Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

kangaroo
1. apr 2008

isofix - ukotvenie sedačky o karoseriu auta, dá sa to len v niektorých autách, treba si zistiť či to máte v aute, tým pádom je to bezpečnejšie - tá sedačka, teraz je novinkou ešte taká noha na autosedačke, ktorá spolu s isofix zaistuje hádam doteraz naj bezpečnosť, tá noha je proti preklopeniu a zvrtnutiu autosedačky pri náraze

petule.h
2. apr 2008

ahoj, já zvolila také 9-18, jelikož mi ta do 36kg nebyla ani pro tak malé dítě doporučena, nicméně, tahle vypadá dobře. důležité je, pokud jedete někdy na dovolenou autem(my třeba jezdíme každý rok do Itálie) aby když usně se dala sedačka sklopit, aby mu nepadala hlavička a tělíčko dopředu

justy
12. apr 2008

Ahoj,prosim,kdo mate sedacku chicco key 1XP , jak moc jde polohovat ta operka zad ?

sue
21. apr 2008

Ahojte, poraďte prosím autosedačku 9-25kg...

sue
21. apr 2008

...našla som tieto typy: http://www.kocarky-strakonice.cz/autosedacky/au... + nejakú casualplay, ale neviem, ktorá je dobrá... tie čo sú do 3000,- sa asi neoplatí kupovať kvôli kvalite, však? Pokiaľ jazdíme pomerne často 😒

musko
21. apr 2008

Sue, z vlastnej skúsenosti doporučujem 9-18 a potom 15 - 36 kg. Určite nie Chicco. Ak tam Romer alebo Maxi cosi, príp. jané. Ak chceš, písnem do IP.

sue
21. apr 2008

Musko, budem vďačná 😵

adetka
21. apr 2008

musko... preco nie Chicco?... ja mam Chicco Key1 - X styri mesiace... a je dobra... stabilne drzi, Mirke sa v nej dobre sedi... a polohovanie pocas spanku je tiez dobre... preco nie?

sue
21. apr 2008

Adetka, čo som pozerala tak Chiccu nevyšli ktovie ako testy...

musko
21. apr 2008

nedoporučovali nám ju v obchode - začali dodávať pre hyper a supermarkety a išla dolu kvalita na úkor kvantity. sue, napíšem neskor - dieťa si ma žiada 😉

susik77
21. apr 2008

Ahojte, baby poradte: mala-ma 9.5 kg, je este vo vajicku, sama sedi len s oporou, ked sa jednou rukou necoho drzi. Manzel nechce kupit autosed. 9-18 kg pokial nebude uplne sama sediet. Ale v tom vajicku mi pripada uz nespokojna, nozicky jej precnievaju-ma ich vylozene na sedadle. Myslite, ze je to ok, al. by mala byt uz v tej vacsej autosedacke, aj ked este nevie isto sediet sama?
Este sa mi zda divne, ze ta autosedacka-napriek tomu, ze je spravne zapnuta pasmi sa sem-tam pocas jazdy naklana, to sa predtym nestavalo, ked bola mensia. Myslite, ze to nie je nebezpecne?

myska
21. apr 2008

tak nevím jak na slovensku, ale zrovna autosedačka od Chicco Key 1 vyšla hodně dobře, líp už vyšel jen Maxi Cosi, takže až tak špatná zase nebude 😉

sue
21. apr 2008

Susik, sedačka je malá pokiaľ dieťaťu pretŕča hlávka o 2cm alebo je hmotnostne ťažšie 😉 nájdite 9-18, ktorá sa polohuje 😉

ivca82
21. apr 2008

petula.h a akú autosedačku máte, my tiež cestujeme dosť a do IT tiež 😉

susik77
21. apr 2008

sue: tak hlavicka jej este vobec nepretrca a to vajicko je az do 13 kg. ale pripada mi, ze jej je v tom nepohodlno...chcem kupit romer king, ta je polohovatelna.

aponchie
21. apr 2008

ahojky,mame sedacku 9az18kg a je nam uz mala a ted hledame na netu co koupit,mame stare auto opel astra a vubec nevim jestli tam jsou nejake ty ocka na pridelani jak pisete ,kazdopadne rano kuknu.nejdriv s emanzelovi hrozne zamlouvala Graco junior,ale cim dal vic mam obavu jak to pripevnime..jestli nebude pruduch mezi sedackou a operadlem sedadla jestli se sedacka nepohne z mista a tak..je mi celkem jedno cena ale chci aby byla fakt dobre pripevnena a ani se nepohla ta co mame ted je v klidu pac je to provlecene ten pas zadem ale u tech vetsich mam pruvan.. ☹ navic ted zjistuju ze ta graco asi nebude koser

emogeon
21. apr 2008

my sme kupil 9-18 maxi cosi tobi a sme velmi spokojni...
naco vacsiu, do 4 rokov nam staci tato... 😉

zdenkaamarosko
22. apr 2008

Tiež som hladala sedačku pre syna. Rozhodli sme sa pre Storchenmuhler Starlight SP. Určená je pre 9-36 kg. Zmestí sa do nej starší i mladší syn. Pre staršie dieťa sa dajú odopať 5-bodové pásy a používať pás z auta. A taktiež sa dá vybrať zmenšujúca podložka a sedačka zostane priestranejšia. Sedačka je polohovateľná zo sedu do ľahu. Crashtesty sú OK. Veľmi sme s ňou spokojný.

petule.h
22. apr 2008

ahoj, mě bylo doporučeno koupit také 9-18kg, pač je to pro malé dítě stabilnější a hlavně já jsem si ještě koupila polohovací, takže pokud usne, tak jí sklopím a je to.máme takovou tu bitelnou z konstrukcí.Te´d nevím, jak se jmenuje... 🙂

iris
22. apr 2008

ahojky holky,nevíte náhodou jaká sedačka je vhodná do felicie? Jak jsem tak pozorovala,ne každá sdačka se dá přidělat do každého auta...vajíčko nám bude brzy malé,tak budeme chtít variantu 9-18 kg.

petule.h
22. apr 2008

já mám renaulta a manžel měl octavii,te´d má opela, švagrová má citroena a švagr hondu a tchán mercedes a tchýně zase w a nikdy jsem problém v jakémkoliv autě neřešila a neměla, tak nevím, zda to hraje roli, kŽDOPÁDNĚ se zeptej v obchodě, nám taky poradili, pro mě bylo důležité, aby se dala sklopit na cestu když dítě spí, pač určitě 2x do roka jezdíme do Itálie autem, tak aby se malý netrápil 🙂

aponchie
22. apr 2008

ted sem byla v obchode zkouset do auta sedacku maxi cosi rodi za nejakych 4000tisice no dobre sedelo to fajn akorat me stve ze se neda uz tak pevne ukotvit jak ta do 18kg a polohovat 😒 to prej ale vsecky ty velke sedacky uz takove jsou toz nevim jo a isofix nemame a ani davat nebudeme a je fakt ze tahle sedacka ma uzasne bocni chranice to zase jo

iris
22. apr 2008
aponchie
22. apr 2008

ta je dobra ale pro nas do 18kil uz mala ale jsou fakt vymakane hlavne ty bocni operky

zdenkaamarosko
23. apr 2008

aponchie, STM je do 36 kg. Keď sme malého do nej posadili, tak sme fakt mali pocit bezpečia. Ja som z nej taká nadšená, že by som ju odporúčala snáď každému.
http://www.enikibeniki.sk/pre-deti-autosedacky/...

slunicko27
2. máj 2008

Ahoj hledám někoho kdo má a už používá Kiddy Infinity Pro, prosím ozvěte se 🙂 🙂

lukajda
2. máj 2008

slunicko77 - máme Kiddy Infinity Pro sice zatíme krátce, ale jsem naprosto spokojená 😉

slunicko27
3. máj 2008

lukajdo- a už ho používáte? My tu sedačku používáme asi tak 3 týdny a už se nám rozpárali hračky a vypadá to, že i pultík. Tak nevím, zda to budeme reklamovat nebo co s tím.

lukajda
3. máj 2008

slunicko27 - používáme asi 14 dní. Máme ale pultík bez hraček, za což jsem fakt ráda, protože jsem se bála toho, že by je Táda stejně hodně brzo vytrhnul a rozpáral by se právě pultík. Kde jste jí kupovali? Já bych to s reklamací zkusila, i když si myslím, že velká šance na úspěch asi není. Většina prodejců napíše, že reklamace je neoprávněná a věc byla mechanicky poškozena (pod to se schová cokoliv), ale třeba příjemně překvapí 😉