Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

martuska75
7. sep 2011

@bambulka814 mrkni co pise vyssie @nanika . presne stym suhlasim. su ajkvalitne sedacky v skupine od 9-36 kg ale podla mna uz tieto sedacky urcene aj pre vacsie detitolko nenaklonis. co som pozerala max kopiruju sedadlo auta. ak hladas rozumny kompromis kvalita vr. cena ok ak hladas pre kpca max pohodlicko tak najlepsia je vzdy sedacka pre jeho velkost. ja som tiez kupovala medzi stupen ale to je uz o inom.

bambulka814
7. sep 2011

@martuska75 , ved ano, ja hladam pre jeho velkost. hladam sedaclku pre 2,5 rocne dieta s hmotnostou cca 14,5 kg, s moznosotu spacej polohy.....jedna z moznosti je 9-36 kg sedacka, napr britax evolva, ta je polohovatelna, jedna z moznosti Cybex Solution pre 15-36 kg, ta je zasa super lacna...tazko veru 😒

otazocka...ak kopiruju sedadlo...nie je v podstate odpocinkova poloha? da sa to potom na tu poziciu zaistit?

martuska75
7. sep 2011

@bambulka814 zle sme sa rozumeli. Ked som myslela pre jeho veľkosť/váhu myslela som tým sedačku len pre jednu skupinu. V tvojom prípade 9-18. Ale je na zváženie každej maminy čo od sedačky očakávaš, ako často cestujete, čo sa ti lepšie oplatí ..... a podľa toho prípadne ísť do sedačky aj na dlhší čas t.j. pre viac skupín t.j. 9-36, 15-36 .... Ale asi inak sa bude sedieť v sedačke 15-36 mojej 7 ročnej dcére a inak chlapčekovi čo má 2,5 roka a zatial nemá ani tých 15 kilo. Podľa mňa v nej bude na začiatku pravdepodobne trochu lietať, nie? Vieš čo by bolo najlepšie - by som si ich pár vytipovala a šup poskúšať do nejakej predajne a uvidíš čo vám sadne najlepšie.. A ešte k tvojej druhej otázke - tá naša kid plus aj ked kopíruje sedadlo tak je teda doooosť v kolmom sede oproti napríklad tej britax first class-ke ktorá je do 18 kg a dá sa omnoho viac nakloniť ( aj ked leh to už nebude - na to je vajíčko).

michalag
7. sep 2011

@nanika a este ju mate?

bambulka814
7. sep 2011

@martuska75 aha, uz rozumiem.....mas pravdu...prpblem ale je, ze my tu 9-18 kg mame, concord trimax, kt ale musim [posunut mladsiemu, kt rastie z vajicka a zda da mi zbytocne kupovat dve 9-18 kg, pretoze za rok b y som musela kupovat dalsiu. takze tak.

martuska75
7. sep 2011

@bambulka814 jáj, tak to som potom ja zle pochopila 🙂 No ved pekne vyberte je toho teraz na trhu milion. Z tých sedačiek pre väčších máme tú romer kid-plus a je pohodlná. Chrbátik sa dá trochu nakloniť aby kopíroval sedačku auta, ale nie je to už žiadny pololeh. Ale zas možno to už bude stačiť. Neviem kedy to chcete zrealizovať -teda koľko bude mať rokov. Možno ti aj dalšie baby tu poradia ako im vyhovuje tá ich. Prípadne ak si niečo vyberiete môžem ti mrknúť na d-teste ako dopadla v testovaní.

nanika
7. sep 2011

@michalag mame, maximalna spokojnost 🙂 Nasledne som preto od britaxu kupila pre malu first class plus, je to take drobacenko, ze zrejme do tych 4 rokov v nej vydrzi a potom uz sup do romer-britax kid, isla by som opat aj pre nu do evolvy, ale uz sa mi ju neoplati kupovat, lebo v 4 rokoch uz vnutorne pasy nevyuzijeme a potom je takmer identicka s kid.

nanika
7. sep 2011

@bambulka814 ake su rozmery dietata, vahove a vyskove? Je skor slizik, alebo bucko?

nanika
7. sep 2011

@bambulka814 este otazocka, ako sa ti maly zda v tej 9-18, pasy mas vysunute uz na maxime? Zmesti sa do nich? Zmesti sa do nich v zimnej bunde, alebo v zime nenosite?

bambulka814
7. sep 2011

@nanika
@martuska75

uz som asi nasla, co hladam...idem do Cybex Solution

http://www.slune-cz.cz/autosedacka-cybex-soluti...

pomer cena/kvalita je uzasna, plus je POLOHOVATELNA, jedina svojho druhu! tesim sa tesim 🙂 aj starsia verzia je, ale tato este nejak prepracovanejsia.

cez tuto stranku posielaju aj na SK.

martuska75
7. sep 2011

@bambulka814 ved kedsa vám vidí tak super, cybex je dobrá značka. len píšu že je od cca 3,5 roka.

bambulka814
7. sep 2011

@martuska75 , niekde pisu tak a niekde, ze 3 roky....u nas bude pouzivama od 2,5 roka, hadam ma za to nezatvoria 😀

diky baby za rady.

nanika
8. sep 2011

@bambulka814 prepac, ze ti do toho kecam, ale nerobis dobre. Tu nejde o to, co je kde pisane, ale o to, ci dosiahol tvoj syn 100 cm vysky. Ak nie, nema co v nej sediet, kedze nebude v nej spravne vedeny pas. Preto som sa ta pytala na konkretne rozmery dietata, lebo 15-36 maju uz urcite vyskove a vahove poziadavky, ktore ak dieta nesplna, moze byt sedacka aj zlata, ale dieta v nej nie je chranene ako ma byt.

bambulka814
8. sep 2011

@nanika , rozumiem, logiku to ma, ale urcite nekupim sedacku na pol roka a potom dalsiu.

je to moje rozhodnutie a prosim, uz neocakavam ziadne rady.

navi
8. sep 2011

@bambulka814 my Cybex Solution máme, používáme taky cca od 2,5 roku a jsme sní maximálně spokojení 🙂

michalag
8. sep 2011

@bambulka814 ja osobne si myslim ze kupit autosedacku na pol roka a potom opat je hlupost, ale zase ak splnate nejake tie kriteria preco nie. Ja som tiez pre starsieho rozhodnuta pre cybex Solution X-fix na 100%, podla mna je to dobra volba a ako kvalita tak aj cenovo. Ak budes kupovat cez tu stranku nemohla by si mi napisat ci ste boli spokojni?

nanika
8. sep 2011

@bambulka814 mas pravdu, tvoja vec. Ale v tom, ze by si kupovala sedacku na pol roka nesuhlasim, nepisala som ti, ze by to bola dalsia 9-18, aj podla mna je to blbost. Presne preto som po tebe chcela tie upresnujuce info o dietati, lebo by si mohla ist do 9-36 podla moznosti a tie byvaju na dospelacke pasy aj pre cca 90 cm, tak je to lepsi kompromis ako predcasne usadzat na 15-36. Ale ako pises, rozhodnuta si.

michalag
8. sep 2011

co sa tyka malej tak zatial rozmyslam nad tymito od cybexu http://www.autosedacky-cybex.sk/detail.php?zboz... a kebyze nahodou nebude tolerovat ten bez. vankus tak tieto
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...
http://www.maxi-cosi.cz/priorixp.php

navi
8. sep 2011

@nanika no je pravda, že kadé ditě je jiné, my máme obříka ve 3 letech 105cm, tak jsme se asi do těch 100cm ve 2,5letech vlezli.

michalag
8. sep 2011

Este sa chcem spytat ake su najidealnejsie farby? Viem že na farbe az tak nezalezi ako na bezpecnosti no ako poznam svojich prckov tak zaspinia aj nezaspinitelne 😅 😠 ... ja by som chcela bud cervenu, zelenu alebo nejaku ciernu, sedu

lualu
8. sep 2011

ahojte, viete mi, prosim, niekto poradit autosedacku ktora ma priedusny material nech sa tam maly nepoti a celkovo je velmi pohodlna na cestovanie? mame babinku a dedka strasne daleko tak potrebujem aby mi drobec vydrzal sediet cca 8 hodin 😖 dakujem

nanika
8. sep 2011

@michalag to je jedno, ale ciernu by som zo zasany neriskovala, lebo pritahuje slnko a pokial nemas v zadu cierne skla, tak bude sedacka uplne zerava. Na evolve mam bezovu, ok, ale vidno na nej mapy od potu a kazda spinka, ale zlezie vsetko, aj cokolada. Na first classe mam cervenu a ta je tak ci tak tiez usmudlana, lebo nase decka sa v zadu vecne niecim cpu a piju. Ak je kvalitny potah, tak by nemala byt problem aj biela 🙂

nanika
8. sep 2011

@lualu napis info o dietati, vek, vaha, vyska

v globale sa potahy vyrabaju z umeliny, viacerych umelin, alebo kombinacie bavlny a umeliny. Priedusnost by musela byt zabezpecena samotnou sedackou, niektore maju v chrbtovej casti prieduchy. Ale aj tak si myslim, ze dieta sa ti bude potit v kazdej. Na niektore sa predavaju zvlast potahy na leto, je to jednoduchy potah na gumicku, ktory prevlecies cez sedacku, byva z frote. Ale mnozstvo potu tym neovplyvnis. Niekomu som to pisala, ze na vajicka a 9-18 staci hodit do auta zopar pienok a tak aj na tu 8 hodinovu cestu mozes prestriedat plienku, vzdy ju len prevesis, aby bola hlavne v hlavovej a chrbtovej casti.

michalag
8. sep 2011

@nanika to si mi moc nepomohla 😅 😀

marecek4
8. sep 2011

@bambulka814 jen se zeptám,prcek Ti v autě spí,to jezdíš tak často takovou dobu?náš malý měl dva v červenci a v autě už mi totiž běžně neusne,už ho zajímají jiné věci,jeli jsem do Bratislavy-od nás naším veteránkem cca necelé 2a půl hodiny a neusnul ani na minutu,tak možná pouvažovat i takto-jestli takovou sedačku plně využiješ,my už na vánoce koupili větší,která už mu vydrží vlastně napořád,není sice polohovací na spaní,ale jinak myslím supr-polohovací opěrka hlavičky,v prvním použití normálně má svoje pásy,až prcek povyroste ta k se sedačkové pásy sundají a používají se autopásy a jak ještě povyroste tak se dá oddělat zádový díl a zůstane jen podsedák-na netu jsem ji našla za necelých 1400,v kamenném obchodě kde jsem si ji vyhlídla a odzkoušela stála přes dva tisíce

lualu
8. sep 2011

@nanika Dakujem za radu 🙂 moj maly ma 9 mesiacov cca 10-11 kg a cca 72 cm - do poradne ideme buduci tyzden tak presne neviem 😅

lualu
8. sep 2011

@michalag myslim ze seda je naj - ciernu rychlo zaspinia na 100%, s cervenou nemam dobru skusenost v tom, ze rychlejsie vybledne na slnu a zelena tam je 1000 odtienov 🙂 ale aj auto ked si zoberies tak na striebornom - co je vlastne seda je spina najmenej vidiet

nanika
8. sep 2011

@lualu sedi samostatne? Teraz mate vajicko? Aky mas strop penazny na autosedacku? Mate isofix, alebo lepsie, mate isofix a planujete ho aj vyuzit?

cervenu mam asi pol roka, vlastne cele leto, je stale ako nova. Ono to dost zalezi od kvality potahu, tie lacnejsie sedacky mozu uz po tom polroku vypadat ako storocne 🙂

lualu
8. sep 2011

v aute mame isofix - cena do 150 eur ale chcem pre maleho maximalne pohodlie, polohovatelne operadlo a tu priedusnost ako som uz spomenula. Taktiez by sedacka mala vydrzat dlhsiu dobu do 36 kg by bolo najlepsie ale taku som nenasla - len do 25 kg. Ale je polska - viem ze tie prave neuznavas 🙂