Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

lucildol
15. feb 2008

Römer classicline × trendline × highline - to jsou jen odlišné svrchní materiály. Tak jak je mám napsané jsou seřazené od "nejhorší" po "nejlepší, jak vlastně napovídá sám název 😵 Neměla jsem možnost jednotlivé omakat, ale zrovna jsem si dovezla domů trendline - zvolila jsem střední cestu a je to celkem příjemný materiál a myslím, že i na léto.

tini: jestli nejezdíš domů tak často, tak bych se té 9-36 nebála. Původně jsem si ji od Römer chtěla koupit, myslím, že je dostatečně kvalitní. Děti rostou neskutečně rychle. ☹ Ale jaká je ta babypoint - to nevím, takže ti asi zase tak neporadím.

Ještě mám dotaz ohledně autosedačky 9-18kg a sedadla spolujezdce. V návodu jsem našla, že dítě s touto autosedačkou může jezdit na sedadle spolujezdcei s airbagem, ale mám se prý řídit předpisy své země 😖 No rada nad zlato, ale já nevím, jak to u nás je??? 😅 Poradíte?

androna
15. feb 2008

lucildol pokial je dieta v autosedacke tak moze sediet i v predu presne tak ako vo vajicku.

androna
15. feb 2008

a tiez mame romer trendline a sme spokojni a presne jak pisete je to akurat rozdiel v potahoch.

lusil2005
15. feb 2008

a v smere jazdy moze byt vpredu aj ked mam airbag?

lucildol
18. feb 2008

lusil2005: no právěže v návodu jsem našla, že může sedět ve předu i se zapnutým airbagem. Teda mluvím tu o sedačce 9-18kg, s vajíčkem a se zapnutým airbagem na sedadle spolujezdce jezdit nesmí.

sandra81
18. feb 2008

Nejlepsi je od Maxicosi priori od 9 kg, vetsi rozhodne ne pro tak male miminko. Na kazde sedacce je taky psano od do kolika kg je vhodna a ta velka pro miminko neni. To az tak od 3 let.

androna
19. feb 2008

lusil a lucildol ja by som na autosedacku v smere jazdy na prednej sedacke airbag vypla.ten airbag nieje predsa usposobeny na tak male mimi a je urceny pre dospeleho cloveka.ale to je osobny nazor.

geegee
20. feb 2008

no aj my riesime novu autosedacku. Doteraz sme mali 0-18, ale maly z nej uz trci, takze treba novu. No kedze je este maly/rozumej mlady 😀/, musi mat na sedacke "sedackove" pasy...takze asi sedacku 9-36, vacsinou su tie pasy tam. Vzhladom k bezpecnosti a k jeho vahe /14,5kg/ by bola lepsia autosedacka 15-36, ta ale ziadna tie vlastne pasy nema. Tak som teraz este vacsi jelen z toho, ako autosedacku kupit, nez som bola, kym som precitala celu tuto diskusiu 😀 😠

billie
21. feb 2008

mame podobny problem. Maly vyrastol zo sedacky 9-18 a teraz riesim, ci kupit 9-36 alebo 15-36, lebo kila na to by uz mal, ma cca 16kg, ale vadi mi, ze tie autosedacky nemaju vlastne pasy. Vie niekto poradit, co je lepsie? V kategorii 9-36 vysla podla testov ADAC 2007 najlepsie Storchenmuhle Starlight SP. Z 15-36 asi Romer Kidfix alebo Romer Kid plus.....neviem sa rozhodnut ☹

musko
21. feb 2008

Billie, my máme Romer KidFix a max. spokojnosť 😉

lusil2005
21. feb 2008

no mne by ten airbag ked je dieta v smere jazdy ani tak nevadil ako to predne sedadlo 😅

certica
21. feb 2008

billie, my sme kupovali romer kid fix, ked mal krpec ani nie 2,5 roka a bol tak akurat na hrane, tych 15,5kg. no a nevidim problem v tom, ze je zapasany normalnym pasom na zad. sedadle. no a ten kidfix system je super, len nakliknes sedacku na skoby a nemusis maturovat, ako to v zadu zapasavat, hlavne ak tu sedacku aj vyberas a znova upevnujes do/z auta. a myslim, ze ta sedacka aj stabilnejsie a pevnejsie drzi

billie
22. feb 2008

Nemoze ten pas z auta dieta nejakym sposobom skrtit? Tiez by som radsej kupila sedacku s ISOFIXom, je to urcite pohodlnejsie 🙂

musko
22. feb 2008

Billie, to sa Ti nastaví na výšku dieťata - neboj. A ešte sú dostať kúpiť také chrániče na pásy do auta - tak to tam Petrík má a v pohode. A certica má pravdu - fidfix je super systém - vlastne Ti to drží rovno na konštrukcii auta.

billie
22. feb 2008

dakujem, asi teda kupime tu romer kidfix, idem popozerat ceny 😉

certica
22. feb 2008

billie, este si skontroluj, ci v aute mate tie skoby na uchytenie. myslim, ze to uz teraz robia standardne, ale nie kazde starsie auto to ma. no a ten kidfix je nieco drahsi, mozno o 400,- Sk, ale oplati sa podla mna

kangaroo
22. feb 2008

geegee: tu je tip na autosedačku s 5-bodovým zapínaním pre deti do 36 kg ,len aj tá cena je zaujímavá 😝 http://www.detskeautosedacky.sk/index.php?page=...

lusil2005
24. feb 2008

hahaha ta cena to je dobry vtip

geegee
3. mar 2008

kangaroo, ved by som letela z domu aj s autosedackou :D

mangel okukava ferarri sedacku, ale neviem, ci je to dobra sedacka..nema s nou niekto skusenosti?

certica
3. mar 2008

geegee, mne sa lubi ta prva. inac britax je tiez velmi dobra zn.

geegee
5. mar 2008

ano, aj ja som pocula na nu chvaly...ale v testoch vychadzaju sedacky 9-36 dost zle 😠

anatanka
5. mar 2008

Mirinka je prcek, ale nejak ji z toho vajicka uz couhaj nohy, tak nevim, jestli sekat nebo koupit novou autosedacku. A Kristi psala, ze maji byt ve vajicku do roka... 😒 Do limitu 9 + se jeste nevejde a v nejblizsich tydnech ani nebude. 0-18 tech moc neni a ani nevim, jakymi parametry se ridit.

geegee
6. mar 2008

anatanka, my sme mali 0-18 od narodenia. Mali sme cesky Patron. Este vlastne stale mame 🙂

frog
8. mar 2008

Ahojky,taky scháníme sedajdu.Mame sice jsště tak 3 měs. čas,ale radši se informuji dopředu.Málo jezdíme takže asi dopadne varianta 9-36 a bude to Storchenmuhle,tak je polohovací a vypadá a hlavně je prý výborný.jinak jich polohov. v téhle kat. fakt není,ale ještě vím o jedné kdo nechtějí moc utrácet.Jmenuje se Star max,stojí okolo 2500,-je docela dobrá,polohovací,ale mě až zas tak neoslovila...

kangaroo
9. mar 2008

geegee: tej ferarri sedačke nerozumiem. tie 5 bodové pásy sú aj pre kategoriu 3,či čo? ak nie tak potom skadial pojde staršiemu dietatu pás,ked sa bude zapínat,myslím tam hore pri krku. to ho to bude akože škrtit pri krku.
tá kategoria 9-36 nie je ktoviečo, kuknite si tie testy, aj ked neviete nemecky, známka napovie 😉, my sme teraz kúpili malej túto sedačku http://www.prejetesi.cz/levny/romer-duo-plus-gr...

katka13122
10. mar 2008

ake mate skusenosti s concord TRIMAX? nelieta malinke vnje?

androna
10. mar 2008

ja mam teraz uz osobnu skusenost s rozdielom medzi sedackami 9-18kg a 9-36kg.tu 9-18 sme malemu kupili do nasho auta ale prilezitostne na vozenie v aute rodicov sme kupili obycajnu 9-36kg,a to je bez 5bodoveho pasu.a hroza cestovali sme sice iba 45min v tej 9-36kg ale pre nase drobatko to bolo nepohodlne stale mu padala hlavicka pretoze je zvykly spat v aute.takze pre tie male deticky to fakt nieje.na trasu dlhsiu nez je tych 45min by som urcite kupila 9-18kg.

zuz11
16. mar 2008

tini • 1d • 10. okt 2007 o 18:22
Pomaly rozmyslam nad kupou novej autosedacky, lebo vyrastame z vajicka a neviem sa rozhodnut, ci kupit 9-18 alebo hned rovno 9-36 kg, mate nejake skusenosti, co si myslite?

maruschka • 2d • 10. okt 2007 o 18:36
tini,nám sa zdala tá 9-36 veľmi nepohodlná pre našu maličkú.Nedajú sa veľmi polohovať a predsa len to bábätko potrebuje komfort aj pri spinkaní aj pri sedení.tak sme kúpili tú do 18 kg.Pekne sa dá dať skoro naležato a malá sa tam aj krásne vyspinká.Je dosť veľká a mäkučká,takže som spokojná,tak ako to je.A keď vyrastie,tak ju predáme a kúpime do 36 kg.Ale to máme do 4 rokov ešte čas 😀 😀

tini • 1d • 10. okt 2007 o 18:41
Maruschka, diky za nazor. Ja sa takisto priklanam viac k tej do 18 kg, len dufam, z Alex uz nebude tak rychlo priberat a ze nam aspon na 2 r. vydrzi. Mam ale kamosku, jej chlapcek ma 16 mes / 12 kg, a jej sa zda, ze ta do 18 kg mu zacina byt primala.

mimi109 • 1d • 10. okt 2007 o 19:04
tini my sme mali po vajicku kupenu tu od 9-36 kil ale mala zvikne v aute spat a v tej sa nedalo tak sme ju predali a kupili do 18 kil a mala si v nej pekne haja ked sme dakde autom a ked sa vyhaja tak jej autosedacku posuniem na sedenie 😉

miruliacik • 1d • 10. okt 2007 o 21:41
Ahoj. My mame vhliadnutu sedacku 9-25 kg od Babypoint. Skusala som ju na trojrocnom krsnati, ma 3 roky a 15kga nejake dva roky este vydrzi. A potom uz staci len sedak. to je moj nazor...

bleskovka • 1d • 11. okt 2007 o 10:48
dobra tema tini 😉 aj my sa pomaly blizime do vahovej kategorie 9kg... Tak baby, co mate skusenosti, sem s nimi 🙂 , budeme vam vdacne.

milhaus • 1d • 11. okt 2007 o 13:35
mi sme kupili ked mala mala asi 8 kg tu od 9 - 36 z dôvodu že sa do nej vyskovo nezmestila
som s nou spokojna, je tam ta vložka pre menšie dieta a mala mi spi takisto po jazde dlhšej ako 20 min. v aute s ovesenou hlavou alebo ju drži a ked jej padne jej ju napravim, riešili sme to takto aby sme nemuseli potom zasa kupovat druhu
da sa odopat a bude s toho neskorej podsedak

tini • 1d • 11. okt 2007 o 14:29
Moj Alex uz ma trosku nad 9 kg, ale len 7 mes a este nevie sam dokonale sediet a ako som pochopila, ta 9-36 kg sa neda polohovat, este teda mrknem na tu 9-25 kg od Babypoint, co pisala Miruliacik. Milhaus, ja si neviem predstavit, ked budem ja za volantom a jemu spadne hlava, ako ju budem napravat.

tini • 1d • 11. okt 2007 o 14:30
A este ma napadlo, vyberate s isofixom alebo bez?

tini • 1d • 11. okt 2007 o 14:49
Toto som nasla:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

milhaus • 1d • 11. okt 2007 o 15:38
to prežije, pokial prudko nezabrzdis alebo nevytočis ostro zakrutu on si tu hlavu bude držat sam
to môj manžel jazdi rychlo a dost to aj hupe ked su tie skoky na cestach, ja jazdym pomaly a ta sedačka ma na boku tie opierky, len to babo neni na to zvyknute ale lucke sa v nej pači ako sa jej tam sedi
moja ma 9 kg až teraz v utorok ked ju važili ked sme boli na očkovani

bleskovka • 1d • 12. okt 2007 o 09:48
tini dik za ten link, ale mudrejsia som z toho zatial neni 😀 Asi bude najlepsie ist do predajne, nechat si to vysvetlit, poskusat a potom objednat cez internet 😉

michaelina • 1d • 12. okt 2007 o 11:06
aj my sme pred mesiacom riesili tento problem a dali sme si poradit ze jednoznacne ta od 9-18kg pretoze plati cim menej univerzalna tym bezpecnejsia. aj my sme uvazovali nad isofixom ale odradza nas fakt ze nemame garaz, autosedacku je vidiet a nechcem aby nam nejaky fetak rozbil okna aby si nejaku stovecku prilepsil, radsej klasicku polohovatelnu, ktoru potom supnem do kufra

jzfr • 2d • 13. okt 2007 o 13:49
Tini - ja este neviem aku znacku vyberieme - ale budeme pozerat do 18kg s isofixom (manzel povedal 🙂 ) - ja vyberam farbu 😉

tilly • 1d • 13. okt 2007 o 15:54
môj názor je, že podsedák nestačí... určite nie pre dieťa predškolského veku

ideálna kombinácia autosedačiek je
vajíčko
9-18
15-36 (nie podsedák)
a podsedák od nejakých 7-8 rokov

my máme 9-36, ale to nehrozí do 38 kg, myslím, že 20 kg dieťa už bude veľké na tú sedačku, ale zo sedačky do 18 kg nám výškovo vyrástol, tak sme to museli riešiť takto

a pravda je, že najlepšie sú sedačky jednej skupiny, nie kombinácia viacerých skupín, čiže 9-18 by mala byť bezpečnejšia ako 9-36 😉

tini • 1d • 13. okt 2007 o 17:21
Baby, ja som tu temu napisala aj do 'batoliat', zdalo sa mi, ze tam mi viac poradia, skuste sa aj tam mrknut.
Jzfr, no jasne, hlavne aby ladila s autom a tvojim oblecenim 😀

jzfr • 2d • 13. okt 2007 o 18:44
Tini 😉 - ved prave - oblecenie este ako tak, ale co s autom - to mam polovicu prestriekat naruzovo?! 😀 😀 😀

jzfr • 2d • 14. okt 2007 o 19:38
najviac sa mi rataju maxicosy - ale to som pozerala len cez net - rada by som este asla do nejakeho obchodu aj omakat si ich 😀
mozno sa mylim - ale nie vsetky autosedacky, ktore su na trhu (legalnom) musia splnat nejake tie europske normy bezpecnosti? - teda z hladiska bezpecnosti su vsetky vuyhovujuce (nemam o tom ani potuchy - tak tie, ktore mate poraddte prosim 😅 )
cenovy rozdiel neovplyvnuje nahodou najviac znacka, doplnky a materialy? - ak nie, tak aky je rozdiel (v tej istej kategorii) z hladiska bezpecnosti medzi autosedackami v cene od 2-12 tis Sk?
dakujem

tilly • 1d • 14. okt 2007 o 19:56
jasne, že cenu ovplyvňuje značka, ale pozri si lacnú autosedačku a romerku alebo maxi cosi a rozdiel je vidieť na prvý pohľad 😉

napr.

http://www.mojshop.sk/index.php?page=6&itm=18219

http://www.mojshop.sk/index.php?page=6&itm=8461

http://www.mojshop.sk/index.php?page=6&itm=9964

http://www.mojshop.sk/index.php?page=6&itm=3150


inak, tu majú najlepšie ceny na autosedačky, aspoň podľa toho, čo som si ja pozerala, tiež sme tu kupovali sedačku

jzfr • 2d • 15. okt 2007 o 13:02
dakujem Tilly - zatial som to lenvelmi narychlo preletela, snad sa mi vecer podari do toho viacej nakuknut 😉
nam vsak treba kupit dve sedacky!! 😔 - takze my aj z tejto stranky trosku pozerame 😅 (ale samozrejme, ze zdravie a zivoty mojich deti su mi najprednejsie) - tak dufam, ze natrafime na dobru akcosku 😉

jzfr • 2d • 16. okt 2007 o 20:51
dnes som v obchode obzerala tie autosedacky - ukazovali mi bez isofix - su celkom bezpecne a su o polovicu lacnejsie
najviac sa mi tam pacili dve - chicco (199 eur) a potom este jedna - tej sa dali bocne strany posuvat - teda ked je babo nababusene na zimu - tak mu uvolnis a ked s nim cestujes v lete, tak to zovries (celkom sikovne - len si nepamatam znacku ale boli najdrahsie (300 eur)
potom mi este spominala, ze chicco ma akciu - ze vrati 20 eur, ak kupime sedacku do konca oktobra (neviem, ci tato akcia plati aj na Slovensku)

no vidim, ze to bude na dlhsie ako som predpokladala!!
(co som si vsimla aspon tuto pri nas - ze niektore farby su v akciu aj o 30 percent lacnejsie - teda asi sa naozaj budem riadit farbou 😀 😉 - ved ta co sa posuvala v niektorych farbach bola za 200 eur

jzfr • 2d • 17. okt 2007 o 09:06
Tini - sa mi zda, ze sa volala energy daco
ale som si vsimla aj na linkoch od Tilly - ze aj bebe comfort maju ten otvaraci system bocnych stran - naspodku dole je take otacacie koliesko 🙂

milhaus • 1d • 17. okt 2007 o 14:41
my mate zooty a splnaju tu normu, raz to tu na modrom koniku predavali nove
predtym sme mali graco vajičko a mala z toho vyrastla skôr ako mala, je dost vysoka i ked vahovo sa tam mala ešte zmenit

petruska77 • 1d • 24. okt 2007 o 15:56
my ideme tiez kazdu chvilu kupovat novu autosedacku a som rozhodnuta pre 9-18... chcem sa ale spytat, ci staci ked sa da nastavit do poloh sed-lah alebo je lepsie kupit taku, ktora ma viac poloh...

danii 1d Dnes o 15:37
Chystame sa v blizkej buducnosti kupovat detsku autosedacku, tu uz pre vacsie deticky, nie vajicko, poradite mi aka znacka je najlepsia, resp. aku znacku autosedacky mate vy? 😉 🙂

nathalie111 1d Dnes o 15:57
cau danii.. 😀 my mame ROMER..mangel si na vybere sedacky dal zalezat..mal to nacitane z roznych magazinov o autach,robia sa na ne vselijake testy,a sedacky tejto znacky patria medzi najbezpecnejsie...mame od 9-36 kg..stala dost..(okolo 8000Sk),ale zas,je to nadlhsie a co clovek neda za bezpecnost svojich pokladikov,ze? 😉

danii 1d Dnes o 16:08
nat, diky 🙂

cistko 1d Dnes o 17:13
A nieco o dost lacnejsie a tiez kvalitne by nemohol niekto odporucit? 😀

dadak 2d Dnes o 17:31
ahoj dani, my mame chicco od 9 kg a tusim do 18. Alebo 36? stoji okolo 6400,- ale je super. da sa sedadlo zaklonit aj, hlavka. maly tak krasne drzi hlavicku. Ma sice 6 mesiacov, ale 9,5 kg. Ta sedacka je fakt perfektna...Odporucam...

elfa
17. mar 2008

Co vravite na tuto?
http://www.predeti.sk/?c=detail&id=200
A co je ten isofix? 😅