Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

wewe4
12. sep 2010

ďakujem, baby, za tipy...dnes to celý deň študujem a mám z toho hlabu jak melón 😝
už sa asi rozhodujem medzi maxi-cosi tobi, priori xp alebo ten romer king.
viem, že tieto všetky sú kvalitné, bezpečné a tá cena približne rovnaká...takže na tobim sa mi páči, že je vyšší a dieťa viac vidí, priori je zase priestrannejšia a aj trošku lacnejšia a romer sa mi zdá celkovo super, len sa bojím to na hlavičku nebolo úzke, lebo môj malý len ťažko vydrží niekde "pricvyknitý" ... on musí vidieť a mať priestor, je veľmi aktívny 😀
no asi si počkám do budúceho víkendu a pôjdeme to osobne pokukať...mimichodom neviete, kde by som našla pokope tieto 3 autosedačky v BA (príp. okolí)?

wewe4
12. sep 2010

ako je to s tou "výškou" sedačky u romer king-plus alebo maxi-cosi priori XP? myslím, či z nich aj menšie dieťa vidí cez okno...

nanika
13. sep 2010

@wewe4 zalezi na type auta, kazde auto ma to okno posadene vyskovo inak. Mne napriklad najlepsie Oli vidi v citrone picase, zatial najhorsie v opli.

wewe4
13. sep 2010

v octavii? no vyskúšame asi naozaj v obchode..to bude najlepšie 🙂

nanika
13. sep 2010

@wewe4 jo a chod do brendona v raci, tam je asi najvacsi vyber co sa BA tyka... A maju tam take malicke ihrisko, tak ked budes kukat sedacky, tak si mozno maly tam s manzelom potapka.
Halo brendon, akoze nejaka provizia za to nahananie klientov by bodla, nist? 😀 😝 Samozrejme zartujem 😉

rainee
13. sep 2010

akurat sme tam boli cez vikend kupit sedacku 🙂 teda odborne poradenstvo nic moc - alebo sme nemali stastie na predajcu - ale uz som mala vlastne vybratu takze mi to az tak nevadilo. kupili sme Brevi, v testoch dopadla ovela lepsie ako concord co som bola prekvapena. je celkom dobra akurat tie sedacky su take strasne velke do naseho maleho auta, je to uplny nezvyk...

rainee
13. sep 2010

@wewe4 brendon v raci alebo predeti kosicka, tam mas asi najvacsi vyber....

rainee
13. sep 2010

dokedy by vlastne malo byt dieta otocene v protismere co do veku? lebo podla kil neviem ci sa da orientovat, totiz je asi rozdiel ked ma dieta 1,5r a 10kg a 10mes. a 10kg.... a 😕 ko to riesia maminky s velkymi ale vekom malymi babatkami?

nanika
13. sep 2010

@rainee do roka minimalne, do styroch optimalne. Tak nas Oli isiel do 9-18 ako asi 7 mesacny, vtedy vediet, co viem dnes, boli by sme kupovali 0-18, tak to je vlastne aj odpoved na tvoju otazku...

rainee
13. sep 2010

@nanika diky. akurat ze ked je ta sedacka otocena do protismeru tak nie je miesto na nozicky a nejde ani tak dobre sklopit do lahu nakolko sedadla v aute su zosikmene 😠 takze vlastne pri sklopenej sedi vodorovne ak si to vies predstavit....ale to je pri kazdej tak co som videla.... ked bude otocena v smere jazdy bude to ok.

nanika
13. sep 2010

@rainee jj, tie u nas su na figu, ale zasa si neviem predstavit, tie co su otocne do 4 rokov, co sa predavaju v cudzine, ako by sme ich tu pratali do auta, uf 🙂 Inak mala sklopnost nevadi, hlavne, ze je v protismere, tie nohy su, ci je to vajco, ci 0-18, slak to traf

rainee
13. sep 2010

@nanika mne ta sklopnost dost vadi, mala mi zaspala a hlava jej odvacla dopredu a klimbala horedole, no otras. keby bola v pololahu ako vo vajci tak sa to nestane, je to pohodlnejsie.... potom si neviem predstavit ked niekto da mimi do sedacky 9-36kg 😖

wewe4
15. sep 2010

takže dnes sme boli v brendone a aj sme hned kupili 🙂 ... Maxi Cosi Priori XP, ta nám najlepsie sadla, takdúfam, že aj poslúži..

pett7
18. sep 2010

ahoj, chtěla bych se zeptat někohokdo má romer king plus jestli se tam dá oddělat ta opěrka hlavy? Původně jsme se rozhodovali mezi evolvou a king plus ale malý byl v evolvě nějak divně natlačený a v king plus si seděl dobře 🙂 jen aby nám chvíli vydržela když má v 1Om 10 kg 🙂

tonko_babymarket
18. sep 2010

@pett7
v novej kolekcii 2011 je pri king plus nová opierka, koncom 10 mesiaca by už mala byť v predaji....

pett7
19. sep 2010

@tonko_babymarket díky moc za odpověď, počkáme snad vajíčko ještě vydrží 🙂 bylo by to lepší sedačka je super, malému se v ní sedělo dobře jen ten prostor kolem hlavy byl dost těsný proti MC už teď a to by v ní měl být aspoň do 3let

juliakocka
20. sep 2010

...ahoj, chcem sa poradit.....malicka ma 7 mesiacov, a 7 kil, zatial je vo vajicku ale uvazujeme o autosedacko KIDY PRO od 9-36 kil, ze ked uz kupime nech to ma navzdy, sak to stoji cez 250 E , tak čo poradíte.........a už aj by som chcela nech sedí v smere lebo máme len 3 dverové auto a stále sa vzadu motať kým ju pripevním s vajíčkom, strašné

hababa
20. sep 2010

Ahojte, potrebujem sa poradit, ja tu pozeram autosedacky uz pomaly 3 mesiace a stale neviem ktoru si mam vybrat 😲 Autom jazdime len prilezitostne, preto chcem kategoriu 9-36. mam troch favoritov : STM Starlight ST, Recaro young sport a Britax evolva 1-23 Plus. Zial ani jednu z nich som neodskusala nazivo, lebo ich nemaju nikde nablizko v kammennej predajni. Syncek ma 13 mesiacov, 82 cm a 9 kil. Dakujem za rady!

nanika
20. sep 2010

@juliakocka co poradit, najprv napis, co od tej sedacky ocakavas, ci vela cestujete, asi ako dlho, ci chodite autom na dovolenky a tak. Tu sedacku 9-36 akukolvek by som kupovala len v pripade velmi riedkych a kratkych ciest autom, aspon do toho roka a pol. Ja mam 9-36 evolvu, ale mam syna, ktory mal v Luciinom veku skoro 10 kg, isiel do nej ako 17 mesacny a to uz bolo ok. Takto skor by som tam dieta naozaj posadila vazne len v nutnom pripade a mozno k lekarovi a do obchodu, inak nie. Ja viem, ze ta suma za sedacky je hrozna, ale menej skody spravis kupenim netestovanej lacnej 9-18 kg minimalne na dva roky a potom riesenim co dalej, ako zvysenym rizikom pri 9-36, ze ta sedacka este nebude na drobca sediet.

nanika
20. sep 2010

@hababa odporucam vyskusat a rozhodnut sa, su to dve velmi rozdielne sedacky, preco dve? Lebo to stm a recaro su sedacky identicke. Su pre utlejsie deti, evolva skor taka pohodlnejsia, sirsia a otvorena, mensie deti v nej mozu lietat, tak ako vacsie deti byt v tom stm boli napratane. Sklon je skoro rovnaky. Na sporadicke cesty je to ok, v tomto veku sa uz dieta aj nauci drzat v spanku hlavu bez padania...

amaca
20. sep 2010

Ahojte, mate niekto skusenost s autosedackou Zopa Carera?
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

zucana
20. sep 2010

ahojte prosim o radu
neviem co s autosedackami...s isoficom alebo bez? 1 alebo 2? mame s muzom 2 auta s mojom sa samozrejme jazdi viac ale chcela by som jednu autosedacku co by som brala aj na dovolenky a na Sk nakolko zijeme v IT. rozmyslam o tychto:
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

zuzl
20. sep 2010

Ahoj, určitě doporučuji vydržet ve "vajíčku" minimálně do 10ti měsíců věku dítěte. Pak, pokud miminko nebude mít ani 2 cm nad hlavou volné, je čas přeskočit do větší sedačky, která už bude po směru jízdy. My jsme po vajíčku Maxi-cosi přešli na Key 1 s isofixem od Chicca. Určo bych šla do skupiny 9-18 kg. Je to bezpečnější... Je velice pohodlná, bezpečná a cenově dostupná. 😉

nanika
21. sep 2010

hranica nutnosti zmeny autosedacky je az pri presahu vrchnej hrany sedacky hlavou, nie dva cm pod nou...
zucana Vittoria je skor utlejsia, alebo pevnejsie stavana, kolko vazi?

zucana
21. sep 2010

@nanika Ahoj vazi 8200g a je pevne stavana s vela mischelinkami 😅

nanika
21. sep 2010

@zucana cau 🙂 Ked uz dve, potom podobne, moze sa stat, ze ti pri jednej pultikovej a druhej pasovej potom jednu z nich nebude akceptovat. Byt na mne, na zaciatok by som si kupila len tu do tvojho auta, zzila sa s nou a potom kupila podla toho, ako bude dieta dalej rast dalsiu, ale uz tu 9-36. Ak vam auto podporuje isofix a penazenka pusti, potom radsej s isofixom. Ta priori fix nie je zla, na ten styl ma aj romer, vyzera byt pohodlna a bezpecna, co sa testovania tyka, vysla velmi dobre. A co sa tyka tej druhej 9-36, sedacka je to vynikajuca, ale dieta, ak by si mala konkretne tie dve sedacky asi bude riadne zmagorene. Ak ti bude dietatko nadalej takto prospievat, potom radsej do manzelovho auta Evolvu, je priestrana, nebude tam taka napaskovana a v tom druhom aute kludne staci, aj ked nema isofix.

zucana
21. sep 2010

@nanika dik len ja som chcela tu pultikovu lebo ona praveze tie pasy oblizuje stale a vyvlieka si ich....
som z toho zmagorena uz....chcela som praveze 2 nech ma trochu zmenu lebo ona praveze nevydrzi v jednej veci dlho ona je strasne hyper....
chcela som praveze tak ze najprv kupim tu kiddy a v mojom aute zatial bude vajco....mam casualpay a na vianoce bych kupila nieco dobre s isofixom.....aj jane exo je dobre ...alebo? ktora s isofixom je podla teba naj?

believe2
21. sep 2010

maminy, chcela by som sa opytat, kedy by som mohla dat drobca uz do autosedacky. teraz je vo vajicku, 9kg este nema, ale je dlha...ako sa mam teraz k tomu postavit? ma cca 7,5kg

nanika
21. sep 2010

@believe2 zasadna otazka znie, presahuje hlavickou okraj sedacky co i len o centimeter? Ak nie, je lepsie vo vajicku este zostat. Ak ano, musi ist do novej, ale 9-18 pre nu este nie je bezpecna, treba pohladat potom 0-18. Este dodatok: do 9-18 sa smie prejst len ak dieta sedi samostatne, optimalne starsie ako jeden rok.