Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

believe2
21. sep 2010

@nanika dakujem za radu, vobec som si neuvedomila vsetky tie okolnosti, takze sa poobzeram po autosedacke 0-18

zucana
21. sep 2010

@nanika a ktora je lepsia maxi cosi TOBI alebo PRIORI FIX (s isofixom) ...

zuzl
21. sep 2010

Zdravim, jak už psaly jiné matky 🙂 ...pokud je nad hlavičkou ještě prostor - vydržet co nejdéle ve vajíčku. Nic bezpečnějšího, než vajíčko proti směru jízdy, není. V 10ti měsících věku syna jsme přesedlali do sedačky (skupiny 9-18 kg). Máme Key 1 s isofixem (od Chicca) a jsme s ní velice spokojeni. Je bezpečná, pohodlná a cenově dostupná. A určitě je důležitý fakt, že dítě musí už samo sedět. Přeji dobrý výběr...

miruska15
21. sep 2010

@zucana http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...
Ahoj my sme pred týždnom malemu kupili tuto a je super.Je aj s isofyxom aj bez.

nanika
22. sep 2010

@zucana isofix znizuje riziko nespravneho upnutia do auta, co sa tyka bezpecnosti su obe na rovnakej urovni, vzhlad a pohodlie, kedze je to jedna firma je taktiez to iste. Uz naozaj len na tebe zalezi, ci das radsej viac peniazkov za ten isofix, alebo nie. Ta isofixova ma vyhodu, ze v pripade nudze sa da prekliknut aj do auta, ktore nema isofix.

zucana
22. sep 2010

baby a keby som si mala vybrat z tychto dvoch tak ktora je lepsia resp.mate skusenosti?
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

carodejnica
22. sep 2010

@believe2 Presne tak, ako píšu baby. Ideálne je ,čo najdlhšie vydržať vo vajci, proti smeru jazdy. To je najbezpečnejšia poloha pre krehké telíčko. Nohy môžu trčať, hlava nie. Je to logické, zlomené nohy sa dajú dať dokopy, s krkom je to horšie. 😒 A samozrejme, musí spĺňať váhovú kategóriu do 11 kg. Ja som moju skoro 15 mesačnú dcéru dala preč z vajca len minulý týždeň ! 😲 😲 Nohy jej trčali skoro 10cm, ale hlavička jej neprečnievala a váži asi 11kg, tak už to bolo načase. Tu je dobrý článok - http://www.autovybava.sk/pages.php?page=autosed...
citujem -
Nutný upgrade autosedačky
Ak dieťa dosiahne maximum hmotnosti odporučený „škrupine“ alebo je vrchol jeho hlavy vyšší ako vrchol autosedačky, je nutné kúpiť novú, väčšiu autosedačku zodpovedajúcu aktuálnej hmotnosti, výške a veku dieťaťa.

nanika
23. sep 2010

@carodejnica Opravim len ten vahovy limit, vacsina vajec je do 13 kg, treba si obzriet tu svoju, lebo sa to naozaj moze pohybovat medzi 11-13 kg. Tak isto pri sedacke 0-18 je vahovy limit pre vozenie v protismere, do kedy vyrobca ruci, ze pasy autosedacky aj autosedacka samotna vydrzi pripadny naraz, ked bude dieta v protismere.

carodejnica
23. sep 2010

@nanika jj máš pravdu, preklepla som sa, myslela som limit 13kg, aj naše vajco má taký limit. 🙂 Dcéra má 11 kg, máme ešte 2kg limit, ale už bola smiešna v tom vajci.. 🙂

nanika
23. sep 2010

@carodejnica Ja si teda neviem predstavit to cca 12 kg dieta vo vajci, ratam aj oblecenie a obuv, aby sme sa zmestili do tych 13 kg. Hutnejsie deti ho ani nedosiahnu kvoli vzrastu, lebo sa jednoducho do sedacky, ani ked splnaju vahovy limit nenapracu. Mensie deti chcu zasa pozerat okolo seba, co je vo vajci tazsie a cim su starsie, cestovanie je dost o nervy, takze aj ked by tam mohli byt vyse roka, vacsinou to uz rodicia psychicky neunesu a dieta ide do vacsej sedacky. U teba naozaj klobuk dole 🙂 Mna uz muz tlaci do 0-18, aj ked mame este iba nejakych 6 kg, ale kedze na 90% vyuzivam moznost naklikavania na kocik, nechcem sa vajca vzdat 🙂

carodejnica
23. sep 2010

@nanika v pohode, ja som ju tam vždy tak uložila, aby jej viac trčali nohy... a vajco som v aute vypolohovala tak, aby tam bola tak v pololeže, ona zväčša v aute spala, no a v neposlednom rade, musím povedať, že my necestujeme veľké vzdialenosti, max. do 50km, na dlhšie vzdialenosti (okolo 200km) sme šli dokopy 4x. Pokiaľ by som mala cestovať častejšie na dlhé vzdialenosti, asi by sme prešli do "veľkej sedačky" skôr. 🙂 Pripájam aj foto - ale mám len staršie fotky, 7 mesiacov (január 2010, oblečená v bundičke) - cca 8kg a 9 mesiacov (marec 2010) - cca 9 kg.. nezabúdaj, že potom už bola jar a leto, takže nababušená nebola... 🙂

nanika
24. sep 2010

Super, tak nas Oli bol takyto vo vajci, ked mal asi pol roka 🙂

carodejnica
25. sep 2010

@nanika 🙂 no a teraz má nejakých 11kg, o moc sa už nezväčšila, ale už sa vozíme vo "veľkej" sedačke 🙂

ninny
28. sep 2010

@carodejnica súhlasím 🙂 aj my sme boli čo najdlhšie vo vajíčku, do 14 mes 😉

ninny
28. sep 2010

ale tiež je náš drobec z tých "menších" detičiek, teraz váži 10kg 😉

nanika
28. sep 2010

My prave prechadzame v 9-36 na dospelacke pasy, nieco nad 100 cm a 17 kg 🙂 Takze to je akoze do tych 4 rokov v 9-18, Oli ma 2 a tristvrte roka 🙂

amaca
1. okt 2010

Ahojte, po dlhom patrani som nakoniec nasla v bratislavskej predajni PRE DETI autosedacku 9-18kg Concord Trimax kolekcia 2009 za neuveritelnu cenu 99eur!!! Maji ich iba v tejto predajni, nechcu ich posielat ani na dobierku, ani premiestnovat do inych predani PRE DETI na SR, takze je mozny iba osobny odber.
takze kto by mal zaujem, urcite ich tam este maju.

saska73
14. okt 2010

ahojte,rozhodovali sme sa spolu s manželom už veľmi dlho akú autosedačku vybrať.Do úzkeho výberu prešli: Recaro, Romer, STM starlight, Maxi-cosi priori XP a Maxi-cosi Tobi, o autosedačke Kiddy sme neuvažovali, lebo som si myslela, že za pultíkom nebude chcieť sedieť, že mu tam bude teplo a pod.
A nakoniec sme malého nechali v Kiddy sedieť v predajni skoro 1/2 hodiny a úplne v pohode sa mu tam páčilo, búchal si po tom pultíku, dajú sa tam zastrčiť hračky alebo neskôr dokúpiť taký návlek, na kt. sa dá kresliť (ono to nakreslené po čase zmizne)
Táto autosedačka má najlepší materiál, najpriedušnejší, pultík sa dá nastaviť a netlačí to a úplne perfektné je, že dá sa rozložiť akoby som to nazvala-zmenšovacia vložka pod dieťaťom do spacej polohy - nevisia mu nožičky ani sa nehompáľajú.
Tak dnes si ideme pre ňu 🙂

nanika
15. okt 2010

Uf, videli ste? Ze skodaauto ma autosedacky, uf 🙂

petra.a
15. okt 2010

@saska73 my Kiddy pouzivame uz asi 2 mesiace, 2x sme s nou precestovali uz 600 km tam a spat a uplna pohoda. Tobik je v nej maximalne spokojny. Je pravda, ze prvy den, ked sme ho do sedacky posadili vrieskal a vykopaval pultik, nevedela som ho tam zapasat. Ale na druhy den to uz bolo bez problemov a teraz, ked ho idem do nej posadit, tak sa uz sam automaticky natahuje za pultikom, proste chape, ze to tam musi byt. Pouzivame ju teda zatial v tej lezatej polohe, ale fakt je suprova

zucana
15. okt 2010

baby myslite ze mozem dat moju malu 9 meacnu do kiddy aj ked ma 8,5 kg lebo ideme na tyzden na SK a tam mam tuto sedacku tak nech do lietadla nemusim vlacit aj vajco.bolo by to iba na tyzden. a paci sa jej v tej autosedacke...mame vyskusane.

hannah23
16. okt 2010

Ahoj holky máte někdo zkušenost s touto sedačkou http://www.autosedacky-postylky.cz/autosedacka-... nebo jakou byste mi doporučily, zatím jezdíme ve vajíčku, ale už chceme pořídit vetší sedačku

nanika
19. okt 2010

@zucana nenapisem ti, ze daj, to je tvoje rozhodnutie. Ja by som sa skor priklonila k vajcu, ale ked ju mas tahat so sebou, tak ju kludne daj do tej kiddy na lezato. S vecami bude mat uz 9kg

ladybugie
19. okt 2010

ahoj, řeším ten samý problém. Sedačku skupiny 1 ( 9-18kg), nebo rovnou kombinovnou 9-36kg. Poradil mi známý, který pracuje v testovací laborce. Ta kombinovaná sedačka je pro dět od 9 mesíců do téměř snad 12 let ( možná i víc 🙂 ) A dítě v každém tohle věku má přece jiné paramatry těla. I když se sedačka dá různě nastavit, tak to prostě není ono. Navíc po tolika letech musí být dost šislá a prošoupaná látka. A pokud není prací potah, tak i špinavá. Já nakonec budu kupovat každou sedačku zvlášť. Navíc mi říkal, že ty kombinované kočárky nejsou vhodné na delší cesty, že pro děti nejdou tak pohodlné, jako ty ostatní. Že prý je to dobré tak k babičce do auta, kde mrně jezdí jen občas. Nevím. Já osobně s tím zkušenost nemám, ale do kombinace nepůjdu. Rozhoduji se mezi sedačkou Kiddy a Chicco key 1. U kiddy mi vadí pultík a chicco nemá moc dobré testy, tak půjdu hledat dál 🙂

ygreen
19. okt 2010

@ladybugie kiddy je špičková sedačka a právě díky pultíku je velmi bezpečná. A pultík je pohodlná věc pro dítě, to jen dospělí mají proti pultíku předsudky, i když fakt nechápu proč. Syn je s pultíkem mega spokojený.

nanika
19. okt 2010

@hannah23 ta sedacka je nic moc. Neviem, co potrebujes vediet...

ygreen
19. okt 2010

@hannah23 osobně, pokud přecházíte z vajíčka a chceš jít rovnou do kategorie 9-36kilo tak pořiď buď Kiddy (větší výběr typů) nebo Cybex pallas - obě s pultíkem, jsou nejbezpečnější v této váhové kategorii. My máme cybex pallas a jsme maximálně spokojení.

ygreen
19. okt 2010

@hannah23 pokud máš děcko menší vzrůstově/objemově, tak doporučuju Romera 8-19kilo nebo pultíkovou Kiddy infinity nebo jak se jmenuje ta kiddy pro kategorii 9-18kg. Ten odkaz co jsi hodila - to jsou podle mě shity. Jukni na crash testy dětskejch autosedaček. Né každá sedačka která má certifikaci je dobrá a bezpečná.

nanika
19. okt 2010

@ladybugie pri tak malom dietati, ak ste prerastli vajco je uplne v poriadku, ze chces 9-18, 9-36 je lepsia az po roku, ak je dieta lepsie stavane, ak je to chrustik, tak je lepsie prejst najskor v 1,5 roka. Zalezi od sedacky, nasa Evolva mi pripada popierajuca vsetko, co si pisala ako nevyhodu. Jasne, nie je taka sklopna, preto aj pisem, ze urcite nie od 9 mesiacov. Po roku a pol je stale ako nova 🙂

Tych sedaciek dobrych je viac, tak urcite si nieco vyberies, ci uz od romer, maxi-cosi, to je asi taky top, ale chicco tiez nemusis zatracovat, aspon co sa tyka typu Key 1 Isofix.

hannah23
19. okt 2010

@nanika
@ygreen

holky děkuji za odpovědi, já jsem si včera četla, o všech typech sedaček a prý ty 9-36 neuspěly, takže asi budem kupovat 9-18 a pak 15-36, ale asi zatím malého necháme ve vajíčku, ještě se tam vleze, takže do roka ho určitě necháme