Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

musko
29. apr 2011

Inak, úplne súhlasím s tým, čo napísala nanika

kinsi
29. apr 2011

@nanika Veľmi ma mrzí, ako som volila slová v mojom príspevku, určite nebolo mojím cielom sa ťa nejako dotknúť. Keďže sa mi to ale asi i keď nechtiac podarilo, tak sa ešte raz ospravedlňujem. Linky som si nenechávala, ale skúsim až budem mať trošku viac času dohľadať a pošlem Ti ich. Ešte raz sorry, tvoje príspevky sú super a ja som oproti tebe len obyčajný "sedačkový" laik samouk a určite Ťa nemám záujem poučovať.

nanika
29. apr 2011

a clovek sa snazi rychlo nieco zlepit a hodia sem udrzbu 🙂
@kinsi ja som to nebrala ako poucovanie, ja sa rada ucim a ver, ze kazdym prispevkom, aj cez IP ked s babami prideme na dobru vec, ide ta sedacka dalej, ako skvely napad. Preto chcem link, aby som vedela, ci je ta sedacka ok a stoji za to ju dohladat na nete a mat dalsiu sedacku v talone, ked sa sem niekto pride poradit. Len mi to tak proste prislo blbe, ze si z cista jasna sem hodila sedacku a zacala po mne strielat, aka je dobra... Ja som sa vyjadrila o 9-25 vseobecne a pokial si skocila na ten link, co som hodila, to su poliaci, oni tie testy zhromazduju do jednej tabulky, takze odtial velmi rada cerpam, nemusim ist cez x dalsich stranok. Skoda, ze u nas taka stranka, venujuca sa testom a sedackam celkovo nie je, ze by som v buducnosti nieco take skusila urobit? Ale nie 🙂 Ja sa ospravedlnujem tebe, ze som sa nejako blbo nakriakla ako kvocka na vajciach 🙂

em_ka
7. máj 2011

@nanika Ahoj, dneska v obchode nam doporucili autosedacky Britax FCP alebo Espiro optima 0-25kg, poznas tuto znacku? Ja by chcela ten Britax first class plus, ale manzel zase tu espiru (ta ma vacsie vahove rozpatie aj ta cena je pre neho lepsia 😀 )

ada11
7. máj 2011

aj ja rozmýšľam nad kúpou autosedačky, ale ešte nemám vybrattú značku 😉 Staršia dcéra budeme mať 8 rokov, cca 130 cm - odporúčili by ste mi ešte autosedačku, alebo už len podsedák. Mladšia dcéra bude mať 3 roky, cca 100 cm a ona sedáva v autosedačke do 18 kg, ale zošla by sa jej už väčšia 😉 Čo by ste mi odporúčili pre jednu aj druhú dcéru? My máme autosedačky, ale sú dosť nepohdlné a tvrdé. Tých značiek je veľa, tak radšej dám na nejaké recenzie skúsenosti od vás . 😉 Ja mám stále pocit, že autosedačka je predsa bezpečnejšia ako podsedák. 😉

patulu
7. máj 2011

prosim vas nevedeli by ste mi poradit: CHICCO KEY 1 x PLUS alebo MAXI COSI PRIORI SPS 2011??

nanika
8. máj 2011

@em_ka zalezi na vas. Tak sa na to pozrime lepsie. Mala ma cca 8 kg. Britaxka moze byt v protismere do 13 kg dietata, minimalne do roka, cize pre malej bezpecnost super. Espiro do 10 kg - podla mna, nic moc, podla teba ako? 🙂 To, ze sa manzelovi pozdava, ze je vacsie vahove rozpatie, neznamena, ze ked je na sedacke popiska, ze je do 25 kg, ze do nej aj to dieta nacpes 🙂 Dalsia vec, vo vyssom veku si neviem predstavit, kde pri sklapani da dieta nohy, takze aj tak nebudete sklapat, od tych cca 2,5 roka je to podla mna uz aj tak bezpredmetne. Dalsia vec, pre mna je dost dolezite, aby si dieta pestovalo samostatnost, myslite, ze dieta, ktore ma ja neviem, 7? rokov, nemam predstavu, kolko rocne dieta ma tych 25 kg, si nebude vediet do nej samo sadnut a vy ho tam budete rvat? Ja viem, ze su to dost velke peniazky sa sedacky, ale budete mat len jedno baby? Ak posluzi dvom, je ta cena podla mna adekvatna. Cena je za technologiu, kvalitne plasty, dobre vyhotovenie, kvalitny potah. Na tych lacnejsich sedackach to vidno. Ale ja viem, vzdy zalezi aj na penazenke. Inak pre mna je ta znacka neznama, nic netestovala a neviem, co je, odkial je, u britaxu aspon vies, ze su to nemci - romer a napriklad mna vediet, kto mi tu sedacku vyrobil, to upokojuje 🙂

nanika
8. máj 2011

@ada11 ja neviem, ci presvedcis dceru, aby ti aj neskor sedela, ta starsia v celej autosedacke, ked verim tomu, ze jej spoluziacky jazdia na podsedakoch. Aby si nemala zbytocnu investiciu, ked ti v nej odmietne sediet. V 15-36kg by ale bola vo vacsom bezpeci, ako na podsedaku, len su aj podstatne drahsie, celoplastove, ako tie z polystirenu.
Pre mladsiu by som nespekulovala a ja by som ti poradila kid romer. Stoji sice okolo 200 Eur, ale ak ta to potesi, vcera som bola u sestri a rozmerovo identicka moja Evolva od rovnakeho vyrobcu, bola dobra jej 10 rocnej dcere cca 150 cm, co uz je strop pre sedenie bez sedacky. V to som ja ani nedufala, ze naozaj pojme take velke dieta, takze ja som si zasa potvrdila, ze som kupila dobre 🙂 Na druhej strane je cca identicka s kid od romera, takze super. Vy uz vlastne pasy nepotrebujete, tak rozhodne by som sla na 15-36 ak uz mala tolko vazi. Ak nie, tak kludne tu Evolvu, chvilku byt na vlastnych pasoch a potom sa schovaju do sedacky a mas to iste, ako kid.

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/autosed...

ale dost zalezi aj na tom, ci mate isofix, ak ano, tak potom kidfix http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/autosed... z toho dovodu, ze ked ides niekde bez dietata v sedacke, nebeha ti sedacka po aute, kedze su tie sedacky putane cez dieta na velky pas.

nanika
8. máj 2011

@patulu zalezi na tebe, je to taky priemer, aj ked o chicco sa uz toho dost popisalo, ze isiel s kvalitou dole. Obe sedacky su otestovane, asi by som si ich len porovnala, aky maju potah, ako sa sklapaju, ako lahko ten potah das dole, instalaciu do auta a tak. Prepac, nemam teraz tolko casu, aby som ti ich dohladavala a porovnavala 🙂 Skupinu ti schvalujem, ak ti dieta uz samo chodi, uz moze uplne bez problemov sediet v smere jazdy, aj ked nedosiahlo vekovy limit pre vyzretie chrbtice 🙂

ada11
8. máj 2011

nanika, Staršia dcéra zatiaľ neprotestuje, že sedí v autosedačke, uvidíme dokedy 😉 a čo povieš na cybex-ku 😉

em_ka
8. máj 2011

@nanika Oblecena ma 8,5kg a necelych 7,5mes. Ani naznak toho, ze by zacala lozit, sediet. Ked pokracujeme takym tempom, za chvilku bude mat nie 18 ale 25kg 😀 😀 Z toho dovodu by chcel manzel to espiro, nechce investovat kazde 2roky do novej autosedacky. Inak v predajni nam povedali, ze ta britaxka moze byt v protismere do 10kilo aj ked tam pisu, ze do 13kg.(??!!) A vidis, doteraz som na to ani nemyslela, ako by som narvala do sedacky take 20-25 kilove dieta 🙂 . Diky za pripomienky a rady, je vidiet kto ma skusenosti a kto nie... Ja uz fakt neviem, ci mame este pockat (to vajicko este chvilku vydrzi) alebo mame kupit uz dalsiu sedacku. 😖

ada11
8. máj 2011

@nanika isofix nemáme 😉

nanika
8. máj 2011

@em_ka ?! Co ti povedali na predajni?! Ti ludia su fakt neskutocny, takze vyrobca na svojich oficialnych strankach akoze klame a zavadza?! http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/first-c... Netreba sa plasit, to sa spomali. Oliver bol vo vasom veku este o kg tazsi, okolo roka sa to vyrazne obmedzi. Aj tu britax mozes ratat, ze bude kupovana na cca 2 roky, nemaj boja, tieto sedacky v skupine sa prerastaju az dieta dosiahne ocami okraj sedacky, mas kopec casu 🙂 My sme este nepotrebovali ist z vajca von, ale ta britaxka bola spravna volba, citi sa tam inak.

nanika
8. máj 2011

@ada11 v 15-36 ak kupis normalnu znacku je vsetko na jedno kopyto, neda sa kupit zla 🙂

anesim
8. máj 2011

@ada11 Moja malá má 7 a máme CYBEX Solution X fix plus, je super, úplne bez problémov som ju zapla aj v zimnej vetrovke ( má okolo124 cm a asi 23 kg), kamarátka má dievčatá , teraz mali 7 a 9 ( sú vysoké, obidve majú okolo 135 cm) a obidve vozí v Romerke, po meste väčšinou len na podsedáku, ale keď idú mimo tak sú v sedačkách, dosť cestujú a v zahraničí je to ešte povinné aj pre tú staršiu.

ive82
9. máj 2011

@emjee
ahojte, ja len poznamka, ze do vajicka CYBEX ATON sa deti ozaj zmestia do roka, castokrat aj viac - treba kupit poriadne vajicko - priestranne s kvalitnou novorodeneckou vlozkou a potom vydrzi 🙂

nanika
10. máj 2011

@ive82 to je sice pekne, ale castokrat to poriadne vajco nepripnes na svoj kocik a to dost podla mna zavazi, najma u mestskych rodicov.

ive82
10. máj 2011

@nanika
nanika asi mas nanika pravdu, ale urcite zavisi ake vajicko kupis - my s tym pravdu povediac nemame zlu skusenost - mame maxi cosi kocik a cybex aton na nom pekne sedi 🙂

nanika
10. máj 2011

@ive82 ja som mala z tohoto dovodu neonato vajco, kedze mam kocik a od pol roka 0-18. Kocik som nechcela menit, kedze patri k tym vacsim 🙂

mery.maja
24. máj 2011

Ahojte,chcela by som sa nieco spytat.Ide o autosedacku Renolux Paris.....su to asi starsie sedacky nakolko som ich nove tu na nete nenasla.Kamaratka ju od niekoho dostala ale nevie ako sa pripina do auta,nakolko je cela ako keby ovalna a ja som ju tiez pozerala ale netusim ako by ju tam mohla zapat.Ide mi o to pripnut ju do auta bezpec.pasom pretoze netusime....dakujem

nanika
26. máj 2011

@mery.maja neber ma ako bernu mincu, ale za prve, neznama sedacka, nemas istotu, ci nebola burana. Za druhe, len ten hore vie, aka je stara, ak bola vecne vozena v aute a ma 5-6 rokov, nikto ti nezaruci, ze ta sedacka pri naraze aj zostane po kope a nevytrhnu sa na nej pasy. Za tretie, by som asi vyuzila to, ze neviem, ako ju pripnut do auta a rychlo sa jej zbavila, niekedy sa ti snazi tvoj anjel strazny nieco naznacit 🙂 Ono ja si myslim, ze ta kamoska, ktora ju zasa tvojej kamoske podarovala, tak ju nebola uz schopna predat, tak sa jej zbavila takto.

dckami
26. máj 2011

ahoj holky,
sháním návod v češtině na používání autosedačky Maxi Cosi Tobi. Objednala jsem jina netu, ale přišla bez jakéhokoli návodu, nevíme přesně, jak ji upevnit do auta, jak polohovat opěrku atd..... Nemá někdo možnost ji poslat emailem nebo poštou??? Prodejce na emaily nereaguje 😖 , po telefonu to odmítá řešit.

nanika
27. máj 2011

http://www.maxi-cosi.cz/kontakt.php

ja by som skusila este nakontaktovat priamo maxi-cosi 🙂

vojtisek2007
27. máj 2011

@dckami a nemá tobina taky nějakou takovou tu přihradku ??? třeba u maxi cosi cabrio byl ten návod "schovaný" v té přihrádce ???a jinak ségra si jí koupila, je to 14 dnů, tak můžu návod ofotit a poslat, pokud budeš chtít, jenom se k ní dostanu asi až o víkendu....

dckami
27. máj 2011

@vojtisek2007 jééé, to bys byla hodná.

Ještě jsem zkoušela napsat na LIBFIN, zda by mi to neposlali, tak uvidím, zda se ozvou. 😉

mery.maja
27. máj 2011

@nanika dakujem za odpoved,vcera som bola u kamaratky a skusali sme ju pripat do auta ale nedarilo sa nam to..No ono to je stara sedacka a je to tak ako hovoris ty ta jej nejaka kamaratka ju nechcela zahodit tak ju dala jej....ale ta moja kamaratka ma aj svoju novu uplne inu len ta je dost hmmm taka "plytka"alebo ako to nazvat,tato sa jej pozdavala ze je taka hlbsia ale do auta neexistuje ju pripat a ked sme ju nejak tým pasom obmotali 😝 tak aj tak sa jej motala hore dole,do stran neviem si to nebodaj predstavit pri naraze....ale tiez hovorila ze ju vyhodi lebo je totalne neprakticka a uz nepouzitelna 🙄 a je stara minimalne 8 rokov urcite-je to na nej aj vidiet,tak ale za ulohu som mala spytat sa takze to som spnila....dakujem za tvoju odpoved 😵

nanika
28. máj 2011

@mery.maja 🙂 je dost mozne, ze to bol nejaky typ so stanicou, ktora sa putala a o nu sa sedacka potom nacvakovala, neviem. Som rada, ze poleti 🙂

lotysek
28. máj 2011

Ahoj holky, potřebovala bych poradit jestli někdo neřeší stejný problém jako my. Nášemu Honzíkovi je 16 týdnů a má 8 kg. uff uff. a začali jsme řešit autosedačku. Máme Maxi Cosi 0 - 13 kg, jen je problém v tom že je i pěkný dlouhán. Nožičky mu budou co nevidět koukat ze sedačky. Hlavička snad ještě chvíli vydrží. Nemáte nějaký typ na autosedačku? Nevím jak je to pak se sezením po a proti směru jízdy u tak malého prcka.

musko
29. máj 2011

@lotysek - doporučujem 0-18 BeBeComfort Iseos. Máme a je skvelá ( akurát teda náš Marek bol vo vajíčku do roka - je drobec, zato Petrík bol niečo ako ú Vás:o)

musko
29. máj 2011

myslím túto: http://www.bebeconfort.cz/iseos-neo-plus.php. My sme kúpili na MMB za dobrý peniaz a som za ňu rada.