Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

mavanka
27. nov 2011

@michala1515 v protisměru se použít nedá, ale to jsme ani nepotřebovali, dcera v té době dobře seděla sama a hlavně ve vajíčku už jezdit nechtěla, nebavilo jí to, novou sedačkou se to trošku zlepšilo, tím, jak získala jiný úhel pohledu a začala trošku vidět z okna...

eda28
28. nov 2011

@nanika Ahoj, ty sa asi lepsie vyznas v sedackach ako ja. Mohla by si mi prosim poradit? Sme este vo vajicku, a chcela by som byt co najdlhsie,aj ked mame concord intense, co je dost mala sedacka. Neviem ci kupit potom romer king plus, alebo evolvu, Vela nejazdime, len obcas, urcite budu aj dlsie cesty, ale nie nejak pravidelne. Ja by som tto najradsej vvyriesila evolvou a mala pokoj, ale zas nechcem malej nejako ublizit. VDAKA.

nanika
29. nov 2011

@eda28 Tu nie je otazka, ci king, alebo evolva, otazka znie, ci ti uz Eminka sedi sama. Ak jazdite obcas, na kratke trate, kludne evolvu. Ale naozaj az bude samostatne sediet, nad 9 kg. Dlhsie cesty pri Evolve odporucam az nad cca rok a pol. Ak skor, pri splneni samostatneho sedenia a vahy radsej Kinga, kvoli sklopnosti.

Za predpokladu, ze je malicka skor utlejsia, tak by som isla radsej do britax first class plus a mozete sedacku menit okamzite. Je do protismeru do 13 kg, od 9 kg sa uz pouziva, ak chces, ako king. U mojej Emky toto bola jasna volba. Ale ak je dieta skor vacsieho, macatejsieho vzrastu, tak radsej to hore popisane 🙂

eda28
29. nov 2011

@nanika Vdaka za radu, pouvazujem aj o tej britax first class. Mozem este jednu otazocku? Ta sedacka je ovela mensia ako king? Tvoja Emka tam ma dost miesta? Nasa tiez neni nejaky maco, tak myslim ze by to nemuselo byt zle. Ja som sa raz pytala v oobchode na tuto kategoriu a predavacka ma hned zrusila, ze su male ze sa to neoplati, tak neviem. 🙂 🙂 🙂

tana821
29. nov 2011

ahojte.chcela by som sa spytat,mam 10 mesacneho synceka a tu autosedacku co ma je mu uz mala.vazi uz viac ako 10 kil,presne teraz neviem kolko ma.poradi mi niekto aku mu mam kupit,ktora je dobra,rozmyslame na novou autosedackou.
🙂

nanika
29. nov 2011

@eda28 porovnaj sama vyska/sirka/hlbka britax 66/45/57, king 67/49/50 , tak co myslis? Dolezita na vek je dlzka chrbtovej casti a ta je takmer rovnaka, king je o 4 cm sirsi a first class je o 7 cm hlbsia 🙂 Porovnatelne? Az na to, ze vo first class mozes vozit v protismere, co sa v kingovi neda a je pohodlnejsia v zahlavnej casti. Predavacky nesmies brat vazne, by som rada vediet, co ti ponukla ona, akoze je podla nej lepsie kupit o kusok dlhsiu sedacku a umiestnit nesediace dieta do sedacky v smere jazdy? Normalne ho vedome ohrozit? Dieta do roka nema tak vyvinutu chrbticu, aby v pripade havarie ten napor zvladla, moze si zlomit vazy :( Vyvinutie chrbtice sa sleduje tym samostatnym sedenim, takze ak dieta samostatne sedi, tak moze ist do smeru jazdy.

Neviem, ako sa rozhodnes, ale par prispevkov predtym tu bola staznost, ze dietatu sa tam nezmestili nohy, neviem, ja taku skusenost nemam a sedacky, ktore drzia sedacku dalej od sedadla tu nie su kupitelne, tak len tolko som este chcela.

nanika
29. nov 2011

@tana821 dolezite je ako u Edy, ci ti dieta samostatne sedi, od toho sa potom da odpichnut. Dalej, ako casto cestujete a na ake vzdialenosti, plus financny limit, ci mate v aute isofix, alebo nie...

brisalek
1. dec 2011

Ahoj ,precetla jsem nekolik stranek a mam v tom poradny gulas. Testy testuji vzdy jen neco....autosedacek jako vsecho vyrabi kazdy rok vic a vic druhu. To aby na to vsechno clovek mel specialni skolu a dovolenou 😀 😀 . Mame autosedacku Maxi Cosi 9-18kg. Ale potrebujeme jeste jednu do druheho auta, protoze manzel bude rano dceru vozit do skolky(asi 3km) a ja ji po obede budu vyzvedavat az pojedu z prace, takze si nemame jak sedacku predat....Proto bych chtela koupit uz tu 9-36kg ,aby nam pak vydrzela az vyroste z te 9-18. Poradite jakou. Meli jsme vzdy maci cosi, Romer se mi zdal vzdycky hrozne uzky a ted uz se v tom vubec nevyznam ve vsech tech typech.

gemini2
2. dec 2011

aj ja uz som zufala, aj my potrebujeme autosedacky ale kedze mam dvojicky, nemozem si dovolit kupit za nejakych 150eur krat dve..... poradte: cena do 70eur za kus a nech je prakticka....dakujem, dakujem, dakujem.....

vivusika
2. dec 2011

@tana821 my sme mali Romer 9-18kg a používali sme ju od cca 9 mesiacov do takmer 3 rokov, a bola som s ňou maximálne spokojná 🙂

nanika
5. dec 2011

@brisalek romer nie je uzky, kludne tu 9-36 Evolvu, ak teda nevadi cena cca 200 eur. Je naozaj do 150 cm 🙂

nanika
5. dec 2011

@anesim 15-36 nemozu byt pre 9 mesacne baba :(
@gemini2 tu tazko radit. Chodievate autom casto? Ake trasy, dlhe? Osobne si myslim, ze za 70 eur je to loteria kupovat tento stupen sedacky. Jedine, co viem poradit, je hladat cez bazare babatkovske, dat si inzeraty, nie si jedina s dvojcatami, 9-18 mozu kludne mat dve deti po sebe, takze tam by problem nemusel byt a verim, ze mamina s podobnou financnou supou, ako su dvojcata, by ti vedela urobit cenu az za kvalitne testovane sedacky. Inak je to suma fuk, kedze tieto lacnejsie sedacky nie su testovane, nevies, do coho ides. Ak uz tak vseobecne, daj pozor na pasy, nech si siroke a na ramenach polstrovane, dalej potah pratelny, lahko sa zvliekajuci, lahke upinanie do auta, jednoduche polohovanie aj jednou rukou, sedacka by mala mat svoju vahu, cim je lahsia, tym ma menej plastu, kvalitne sedacky vazia od tych cca 7 kg. To je asi tak vsetko, lebo bezpecnost posudit neviem. Ja mam len pred ocami, ako sa pri testovani stava, ze dieta vyleti pri naraze zo sedacky aj s pasmi, alebo sa sedacka cela rozpadne. Toto ja svojmu a ani inemu dietatu neprajem. Verim, ze nemate peniazky, ale skus spojit nakup sedacky s vianocami, kedy snad nieco prispeju aj stari rodicia a kupit mozno nieco lepsie, kludne aj z druhej ruky.

anesim
6. dec 2011

@nanika to som si všimla až potom, že detičky sú ešte maličké 🙂

pallacinka
6. dec 2011

@brisalek Ahoj, ked som si precitala tvoj prispevok, ako by som ho pisala ja, len s tym rozdielom, ze ja vozim malu do jasiel a moj muz ju vyzdvihuje 🙂 My mame teraz v jednom aute este vajicko MC Pebble a v druhom MC Pearl, no v januari budeme musiet vymenit vajicko a tiez by sme chceli 9-36. Problem je len v tom, ze chcem zostat verna MC a ti tusim taku kategoriu vobec nemaju, ci ano? U nas je este "problem" to, ze mame dve family fix zakladne, co bola hlupost, no uz su kupene. Tak neviem ci nekupime znova Pearl, to by bolo asi najjednoduchsie 🙂

ramzesa
6. dec 2011

@brisalek ako pise nanika, Britax Evolva 9-36 kg je fajna. My ju mame pre dcerku a dlho sme ju pouzivali aj s 5-bodovym zapinanim. Nedavno sme presli (asi rok? alebo viac?) na pouzivanie bez-dcerka ma 5,5 r. Vobec nie je uzka, posobi dost siroko, je aj sirsia ako Romer s isofixom, ked porovnam. Tu ma syn a sme tiez spokojni. Len ta je myslim az od 15 kg.

nanika
6. dec 2011

@ramzesa jj, co som ich od oka porovnavala, velkostne su identicke. Mne ked mala vyrastie z first class, tak kupim bud dalsiu evolvu, alebo uz romer kid, uvidime, do kedy v nej bude, kedze bude mat pomaly dva roky a ma 10 kg, takze to asi evolva isti. Pripadne presuniem synovu evolvu malej a jemu kupim kid.

pallacinka
6. dec 2011

@ramzesa Pozerala som na nu, celkom sa mi paci, aj cena je dobra, len sa zda, ze mne do auta nepasuje ☹ Do manzelovho ano, no tam chceme mat 9-18 kvoli dlhym cestam. @brisalek Skontroluj si pre istotu na ich stranke (Fit-finder) ci sa do vasho auta zmesti 🙂

ramzesa
6. dec 2011

@pallacinka neviem, ake mate auto. Nam do nasho sadla ako serbel na rit 😅 . A aj dcerke je pohodlna. Nam v obchode dovolili si ju ist vyskusat do auta, ci bude pasovat 🙂.

pallacinka
6. dec 2011

@ramzesa To som sa docitala v tej teme, co tu o nej je, ze v niektorych autach su pasy prilis kratke. Ja mam male auto (ackovy mercedes), tak asi to bude tym. Ale vyskusat ju priamo v obchode je dobry napad, aj ked by som ju nakoniec asi objednala cez net 🙂

ajkaag
6. dec 2011

ahojte, netusite prosim aky je rozdiel medzi evolvou pluskou 2011 a 2012? rozhodujem sa medzi cowmuflage 2011 a niektorym trendlineom 2012

ramzesa
6. dec 2011

@pallacinka ano, je pravda, ze sme tie pasy museli riaadne az na doraz natiahnut. Mame fabiu, takze ziadne velke auto 🙂 . Ale to len ked sme pouzivali s 5-bodovym, potom uz ako vacsia sa normalne pasa pasmi aj s dietatom 🙂. Isofix je lepsi, aspon ked sme chodili viac mimo mesto pre tu vacsiu kategoriu 🙂. Ale do mesta nam vyhovuje aj tak 🙂.

ramzesa
6. dec 2011

@ajkaag netusim aky je rozdiel medzi jednotlivymi rokmi, ale viem, ze sa lisia v tych potahoch. My mame na Evolve taky akoby zamatovy a vydrzal viac ako na Romerke s isofixom ten obycajny, ten na Romerke je na ruckach uz trosku vydraty, ale tak pouzivame ich vkuse asi 4 roky ak nie viac. Akurat nam od slniecka vybledli na tej strane co je pri okne.

gemini2
6. dec 2011

@nanika jolly rider.....nemoze by taka? ma 5bodove zapinanie, bocnice, polohovat.opierka hlavy, 🙂 dakujem za radu

nanika
6. dec 2011

Zatial jedine auta, co sa tu hlasili z osobnej skusenosti boli cisto len vyrobene v Skode. Zmesti sa do kazdeho auta, len pas moze byt kratky, ale kto velmi chce, tak sa da prelozit z vrakoviska dlhsi pas a je po probleme a nie je to zasa az taka palka, uz to tu bolo spominane 🙂

nanika
6. dec 2011

@ajkaag trendline je taka bezna umelinka, mam ju na oboch sedackach, je v pohode. Highline je hrubsi, tusim taky skor do semisova potah, je to taka drahsia trieda. Rozdiely v sedackach nie su, je to cisto len o potahu. Rozdiel je len v pluskovej a normalnej verzii.

gemini2
6. dec 2011
nanika
6. dec 2011

@gemini2 ked uz chces usetrit a kupit neznackovu, v ziadnom pripade nie kategoriu 9-36, ver mi, je to total na nic a ohrozis deti. Ak uz neznackovu, treba si sedacku konkretnu obzriet v obchode a ohmatat, ale urcite 9-18. Ak chces 9-36 jedine evolvu, alebo inu, testovanu sedacku, u kazdej aj testovanej sedacky je znizena ochrana tych najmensich deti, ked das dieta este do netestovanej, to je podla mna chyba.

gemini2
6. dec 2011

@nanika dakujem, tak radsej investovat viac.... 🙂 pomohla si nam. 🙂

nanika
6. dec 2011

@gemini2 neodpovedala si mi, ako je to s vasim cestovanim, kratke trasy, ci dlhsie cesty? Tie 9-36 su minimalne sklopne, takze ja ich na dlhe cesty odporucam od toho roka a pol, do vtedy je lekar, obchod a podobne ok.