel by som kúpiť sedačku 9-36kg. Ja viem že ideal Romer, Britax, Kiddy, alebo ja som chcel Cybex, ale mamička je veľmi veľmi nerozhodná.
Chcel by som Váš názor na tieto 2 sedačky, prvá je Brevi Touring Sport 9-36kg, alebo ešte Concord Trimax. Čo by bolo podľa Vás lepšie? Ak má niekto nejaké skúsenosti s tymíto dvoma sedačkami, podeľte sa so mnou o vaše skúsenosti, budem veľmi rád.
Vďaka

anesim
21. jún 2010

Tie CYBEX na slovensku nezoženiete, tuším len v Blave v nejakom OC - Brendon ? 😉 , my sme ju tiež objednávali z Čiech na slepo , ale tú 15-36, keďže malá má už 6. V Čechách ich majú dosť, ale niektoré farby sú dlhší čas vypredané,. My sme kupovali Solution x - fix plus, a na farbu sme čakali 1,5 mesiaca , tak sme potom dali inú farbu - hnedú, lebo červenú čo sme chceli netušili kedy dostanú, ale som maximáln spokojná aj s farbou a poťah je super na dotyk a celá sedačka super

jabaka
21. jún 2010

@luala dakujem este raz za radu, maju aj kiddy aj britax, tak pultik malemu nevadil, aspon na predajni, a sedela mu celkovo najlepsie. takze asi pojdeme do tej cybex pallas. dufam ze bude v nej maly spokojny aj v aute.

kackaj
21. jún 2010

@bajciatko tak super, že máte dostatečné pásy. Nám dneska přišla Cybexka, vypadá úžasně, malý byl u vytržení...zítra vyzkoušíme v autě, už se těším🙂 Fakt z toho mám super pocit🙂

bajciatko
22. jún 2010

@kackaj kac, sup rychlo sem nejake fotocky 😉

kackaj
22. jún 2010

@bajciatko tak to nejdřív musím uklidit auto, aby se to dalo publikovat😀 Ne, fakt dneska jdu na úklid, třeba při tom něco i nafotím 😉

bajciatko
22. jún 2010

@kackaj kac, ja si bordel nebudem vsiiimat 😀

luala
22. jún 2010

@jabaka no my tiez zacneme cochvila vyberat vacsiu autosedacku, zacina nam byt vo vajicku tesno, pojdem tam aj ja pozriet.. tie ktore si pozerala sa daju aj polohovat? myslim tak, aby v nej mohlo este mensie dieta spinkat.. 🙂

nanika
22. jún 2010

luala, jaj, vy mate este kopec casu, minimalne do jesene... Az pri presahovani sedacky hlavickou treba menit a to v styroch mesiacoch este nehrozi...

bajciatko
22. jún 2010

luala, naozaj, pokial Ela nie je nejako extremne velika, tak casu a casu este par mesiacov si uzivajte vajicko, ono sa to zda tesne, ale je to najbezpecnejsie a pre take male babo aj nejlepsie riesenie, v 4mesiacoch to je naozaj skoro ist do sedacky 😉

bajciatko
22. jún 2010

@kackaj kac a odkial ste ju objednavali?
ja sa uz kukam po nejakej, zhanam dobru cenu 😉

luala
22. jún 2010

este pockame..hlavicka zatial nepresahuje..len sa mi zdala trochu tesna..predbezne zatial pozeram, ktora sedacka bude dobra... 😉

adamss
22. jún 2010

ahojte kocky, moj Misko ma 22 mesiacov, okolo 82 cm a do 14 kg. Teraz sa vozime v sedacke 0-18 kg, ktoru mame pozicanu. Ale je to uz dost stara sedacka... pocitam, ze moze mat mozno aj 10 rokov. Takze si myslim, ze jej bezpecnost je minimalna. Malemu sa v nej asi celkom paci, ale predsa by som ju chcela vymenit. Za novu by som dala okolo 100 eur. Aky typ sedacky by som mala kupit. 9-25 kg alebo uz tu do 36 kg. Este by som chcela podotknut, ze dost casto cestujeme, ci uz na kratke, ale aj dlhsie cesty. Jedna sa mi hlavne o pohodlie a bezpecnost na dlhsich cestach, na ktorych si maly pravidelne pospinka. A este aky je rozdiel medzi sedackou 9-18 kg a 9-25 kg. Pacia sa mi polohovacie sedacky CARETERO.

kackaj
22. jún 2010

@bajciatko baj, ja jsem objednávala z slune-cz.cz, tam je nejlevnější z internetových obchodů (teda asi) a k tomu jsme objednali ještě ten fixační pásek, který se chytne k podhlavníku, aby sedačka držela na místě. Ale klidně stačí si takový pásek udělat doma sama, je to obyčejná látková šňůra se zacvakávací přezkou, nic světoborného za 150kč🙂

evina313
23. jún 2010

my sme najskor u nas skusali Britax evolvu a hned sme sa pre nu rozhodli. Potom som zhanala najlepsiu cenu a nakoniec som nasla na Anglickej stranke mothercare Britax evolvu 123 plus za 99 libier, co je myslim slusna cena. Aj s postovnym sa nam to dot oplatilo. ale bola to akcia, tak tam treba sem tam kuknut 😉

tinnka9
23. jún 2010

@evina313 a oni posielaju aj na Slovensko? Lebo ja som na nu tiez natrafila ale zdalo sa mi, ze k nam neposielaju. A kolko ste platili postovne?

bajciatko
23. jún 2010

@kackaj Dakujem, su fakt lacni 🙂 Ozaj, nevies nahodou aky je rozdiel medzi Cybex Pallas a Cybex Pallas Plus ???