Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

monnaa
13. jan 2011

Ahojte, tak ja mám už autosedačku konečne doma ( MC- Priorifix 9-18 kg ) , sme s ňou zatiaľ maximálne spokojní, ľahká inštalácia , priestranná, dlhé pásy, malý konečne neplače 🙂 , no a super bezpečná.....takže spokojnosť .

cicimon
13. jan 2011

caute
mozte mi pls poradit... mala ma 9mes, mozno 7kg, cez 70cm... ale vo vajci je uz viac v sede ako v lahu...pri jej tempe rastu bude mat 9kg za pol roka....
kedy a do akej sedacky ju dat? povacsinou chodime len po BA, par krat do roka 500km na vychod

zuzana39
14. jan 2011

@cicimon ahoj,mala som podobný problém,riešila som to kúpou autosedačky 0-18kg. Je polohovatelná malý sa mi v nej aj vyspí.Zatial ju mám namontovanú proti smere jazdy,lebo vraj je to pre neho bezpečnejšie,ked bude vačší,dám ju už normálne.Behala som po obchodoch,vypytovala sa,skúšala a nakoniec som náhodou zistila,že kamoška predáva,tak som odkúpila a som max spokojná.Vo vajci si stále sadal a jedoval sa,teraz už je to ok.

nanika
14. jan 2011

@cicimon ak vydrzi vo vajci, nechaj ju v nom, do roka, alebo kym ti nezacne pretrcat kustik hlavicka. Ak uz nevydrzi, ja som malu dala presne do 0-18, lebo je este v protismere, ked bude mat nad rok a dosiahne 9 kg, tak ju uz otocim. Ak budete mat rok a pojdete az potom z vajca do inej, mozes ist bud na 9-18, ta sa da polohovat, alebo na 9-36, tak som davala syna, ale pri ceste na vychod mal uz nejakych 17 mesiacov, aj ked Evolva nebola velmi sklopna, v horucavach to bola vyborna volba a ta nesklopnost neprekazala, dodnes v nej spi ako zabity, len sa zavru dvere na aute.

cicimon
14. jan 2011

@nanika no na kratsie trasy vydrzi este vo vajci, ale ked sme sli na vianoce z vychodu, tak bola viac v sede - rukami sa drzala bokov vajca - ako v lahu... nehovorim, ze by sme ju dali hned do sedacky, mozno este nejaky mesiac... zas nechodime s nou denne autom, mozno 2x tyzdenne a na vychod urcite najblizsie 2 mes nepojdeme
tiez som rozmyslala o evolve 123 plus 9-36
do vrchu vajca jej chybaju tak cca 4cm

nanika
14. jan 2011

@cicimon nie si nahodou z Petrzalky, prepac, uz si nepamatam, ak ano, mozes si prist pozriet nasu Evolvu a tu 0-18 kg Britax 🙂

cicimon
14. jan 2011

@nanika hej, stretli sme sa na poradni 🙂 (co som tak blbo dopadla) asi zajtra pojdeme do brendonu a mozno aj auparku pozret sedacky
dik

nanika
15. jan 2011

JJ, spomenula som si, ked som najprv videla, aku mas staru dcerku a potom pozeram prezyvku 🙂 Ja som first class plus kupovala v auparku 🙂 Este mozes ist do pre deti, aj tam je ich pozehnane 🙂

tintin918
16. jan 2011

ahojte...možno to tu bolo spomenuté,nechce sa mi čítať celú diskusiu 🙂 , čo hovoríte na Chicco key 1 plus, nájde sa niekto kto s ňou má skúsenosť?...dík

tintin918
16. jan 2011

...teda presne Chicco key 1 XP....

nanika
17. jan 2011

@tintin918 Su aj lepsie sedacky, toto by som povedala, ze je take bezpecnostne minimum, ok sedacka 🙂

habrkat
18. jan 2011

Ahoj nemá někdo autosedačku Diablo Xl.Chtěla bych jí koupit naší malé,ale nevím zda jde i udělat podsedák.

nanika
18. jan 2011

@habrkat este som o nej nepocula, nie som doma, navecer ti ju pozriem, ale podla ceny nic moc

nanika
18. jan 2011

@habrkat Pridam stokrat povedane, podsedak neries, kym ho bude potrebovat uz mozno nebude moct podsedak dieta pouzit, lebo sa uvazuje, kedze pri nom je nulova ochrana, ze sa ako sedacka zrusi...

Ta sedacka nie je znama, pochybujem, ze sa ti tu niekto ozve. co sa da o nej povedat je len tolko, ze neprebehla testami ale zasa druha vec je, ze lepsia, ako ziadna.

mimamer
18. jan 2011

Ahojte, tak opat v novom roku... a zacinam hned dobrou spravou... koniec mojich nightmares s autosedackami... po troch mesiach upenliveho hladania a Vasich rad (hlavne Tvojich Nanika - vdaka), sa mi konecne podarilo kupit sedacku... ako som uz predtym pisala, moj top boli tri sedacky (podla vysledkov testov) - Kiddy Energy - tu som po vyskusani hned zrusila, pretoze je velmi uzka a nepohodlna, MC Tobi a King Plus. Pockala som si, kym v jednom obchode budu mat posledne dve - rocnik 2011, zobrala som si ich obe do auta a mozem Vam povedat, ze v nasom pripade sme si pri nich mohli hodit mincou. Ziaden velky rozdiel tam nebol... jedine cena, takze uz mame Romerku doma... 😀
Iso/Safefix som si nakoniec nevybrala kvoli tomu, ze to upevnenie je naozaj velmi dobre aj pasom, povedala by som, ze porovnatelne, no a ja tu sedacku mozno pouzijem aj v aute, kde ten isofix nie je...
Iba info pre tie, ktore este vahaju medzi MC Tobi a Kingom (hovorim o rocniku 2011 - vsetky prednosti tu uz boli spomenute), MC je trosku vyssia, no v nasom aute to je uplne jedno, pretoze mame vyssie sedenie, takze vyhlad je z oboch dobry. Navrhujem Vam urobit to iste, vyskusajte si ich vo Vasom aute a potom uz vyberajte podla farby. Ani v tom polohovani som nevidela nejaky rozdiel a testy su tiez na rovnakej urovni... takze tolko moja rada...
Vdaka este raz a vela stastia pri vybere... no a stastne kilometre s Vasimi ratolestami... Nanika, vdaka este raz a mozno niekedy raz sa tu opat stretneme... 😉

nanika
19. jan 2011

@mimamer Blahozelam a tesim sa s tebou, ze to uz mate za sebou a na dlho pokoj. Vela stastnych km 🙂 Este otazocka, kedze ja som tobi neupinala, ake je upinanie do auta pri nej? Podobne ako u kinga, ze sa pas priviera do sedacky?

pralinkaaa
19. jan 2011

@nanika - prosim ťa ešte už mame Kinga doma, ale tam ako vychadzaju pasy hore zo sedačky je taky polystyren a hned ako prve som z neho kusoček maly ulomila...pozerala som sa na to aj v predajni, podla mna nie je možné aby sa to neulamovalo...to tam má ten polystyrén ostať?

kristiluky
19. jan 2011

@habrkat určite to nie je o cene a určite splna všetky bezpečnostné kritéria a testy, že neprebehla testami nie je pravda, každá sedačka na našom trhu testami prebehla, len nie tými zaplatenými testami na ktoré majú firmy ako romer a pod., kedže nepredávajú sedačky za ceny ako oni. viedla som o tom dost dlhú debatu s ludmi čo sa v tom vyznajú, nemám síce túto sedačku ale už sa na nu niekto pýtal, myslím že kto ju má je spokojný, skús si tu pohladat niekoho takkého, vačšinou tí čo majú na drahé sedačky ti napíšu že je určite nahovno lebo je lacná ale nemajú to ako vediet. a ako tu niekto písal podsedák nerieš, žiež si myslím že sa časom zrušia a ak aj nie dnes sa dá kúpit aj za dve stovky

mimamer
19. jan 2011

@nanika Tam ide pas vrchom a spodom, cize je upnuty cely ten podstavec a nad sedadlom su dve zaklapky, do ktorych sa vsunie pas. Je to rovnako bezpecne ako u Kinga. Predavac mi povedal, ze je to mozno trochu viac komplikovanejsie, no mne to ani tak neprislo. Pri Tobi nemusis odklapat sedadlo.

https://www.youtube.com/watch?v=6rEe5EHZ-t8


No poviem Ti, mne to islo sikovnejsie ako tej zene na videu... 😀 Asi by som im mala robit reklamu ja... zavolam im... 😎
Rozmyslas nad dalsou sedackou, ci len pre zaujimavost?

@pralinkaaa Bola som si pozriet tu moju sedacku, no to si ma dostala... ani ja neviem, ci sa to dava dole, no vyzera to, ze je to tam dane fixne... hmmm...tak, nedalo mi to a zavolala som do predajne... ten polystyren tam ma ostat a nemal by sa lamat. Ak sa odlomi len kusocek, tak je to ok, ale treba na to davat pozor. Ak sa vsak cely polame, treba si ist zakupit novy. Ma vraj ochranny charakter...

nanika
20. jan 2011

@pralinkaaa odfot mi to, mas fotak, poslem ti moj mail na ip?

nanika
20. jan 2011

Netreba si mylit testy a testy. Nie, sedacky sa netestuju po vlastnej linii, ano, testuju ich len specializovane firmy, ktore vyrabaju len sedacky a to o niecom svedci. To, ze splna sedacka nejaku normu, to znamena akurat to, ze je velkostne vhodna pre tu ktoru kategoriu vahovu. Zakonom nie su stanovene bezpecnostne podmienky, to si treba uvedomit. Nie, nemyslim si, ze ak je sedacka lacna, je to klumprt. Dobry kus moze byt aj medzi nimi. Ale ako kristiluky tvrdi, ja to nemam odkial vediet a neda sa to ani zistit, pokial sedacka neprebehla oficialnym testovanim, lebo neexistuju statistiky, ktora sedacka pri havarii ako dopadla.

Pri lacnejsich sedackach treba dat pozor, ci je sedacka dostatocne odolna, ale nikto do nej nevidi, aky plast je pouzity, pripadne ci je konstrukcne natolko premyslena, ze upevnenie pasom je dostatocne, aby nelietala a jej vlastne pasy su natolko vypracovane, aby dieta nemalo v pripade narazu modriny na pol tele, pripadne sa pasy vytrhnu aj s dietatom.

Nikto tu nenatlaca znackove sedacky. Kto ma net, nech sa laskavo nauci hladat a citat. Lebo je uzasne, ked sa v pravidelnych intervaloch sem hlasia kocky, ktore hladaju sedacky a pytaju sa na sedacku za 50, v lepsom pripade 100 Eur a hup, nikto neodpoveda. Ani nikto neodpovie, vy by ste odpovedali, jasne, ja ju mam, ber ju, uz som s nou burala, zachovala sa skvele... Nikto na seba nevezme zodpovednost, aby ma tu niekto atakoval, ze som povedala, ze ta sedacka je dobra, ak nemam zdroj, na zaklade coho to tvrdim.

Poradim len jednu vec, skuste naklusat do obchodu a chytit do ruky vasu sedacku vyhliadnutu a stale omielany romer, kiddy, MC. Zbadate rozdiel v kvalite vyhotovenia potahu, kvalitu pouzitych materialov a pocitite vahu sedacky, lebo su to sedacky robustne, tj chrania! A kedze sedacku kupujem pre moje dieta, chcem, aby bolo ochranene a mne to za 200 Eur stoji, vam nie?

Tymto som nic zle nemyslela, nemala som sa v umysle navazat do niekoho, ak to tak vyznelo, verejne sa ospravedlnujem. A kto ma problem pri hladani sedacky, poradim, skusim pomoct, netreba sa bat pytat. Len som si uz po snad 2 rokoch potrebovala ulavit, pardon 🙂

nanika
20. jan 2011

@mimamer dakujem, som pipi, mohla som si to najst sama 🙂 Myslim, ze u tejto sedacky je vacsie nebezpecenstvo nespravneho upnutia pasom ako u kinga, ak sa clovek pomaha a este v tom nema prax, moze ta spodna cast sklznut, ale to je len moj nazor, viac sa mi paci ten zaklapaci mechanizmus u kinga, aj ked ten ma tiez obcas potrapil, alebo skor muza, kedze to robil z casu na cas.

mimamer
20. jan 2011

Nanika, pekne si napisala ten predchadzajuci koment, doslova si mi brala slova z ust... ja by som len dodala, ze by si mamicky mali uvedomit, ze tu ide o bezpecnost ich deti, nie penazeniek... a keby som na danu sedacku s dobrym testovanim naozaj nemala, stale tu existuje babybazar. Radsej svoje dieta posadim do bezpecnej pouzitej sedacky ako do nejakej netestovanej novej... aj ja som to prve vajicko mala po jednom dietati a vobec mi to nevadilo... vedela som, ze je to ta najlepsia sedacka, ktoru som vtedy ja sama chcela kupit... ked mi bola ponuknuta, tak som ju zobrala... novy potah ma stal ovela menej... 😉
@nanika Fakt ani u Tobi to nie je take komplikovane, ta zena na videu je nemozna. Ten spodny pas tam pekne zapadne, je to naozaj jednoduche... a bezpecne...

nanika
20. jan 2011

@mimamer 🙂 verim 🙂 Mne len napadla este jedna vec. Ak mam hnilu skodovku, alebo favorit, urcite tam nebudem kupovat kinga, praveze siahnem po nejakej lacnejsej verzii. Bohuzial je realita taka, ze tam je tak vysoka pravdepodobnost, auto neudrzi svojou konstrukciou sedacku, ze je uplne zbytocne do lepsej investovat. Nestalo sa raz, ze dieta bolo priputane, ale letelo aj so sedackou, lebo sa odtrhli pasy auta :(

pralinkaaa
20. jan 2011

@mimamer - no dakujem ti! tak super, myslím že kúsok tam už chýbal ako nám došla a kúsok som dala dole je..je to ozaj možno centrimenter ale tak hm...naserie, mohla by som to asi ísť aj vymeniť, ale ju aj používame tak neviem....
@nanika dakujem ti už si isto prišla na to čo to je, dakujem za ochotu vám obom baby.
a vám sa to inak neláme? mne sa to teda hned podarilo a to som tam iba pozrela, pripadá mi to dosť labilné.
mimiamer normálne sa to dá kupiť nové zas, nepýtala si sa čo to stojí? a či sa to vôbec niekde dá zohnať...viem, môžem si zavolať aj sama a spýtať sa iba či náhodou to už nevieš...

pralinkaaa
20. jan 2011

a ešte dotaz - som myslela že ked sa sedačka upevní pásmi tak drží ani sa nepohne, ale ked ju chytím tak kludne s nou do bokou "kývam" to je OK či je zle uchytená?

nanika
20. jan 2011

@pralinkaaa skus ju lepsie pritiahnut, nemala by velmi lietat, ono dost zalezi aj na sedadle, na ktorom je pripnuta. Ten zahlavnik autovy ti nahodou nevadi?

pralinkaaa
20. jan 2011

@nanika - zatiaľ som do toho nekukala, upevňoval to muž, a som bola z toho rozčarovaná som myslela že to tam drží na "beton", ale tak asi to tak nejde....musím to pozrieť a preštudovať návod, my sme ju kupovali cez net, takže nám ju nikto do auta prvýkrát neinštaloval...vankúšik by nemal vadiť.

nanika
20. jan 2011

@pralinkaaa kazda sedacka v jednom aute sedi lepsie, v inom horsie. Preto je najlepsi isofix, alebo aspon viac alternativ vyskusat na vlastnom aute. Treba este mysliet na to, ze sa ti zrejme kyva bez zataze, nie? 🙂

mimamer
20. jan 2011

@pralinkaaa na cenu som sa nepytala, ale tvrdili mi, ze keby sa mi to ulomilo, mam prist. Vraj to uz niekolkokrat menili. Ja by som to na Tvojom mieste skusila reklamovat tam, kde si ju kupila... je nova, ak si robila vsetko, ako mas, nemalo by sa to stat.
Ci sa ma hybat, no asi trochu ano, ale nie moc... je to podla mna podobne ako s vajickom. Tie pasy su vo vnutri uzamknute, tak by sa to nemalo uvolnit. Skus to trochu viac napnut.
Ja mam tu nasu este stale zabalenu, pretoze ten nas chrust sa stale zmesti aj do vajicka - hlavicka mu zatial neprecnieva, tak este cakame...