Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

hipuska
21. mar 2010

ahojte, nas maly ma teraz 14 mesiacov. Uz chceme kupit vacsiu autosedacku lebo z tejto vyrastol avsak ma iba 7 kg. Co s tym ked vsetky su iba od 9 kg? Mozeme aj taku? Najradsej by som polohovatelnu tak asi iba z tej kategorie 9-18. naco si dat hlavne pozor?

robin154
21. mar 2010

Ahoj, my jsme v pátek objednali taky romer http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=1... je stejná jako king, ale s izofixem. Teď máme taky romer a jsme spokojení, tak proto. 🙂

hipuska
21. mar 2010

robin a ako sa pripevnuje do auta? Klasicky, pomocou pasa? Alebo?

A co vravite na tuto?

http://www.babytrend.sk/kiddy-autosedacka-kiddy...

nanika
22. mar 2010

Hipuska u sedaciek s isofix si mozes vybrat upnutie do auta, ci na isofix, alebo na bezne pasy, takze sedacku mozes prehadzovat aj do auta bez isofixu.

Ta sedacka Kiddy je ok, velmi dobra, dosahuje aj pri testovani skvele vysledky. Ale je to specifikum, ze nefunguje na vlastne pasy, ale na taky ten val, ktory drzi dieta.

No a nevadi, ze je drobec lahsi, mozete ist kludne do 9-18, ale volila by som nejaku uzku sedacku, kinga asi nie, je to dost priestorna sedacka.

nanika
22. mar 2010

kessiee, ta druha je lepsia, sice o stupen horsia ako king, ale podla mna aj tak ujde. Len ta cena je dost vysoka, ak je len kvoli tomu otocnemu systemu, tak neviem, trocha prehnana mi pripada a to je bez isofixu :(

bambulka814
22. mar 2010

caute baby,

opat jeden dalsi neznalec medzi Vami, vopred sa ospravdelnujem.

maly ma 9m, a 9 a pol kg, hladam autosedacku, kt:

- je velmi pohodlna na spanie
- cim priestornejsia, bude s malym rast, kedze je to taky macko, tak asi skor 9-36 kg
- polohovatelna jednoduchym sposobom, aby som nemusela pri tom vzdy maturovat
- mame problem ho v sedacke udrzat, tak nieco naozaj prijemne
- cenovo dostupna, t.j. do 4 a pol tisic

dakujem velmi pekne za rady

nanika
22. mar 2010

Bambulka, tak skusim ja. 9-36 kg kategoria nie je polohovatelna, pripadne je polohovatelna minimalne, takze ak chces nieco, co sa da dost polohovat, musis ist do skupiny 9-18, alebo 9-25. Nedavas do popredia, aby bola aj bezpecna, takze asi nemas zaujem o otestovanu sedacku. Na to je len rada, skocit fyzicky do predajne, nejakej dost velkej a ist podla ceny a ako sa ti sedacka bude zdat. V takej cene ich tam bude iste haba kuk. Na co si dat pozor, najprv si skus premysliet, ktoru skupinu potrebujes a potom skusime dalej...

bambulka814
22. mar 2010

nanika,

dakujem za ujatie sa ma 🙂 . s tym polohovanim, asi mas pravdu, skusim teda asi tu 9-25. bola som pozriet, nasla som sedacky carettero a spol, tie stoji dokonca okolo 100 e, ale s tou bezpecnosotu to asi nie je nic moc. zase, ked si predstavim, ze momentalne je maly ja tak casto v aute na mojich rukach (viem, hanbim sa 😖), tak cokolvek bude bezpecnejsie 🙂

ja by som celkovo potrebovala trochu naviest, co je dolezite, co nie je, co je top v pomere kvalita:cena.

nanika
22. mar 2010

bambulka, to mas tak, ty musis vediet, kolko si mozes za sedacku dovolit dat a taktiez ty musis vediet, ci planujete v blizkej dobe dalsie babo a teda novokupenu sedacku krasne vyuzijete, alebo ci uz potomstvo neplanujete. Ak chces mat behom dvoch, troch rokov dalsie babo, radsej by som isla do overenej testovanej sedacky, rozhodne 9-18, cena asi 200 Euro. Ale aj pre druhe dieta bude ta sedacka stale ako nova. Ak kupis netestovanu, riskujes, ze nieco s nou nie je v poriadku, tak isto nemusi byt az taka bezpecna pre druhe dieta, vsade sa setri, aj vyrobcovia autosedacky chcu zarobit. Testovanu nemas problem po jednom dietati predat za velmi slusnu cenu a tak kupit vyssi stupen, ak by si sa rozhodla ju nenechat pre druhe dieta.

Ak sa rozhodnes pre 9-25, to nie je velmi stastna skupina a nie je tam velmi z coho vyberat, tie sedacky urcite nevydrzia do 25 kg a pri dietatku, ktore je bucko nemusi byt uzitok z nich o moc dlhsi, ako z tej 9-18. Neviem, co je z tejto skupiny momentalne v obchodoch, ale velmi asi na vyber nebude, ak by si chcela testovanu, je ich len zopar a nie vsetky dostupne na sr.

super, maly mi zaspal na rukach, tak pre dnes koncime, idem spat, aj zajtra je den 🙂

kessiee
23. mar 2010

nanika dakujem. aj tak neviem, ci nezostanem skor pri tych overenejsich a asi aj oblubenejsich znackach, co sa autosedaciek tyka... rozhodujem sa teraz medzi maxi cosi alebo romer... takze urcite pojdeme znova do predajne skusat... som ale na vazkach aj v kategorii. myslis, ze pre 10mes. babo bude uz v pohode vozit sa v smere jazdy? viem, ze sa odporuca tak od tych 9mesiacov, ale urcujuca je skor stavba tela, ci sa vie uz babo samo posadit, prip. postavit, kvoli krcnej chrbtici, ci? no a samo aj vaha, ale s tou by problem nebol, malicky ma uz teraz cez 10kil... no a tiez teda musi byt pre neho komfortna, takze dalsim kriteriom je, aby nebola nejako velmi uzka, aby sa aj v zime a naobliekany vosiel v pohodke...

kristinka.s
23. mar 2010

ahojte babenky, mate niektora zooty techno alebo zooty geminy sedacku? co na nu hovorite? je polohovatelna?
nanika ty si expert, odporucila by si ju?
dakujem za nazory

nanika
23. mar 2010

kessiee, mate nasu vahu a vek, v tom case sme uz boli v romer king. Bola to starsia verzia, tie novsie su o nejaky kusok este vacsie a samozrejme king patri k tym vacsim sedackam vo svojej kategorii 9-18 kg. Vhodna pre Alexa uz tato skupina je, sice treba vozit deti do jedneho roka opacne, ale nie je dieta ako dieta a s Alexovou stavbou tela by som sa uz nebala. Doba, ktoru v nej stravi bude asi do jeho dva a pol roka maximalne, ale tato skupina je dobre sklopna a myslim, ze deti v tomto veku to este potrebuju. My sme isli v 17 mesiacoch do evolvy, ale v kingovi by este nejaky cas vydrzal. Zimna naobliekanost je dost velky problem u vsetkych sedaciek s vlastnymi pasmi, to si nevyberies, nie su sedacky, ktore by mali tie pasy kratsie, ci dlhsie :( Tuto zimu to bude este ok, ale tu dalsiu 2011 mozes mat problem s upinanim, ale upnes.

nanika
23. mar 2010

kristinka, zooty techno urcite nie je polohovatelna, plus je snimatelny a pratelny potah, minusom, ze patri do kategorie hypermarketovych sedaciek bez testovania a tie veci, ktore su u nej popisane, ako vysoka ochrana a podobne a vysoka kvalita si vyrobca berie z brucha. Geminy je to iste, co to prve, u oboch je zle, ze sa daju rozmontovat na podsedak, to na bezpecnosti neprida a vec, co sa tyka komfortu, vsimla som si, ze su to tak troska hrantikove sedacky, co sa tyka casti podsedaku, starsim detom to moze prekazat, ze su obmedzene co do sirky sedadla. Ak ju chces pre Sofinku, ta nemoznost aspon mierneho polohovania by som brala ako dost relevantnu vec pre male dietatko.

kristinka.s
23. mar 2010

dakujem za rychlu odpoved. neviem si fakt rady s vyberom. chcela by som dobru ale za rozumny peniaz ☹
myslis, ze je lepsie kupit sedacku 9-25kg bez podsedaka a potom kupit uz len podsedak? a zmesti sa mi do nej mala do tych 25kg?
z tej ponuky som uplne mimo ☹

hipuska
23. mar 2010

Ahojte, tak teraz uz vobec neviem. Boli sme pozriet na predajni a najlpesie na jeho velkost sedela kiddy. Lenze ten pultik v predu maly neznesie! Poradte este inu autosedacku co by bola vhodna. Kupime z kategorie 9-18 aby sa dala polohvat. (len pre info kto necital, maly ma 14 mesiacov, 7 kg, 72 cm)

musko
23. mar 2010

kristi -podsedáky sa budú rušiˇˇt - nesp´´lnajú normy bezpečnosti - hlavne teda voči bočnému nárazu - vid posl testy ADAC. Na Tvojom mieste teda Evolvu - pozri na MMB - tam sú za rozumné ceny..... My máme odtial Kiddy infinity pro nebúranú po 1 dietatku za 2000 KC. Ale je to teda 9-18. Potom kúpime Romer Kidfix ( Petrík ho má a super) :o))
A Zooty máme v malom aute len na popojíždení - a teda strašné chrastítko - fakt.... Zodpovedá cene :o(

musko
23. mar 2010

hipus - Tak Romer alebo Maxi Cosi.....

nanika
23. mar 2010

hipus, nepisala si potom uz, ci treba isofix, ci nie

keby to bolo na mne, asi by som sla, ak by sa podarila zohnat britax eclipse, je mensia ako romer king, ale rovnaky system, rovnaka kvalita, takze by v nej nebol az taky strateny, ako vo vacsich sedackach

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/eclipse
alebo
http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/first-c...

tato druha sa da kupit bezne cez net, mozno by sa nasla niekde v obchode aj na obhliadku

cena oboch by mala byt okolo 200 Eur, tak ako pri kingovi, ci evolve

nanika
23. mar 2010

Kristinka, len tak medzi nami, napis vahu malej a ako chces tu sedacku vyuzivat, ci sustavne na dlhe trate, ci cez rok bezne uzivanie, potom v lete dovolenka, alebo v zime dovolenka a tak. Ja by som sa na ten stupen jednoducho vykaslala, 9-25, mozno by nakoniec dobre padla aj evolva, aj ked uz nie je velmi sklopna, ale niektore baby tu z fora ju uz maju otestovanu aj pri mensich detoch, ako mas ty a hlava nepadala a spanok v pohode.

kristinka.s
24. mar 2010

mala ma 1rok (cochvila 🙂 )cca 10 kg. my chceme sedacku na bezne pouzivanie, jazdime aj domov k rodicom cca 150km + samozrejme bezne cesty cez tyzden v ba 🙂

kristinka.s
24. mar 2010

a co bude ked uz nebudu podsedaky?

musko
24. mar 2010

kristi, budú autosedačky 15 - 36 kg - nebudú sa dat rozobrat, je tam proste treba bočná ochrana

nanika
24. mar 2010

Na bezne uzivanie by uz mohla ta evolva byt, ak by ti teda nevadilo, ze nie je sklopna. Lebo pokial necestujete vyslovene na dlhe trate, na ten kratky spanok staci. Skus si ju pozriet v obchode, alebo sa mozeme dohodnut a prid si ju vyskusat do svojho auta k nam, poziciam na preskusanie, ak by si chcela... Tu je totiz sklbena bezpecnost, kvalita a dobra cena, pouzivali by ste ju este aj do skoly, tak to nie je az tak na zahodenie. Ma vnutorne vlastne pasy, ktore vyuzijete este asi tie 2 roky, dobre sa cisti a o nieco sa sklapa, tak nepada hlavicka. A je komfortna a priestorna.

hipuska
25. mar 2010

cavko manika, ja stale nerozumiem co je ten isofix. My mame klasiku octaviu-10 rocnu, normalne pasy, nic ine tam nie je...

Popozeram po tych co navrhujte, budem musiet este raz do predajne, lebo predavacka povedala, ze na jeho vahu jedine kiddy. Musim skusit inu predajnu. Joj, ideme na oravu a som myslela ze uz pojde pekne v novej ale zas len to vajce ostava

musko
25. mar 2010

hipuska, isofix je, že je autosedačka nacvaknutá priamo na konštrukciu auta. V aute sú také akoby kovové kotvy v zadu na sedačkách - medzi sedačkou a operadlom, ale obávam sa, že pred 10r v oktávkach neboli..... A Vám je už vajíčko malé? Ale je fakt, že chlapček je drobný, takže ak chceš sedačku 9 - 18 - tak by som radila Romer, MaxiCosi alebo Kiddy infinity príp. Cybex pallas.... Ak by si chcela 9 - 36 tak by som na Tvojom mieste šla do recaro ( STM) tie majú dobré výsledky testov a sú vhodnejšie pre drobnejšie detičky
Inak, vajíčko je najbezpečnejšia forma prepravy..... Ale verím, že malý je už asi zvedavý a chce niečo aj vidieˇˇt.....

lierin
25. mar 2010

Ahoj musko, neviem, ci si dobre pamatam, pri tom mnozstve informacii, ze Ty si kupila Kiddy? My sme si ju tiez vyhliadli, mame skoro 9 mes. kocku Sasku, ma 8,5 kg a 73 cm a vajce je jej pomaly ale isto male. Dnes sme boli pozriet aj ine sedacky, no len v Kiddy bola spokojna, pri ostatnych jej vadili popruhy a to, ze jej ritka spadla velmi dole. Predavacka vsak vravela, aby sme este aspon mesiac pockali - skusali sme 9-36 kg, a nemala som pocit, ze je jej velka, bola uplne super. Chcem sa vsak opytat, ci si niekde na nete nasla aj lepsiu cenu ako 236 Euri? Prip. ostatne kocky, nenasli ste nieco lacnejsie?

hipuska
26. mar 2010

ahoj musko, no tak to urcite nemame, takze musi byt na klasicky pas. No, maly je fakt stuplucky, vsetky veci na nom vysia, hlavne okolo krku mu musim davat satku lebo vsetko ma prenho velke vystrihy. Ved ma iba 7 kg a 14 mesiacov, pomaly 15! Chcela by som z kategorie 9-18 pretoze tie sa daju dobre polohovat a ked chodime na dlhsie trasy, nech si maly pohodlne pospi...

lierin-my sme ju tiez chceli pre maleho lebo je to taka mensia autsedacka. Ked sme boli v obchode tak maly bol spokojny a buchal po pultiku..no a potom sme pozicali od kamaratky na skusku na dva dni no a nieco hrone. Maly reval, nechcel tam byt, strasne mu vadil ten pultik, a stale si ho odtiskal...tuto skusenost mali aj dve moje kamaratky - jedna to prekonali ale druha museli kupit novu autosedacku lebo mala tak vyvadzala......neviem ake su tu skusenosti na modrom koniku s nou....

bmmz
26. mar 2010

mame 9 mesiacov 10,5kg a 80cm uz teraz... a uvazujem o romer duo plus.... mozete mi poradit kde sa da na nete najlepsie zohnat... napr. z ciech a pod.... dik

a este babenky ktora mate tuto sedacku ako dlho babo vydrzi v tejto sedačke do 18kg tak skutočne lebo myslim si ze s nasimi mierami do 4rokov asi takzko

musko
26. mar 2010

bmmz - my sme s Petríkom vydržali cca 11 mesiacov :o) Takže do 15-36 šiel v necelých 2 rokoch..... Ale bola výborná. Pošlem Ti linky na obchody a ceny v CR.

bmmz
26. mar 2010

no za tolke peniaze sedacka na rok ...oj... ale zijde sa pri druhom hadam