Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

bajciatko
16. júl 2010

Tak my sme mali vcera vdaka Maske vyskusat sedacku Cybex Pallas nazivo aj Danielka v nej bola, aj do auta sme ju dali.... trosku sme pritom pomaturovali, ale nakoniec to slo 🙂 A ideme objednavat aj my, uz sme sa pevne rozhodli. Myslim, ze Danielke sa v nej pacilo, tak bolo to pre nu nieco nove, tak asi aj preto ..., ale hlavne je, ze sa ona pacila nam v tej sedacke a naozaj vyzera velmi bezpecne a pohodlne zaroven. Este trosku uvazujeme nad farbou, bud to bude Grenadine alebo Cinnamon... Tak ked budeme mat, tak dame nejake foto....
Maska este raz dakujeme a peknu dovolenku, uzite si 🙂

jahoda
18. júl 2010

ahojte, neviete mi niekto poradit, ci mam kupit autosedacku Recaro alebo Romer? Obidve sa mi zdaju fajn, aj su s nimi ludia spokojni...no, fakt netusim, nemate nejaku skusenost niekto? dakujem dakujem za rady!!!

idkadanko
18. júl 2010

My sme kúpili malej Romer a sme veľmi spokojní. V predajni nám povedali, že Romer je značka ktorá vyhrala najviac europských atestácií. Bežne túto značku predáva Mercedes a BMW pod svojimi značkami. My sme ju kúpili za 190eur.

jahoda
18. júl 2010

fiha, dakujem idkadanko...a kde ste ju kupili a aky typ? nam ju v ba ponukaju za 250e :(

idkadanko
18. júl 2010

Kúpili sme ju v Prievidzi. Je to najnovší model od 9 -18 kg, polohovateľná.

idkadanko
18. júl 2010
evicka1
18. júl 2010

ahojte ja predavam autosedacku od 0-18 je polohovatelna inglesina marco polo. ze bezkonkurencnu cenu. keby ste mali zaujem tak ip 😉

nanika
19. júl 2010

@jahoda jezisimaria, to kde su taki zdieraci, ved ta sedacka bezne chodi okolo 200 eur, to je neuveritelne, ako ludia dokazu na druhych zarabat :(

zzz77
4. aug 2010

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu, som pred kupou autosedacky, mam zaujem o 9-25 alebo 9-36 ale zial neviem aku mam kupit. Maly ma 8,8kg a 76cm. Pozerala som Recaro Young Sport ale od tej ma odhovorila predavacke, ze je priliz uzka, no a cenovo to je asi najviac co viem dat za sedacku tak ak mate tip za rozumnu cenu, velmi dakujem.

roboss
4. aug 2010

skuste si pozriet tento test autosedaciek 2010. v bezpecnosti vedie jednoznacne kiddy, pomer cena/bezpecnost cybex.

nanika
5. aug 2010

@zzz77 no, 9-25 tu nie je velmi rozsirena, ale ma tu vyhodu, ze je byva dost sklopna, dokonca niektore sa dokazu montovat este do nejakej vahy v protismere. Nevyhoda je ta, ze dost nestastne vychadzaju v testovani. Pri 9-36 je vyhoda ta, ze su celkom rozsirene, celkom dobre, nevyhoda je ta, ze sa uz nedaju montovat do protismeru, nemaju velmi velku alternativu co sa tyka sklapania.

Ja osobne by som, pokial aktivne cestujete autom, volila radsej 9-18. Ak nie, len kratke trasy, obchod a lekar, do toho roku veku dietata, tak 9-36. Ta cena asi 200 eur je aj podla mna realna, da sa za nu kupit dobra testovana a hlavne nova sedacka 🙂

zzz77
5. aug 2010

@roboss cybex a kiddy su pre nas cenovo nedostupne, ale dakujem za test 😉

@nanika 9-18 sme skusali kamoskinu a sa mi zdalo ze mu bola akurat na sirku mozno na dlzku by este mohol rast, no v obchode sme skusali 9-36 tak ta bola velmi velka a opierky hlavy boli prilis vysoko, ale ked uz budem kupovat tak aby sme mali pokoj na dobre dlho, preto by som predsalen zvazila 9-36. Cestujeme max 50km, viac nie, ale to polohovanie by nebolo na zahodenie. Aky mate nazor na Recaro Young Sport (young expert sme skusali bola prilis uzka) a Britax Evolva 123 ? Su este podobne tymto? Ponukali mi aj Caretero Diablo no o nej som nic nenasla okrem ponuk predaja.

nanika
5. aug 2010

Do toho recara som presne z toho dovodu nesla, je to jedna z tych hrantikovych, cize ma uzky ohraniceny podsedak. Evolva je v tomto lepsia, je skor taka otvorena, spodok placaty, bez hrantika. Moznost sklapania je asi rovnaka. To recaro by malo mat este zmensujucu vlozku, ked som s nou ale maleho skusala tam posadit, bol tam uplne narvaty a to mal asi 13 kg... Bez nej to bolo dost pribuzne a sedacka mi pripadala taka tvrda, nekomfortna :( Takze nakoniec mame evolvu, kupovali sme ju, ked mal maly asi 16 mesiacov a to uz bolo ok aj na dlhsie trasy. Preto si myslim, teda az po realnom odskusani, ze ak v nej babo nelieta a sedi samo pevne, moze byt aj Evolva, pre tensie deti radsej to recaro...

Co sa tyka vyberu sedaciek, skoro kazdy berie evolvu a ten zvysok kiddy a v poslednom case cybex, ja som radsej za normalne pasy, ako pultiky.

zzz77
6. aug 2010

Na tieto mate aky nazor? Len tychto par kusov som nasla od 9-25kg.
http://www.perinbaba.sk/autosedacka-optima-espi...
http://www.babybabo.sk/babybabo/eshop/1-1-autos...
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

Velmi Vam dakujem za radu, pekny den 😉

nanika
6. aug 2010

@zzz77 z tebou uvedenych ziadna... :( Co sa tyka testov, ziadna, ktora normalne dopadla bud nie je tu dostupna, alebo sa uz nevyraba :( Takze by som to asi riesila 9-36, kedze 9-18 nechces. Len treba ratat s tym, ze sa sklapaju minimalne plus sklon sedadla v aute...

zzz77
6. aug 2010

@nanika OK vdaka za radu, asi pojdeme odskusat tu evolnu, ta sa mi zda byt najlepsia. Velmi pekne dakujem 😉 😵

maska1
7. aug 2010

bajciatko nemáš za čo, dovolenka bola fajn aj počasíčko vyšlo 😉 a čomu sa najviac teším je, že Kubko skoro celú cestu prespal (pekne mal hlávku zaklonenú, vôbec mu nepadala ani na strany ani dopredu) a keď sa zobudil, tak pekne sedkal v cybexke a vytešoval sa, tak som rada, že sme ju kúpili a že sa v nej Kubkovi veľmi páči 😎
som sa bála, že ten pultík nebude chcieť, ale super, síce ho celý poobslintal 😀 ale neva.... sem tam po ňom búcha rúčkami ale mu neprekáža 😉

bajciatko
9. aug 2010

@maska1 My este len ideme na dovolenku koncom augusta, tak snad tiez budeme spokojni ako vy s Kubkom. Nam uz sedacka prisla, ale sme ju aj obratom posielali naspat, lebo bol poskodeny sedak trosku trcala nitka, tak sme sa bali, aby sa to nezacalo parat, tak v stredu nam pride nova sedacka a dokonca uz aj vo farbe aku sme chceli - Cinnamom. Ta prva bola Stone, lebo inu nemali a nam to dost surilo, ale tak nakoniec vyzera, ze vsetko bude k spokojnosti. Inak skvela komunikacia so Slune.cz, vrele ich doporucujem, taky ochotny servis ako oni ponukaju som este nestretla, ziadne komplikacie, komunikacia na urovni....
Maska a vy ste sa kedy vratili z dovolenky? Mali ste pekne pocasie?

zzz77
9. aug 2010

@nanika boli sme odskusat obe sedacky a ja som si myslela ze sa obe daju troska polohovat ☹ Recaro sa mi zdala taka uzka no a Evolva zas len na fix 😖 no neviem co vybrat. 🙄

nanika
10. aug 2010

@zzz77 co bolo tej evolve?

chichaa
10. aug 2010

@idkadanko ahoj...prosím ťa ja sa chcem len informovať ako si spokojná so sedačkou..mám ju tiež vyhliadnutú, dcérka je síce váhovo drobec, ale naše vajíčko bol omyl, tak ju radšej dám do poriadnej sedačky 🙂 aj keď jej vajce bude dobré ešte asi rok 😀 mám túto ako favorita vs britax first class 0-18kg díky

zzz77
10. aug 2010

@nanika ona sa nedala polohovat, len na spodku bol taky nastavec a pred tym ako das sedacku do auta vdety bud das sklon alebo nie, pocas jazdy uz nevies nastavit nic. Manzel by bol hned zobral Recaro, len mne sa nezda ta vyvysena cast sedaka na bokoch. Mohli ju spravit troska aby smerovala von. Tak som teraz zas bezradna ☹

idkadanko
10. aug 2010

Ahoj. Mali sme tiež vajíčko ale keď mala malá cca 7 kg tak je už veľmi z neho trčali nohy. Museli sme ju dať do väčšej sedačky. Tiež po dlhom zvážení sme kúpili Romer sedačku 9 -18 kg aj napriek tomu, že dcéra ešte nemala 9 kg. Podľa rôznych testov je to veľmi bezpečná sedačka. My sme s ňou veľmi spokojní.

musko
11. aug 2010

zzz - ale o tej evolve sme tu opakovane písali, že počas nesty nspolohuješ a recaro má podla mna ešte menší sklon sedadla - opierky ako evolva. Tak chodte so kat. 0-18 od Britaxu, máš ešte melé dietatko....

bajciatko
11. aug 2010

Tak uz aj my mame svoju sedacku, je skvela, len Danielka je v nej zatial trosku utopena a to o tri tyzdne ideme na dovolenku.... no uvidime, prisla nam len vcera, este sme ju v aute neskusali, no doma sa jej velmi pacilo

zzz77
11. aug 2010

@musko muz ma zahlusi ak poviem, ze by sme mali kupovat sedacku este asi 2krat. Neviem ci je prilis maly, lebo ked sme ho posadili do Recara tak mu bola akurat. Ma 9kg a 76cm, trcia mu nohy z vajicka, tlaci na sedacku a je mu strasne nepohodlne, preto chcem novu. Aj mensie deticky davaju do vacsich sedaciek. Mozno sa to tu uz spominalo, prepac necitam vsetky prispevky dozadu. Viem, ze by teraz bola najvhodnejsia kategoria 9-18 no predsa ma to taha na 9-25.

andrejka77
11. aug 2010

tak sme kupili evolvu ale zial mame kratke bez.pasy .co teraz nestretli ste sa s tym niektora?

nanika
11. aug 2010

@andrejka77 co mate za auto? Problem je v oboch polohach?

nanika
11. aug 2010

Skoda, ze si nenapisala skor, da sa niektore auta skontrolovat cez net... aj tak napis prosim nazov auta a rok vyroby...

andrejka77
11. aug 2010

ale len sestrine je to ford eskort 1995....manzel je v zahranici a ma skoda fabia combi 2001.