Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

dosa
6. sep 2011

@bambulka814 odporucam cybex solution x fix plus - ma vsetko co potrebujes

johnatanka
6. sep 2011

@bambulka814 no dyk, to je ta Romer kidfix trendline 😉

dosa
6. sep 2011

@michalag s pultikmi skusenost nemam, ale ta druha sedacka je super, mame ju uz skoro vyse roka a som maximalne spokojna, akurat mame prevedenie "plus" ta ma lepsi potah, akoby imitacia brusenej koze, prijemny na dotyk a hlavne v lete... negativa som nenasla...

michalag
6. sep 2011

@dosa dakujem, ja som uz takmer rozhodnuta ze pre syna kupime cybex, len pre dcerku to bude tazsie

bambulka814
6. sep 2011

@dosa hmm, vyzera vyborne..este ten isofix...ako presne to funguje? je na to usposobene kazde auto? mame Suzuki Swift.

nanika
6. sep 2011

@martuska75 jeeeej, to si perfektne pochodila, blahozelam a velmi sa tesim 🙂 Nie, nemam ziadnu letnu podlozku, myslim, ze ta letna by mala len lepsie sat pot, to nie je o tom, ze by sa ti dieta malo menej potit. Bud kup, alebo si daj usit, na mmb som nieco take videla. Ale z principu ti staci aj obycajna bavlnena plienocka poza chrbatik a ked cestujete na dlhsie, nie je problem ju vymenit aj 6x 🙂 Tie potahy ale saju dobre pot aj same o sebe, keby si videla tie mapy, co mam po evolve, samozrejme, ze periem x krat za leto...

dosa
6. sep 2011

@michalag to by bolo lepsie vyskusat s dietatom, nie kazdemu sa to paci 🙂 potom ked das dole pultik ostane ti vlastne taka, ako bude mat synator... moj mladsi zdedil po starsej na klasicke pasy, tak uz sme pultik neriesili, a ked z nej vyrastie, urcite zase kupime cybex solution x fix plus...

dosa
6. sep 2011

@bambulka814 - jaaaaj, to neviem, da sa sedacka kupit s isofixom, aj bez neho. musis posmatrat medzi sedadlami, ci to tam mate, alebo sa spytat v servise... u novych modelov aut uz by to malo byt vo vybave... ale viem, ze nie je, nedavno sme kupovali nove auto, a bola som prekvapena, ze niektore to este stale nemaju...

nanika
6. sep 2011

@michalag ak myslis pultikove, su deti, co ich neznesu a deti, ktorym nevadia. Ale bolo tu uz x ludi, ktory si to po vyskusani dietatom rozmysleli a vzali sedacku pasovu. Dalsia vec je, ze tieto sedacky maju zvysene naroky na dlzku pasu bezpecnostneho, takze treba zvazit aj to a hlavne odskusat v aute.

Pozerala si len po nete? Isofix je fajn vec, len si pozri viacerych vyrobcov, aby ti sedela latka potahu. Na znacku cybex nemam vyhradu, mozes si ju ale eventualne porovnat s kiddy, to su nemci a su na trhu o mnoho dlhsie, je to zauzivana kvalita.

michalag
6. sep 2011

@dosa, vyzera ze bezpecnejsie je asi s tym bez. vankusom ale zase, ale moja dcerka ma problem obsediet dlhsie ako 2 minuty, dnes sme isli prvykrat busom bez kocika/ nosica/ klokanky a vydrzala sediet co som bola normalne v soku 😕 😀

a je niekde kde najdem ktora autosedacka (znacka)je vhodna na konkretne auto? pocula som no neviem ci je to pravda ze nie vsetky autosedacky sa daju dat do auta. Mame Škodu fabiu combi

nanika
6. sep 2011

@bambulka814 isofixove sedacky maju jednu nevyhodu a to tu, ze pokial ti na sedadlo, kde vozis sedacku s isofixom sadne dospely, musis isofix prisposobit, aby mu neublizil.

michalag
6. sep 2011

@nanika povodne som uvazovala o Kiddy Energy pro ale odradili ma tie škodlive latky a tiez ze to nema isofix

nanika
6. sep 2011

@michalag ano, treba ju odskusat, zalezi ale na type sedacky. Ak mas moc tvarovane sedadla, tazko najdes sedacku, ktora na nich bude dobre sediet. Problem byva u Evolvy, vajicok, pultikoch. Ale da sa aj s tym vyhupat, jedna sikulka si zohnala dlhsi pas cez vrakovisko 🙂

dosa
6. sep 2011

@nanika nerozumiem... ako prisposobit? ved tie kotvy netrcia von, su za sedadlom...

bambulka814
6. sep 2011

@nanika , my isofix nemame urcite, tak problem vyrieseny 🙂 ale hladam v Cybexe, ake je to polohovanie? @dosa, rpozumiem tomu spravne, ze len hlavicka je polohovatelna? teda ak zaspi, tak co? vystupim a dam ju dozadu? ja to spanie riesim kvoli tomu, ze maly je spachtos riadny, [prespi takmer vzdy celu cestu, bude mat len 2,5 roka, ked ju bude mat a teda potrebujem skutocne nieco pohodlne.

bambulka814
6. sep 2011

alebo toto
http://www.spielparadies.de/index.asp?cat=1010&...

mam moznost ju objendat aj z nemecka.

dosa
6. sep 2011

@bambulka814 polohovacia je len sedacka s isofixom, ta sa da posunut dopredu a tam padom ide opierka sikmo. okrem toho sa da polohovat aj ta hlavicka, ale to sme nejak extra zatial nevyuzili... inak od 15 kg ak nemas sedacku na isofix, tak polohovatelna nebude ziadna...

cakam na to vysvetlenie od @nanika s isofixom, ze ako vlastne zavadzia, lebo mne keby ho predavac nenasmatral, tak ani neviem kde je 😀

bambulka814
6. sep 2011

@dosa , aha 😒 tak som dosla 😒

bambulka814
6. sep 2011

este predsa pozriem v aute...co vlastne hladam? kovove pracky v medzerach sedadiel?

dosa
6. sep 2011

@bambulka814 ano, tam medzi sedadlo a operadlo strcis ruku a budes hladat take kovove ucha, na ktore sa potom nasadi ten uchyt na sedacke - nie je to ziadna veda. len zacvaknes a je... ja nejak nie som moc zatazena na isofix, ale pri sedacke od 15-36 kg som rada, ze ho mam, lebo urcite vies, ze to uz sa potom sedacka pase spolu s dietatom a ked tam dieta nie je, musis sedacku tiez zapasat, aby ti nelietala v aute... takto ju mam ukotvenu stale a nemusim saskovat a pokazde ju pasat naprazdno - sice aj tak sa da, ale preco si neulahcit 😀

nanika
6. sep 2011

@dosa nevycucala som si to z prsta, ked to tvrdienie najdem, rada ho sem pripnem. Predpokladam, ze to boli sedacky, ktore sa priamo nevesali na oka, ale mali nejaky medzistupen, ktory sa na tie oka namontoval a sedacka sa cvakala o ten mechanizmus. Cakat mozes, ja mam aj inu robotu ako tu kvakat, idem het. Pekny den

dosa
6. sep 2011

@nanika ja som sa len slusne spytala, ze co je za problem, aby som sa mu vedela vyhnut, tak prepac, ze ma to zaujalo, lebo som este s isofixom nemala ziadny problem, dam sedacku dole a kludne si sadnem, nic ma netlaci do zadku, ani do chrbta... moze byt ze to bolo na nejaky medzistupen, ale take sa uz dnes nerobi...

martuska75
6. sep 2011

@bambulka814 Ak chceš autosedačku aby sa malý ešte v nej pohodlnejšie vyspal, tak musíš pokukať tie sedačky čo sú do 18 kg ( t.j. tuším do 4 rokov) - tie idú tak viac polohovať. Sedačky v skupine II-III t.j. do 36 kg síce idú trochu posunúť dozadu ( a aj bez isifixu) ale len toľko aby sa prispôsobili sedadlu vozidla. Neviem ako je to s Isofixom lebo to v aute nemám, pútame sedačku pásmi a sedia perfektne. Na tvojom mieste by som staršiemu kúpila napr. Romer King plus ak chceš niečo pohodlné, čo sa dá dať viac na spanie alebo inú značku z tejto skupiny. Vraj je dobrá.
Ja som teraz staršej kupovala z tej skupiny II - III. Romerku Kid plus a je tie perfektná ale polohuje sa tiež len na sklon sedadla, ale jej to už nevadí je staršia. Mali sme už inú v tejto skupine a tiež to tak bolo.

michalag
6. sep 2011

baby este jedna blba otazka a mam dilemu ci mam malej kupit vahovu kategoriu 9-18kg, ktora je nateraz lacnejsia ale neskor ju budem musiet vymenit alebo racsej investovat viac teraz , kupit 9-36kg a budeme ju mat nadlho?. Neviem sa rozhodnut a chcem aby bola pre malu co najbezpecnejsia

nanika
6. sep 2011

@michalag zalezi este na vahe malej a info, ci je utlejsia, ci buclatejsia, kolko a ako daleko cestujete.

michalag
6. sep 2011

@nanika mala ma teraz v 16,5 mesiaci ani nie 10kg/ 80cm, na dovolenky cestovat do zahranicia nebudeme, skor len nejake vyletu po SK alebo k svokrovcom 45km raz za cas 😝 a kedze ja zatial vodicak nemam tak viacmenej len cez vikendy alebo ked bude mat drahy dovcu

nanika
6. sep 2011

Takto, urcite su bezpecnejsie samostatne stupne. Ak chodis len na kratke trasy, mozes urobit kompromis a kupit 9-36, ale tam toho vela nenavyberas, dobra je z nich napriklad Evolva, syn ju ma cca od veku ako vy, ale bol o dost macatejsi. Moja mala ma cca tolko co tvoja a veru som rada, ze mam polohovatelnu sedacku, ktora ju riadne obklopuje, co je u tych 9-36 tazsie. Su malo sklopne a kedze su az do cca 12 rokov, tak su vacsie, cize mensia bocna ochrana pri mensich detoch. Ale na kratke trasy by mala stacit. Najlepsie je si to porovnat v obchode, u tak utleho dietata mozes ratat s tym, ze do tych 4 rokov by ste vyuzili 9-18 a potom presli na 15-36. Treba totiz ratat aj s tym, ze kazda sedacka sa ti casom opotrebuje a mat 10 rocnu autosedackun 9-36, to nie je nic moc.

nanika
6. sep 2011

@michalag kukni mi do albumu, mam tam syna odfoteneho v 16 mesiacoch, 14 kg v Evolva 9-36

bambulka814
7. sep 2011

@martuska75 , a sedacka 9-36 kg by to nevyriesila? vie, ze nie su 100?% v crash testoch, ale kaslat na to, ked ma dietatu celu cestu padat hlava 😝 nejaky konkretny tip?