Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

androna
10. okt 2007

tini tato tema je v batolatach

tini
autor
10. okt 2007

Androna, tu v 'batolatach' som nasla len temu o odvetravatelnej autosedacke a o autosedacke roemer s isofixom, nic o porovnani 9-18 X 9-36, a ak myslis,ze je tema v 'babatkach', ano, je, zalozila som ju, ale nie je vela prispevkov, myslim si, ze tu mi skor poradia.

tini
autor
10. okt 2007

Hm, tak uz som to nasla na MK.cz v 'batolatach'...

tlapicka
11. okt 2007

muj subjektivni nazor je, ze tezko muze byt jedna vec dobra pro rocni i desetilety dite. Super pohodla nebude pro nikoho, ale uplne spatna taky ne. Pokud clovek malo jezdi autem a na kratsi trasy, myslim, ze je lepsi 9-36, ale pokud jezdi hodne a daleko je urcite lepsi namakana mala 9-18. Ale to je jen selsky rozum. My jezdime hodne a daleko, tak mame roemer. O vaiabilni jsme nepremysleli. Nicmene znama ji ma a je spokojena.

lennis
11. okt 2007

Jééé Tini, taky řeším stejný problém, ale zatím mně zaujala Maxi Cosi Tobi. Jo a taky jsem chtěla Alexe, ale manžel si prosadil jméno po sobě, takže možná až druhý 🙂 .
JInak asi má tlapička pravdu, taky záleží kolik do toho chceš investovat, jsou od 1500,- do 12tis. Takže to je tady další hledisko jak to posuzovat!! Myslím, že je ale lepší 9-18kg, každý dítě je jiný, ale určitě takováhle autosedačka vydrží min 3roky si myslím a za 3 roky budou už zas uplně jiný technologie a atesty a já nevím co všechno. Vše jde dopředu, nakupovala jsem letos v lednu na malýho a je to 9 měsíců a je vše jiný, takže já asi zůstanu u Maxi Cosi Tobi

maruschka
11. okt 2007

My sme kúpili Brevi od 9-18 kg.Dá sa dať skoro na ležanie a je veľmi mäkučká.Maličká v nej hneď zaspinká a nepadá jej hlavička.Má veľa upínacích prvkov,takže som spokojná.Už ju síce 4x ogrckala-neznáša jazdu pri väčšej rýchlosti ako je 60-tka,ale dalo sa to krásne vyčistiť,takže aj ten poťah je kvalitný. 😀 😀

tlapicka
11. okt 2007

lennis: ja to ani nemyslela z pohledu financi jako spis dalsich kramu do domacnosti na darovani ci prodavani. Pro toho, kdo skoro necestuje je preci lepsi kdyz si koupi neco a vystaci s tim naporad. Nemusi na tu vymenu myslet atd. Je to zkratka pohodlnejsi.
lennis: K tobi: Znami ji maji a malej jim tak je ochoten travit maximalne pul hodinky, pak uz je desne nevrlej. To by me mrsklo, ale kazdy ditko je jiny. 😕

pegy
11. okt 2007

ja som toto tiez dlho zvazovala, do 36kg su prakticke v tom, ze to raz kupis a mas pokoj, do 18kg su zase viac polohovatelne. maly lietal vo vsetkych tych do 36kg, ale na odporucanie znamych sme kupili Recaro do 36kg, v tej sedi krasne, aj hlavicku si moze opriet. Je to sedacka draha, ale naozaj kvalitna.

androna
11. okt 2007

pegy takze recaro doporucujes?ja to stale zvazujem co kupit ale nechce sa mi doma skladovat tolko sedaciek.planujeme dalsie dieta.

vroni
11. okt 2007

My mame tiez Recaro, ale tu 9-18. Je polohovatelna a ze my casto a vela cestujeme, bolo to pre nas podstatne (tie do 36kg uz nebyvaju polohovatelne) Inak zivotnost sedacky je 5 rokov, po piatich rokoch (aj teoreticky nepouzivania) sa vonkajsimi vplyvmi znici takze treba mysliet aj na to. Ale inak sme s Recarom spokojni.

pegy
11. okt 2007

Recaro do 36, je jedina polohovatelna sedacka do 36kg, ktoru sme nasli, ale je to len sed- lah, len sa to kusok posunie dozadu. Co sa tyka opotrebovania, myslim, ze sa to vztahuje na latku, ale nie na konstrukciu, jedine ze by sa vysedela ☹ , ale to asi nie. mimochodom recaro robi aj sedadala do automobilov, takze su to profici.

0401
11. okt 2007

ahojky, my máme Ramatti 9-18 kg a jsem s ní absolutně spokojená. I malé se v ní super dřepí. Je na tom umělohmotném podstavci, takže když mi vytuhne během cesty, zaklopím sedačku, aby jí nespadla hlavička dopředu a pokračujeme v jízdě. Jen doufám, že nám chvilku vydrží, bo máme už teď 12 kilo 😅
V prodejně jsem dostala info, že sedačky 9-36 kg jsou spojeny ze dvou kusů, takže při nárazu se lehce rozlomí ve spoji 😒 a 9-18 kg je z jednoho kusu, tak by měla být aspoň v tomhle ohledu bezpečnější. Tohle byl jeden z důvodů, proč jsme ji vzali, bojím se o Paty čím dál víc.

vroni
12. okt 2007

Pegy, nie. Opotrebovanie sa vztahuje na konstrukciu, latka predsa len nie je z hladiska bezpecnosti taka podstatna. Posobenim slnecneho svetla, mrazu atd sa material extremne namaha a opotrebuje sa podstatne rychlejsie. Tak mi to vysvetlili priamo v Recare, lebo my sme kupovali sedacku priamo tam. A ze su ti profici, tak snad vedia, o com tocia 😀 Od tych piatich - siestich rokov uz staci pouzivat podsedak, preto prechadzaju testami aj sedacky 9-36 kg, lebo po viacej-menej piatich rokoch zo sedacky spravis len podsedak (co samozrejme neznamena, ze po piatich rokoch sa sedacka rozlozi na marne kusky, len proste ta povodna bezpecnost zacne klesat)

meggi
12. okt 2007

my sme teraz kupovali sedačku a tiež som zvažovala možnosti - tak ako tu už spomínali vyhrala u mna polohovatelná sedačka - síce tolko necestujeme, ale je až do 6 rokov (kedže sme si kupili Coneco 19-25ke - je makkučká a má 6 poloh, stredná cenová trieda, aj sa jej tam páči). A potom už kupime podsedák, to už nie je až také drahé - okolo 500-1000 Sk. Neviem si ju predstavit v tej našponovanej 9-36, kde by musela vystreto sediet - to možno až neskor, ale teraz má presne 9kg, tak polohovatelná je pre nu super...

ada78
12. okt 2007

baby, kde ste kupili to recaro. mne sa hrozne pacia, ale vsade som nasla len internetovy obchod. ja kym nieco kupim, tak to musim najskor poriadne pochytat. 😀

vroni
12. okt 2007

skus forbaby, tam je v predajnych miestach zoznam obchodov, kde si mozes sedacky ohmatat, vybrat a kupit

maruschka
12. okt 2007

ada alebo predeti, majú aj kamenné obchody aj internetový.

vroni
13. okt 2007

no, forbaby je oficialny zastupca Recara na Sk. To tym chcel basnik (ja) povedat 😀 😀 😀

ada78
13. okt 2007

vroni dakujem, ked to bude aktualne, skocim na tu rajsku 🙂

maruschka, ja som tam recaro nenasla. ☹

tini
autor
13. okt 2007

Jeej, baby, dakujem za odpovede, na zaciatku sa mi zdalo, ze nikto nenapise. No, podla prispevkov je to tak 50 - 50 😉 Mne sa zatial najviac pozdava Maxi cosi Tobi a Roemer TS king plus (aleb tak nejak), obidve 9-18 kg, pomerne dost cestujeme a pridu mi bezpecnejsie.

dashak
18. okt 2007

Ahojky, taky řešíme tenhle problém. Manžel by chtěl recaro a já zvažuju maxi cosi tobi. Ale obecně se říká, že čím menší váhový rozptyl (tzn. 9-18kg), tím bezpečnější. Naše malá jezdí pořád ještě ve vajíčku a to bude mít 19 měsíců, ale bude mít teprv 9kg. Tak nevím, jestli v tom recaru nebude moc plandat. Jednoznačně musíme mít polohovací, protože malá v autě vždycky usne a jezdíme často za tchánovcema do Olomouce, takže hodinku a půl spát v sedě, to by asi nebylo příjemné.

Ale recaro 9-18kg jsem nenašla a vy tu píšete že existuje? Zkusím kouknout na ty slovenské stránky co jste psaly. Ale taky bych to ráda nejdřív viděla, než to koupím 😒

dashak
18. okt 2007

Jaj, tak jsem konečně našla prodejce v Ostravě na recaro, tak snad tam budou mít i dětské autosedačky.

musko
18. okt 2007

Dasi, choď do Romerky - my sme s ňou boli veľmi spokojní, je polohovacia a malý sa tam v poho vyspal aj 2 hoďky 😉

lindda
18. okt 2007

ja som kupila maxi cossi Priori fix od 9-18 a sme velmi spokojny 🙂

georgine
18. okt 2007

my máme sedacku chicco key 1 je od 9-18kg je naprosto perfektni, polohovatelná, posuvná operka hlavy spolu s rameny, je betelná, bezpecná a lae byla trosku drazsi stála 4700,-- malý v ní jezdí od svých 10 mesicu protoze mel 10kg a uz se tlacil vë vajicku.. myslim ze v ni pojezdi jeste tak do leta pristiho roku pak sedne do sedacky od 15-36 .. nyní jsou mu 2 a pul roku má 14kg a sedacka porád vyhovuje a citi se v ni dobre..

já osobne dávám taky prednost mensimu váhovemu rozptylu,z hlediska malých deticek, je vetsi rozptyl nevyhovujici, je tam moc prostoru, jednoduse nelze prispusobit podminky malemu diteti napr 12kg stejne jako 25kg diteti

georgine
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristi
18. okt 2007

my jsme koupili 9-36kg, zatim ji teda jeste nepouzivame, pac jsem cetla, ze ve vajicku by mely byt deti az do roka..

musko
18. okt 2007

Ano, ale ak Ti prerastá hlavičkou na dva prsty, tak ju treba vymeniť. My sme preto po roku kupovali sedačku od 15 - 36 kg ( min. rok som kupovala Romerku od 9 - 18) - ale máme dlháňa.

dashak
19. okt 2007

musko a jakou roemerku přesně máte? Můžeš mi napsat typ nebo hodit link, prosím prosím 🙂 Díky

jejke
19. okt 2007

Kristi a ja som zas citala(hmm ake sme scitane 😀 )
ze smerodajna nie je vaha diatata ale jeho vyska.Ak devatmesacne dieta z vajicka vytrca, tak ako moj maly ze mu hlavka presahovala operadlo,
potom uz ucinna pre bezpecie dietata prestava byt.
Od deviateho mesiaca sme pouzivali uz tu sedacku od 9-18kg 😉