Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

jmisa
22. máj 2010

Ono podle mýho záleží, jak ty nohy trčí, náš malej je měl venku tak, že si je nemohl narovnat při aplikaci sedačky do auta, což rozhodně není pohodlné. Popojetí do nákupáku nebo k doktorovi jistě zvládnul, ale jet s ním hodinu, tak to by byl chudák.

musko
22. máj 2010

jejda, ved si tie nohy potom opre o sedadlo v aute, nie?o tú opierku sadadla v aute..... toto keby malo byt kritérium, tak naši chlapci by museli do vačšej sedačky v 6mes........

santana
22. máj 2010

Baby vdaka za inspiracie, ideme kupovat sedacku 15-36 a rozhodla som sa pre Cybex Solution X neviete ci sa da niekde v Ba vidiet a vyskusat?
Teraz mame romer king 9-18 uzasna autosedacka, pohodlna, len maly uz vyrastol.
Inac my sme ju tiez museli kupit ked mal maly 9 mesiacov, a v troch rokoch uz z nej vyrastol, hlava mu pretrca a ma 20kg, takze nie vsetky deti sa do tych sedaciek zmestia tak ako pisu vyrobcovia....

musko
22. máj 2010

santana - to ste donrí - nám z nej Petrík vyrástol za necelý rok:o)

jmisa
22. máj 2010

Musko, no když nohy trčí trochu, tak to neva, ale jak přečuhují moc, tak je musel ohýbat už v kolínku, zkus si tak hodinu nebo dvě sedět, moc pohodlný to nebude. Nicméně, nám stejně přerůstal i hlavou.

nanika
22. máj 2010

santana, cybexy maju v brandonovi v raci, v tom centre pri kauflande, mozno maju aj konkretne tuto...

jabaka
22. máj 2010

musko, asi si ma presvedcila, predsa pojdeme do tej kategorie 9-18kg, aj ked pocitam ze ju bude mat len na rok. ale planujeme po roku dalsie babo, takze budeme musiet kupit tak ci tak dalsiu sedacku. A z tejto kategorie, ktoru by si odporucila pre take silnejsie dieta? ktora je pohodlna, bezpecna a prijatelnejsia cena, cca do 160eur.

musko
22. máj 2010

Alebo túto - tá akčná cena je fakt dobrá: http://www.babyportal.cz/autosedacka-roemer-ecl...

musko
22. máj 2010
santana
22. máj 2010

Musko z ktorej ti vyrastol za necely rok? 😲
Nanika, dakujem, dnes som tam bola a rovno kupila 🙂

musko
22. máj 2010

santana - z kinga :o)

nanika
24. máj 2010

Baby drzte palce, dnes idem prat potah z evolvy, vcera boli nasi v zoo a je od fialovej zmrzliny 😖 V to, zeby tie flaky z nej vysli, ani nedufam 😅

musko
24. máj 2010

nani - kup v DMke tekuté žlčové mydlo a votri to do toho a malo by to pustit

musko
24. máj 2010

je to z tej ich rady DenkMit

nanika
24. máj 2010

Musko, mam ho doma, aktivne vyuzivam. Fakt to pustilo, sedacka je ako nova 🙂 Takze preto odporucam len romera a britax 🙂 Este macam popruhy, nejdu odopnut...

nanika
24. máj 2010

No, vyslo to asi na 70% z pasov, tak ma to troska hneva, ale mohlo to byt aj horsie 🙂

musko
24. máj 2010

nani - ked budes prat znova, tak to tam už nebude :o)

nanika
24. máj 2010

ibaze to nejde oprat, lebo pasy nejdu vyvliect od autosedacky :( Som to natrela zlcovym mydlom, nechala posobit a potom som to vyutierala vlhcenymi utierkami. Na kingovi isli vybrat pasy uplne, tu nie :(

nanika
24. máj 2010

No, aby som sa len nestazovala, ten potah je zazracny, som rada, ze to dobre dopadlo, pre info, mame claire, tie flaky boli na bezovej casti 🙂 Tie pasy moc nevidno, tak snad v buducnosti este troska pustia...

loginko1
25. máj 2010

nanika skús pozrieť návod, tie pásy sa budú dať dolu úplne....

martinape
25. máj 2010

Prosím, prosím, máte někdo doma tu cybex pallas a vozíte v ní devítiměsíční mimi?? Jestli ju, máte někde foto, jak je tam mimi vidět? A ještě, není tu někdo z okolí Pelhřimova, nebo Jihlavy?? Nevíte, jestli tuhle sedačku někdo v těhto městech prodávají?? Díkys!!

nanika
25. máj 2010

Loginko, praveze uz sme ich mali aj od cokoladovej zmrzliny a nesli demontovat, mozno idu na normalnej evolve, ale na pluske nejdu, kvoli tomu, ze je tam extra lahke snimanie potahu, ktory zvlecies aj bez ich demontaze :(

ygreen
25. máj 2010

martinape: my ji máme a sice syn byl starší, ale posazovala jsem do ní 8 měsíční holčičku kamarádky a vypadala že se jí sedí bezvadně.

enny3
26. máj 2010

Holky Cybex Pallas byl v testech- přidávám odkaz- čím menší číslo,tím lepší CP- 2.2- takže moc dobrý! 😀
http://www1.adac.de/adac-im-einsatz/motorwelt/m...

dadka2
27. máj 2010

Tak já taky přidává pár výsledků autosedaček, o které jsem se zajímala:

Roemer King Plus Dtest 2,1 (bezpečnost 2,5 a obsluha 1,8) ADAC ++++ poznámka čelní náraz nebyl až tak dobrý
ROEMER safe fix plus tt (ISOFIX) Dtest 2,0 (bezpečnost 1,7 a obsluha 2,2) ADAC ++++ pozn. omezený výled pro dítě
Tobi Dtest 2,1 (bezpečnost 2,4 a obsluha 1,8) ADAC +++0 poznámka nesnímatelný potah pro praní
Tobi Dtest 2006 2,0 (bezpečnost 2,1 a obsluha 2,0)
Roemer Safefix Plus Dtest 2 (2,1 a 1,9) ADAC ++++ poznámka nelze pro všechna vozidla
Maxi Cosi Priorifix Dtest 2006 1,8 (1,9 a 1,8) ADAC +++0
Maxi Cosi priorifix Dtest 2007 1,8 (1,9 a 1,7) pozor bez isofixu pouze uspokojující bezpečnost

bajciatko
27. máj 2010

Ygreen, tak tvoje ocakavanie sa naplnilo, testy na Pallas dopadli dobre 🙂...
Silne o nej uvazujem, no nemam ju kde vyskusat co ma strasne stve a nechce sa nam kvoli tomu cestovat do BA (2apol hodky tam a dalsie naspat) :(
Strasne rada by som tam malu posadila a videla ako v nej Danielka sedka (hoci este nesedka, cize lezka a ako velmi sa to da polohovat do lahu)...

dadka2
27. máj 2010

ještě doplním
Roemer dou plus Isofix Dtest 2007 2,0 ( 2,1 a 1,5) ADAC + ++ ++ + poznámka: celní náraz nebyl tak dobrý, ve starším testu dopadla lépe
No a nejlepší výsledek měla autosedačka Kiddy Infinity Dtest 1,6!!! ale pozor má pultík a ne každému vyhovuje.

martinape
28. máj 2010

Ještě bych se chtěla zeptat, u kiddy komfort pro je vzadu takové jakoby táhlo, které sedačku zvyšuje a rozšiřuje. Je toto rozšiřování nějak řešené i u pallase? Díky.