Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

evikg
20. aug 2010

@nanika - dakujem za pomoc. V sobotu snad obehame a drobec vyskusa 😀

nanika
20. aug 2010

@evikg 😀 vsak si si vybrala sama, aka pomoc 🙂 Prijemne skusanie 🙂

evikg
20. aug 2010

@naninka- aj nezaujaty pohlad niekoho ineho pomoze vo vybere 😉

maajka83
20. aug 2010

Ahojte, zacinam uvazovat nad kupou novej autosedacky, pozerala som si top 5 autosedaciek. Vedeli byste mi poradit aku kupit pripadne odporucit inu variantu ci Cybex solution X.fix alebo kiddy discovery pro? Zhanam 15-36 kg. Spominate tu tiez tieto znacky tak snad mate snimi skusenosti. dakujem za radu 🙂

nanika
20. aug 2010

@maajka83 cybex tu ma niekde samostatnu temu, kiddy niektoru ma musko, skus jej poslat ip, ak sa tu nezjavi... K pultikovym sedackam sa neviem vyjadrit, viem len ze obe znacky dosahuju vyborne vysledky v testoch. Kiddy je dlho na trhu, tusim su to nemci, cybex len par rokov, su novacikovia, aspon co ja viem. Znacky su sice pultikove, ale v tomto vahovom rozmedzi uz nie... takze by som sa nesustredovala len na ne a pozrela si v obchode aj cosi ine... ine znacky

maajka83
20. aug 2010

@nanika dakujem za odpoved. kuknem aj na tu druhu temu. Ta Cybex Solutin X-Fix je bez pultika. no uvidime 🙂

evikg
23. aug 2010

Nakoniec sme kupili Römer Safefix plus TT. Mala sa v nej uz aj vozila a bola velmi spokojna. 🙂

nanika
24. aug 2010

@evikg supeeeeeer, som rada 🙂

musko
24. aug 2010

@maajka83 - 15 - 36 kg by som brala tu Cybex s isofixom

ninny
25. aug 2010

ahojte,
čo hovoríte na túto autosedačku?
http://www.babytrend.sk/storchenmuhle-stm-autos...
Vraj ma veľmi dobré výsledky testov.

dosa
25. aug 2010

@ninny - tu na fore dost neoblubena sedacka, my ju mame uz dva roky a spokojny sme nadmieru 😉

ninny
25. aug 2010

@dosa ďakujem za info 🙂 a prečo je tu táto autosedačka neobľúbena?
My sme dnes boli v obchodíku skúšať sedačky a majiteľka predajne nám práve odporúčila túto, že ma veľmi dobre testy a taktiež je veľmi pevná, že sa za posledné 2 roky u nich táto sedačka najviac predáva...
chceli sme Kiddy s pultíkom, ale ako náhle sme ju vyskúšali, pochopili sme, že to nie je sedačka pre nášho drobca, pultík hneď odsúval.. druhá možnosť pre nás bola Britax Evolva 123 plus.. vyskúšali sme si ju tam, malý v nej sedel v pohode, aj v aute nám sedí... ale majiteľka nám povedala, že táto Starlight je lepšia oproti Evolve 😕 😕 😕
tak neviem neviem....

nanika
25. aug 2010

@ninny nie je. Su asi na rovnakej urovni. Nemam ten dojem, ze by bola tu na fore neoblubena, ale kto hlada pre dieta sirsiu sedacku, tato takato bohuzial nie je. V sklapani su asi na rovnakej urovni, ale rozdelila by som to asi tak, ze typ sedacky ako je starlight je skor pre utle deticky, nie pre lepsie stavane. Ma tusim aj zmensovaciu vlozku, mne v nej maly bol teda riadne natlaceny. Evolva nema podsedak tvarovany po bokoch do tvaru operadiel, je plochy, preto pre vacsie deti oblubenejsi.

dosa
25. aug 2010

@ninny - asi som to zle napisala, ani nie tak ze neoblubena, ale akonahle sa na nu opytas, tak ta zacnu prehovarat na romer, alebo maxi cosi 😀 my sme s touto velmi spokojni, dcera ma styri roky a dobre sa jej vozi 😉 ja uprednostnujem uzavretejsie sedacky...

ninny
25. aug 2010

@nanika náš drobec je z tých útlejších detičiek, keď mal tu zmenšovaciu vložku, ešte stále tam mal miesto nazvyš.. teraz ma necelých 10 kg.
Čo sa týka bezpečnosti, odporúčila by si ju?

Starlight je z tých robustnejších ťažších sedačiek, Evolva bola o dosť ľahšia.. konštrukcia Evolvy je z plastu a Starlight z kovu.. to sa mi na tej Starlight páči.. v Evolve mal drobec strašne veľa miesta...

dosa
25. aug 2010

@ninny - my sme mali zmensovak do styroch rokov, teraz v lete som jej ho davala dole, ale nebolo treba, len ked bolo tak teplo som chcela, nech ma volnost. a teda nie je ziadne sparadlo. urcite to nie je zla volba 😉

ninny
25. aug 2010

@dosa díky, asi sa predsa rozhodneme pre túto autosedačku, aj keď doteraz som o nej ani šajnu nemala 😀

dosa
25. aug 2010

@ninny - ja mam o mesiac mladsieho syna a tiez uz ho postupne privykam na tuto sedacku, lebo dcere sme kupili uz od 15 kg cybex solution 😉

nanika
25. aug 2010

@ninny mozes skusit aj recaro, je to to iste. Ak mas utlejsie dietatko, je to lepsia volba, ako evolva. Dietatu musi sedacka sediet, ak v nej lieta, znizuje sa bezpecnost. Ako som uz pisala, my sme kupovali olimu sedacku, ked mal asi 16 mesiacov a v zmensovacej vlozke bol uz ako jaternica. Bez nej ta sedacka nie je o mnoho vacsia, takze my sme stavili na pohodlie, evolvu. Ale o tom to je, preto je na trhu kopec sedaciek, aby si kazdy vybral pre dieta to, co mu vyhovuje.

ninny
25. aug 2010

@nanika a aký je rozdiel medzi Storchenmühle STARLIGHT SP a Recaro? Mne napr. Recaro Young Sport príde totožná ako táto Starlight...

dosa
25. aug 2010

@ninny - kedysi davnejsie, neviem v akej teme, bolo pisane, ze rozdiel je len v potahoch

musko
25. aug 2010

@ninny - žiadny rozdiel nie je, je to odnož jednej firmy:o)
Ako píše nanika - čo sa bezpečnosti týka - super, ale fakt pre útle a štíhle deti:o)

ninny
25. aug 2010

@dosa myslela som si 😀
@musko tak sme sa potom rozhodli dobre, už ju máme doma 😉

martineckac
25. aug 2010

My sme dnes malému kúpili Romer king plus bellybotton, je to od 9 do 18, treba pozerať aj testy autosedačiek a skôr sa odporúča kúpiť od 9 do 18 a potom dalšiu od 18 do 36. le je to na každom akú si vyberie. Môj manžel strávil veľa času čítaním a pozeraním testov a recenzií a nakoniec sa rozhodol pre Romerku.

musko
26. aug 2010

@martineckac - no jasné, ale ak máš velké dieta a tieto autosedačky sú fakt drahé a využívaš ich 11 mesiacov ( ako my pri prvom synovi, tak zvažuješ aj iné možnosti. A z tých, čo sa tu prepierajú a doporučujú sú tiež vtestoch vyhodnotené ako velmi dobré
@ninny - evidntne ste vybrali dobre :o)))

martineckac
26. aug 2010

@musko ale ja som napísala, že je na každom akú si vyberie, my sme boli skúšať v obchodoch rôzne a táto romerka mu sadla najviac, tak sme sa rozhodli pre ňu a náš malý tiež nieje najmenšie dieťa má len osem mesiacov a sa do vajíčka nezmestil, tak preto sme už kúpili väčšiu.

katarina82
28. aug 2010

Ahoj, jdu na rady. Máme evolvu a jsme s ní spokojení, ale potřebuji sedačku do druhého auta, jezdíme sice jen zhruba jednou týdně krátké trasy do obchodu, ale nechce se mi to plánovat předem a myslet na to, že si musím vytáhnout sedačku z manželova auta...
Mám staré auto bez isofixu. Vybrala jsem si Cybex Solution, verzi bez ISOfixu samozřejmě, když ho v autě nemám. Cena je velmi příznivá, ale co kvalita??? Díky moc.

nanika
28. aug 2010

@katarina82 to je 15-36, ze jo... v testoch dopadla uplne ok, mozes brat, ak sa ti paci 🙂

katarina82
28. aug 2010

@nanika Super, děkuji 😉 🙂

rainee
31. aug 2010

ahojte mate niekto skusenosti alebo info z crash testov u znaciek ako je renolux a nania v kategorii do 18kg?
a este sa chcem spytat ktore autosedacky su take priestrannejsie /tie pultikove neprichadzaju pre nas vobec do uvahy/.