Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

sedmolinka
1. máj 2010

ewwe, stále vyberám tú správnu. A prečo nie inglesimu?
Má niekto s ňou nejaké skúsenosti?

musko
2. máj 2010

Ad zabavka - máš malé dieta - je tam písané, že pultík je možno odobrat bud, ked má dieta 15 kg, alebo ked má viac a vahovuje mu, možeš nechat - je to bezpečnejšie - ale určite je dobré vyskúsat.
Ad sedmolinka - písala som vyššie, že neviem či a ako bola testovaná, hodne sa podobá babypointu - tiež 9-36 s isifixom. Píšem za seba - sa mi zdá tvrdá, málo polstrovaná a plytká na to, že by bola na tak malé dieta. Ale rozhodnutie je Tvoje - ak sa Ti páči, tak ju kúp.

kessiee
3. máj 2010

ahojte, my sme si teda v obchode skusili mc priori, tobi nemali na predajni a potom romer king plus. zatial to king plus vyhrava. chcela som sa len spytat, ci niektora nemate alebo neviete nieco o autosedacke romer eclipse harry. nahodou som na nu na nete narazila, len som o nej este nic nepocula, nepoznate niektora? diky 🙂

dadka2
3. máj 2010

Harry mi nic neříká, jen pozor u Kinga na ty velké bočnice, který ne každému dítěti vyhovují a ten podhlavník prý nejde vyndat a větším dětem vadí.....nevím.....

strasska
3. máj 2010

Ahojte, aj my ideme kupovat sedacku, chceme 9-36kg, lebo sa nam zda este skoro ist iba do pasov z auta. Vyberali sme medzi evolvou a Kiddy, ale Miskovi ten pultik vobec nevyhovoval...bol tam ako priklincovany.
Takze ideme do evolvy, neviete kde sa daju kupit lacno?
ja som nasla toto
http://www.biga.sk/britax
da sa niekde kupit este lacnejsie?

musko
4. máj 2010
musko
4. máj 2010

A tu je tá Evolva ešte lacnejšia http://www.detskezbozi.com/inshop/autosedacky/9...

musko
4. máj 2010
fanta
4. máj 2010

fakt ten podhlavník u Kinga nejde vybrať? Ja som bola v tom, že je to iba zmenšovacia vložka, aká je vo vajíčku 😖

kessiee
4. máj 2010

baby ten podhlavnik na kingovi nejde vybrat, da sa iba vysunut hore, ked bude dietatko väcsie. to je jedina vec, ktora ma troska odradza, lebo sa mi to zda dost uzke - teda ten priestor na hlavicku medzi tymi "bocnicami", ci ako by som to nazvala...
romer eclipse nic take nema... ono je to na jednej strane dobre kvoli bocnemu narazu, na druhej neviem neviem.. maly sa mi tam ani za svet nechcel opriet hlavkou...
o tej eclipse teda nikto nic neviete? popis som nasla aj tu:
http://www.babymania.cz/romer-eclipse-jet
len ma zaujimaju troska skusenosti... a harry je len prevedenie, nazov sedacky je romer eclipse 😉

fanta
4. máj 2010

no tak to ste ma teda nepotešili s tým podhlavníkom. Liezlo mi to na nervy už na vajíčku, malá tam mala stiesnenú hlavičku a hrozne sa v tom potila ☹ Ale tam to aspoň išlo vybrať. A mne sa páči červená sedačka a tam je práve ten podhlavník čierny a toho sa bojím. Čierna priťahuje teplo a ešte k tomu bolo na nej vidieť každú špinku, vrrr. Už nikdy viac nechcem čiernu sedačku 😠
No nič, zbehneme do obchodu a omrkneme.

musko
4. máj 2010

kess - ja myslím, že kvalitou za kingom nezaostáva, akurát teda nemá ten podhlavník - tým pádom, menšia bočná ochrana. Malého máš zhruba tak starého ako my - tak ešte vydržte vo vajíčku a potom by som cca od tých 11-12 mes kludne do toho šla
fanta - určite vyskúšaj s malou . čo jednému dietatku vadí, druhému vyhovuje :o)

dadka2
4. máj 2010

Z Roemerů nemá ten podhlavník taky Duo v testech jsem jí našla dvakrát jednou výsledek 1,7 a podruhé 2 (menší spolehlivost při bočním nárazu). Já bych po zkušenosti s nákupem nestestované sedačky, už netestovanou nekoupila i když je to třeba kvalitní výrobce. Jak se potvrzuje v testech, tak jeden model je super a jiný je propadák, takže na značku se při nákupu sedačky až tolik spolehnout nedá. Jo a taky pozor na novinky!!!! Raději vzít vyzkoušenou sedačku, která se prodává už delší dobu, než horkou novinku, která většinou nemá vychytané chybičky.

strasska
4. máj 2010

musko dik, tak to je fakt rozdiel, len este musim zistit, ci dorucia aj na SVK

zabavka
4. máj 2010

Tak ja som sa nakoniec rozhodla pre recaro young sport, už som ju aj objednala a dovezie mi ju kamoška z UK. Je to táto
http://cgi.ebay.co.uk/Recaro-Young-Sport-car-se...

myslím že super cena čo poviete??? 😉 😀

musko
4. máj 2010

zabavka - super výber! Tak nech dobre slúži :o)

loginko1
4. máj 2010

zabavka
nie je to tá autoseadčka, ktorá v českých testoch vyšla ako nebezpečná?

fender
4. máj 2010

kess, přesně proto my ten kingplus nebudeme brát, malému je to teď tak akorát, z chvilku by v tom byl totálně napresovaný 😖

bleelka
4. máj 2010

kocky co hovorite na autosedacku Cybex Pallas 2010? Manzel ju nasiel jedinu co presla testom v kategorii 9-36kg... mate s nou skusenost? diiik

loginko1
4. máj 2010

kessiee
práve kvôli tej opierke hlavičky vyšla v testoch ako najbezpečnejšia a neboj môj synátor tam ajv štyroch rokoch sedí úplne v pohode, ja by som inú nechcela 😉 a kategóriu 9-36 možno len starým rodičom, čo cestujú s malým občas...

musko
5. máj 2010

loginko - v testoch vyšla zle recaro 0-18 kg na isofix - nietá, čo má zábavka.
A vieš, my sme tiež mali Kinga - pri Petríkovi, bola úplne super - ale vydržala nám 11 mesiacov - pretože rýchlo rástol, a tak je od 2 rokov v Romer Kid fix 15 - 36 kg. Toto vediet, tak mu kúpim 9 - 36 a bolo by.......
bleel - Cybex pallas je v podstate to, čo Kiddy comfort pro a vychádzajú vo svojej kat ako naberpečnejšie - majú miesto pásov pultík a ten pri náraze lepšie chráni a menej zatažuje krčnú chrbticu, ale - nie všetky deti ho znesú - vid príspevky vyššie. my máme Kiddy infinity s pultíkom a super. Cybex má ešte naviac vymakanú tú záhlavovú opierku - prisposobí sa záklonu hlavy. my budeme brat pre Marka Cybexku 15 - 36, ked podrastie :o) Dobrý výber.

loginko1
5. máj 2010

http://auto.idnes.cz/test-detskych-autosedacek-...

ja si myslím, že každé RECARO je z rovnakého plastu, takže berem to tak, že pre mňa nie sú dostatočnou zárukou bezpečnosti

Kiddy....nie, poznám minimálne 5 detí, ktoré tú sedačku odmietli a vraj aj Romer vyrábal kedysi dávno autosedačku s pultíkom, ale vývoj ide dopredu a pásy sú dostatočne bezpečné a hlavne deťom nevadia

2 ročné dieťa by som ja do KIDFIXu nedala, minimálne do 3 rokov potrebujú vlastné pásy...i keď vo váhovej kategórii 15-36 je najlepšia i najbezpečnejšia...

aj tak je najlepšie odskúšať sedačku a posadiť tam dieťa, nie vyberať len podľa odporúčaní a cez net...

musko
5. máj 2010

loginko - pozri testy ADAC, tam recaro vychádza dobe, v tých testoch čo dávaš bol problém s isofixom, nie s plastom.
No, Petrík bol a ja vysoké dieta, takže aj v tej 9-36 by bol už bez svojich pásov.
Nám pultík vyhovuje, tak ho máme, ale to už je o každom dietati. A súhlasím, že je najlepšie vyskúšat s dietatom, ale podla ničoho vyberat musíš - neviemn si predstavit príst do obchodu a usadzovat dieta do 10-tich sedačiek, že jo......

loginko1
5. máj 2010

musko, v tých testoch u Recara je vidno zlomený plast v oblasti hlavičky....

ja som tak vyberala, čekla som si 4, usadila do každej malého, autosedačku odskúšala v aute...je to podľa mňa najlešpie...nie každá sedačka dobre "drží" v aute

oraia
6. máj 2010

Ahojte...ja som tiez dlho vymyslala, vyberala ved kazdy pre svoje mimco chce to najlepsie....vsetky maju svoje pre a proti.... nasa mala je na svoj vek velmi dlha tak sme sa nakoniec rozhodli pre Recaro 9-36, lebo rychlo rastie ,pouzivame ju casto a uz rok... a sme max. spokojni, mala je v nej spokojna, vie si v nej aj prirodzene opriet hlavu a pospat...

oraia
6. máj 2010

teraz som si pozrela ten cesky test na autosedacky....u toho recara s izofixom do 18 kg mam pocit , ze ten izofix bol nedostatocne namontovany, obcas moze zlyhat aj ludsky faktor.... 😖
osobne si myslim, ze na 100% nie je bezpecne nic...a kolko testov sa bude robit, tolko rozdielnych vysledkov bude...pozrite si testy napr na kociky...vychadzaju tak katastrofalne, ze podla nich by sme mali deti nosit iba na rukach 😨 ....
najlepsie je odskusat sedacky aj s babom, ci sa mu sedi pohodlne, ci nieco netaci a hlavne ci mu prilis nekinka hlavicka...a a pritom zohladnit aj vyrobcu, jeho posobenie na trhu..
aj mojim favoritom zo zaciatku bol maxi cosi tobi, davala som na testy.....ale ked si ju mala vyskusala, bola v nej nespokojna, mrvila sa, prisla mi v nej velmi ohnuta, to bolo jej vyskou...napriek tomu, ze nemala ani rok tak sa mi zdalo ze je jej uz mala ta sedacka....museli sme hladat vyhodny a prijatelny kompromis a Recaro vyhralo...teraz by som uz nemenila
fuuu ha ale som sa rozpisala 😀

ygreen
6. máj 2010

máme cybex pallas a paráda. U nás na květnu 2008 máme dvě pallase a jedna kiddy comfort plus a paráda, žádné děcko nemá s pultem problém. Syn ho pomáhá i nasazovat. Ale nejde soudit při jednom vyzkoušení v prodejně, to se pult nelíbí asi nikomu.

dadka2
6. máj 2010

A není za tím putlíkem v létě moc horko? Nám bohužel pultík nevyhoval☹(( , ale z hlediska bezpečnosti je opravdu dobrý.

ygreen
6. máj 2010

syn se potí dost, ale s pultíkem problémy nemáme,myslm ohledně pocení. Spí pod ním i třeba 2 hodiny na cestě do jižních Čech a nikdy ho nevyndám spoceného.

dadka2
6. máj 2010

Tak to je přesně trasa, kterou jezdíme i my🙂, ale na pocení to asi nemá vliv🙂))