Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

krista
21. nov 2008

marcii • 1d • Dnes v 11:53
ahoj ,
nemáte radu jakou autosedačku pořídit?Plánuji ji koupit k Vánocům, ale nemůžu se rozhodnout je jich hrozně moc.
Děkuji Marci

many • 1d • Dnes ve 13:17
ahoj,dobrý téma 😉 taky už pomalu přemýšlím,jakou koupit,tak taky čekám na rady 😀

kacka.va • 1d • Dnes ve 13:21
tak kouknětě do Výbavy, tam je takových témat několik 😉

many • 1d • Dnes ve 13:44
tak výbavy jsem si vůbec nevšimla 😀 jdu pohledat

many • 1d • Dnes ve 13:46
ááá už jsem to našla

katka13122
23. nov 2008

Ahojte,asi pred rokom sme malemu kupili autosedacku ultimax,,kedze mame v aute sedacku dost sikmu a maly tam je pololezme,tak si viete predstavit ako vrieska,,,poradte mi nejaku sedacku aby mala patbodobe bez.pasy s cen,utahovanim,,,mame auto renault megan

siuxxienka
30. dec 2008

no tak aj ja mam teraz velku dilemu. ... Moj 2,5 rocny syn ma skoro 15 kg a meria takych 96 cm a uz mu je mala nasa autosedacka 0 - 18 kg, preto rozmyslam nad kategoriou 9 - 36 kg, nakolko ta kategoria 15 - 36 kg sa mi pre mojho drobca nezda este moc vhodna, hlavne preto ze sa zapinaju len tym pasom z auta, cize trojbodove zapinanie.... a pre jeho vek je vhodnejsie este patbodove, kvoli bezpecnosti.... preto rozmyslam nad BRITAX ROmer Evolva alebo nad tou Storchenmuller SP..... Mate s nimi niekto skusenosti, hlavne ako su pohodlne pre dieta, ako sa zapinaju, proste Vase skusenosti....dakujem

frog
30. dec 2008

Sedačku britax jsem naživo neviděla,ale viděla jsem STM a nemyslím že by se do ní do ní mohlo vejít i dítě který má skoro 30kg..

beruskablanka
30. jan 2009

Ahoj holky,
máte některá tuhle autosedajdu a jak jste s ní případně spokojené? Nějak mezi těmi autosedačkami tápu 😅
http://www.detskyraj.cz/zbozi/6011-ferrari-cosm...

michal_spuntik
30. jan 2009

Pro Beruskablanka:
ahoj, pokud mohu doporučit. Pro malé miminko kup raději autosedačku v kategorii 0-13 kg. A pokud chceš kupovat nějakou, která půjde přes více kategorií, nach to až na spojení 9-18 a 15-36 a vem něco v kategorii 9-36 kg (je to menší zlo než spojit kategorie 0-13 a 9-18 do jedné... tyhle sedačky jsou téměř všechny pěkná opičárna) ... podívej se, co píše katka13122 o pár řádků výše - to je přesně ten důvod ... a to je Ultimaxa ještě z těch lepších...

Pro Frog: když z STM Starlight SP (myslíš jí viď?) vyndáš tu zmenšovací vložku pod prdelku a opepneš bezpečnostní pásy, tak bude dost místa pro zadeček, jde hodně zvednout opěrka hlavy a vejde se do ní i celkem velké dítě. Navíc po celou dobu má slušně chráněný hrudník proti bočnímu nárazu (a to samé je i Recaro Young Sport To p nebo Trend (ať to nevypadá jako reklama na STM 😉 )

Pro Siuxienku: myslím, že už kategorii 15-36 většina dětí ve 2,5 letech může mít, ale kdyby jsi to ještě necítila jako vhodné, doporučil bych ti to samé, co Frog.

Pro Katku13122 - pokud chceš pětibodovou v kategorii 0-13 kg, tak doporučuji Teutonia Tario. V kategorii 9-18 jsou pětibodové všechny.

denisab32
31. jan 2009

siuxxienka ja bude michalovi oponovať, mne sa viac pozdáva Britax Evolva 123 plus http://www.britax-roemer.de/produktbritaxproduk..., čo sa týka STM alebo RECARO väčšie deti tam už nemajú toľké pohodlie ako v EVOLVE, ideálne by bol ísť niekde do predajne a odskúšať...

pre katku13122-- 5 bodové bezpečnostné pásy v kategórii 0-13 kg má aj Römer BABY-SAFE plus

yasmina
31. jan 2009

Michal poslala som ti inter-postu mozes sa prosim na to pozriet?

yasmina
31. jan 2009

kocky urcite by som nevyberala len podla designu ale najma podla vysledkov testov napr. ADAC

frog
31. jan 2009

Pro Michala:Jasný že se to musí vyndat,ale dítě který má přes 30 kg se tam prostě nevejde,to mi potvrdila z vlastní zkušenosti i prodavačka.Ale souhlasím,sedačka je to kvalitní 😉

lucenek
31. jan 2009

já měla zálusk na britax volva 123 ultra 9-36kg, a nebo maxi cosi tobi 9-18....no posadila jsem malou do evolvy a vůbec to nebylo ok...spodní část těla nekrytá myslím tím bpky a taková nějaká volná...no a to byla mým favoritem, posadila jsem pak malou do Romerky taky ok ale jakmile seděla c MC tobi, bylo jasně...polohovací super zapínání s ukazatelem, jestli je pásána správně a jednoduché připnutí.....takže aš mým favoritem byla Evolva..Sára mi ukázala že tohle to ne.....

bihan
31. jan 2009

Luci, v 6m sa ani nečudujem, že ti Evolva prišla veľká 😉
My máme Evolvu a teší ma, že tam má Sára toľko miesta, lebo v lete by sa mi v niečom užšom naozaj upiekla. Tiež nemáme žiadneho drobca 😅
Ukazovateľ správneho zapnutia je fajn a hlavne na tej našej som už 3x posúvala opierku hlavy (hore), tak mám obavy, že sedačka do 18kg by nám stačila tak rok. Oddychová poloha je pohodlná, na dlhé spanie to nie je, ale v tomto veku úplne stačí, dobrá ochrana proti bočnému názrazu, poťah sa ľahko a rýchlo skladá, pásy sú pomerne hrubé a masívne, takže menšie dieťa sa trošku horšie inštaluje, treba ich úplne uvoľniť, ale je to otázka pár sekúnd. Ja som spokojná a nemenila by som.

beruskablanka
31. jan 2009

Michale, já sháním už autosedajdu pro kategorii 9-18 kg, už máme 9měsíčního "drobečka" a tak je nám vajíčko už malé.
Trochu jsem přehodnotila výběr a asi půjdem do nějaké autosedačky od Römera, přeci jen jsou k nim dostupné crash testy. Jaké máte zkušenosti s Römer King? A jaký je případně rozdíl mezi Römer King Plus a Römer King?

lucenek
31. jan 2009

Bihan asi jo je třeba vyčkat ale měla jsem tam kamrádku natahala mi snad všechny d¨sedačky a zkoušeli jsme a dost mě odrazovala od té evolvy..jko nouzovka prý sem tam pojéždění dobrý ale ty testy......np taky jsem chtěla ušetřit v rámci ketegorie 9-36kg, ale pak si říkám, že tady šetřit nebudu a koupím postupně tak, jak se to má anejbezpečnější je ta MC Tobi tak jdu do toho...na netu novou sem našla za 5170Kč 😀 a to už je cenově kosek od evolvy.....i když ta je na dýl..ale nechtěla bych ji po 10 ti letém pouřívání ani vidět

lucenek
31. jan 2009

ježiš píšu jak tatar sorry za překlepy 😝

bihan
31. jan 2009

Luci, Tobi nie je najlepšia sedačka v triede 😕 V 2006 mala v ACDC +, ale rok nato už len O - čiže uspokojivý výsledok tak ako Evolva rok predtým.. najbezpečnejšie sedačky sú s isofixom.
Pridávam výsledky testov
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinder...
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinder...
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kinder...

bihan
31. jan 2009

Kočky, fakt sa nespoliehajte na to, čo vám rozprávajú predajcovia (predajcovia aj keď sú to kamarátky, majú často nepresné informácie), ale radšej si pozrite testy... minule jedna kamarátka spomínala, že niekde našla (na stránke predajcu), že Chicco Key 1 (bez isofixu) je najbezpečnejšia sedačka v triede, druhá kamarátka to našla o Trimaxe a Luci, ty si to zase počula o MC Tobi.
Všetky tie sedačky sú super už len kvôli tomu, že Crash Testy majú, ale ani jedna z nich nie je najlepšia v triede 😉

denisab32
31. jan 2009

Bihan nie vždy platí, že isofixová je najbezpečnejšia:

9 bis 18 Kilogramm (I), ca. 1 bis 4 Jahre
RÖMER Safefix Plus (Isofix) ab 320 + + + +
RÖMER King Plus ab 200 + + + +

safefix je isofixová a King plus nie je isofixová a testy bezpečnosti rovnaké, u mňa jednoznačne vyhráva RÖMER King Plus - prijateľná cena a výborne dopadla v testoch adac

lucenek
31. jan 2009

bihan mě to napsal i prodejce.....z netu...mmt překopíruju

yasmina
31. jan 2009

Ja mam Romer Safefix Plus (Isofox) High line 2x tie sedacky su uzasne!

lucenek
31. jan 2009

kurnik mail sem smazala 😠

bihan
31. jan 2009

Luci, mne to fakt nie je treba, je už sedačku mám a pre mňa viac ako názor akéhokoľvek predajcu zavážia výsledky nezávislého crashtestu. 😉

Denisa, to si ma mohla úplne zobrať za slovo a povedať, že v r. 2007 bola najlepšie hodnotená sedačka bez izofixu a mala by si pravdu.. je to Kiddy Pro.. ale v celkovom hodnotení to vychádza lepšie pre tie s isofixom.

lucenek
31. jan 2009

bihan a kde najdu ty crash testy máš odkaz???

bihan
31. jan 2009

Luci, som ich písala o 15:48 pekne podľa rokov 😀

lucenek
31. jan 2009

ahá na oční bych měla zajít 😀

denisab32
31. jan 2009

bihan
- Kiddy by som nechcela ani zadarmo, len máloktoré dieťa tam chce sedieť....

- ja vidím zmysel izofixu len v kategórii 15-36 kg, kde je dieťa pripútané bezpečnostným pásom auta spolu s autosedačkou a jednoznačne som zvolila pri deťoch KIDFIX http://www.britax-roemer.de/produkt.php?lang=de...

- od 9-18 kg by som opäť zvolila Romer KING +

lucenek
31. jan 2009

bihan a v r2006 tobi měla +, v roce 2007 měla 0 a v roce 2008 netestovali

bihan
31. jan 2009

Luci, to som ti presne písala v tom istom príspevku 😀
Tobi je skvelá sedačka, vôbec mi nešlo o to tvrdiť, že nie je, len ma serú praktiky niektorých predajcov, ktorí tvrdia, že tá alebo oná sedačka je najlepšia vo svojej triede, dajú si na stránku nečitateľné výsledky akýchsi testov a nikto im na to nič nepovie. A takto sú zrazu najlepšie vo svojej triede (stále tej istej 9-18 3 rôzne sedačky).
Ten ACDC test je považovaný za najspoľahlivejší, ostatné nemám preštudované.

Denisa, Kiddy by som nebrala ani ja ani zadarmo 😅

Ja som trubka a myslela som, že naše auto nemá isofix, takže som sa tým vôbec nezaoberala. Ale má a teraz mi je to už prd platné.

lucenek
31. jan 2009

a rok 2008 tam sem maxinu nenašla nevíš proč????

bihan
31. jan 2009

ja ani neviem, prečo je Tobi testovaná aj v 2006 aj 2007, lebo sedačky testujú len v roku, keď vyšli do predaja. Napr. Evolva z 2006 už nie je Evolva z 2008, ale tie nové verzie už netestovali, lebo sú tam zrejme len malé zmeny.