Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

lilly
11. máj 2009

ale ako by sa tam nevpratala? do sirky, ci vysky? asi skusim najst, kde ju maju a potom skusit

bihan
11. máj 2009

Skôr by mohol byť v tom, že pás nie je dostatočne dlhý na to, aby mohla byť upevnená. Na šírku ju tam určite dostaneš. 😉

lilly
11. máj 2009

hmm, neviem.. ako sa tam dava ten pas? nie tak pozadu ako v romer king plus? to urcite nezaberie tolko miesta ako ked tam upinam vajicko, co sa da polohovat do lahu a pas sice lahovu polohu nezvladne, no tu strednu ano...
no asi bude najlepsie to vyskusat niekde, len ci najdem taku predajnu... 😖

stankatt
11. máj 2009

ahojte, sa vam sem zamiesam 😉 co si myslite o autosedackach Recaro? dik

nanika
12. máj 2009

To urcite v pase nebude, najviac narocne na pas su vajicka, ostatne sa len zacvakuju, to je blbost. Jediny problem moze vystat z toho, ze sa dietatu nezmestia nohy. Ja ked davam maleho do obycajneho opla, musim posuvat do pradu sedadlo. Nepamatam si uz fabiu, len ze bola v zadu dost na tesno, tak snad preto tak pisu. Kazdopadne, ak mas pochybnosti, vyskusaj si ju v predajni dat do auta. Alebo popros niekoho z vychodu, ci ju niekto nema a nepozicia na vyskusanie, urcite sa niekto najde. Ja som bohuzial z BA.

bihan
12. máj 2009

Tak naše vajce potrebuje menej pásu než Evolva a pre naše auto napr. nie je vhodná na stredné zadné sedadlo práve kvôli tomu, že pás nemusí byť dostatočne dlhý (našťastie je), takže blbosť to určite nebude. 😉
Tu sa nič nezacvakáva, pás ide zpredu poza chrbtovú časť a zase dopredu, pás je zdvojený, takže postrebuje takmer celú dĺžku pásu.

bihan
12. máj 2009

Teda asi to na vajce nebude menej, ale zhruba rovnako a máme Max- Cosi Cabrio Fix. 😉

lilly
12. máj 2009

no ja skusim najst predajnu niekde v blizkosti a vyskusat to nazivo..
keby to bolo len v pase, tak ten pas sa neda predlzit? teda vymenit za dlhsi?

bihan
12. máj 2009

Tak toto by mi nenapadlo 😀 ale skús to otestovať, to, že to nemajú na stránke, neznamená, že vám v aute nebude sedieť.. príp ak veľmi chceš, tak ti zmeriam ten náš 😀

lilly
12. máj 2009

no ak by si sa velmi nudila, tak mozes zmerat 😀
minuly tyzden som davala to nase vajco do Kia Ceed a tam bol urcite dlhsi pas, lebo u nas ho musim vytiahnut na doraz, ze by som ho tam vedela zapnut a tu bola este aj vola..

nanika
12. máj 2009

Takze, pasy, podla navodu auta by mali byt po ich natianuti a pridrzani toho zdvojenia v jednej linii 70-80 cm. To upnutie je asi take, ze spona je vedena cez dve ocka v chrbtovej casti, nezda sa mi to nejake narocne na pas aj tak...

bihan
12. máj 2009

Nanika, poreferuj, keď to vyskúšaš vo vašom aute 😉 Napr. v Oktávkach sú nádherne dlhé pásy, takže to určite problém nie je, ale v nektorých autách to problém môže byť a ak na to upozorňuje samotný výrobca, tak na tom asi niečo bude. 😉

nanika
13. máj 2009

Poreferujem, dnes mi mala ta potvora byt dorucena, ale nechce sa jej k nam 😠 Zrusila som si spravu od dorucovatela, nebola to sms, len taka, co sa zjavi a zmizne a teraz nemam kontrakt. Tak vybavujem, cert mi to bol dlzen 😝

nanika
13. máj 2009

Takze my mame Peugeot 307 kombik, pasy boli dostatocne, zostala rezerva do takych 20 cm, s vajcom som mala vacsie problemy. Autosedacka je krasna, robustna, maly mi do nej hned vliezol. Za plus pokladam, ze zaroven s nastavenim vysky pasov sa posuva aj opierka hlavy. Za minus, davanie autosedacky do druhej polohy, musi byt sedacka nepriputana, lebo sa to robi preklopenim takej umelej tabule na spodnej strane sedacky. To znamena, ze ak mi maly zaspal, v predchadzajucej sedacke som ho sklopila za jazdy, tu si budem pri cestovani na dlhsie trate musiet porobit upravy pred cestou. Este som nedostudovala cely navod, ale je uzasna...

zoeno.1
13. máj 2009

ahojte,zanedlho nas caka dlha cesta 1800km,alicka bude mat vtedy skoro 9mesiacov,zatial sme v skrupinke, teraz ma tak cca 8,5kg,hlavicka jej este neprevysuje cez skrupinku,aj ked nozicky ma trosku pokrcene (kedze jej brani uplnemu vystretiu operadlo sedacky) a tak uvazujeme ci mame jej uz kupit vacsiu sedacku na tu dlhu cestu,alebo jej este vystaci ta skrupinka? dakujem za vas nazor 🙂

pepies
13. máj 2009

ja by som kúpila vacsiu autosedacku, my planujeme tiez cestu v lete cca 860 km, to bude mat maly 10 mesiacov, nemal by podla mna taky komfort ako vo vacsej autosedacke ............
a tie vacsie autosedacky su od 9 kg .................

zoeno.1
14. máj 2009

ahojte,dali by ste mi tip na kvalitnu autosedacku,ktora sa da naozaj dobre polohovat do lahu,dakujeeeeeem 🙂

zuzin78
15. máj 2009

ahoj zoeno.1 my mame Romer King plus a je super. cestujeme kazde tri tyzdne 200km do Martina, a dcerke sa v nej super sedi , a aj v nej spinka. 🙂

zoeno.1
15. máj 2009

zuzin,presne na tu mam zalusk,len som si nebola ista,ze ci ma fakt dobru polohu na spanie,takze ma ,ano? 😅

zuzin78
15. máj 2009

ahoj. da sa polohovat, a podla mna sa v nej super spi. dcerka to este nevie povedat.... 😀 . ale mozem ti ju len odporucit. som s nou spokojna. 🙂

boobinka
15. máj 2009

necetla jsem celou diskuzi, ale chtela bych poradit...
brouckovi ted bude 10 mesicu a vazi 8kg, sedi jen s oporou jedne ruky... ve vajicku je mu hodne tesno, hlavicku ma take tak tak o nohach ani nemluvim. Mame koupenou autosedacku recaro 9-36kg, jenze on tych 9kg jeste nema, ale vajicko prerostl a podle navodu se stava nebezpecnou v oblasti hlavy. Myslite, ze kdyz ho dam uz do velke, ze se nic nestane?

zoeno.1
15. máj 2009

zuzin dakujem 🙂

standu
15. máj 2009

boobinka, my pouzivame autosedacku 9-18kg od 11 mes, lebo sa mi do vajca mala nezmestila a este stale nema 9kg.....ani 8 😀 😀 😀 😀 😀
urcite sa munic nestane, to skor v tom vajci si ublizi, ked mu hlavka vycuhuje.

radkar
15. máj 2009

Holky máte někdo ausedačku Strochenmühle 9-36kg? : http://www.babyportal.cz/autosedacka-storchenmu... . Jste s ní spokojené? Děkuju

boobinka
15. máj 2009

standu, dekuji... porad vaham 😒
radkar: my jsme se take puvodne divali po strochenmuhle 9-36 a nakonec jsme koupili recaro, nebot je to to same, akorat je tam jine logo a jiny lepsi material, take je o 500kc drazsi. Je to ten samy vyrobce, akorat to logo... Zatim jsme jen testovali doma a je hodne prostorna a pohodlna 😉 instalace do auta je jednoducha 😉

zoeno.1
15. máj 2009

radkar svagrina ju ma a je s nou velmi spokojna 😉

helenkaa
15. máj 2009

radkar, moje švagrová jí má taky a taky spokojenost a to jejich malá má 2 rokx a je to pořádný macek.

dosa
16. máj 2009

radkar - ja osobne mam storchenmuhle 9-36 a nemenila by som. pisala som tu aj par stran dozadu, ale preferuju sa tu ine znacky, tak uz sa tu rozpisovat nebudem. ale so sedackou som spokojna a vyzera to tak, ze aj moja dcera. je v nej od nejakych 10 mesiacov az doteraz (bude mat tri roky) a mam pocit, ze ju vyuzijeme este hoooodne dlho, lebo este stale pouzivame tu zmensovaciu podlozku 😉 a urcite ju kupim aj druhemu dietatu, uz som rozhodnuta 🙂

radkar
17. máj 2009

Děkuju za reference a když jedete na delší cestu, vyspí se v ní děti?