Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

stellama
29. jún 2010

kamoška ju kupovala v predeti a vtedy mali aj akciu a dostala ešte aj darček. Ale to bolo pred 4 mesiacmi.

boobinka
29. jún 2010

maminky... nas Vojtisek se odpoutava za jizdy, provlekne rucicky pres pasy a uz se ohyba az k prednim sedadlum.
Chvili jsem zavazovala provazkem oba bezpecnostni pasy k sobe, ale provazek se sesune dolu a on opet protahuje rucicky aby se vysvobodil. Jak to vyresit? mate napady? ci jsou na to nejake specialni vychytavky?

severankasr
29. jún 2010

ahojte, mala bude mat 10 mesiacov a vo vajicku jej uz je nepohodlne, chceme kupit novu sedacku pre nu, zvazovali sme kategoriu 9-36 kg, chceme kupit lepsiu a hlavne pohodlnu sedacku pre nu. U nas v jednom obchodiku sa nam zdala dobra GRACO NAUTILUS 9-36 kg, nemate s nou niekto skusenost pre mensie dietatko? Resp. aj Vase odporucania na konkretnu inu sedacku, hlavne pohodlnu pre mensie dietatko, ktora rastie spolu s nim a teda kategoria 9-36 kg, ktora sa da na Slovensku kupit? Dakujem za Vase rady.

musko
30. jún 2010

boob - to práve nemá šancu v Kiddy a Cybex pallas

nanika
30. jún 2010

musko, ako je to, dociahne dieta na odopinanie dospeleho pasu?

nanika
30. jún 2010

@boobinka blba otazka, ale ma utiahnute tie pasy, ako treba?

boobinka
30. jún 2010

@nanika pasy ma utahnute dobre, ale i tak ty rucicky protahne 😒

samulko1
30. jún 2010

@nanika ahoj prosim ta prides mi dost zbehla v teme autosedacky...
skus mi poradit mam dceru 6,5 mesiaca, ktora ma 10kg a meria 72cm. Z vajicka jej trci uz hlavicka a neviem sa rozhodnut aku sedacku kupit chcem to vyriesit do doby kym pojdeme na dovolenku autom...
Pomer king plus 9-18kg alebo concord ultimax 0-18kg??
dakujem

nanika
30. jún 2010

@boobinka mas doma Houdiniho 🙂

nanika
30. jún 2010

@samulko1 Pomer coho?

ak hodnotime testy, vychadza lepsie king. Na pohlad sa mi pozdavaju obe. Co sa tyka vhodnosti pre take mimino, asi by bol lepsi concord, pisu, ze je otocny, takze do tych 13 kg mozete chodit v polohe, ako ma vajicko. Co sa mna tyka, isla by som ich pozriet na zivo a porovnala ich, ak sa mi bude pozdavat, radsej by som brala aj napriek testom, kedze su starsieho data, ten concord.

nanika
30. jún 2010

@samulko1 uz som pochopila, to mal byt romer, nie pomer loooooooooooooool

samulko1
30. jún 2010

@nanika dakujem za radu
hej to mal byt romer...

jaa
30. jún 2010

my jsme vzhledem k bezpečnosti dcery,kupovali sedačku 0-15 a před tím byla v sedačce 0-10.ta 0-15 se dá polohovat hodně do lehu...Víc než Romerka ap...Máme Inglesinu Marco Pollo...Malá v ní ve 21 měs.z 90% jen spí... 😉

jaa
30. jún 2010

@boobinka malá mi to taky dělala..Utáhla jsem pásy na maximum a párkrát dostala přes ruce...Už to nedělá🙂))

jaa
30. jún 2010

http://www.spuntik.cz/inglesina-marco-polo-0-18...

je to tato autosedačka...je velice měkká a pohodlná pro dítko...jde hodně do lehu a je vyrobená z materiálu vyvinutého pro kosmonauty.. 😉

kackaj
1. júl 2010

@bajciatko ahoj, tak už máte cybexku? My jsme konečně doma z dovolené, Ondra je v pallasu maximálně spokojený...spinká krásně, hlava mu nikam nelítá a nepadá, pěkně si ji sám překládá ze strany na stranu podle pohodlí, neprotestuje, extra spocený taky není, takže spokojenost. Přikládám teda pár foteček, jak jsem slíbila 😉............... Aha, tak mi to nejde, jdu si tady něco přeinstalovat a pak přidám🙂

andre1
1. júl 2010

Najlepsie kupis autosedacku na inzerat, napr. lacnu som nasiel na: http://www.inzercia.hladam.com/id1205/detska-au... ,alebo si treba filtrovat na hl. stranke. Inzercia

andre1
1. júl 2010

Hl. stranka stranky Inzercia http://www.inzercia.hladam.com

kackaj
1. júl 2010

@bajciatko tak tady je konečně náš cybexan 😉

maska1
1. júl 2010

ahojte 😉
kackaj môžem sa ťa opýtať, koľko meria a váži tvoj synček Ondrík??
lebo aj ja som objednávala cybex pallas, ale Kubko má iba 7 mesiacov a meria okolo 75 cm a váži vyše 9 kg
či tam nebude veľmi utopený Kubko, nemohla som ju vyskúšať, lebo u nás v BB ani v okolí ju nikde nemajú v predajniach, tak som ju na slepo objednávala z netu
zatiaľ ďakujem za odpoveď 🙂

kackaj
1. júl 2010

@maska1 ahoj, tak náš Ondra má už 10měsíců, ale Váš Kubík je teda větší🙂 Ondra váží 10,5kg, ale měří jen 74cm. Asi Vám teda bude sedačka tak podobně. Je vidět, že ta opěrka hlavy je tak tak, měla by být níž o pár cm kvůli bezpečnosti, tak na dva tři prsty od ramínka, ale Ondrovi to pro opěru postačuje - snad brzy doroste 😉

maska1
1. júl 2010

@kackaj ďakujem za rýchlu odpoveď si zlatá 😉 toho som sa najviac bála, že tam bude utopený, ale si ma ukľudnila 😉 tak vám prajem veľa šťastných najazdených kilometrov v krásnej novej sedačke, je naozaj super, ešte lepšie a kvalitnejšie vyzerá na takýchto real foto, ako na nete 🙂

kackaj
1. júl 2010

@maska1 no díky, Vám přeju tak podobně, abyste nikdy nemuseli zkusit na vlastní kůži jak moc je sedačka opravdu bezpečná 😉 Ale myslím, že je superbezpečná a kvalitka se mi zdá taky super🙂

zuzl
1. júl 2010

Ahoj, já doporučuji autosedačku pro skupinu 1 (tzn. 9-18 kg) Většinou jsou pohodlnější, protože jsou polohovatelné. Nejdřív bych tedy nechala mimčo ve vajíčku co to půjde. Je to nejbezpečnější varianta a pak přeskočit na tuto. My máme Key 1 Isofix od Chicca a ta je bezvadná. 🙂

medvik
1. júl 2010

Tak jsem si byla prohlédnout Cybex Pallas a jsem moc zklamaná. Určitě je moc bezpečná, ale já do něčeho takového své dítě dávat nebudu. Vydržela v ní bez pláče, ale to by asi nebylo na dlouho. A bála bych se, že se v ní udusí, jak je ten pultík vysoko. A materiál hrozný (viděla jsem tedy jen standardní provedení).
Evolva mi připadá malá a tak nějak fórová. Takže jsme nakonec vybrali Maxi Cosi Priori XP, je poměrně bezpečná a hlavně pohodlná, malé se v ní moc líbilo.

bajciatko
1. júl 2010

@kackaj ahoj kac, tak ako bolo na dovolenke? inak, kde jazdite na slovensko? Maly vyzera spokojne v sedacke, ten pultik naozaj netlaci? Ono to asi musi byt tak napevno kvoli bezpecnosti, ze? Neda sa tam nechat nejaka volnost..., to asi nie, to by potom nemalo vyznam pravdepodobne...
Farba krasna 🙂

kackaj
1. júl 2010

@bajciatko ahoj, dovolenka super...byli jsme v Štefanovej - Malá Fatra. Jinak jezdíme k manželovým rodičům do Považské Bystrice.
Malý tam přitlačený není, to se jen zdá z boku, taky jsem si to myslela, ale má tam ještě prostor a kdyby ho neměl, tak se dá ten pultík ještě posunout dopředu...zmáčknutím tlačítek na něm sám vyskočí o něco dopředu. Taky si myslím, že malý už nebude moc přibírat, začíná se hýbat, tak už se spíš bude jen vytahovat, takže myslím, že sedačka vydrží do těch 18kg v pohodě. Však to musí být na nějakých dětech odzkoušený, přece by nevyrobili něco jen tak od oka🙂 Doufám🙂 No, ale jak říkám, zatím spokojenost🙂 A co vaše sedačka?

bajciatko
2. júl 2010

@kackaj no my sme este nekupovali, ale uz MUSIME 😉

dan1ela
7. júl 2010

neviete mi niekto poradit predajnu v poprade alebo blizkom okoli, kde by mali autosedacky ako je romer king plus, evolva a pod.? chcela by som vyskusat, ale nikde ich nedrzia..

musko
7. júl 2010

V Poprade bol super obchod - na konci namestia - smer zdravka - už nie je?