Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

michalag
26. sep 2011

@nanika ja viem 😉

nanika
26. sep 2011

@michalag Len si to tak na tajnostkara napisala, ze si nakoniec kupila romerku a treba zapojit vestecku gulu, ze ktoru teraz 😕 😎

michalag
26. sep 2011

@nanika vidis to ma nenapadlo 😝 😀

nanika
26. sep 2011

Inak, to mi nehovorte, ze sa v BA neda pozriet Evolva, a ja ze sme ju tu vo fore tak spropagovali, ze normalne vacsie obchody pre deti ju maju, uf, musim na sebe popracovat loooooooooooooool

cicimon
26. sep 2011

@nanika ja som ju v piatok videla v eniki, tak urcite niekde maju 🙂

rainee
26. sep 2011

nasla som ju cez eniki a babymarket, dokonca je v zlave tak pojdeme kuknut. ak pojde dobre sklopit a nebude mat hnusny umelinovy potah tak ju zoberiem. musim porovnat s romerkou king plus. totiz moje dieta nema este ani 2 roky a nechodime sice casto na cesty ale ked ideme tak na spanok a som nerada ked jej hlava klimba kade tade, zlate vajicko to bolo leharo 😉

cicimon
26. sep 2011

@rainee daj pozor, kazda farba ma iny potah, takze treba poskusat... este aj v tom pegperego obchode v auparku maju nejake
a aku farbu chcete?

rainee
26. sep 2011

@cicimon asi cisto ciernu 😕 pojdeme do babymarketu, tam maju vsetky druhy a celkom lacno 😉 potah nechcem moc umelinovy, skor taky semisovy.

melly88
26. sep 2011

Ahojte,chcem sa spýtať...mám 2 a pol ročnú dcérku,zháňam pre ňu autosedačku 9-36kg... Pozdáva sa mi Fisher Price,neviem presne ako sa volá,ale má držiak na fľašu 🙂 Neviete mi poradiť?nech je pohodlná a dostatočne veľká,ak sa dá aj polohovateľná,malá hneď zaspí 😀

anesim
26. sep 2011

@melly88 tie 9-36 nejdú moc polohovaťa ani nie sú tak bezpečné ako 9-18 alebo 15-36, radšej by som vyberala z týchto kategórií
Čo dobre vyšla v testoch tak je Cybex Pallas s izofixom , tá s pultíkom a keď sa dá potom pultík dolu , tak je z toho cybex Solution X-fix
http://www.autosedacky-cybex.sk/detail.php?zboz...
my máme tútakúto hnedú, ale už tú kategóriu 15-36 a je super

cicimon
26. sep 2011

@rainee no mne sa prave cierna nepozdavala, material je taka sietkovina

@melly88 drziak na flasu ma aj evolva

melly88
26. sep 2011

@anesim dík za radu,vyzerá dobre...chcem sa ešte spýtať,niektoré sedačky sa dajú aj pripevniť(myslím nielen pásmi ale majú vlastný systém) aj táto je taká?

cicimon
26. sep 2011

@rainee pozeram ze v bbmarkete maju celkom fajn ceny teraz, ale to uz radsej kup tu plusku

rainee
26. sep 2011

@cicimon ale potom aj ostatne farby budu taky isty material co som kukala. romerky maju rozne materialy aj "semis", no uvidime. vies sa mi zda ze na ciernej je najmenej vidno bordel, inak by som bola za farebnu 😉 stale rozmyslam ci by nebola pre nas vyhodnejsia ta do 36kg, za 2 roky budem zas musiet spekulovat so sedackou.

ten cybex pallas ma tiez dobre crashtesty ale kvoli pultiku mi pride velmi stiesnena, neviem si predstavit ako by tam nasa jacala pod pultikom lebo ona si nohy vyklada kade-tade a uz len pasy jej vadia 😉

rainee
26. sep 2011

@melly88 myslis isofix? to maju myslim len tie kvalitnejsie a napriklad romerka s isofixom nova vyjde cca 300e 😝

cicimon
26. sep 2011

@rainee nie, cierny je sietkovina, cervena a zelena su take nesemisove, napr krava je semisova a to sa mi nepozdavalo - mne na dotyk naj vysla cervena a zelena = olivia a david.. fakt treba skusit.. a myslim ze romer a evolva maju rovnake potahy

cicimon
26. sep 2011

@rainee http://www.kvalitniautosedacky.cz/kategorie-50/...
tu sisce ciernu odporucuju ale mne sa prave ta sietkovina zda neprakticka

melly88
26. sep 2011

@rainee No,ale je to istejšie,predsa...Nevadí,popozerám,asi najlepšie je ísť do obchodu a tam sa spýtať,pár metrov od domu mám obchod predeti.sk a ešte som tam nebola 😅 Nechcem kupovať v nejakom hypermarkete,to je také,bezpečnosť ani utekať okolo nevidela 🙂 Skúsim predajňu,ak niečo nájdem objednám..

rainee
26. sep 2011

@cicimon no tak kravu zrovna nemusim 😀 uvidime otestujeme....

rainee
26. sep 2011

@melly88 pozri si aj nejake testy autosedaciek ak davas na bezpecnost a cena nie je pre teba problem, co viem najlepsie vychadzaju romer, maxi cosi, britax, cybex, kiddy. pripajam aj link ale tam nie su vsetky znacky, osobne by ma zaujimalo ako dopadli take obycajnesie (fisher price, recaro, nania, brevi v kazdej kategorii atd.) 😕 teda ak tieto vobec testuju.
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersich...

anesim
26. sep 2011

@melly88 áno aj táto je pripnutá isofixom, isofix je super v kategórii 15-36, lebo tam je dieťa pripútané pásmi z auta, a tá sedačka je len položná na sedadle, a ak nemá isofix tak "lieta "v aute - ak je prázdna. Treba pozrieť v aute, či isofix mát
My máme tú Cybex Solution X fix plus, materiál je super, myslím, že aj tieto robia v tomto materiály 🙂

nanika
27. sep 2011

Britax a romer je jedna firma, tu mate link na porovnanie potahu:

http://www.kvalitniautosedacky.cz/kategorie-50/...

veve39
27. sep 2011

@cicimon
@rainee sietovina je naozaj neprakticka - ked uz je dieta vacsie a pocas cesty je nejake to chrumkanie - tak teda vyberat omrvinky z tych sietok nic moc 🙂 my mame na Romerke potah felix - je fakt velmi dobry, sivo-cierna kombinacia a taka na dotyk prijemna kvalita latky, nepritahujuca vsetky smietky....

nanika
28. sep 2011

Dovolte, aby som sa s vami podelila o moju novu skusenost s firmou Romer-britax 🙂 Vcera som oprala oba potahy na sedacky aj Evolvu, aj first class plus. Ten first class sa mi normalne oddelil od futra :( Nestastna som pisala do romera, ze co mam robit, nechcem byt mesiac bez sedacky. Uznali mi reklamaciu na zaklade mailu a fotografie poskodenia. Bude mi zaslany novy potah podla mojho vyberu. Tymto sa im este raz chcem aj takto verejne - reklamne podakovat, ze dobri ludia este nevymreli a ich pristup je velmi ludsky, este raz vdaka. Viete od kohu kupim dalsiu sedacku? Mozete trikrat hadat 🙂

peliroja
28. sep 2011

@nanika ahoj, mozem sa s tebou poradit? rozmyslame nad evolvou 9-36kg alebo britax prince 9-18kg pre nasu dcerku. este ma cas, ale chceme k vianociam poriesit. je to priemerne babatko ani velke ani male? nevies co by nam bolo lepsie? trocha sa bojim ze ta evolva nema opierku na rucicky a ma len dve polohy, navyse mame ford fiestu r.97 (planujeme vymenu len este neviem kedy) bez isofixu... vdaka za radu 🙂

nanika
28. sep 2011

@peliroja kde si vzala britax prince, tu sa to nepredava, si v uk? Ste este stale dost malucky, ja by som sla do 0-18 kg, je protismerna, jedine ze by si mala utrasikovne babo a samostatne ti na vianoce sedela a mala nad 9 kg, inak to na inu ako na 0-18 nevidim.

peliroja
28. sep 2011

@nanika nieee ja mam vajco takze kym jej bude dobre tak pohoda, len uz pozeram ze co potom 🙂 ten britax prince som pozerala na uk strankach asi by som radsej odtial objednala

nanika
28. sep 2011

@peliroja ok, ak ti bude mala samostatne bez opory sediet a bude mat nad 9 kg, ok 🙂

brego
28. sep 2011

Zdravím, můžu se zeptat, nemáte někdo autosedačku Maxi-cosi Priori SPS a jaké s ní máte zkušenosti, popřípadě co si o ní myslíte? Nemůžu najít aktuální testy z roku 2011, kde by byla tahle autosedačka hodnocená. Díky.

nanika
28. sep 2011

@brego Taka skor priemerna sedacka, ale rozhodne testovana, ak uz raz bola testovana v nejakom roku sedacka, malokedy sa testy s nou zopakuju, testuju sa vyhradne novinky, alebo inovovane sedacky, kuk link na testy:
http://fotelik.info/pl/testy/maxi cosi priori/g...

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-18/ocena/m...
tu v globale medzi ostatnymi