Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

standu
7. máj 2009

pepies "tobina" je MC tobi

my sme chceli isofix, je to asi uplne najbezpecnejsie.

lucenek
7. máj 2009

jj Maxi cosi Tobi....
mě se na ní no ne že nelíbilo.....ale je taková volná, nekrytá, malá mi v tom seděla a blambelala se, Tobi je nejvíc podobná vajíčku, teda mě to přijde

standu
7. máj 2009

to uz je vec pocitu......hlavne, ze je to MC 😀

pepies
7. máj 2009

aha, nasla som ju:
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

245 EUR za autosedacku, to je pre nas asi vela .......... ☹
ale zasa sa nechcem unahlit a kupit nejaku hovadinku ..... 😉

tak neviem ....

lucenek
7. máj 2009

pepi a co tady www.zaparkacek.cz

lucenek
7. máj 2009
pepies
7. máj 2009

lucenek to je super cena .......... uz som pozerala tu stranku........
len neviem, ako je to so zasielanim do zahranicia + bank. prevod nieco stoji, tak aby sa mi to nepredrazilo o nejakych 30 eur.
Chcela som si objednat kocik z CR a za kuriera som mala zaplatit okolo 15 EUR a prevod ma mal vyjst 10-15 EUR, tak to som isla radsej osobne do Polska ....... 🙂

lucenek
7. máj 2009

jo ták...vidíš to mě nenapadlo...já furt mám za to že jsme dohormady 😀 😀 😀
tak zkus napsat dotaz 😉 no uvidíš

vejinka
7. máj 2009
pepies
7. máj 2009

urcite skusim napisat............... niekedy sa to da aj na dobierku a tam sa cena navysi len o cca 15 EUR, takze by som vlastne usetrila nejakych 30 EUR. aj to je dost ........ 🙂 teda vzdy to zavisi od predajcu, ake ma obchodne podmienky ... 😉

pepies
7. máj 2009

vejinka tu na fore som citala, ze lepsie su sedacky 9-18 ako 9-36kg, tak neviem ........ 🙂

vejinka
7. máj 2009

este dotaz preco 9-36 kil kedze nemame auto asi je nam zbytocna najprv 9-18 potom 9_25 a potom 15-36kil cestujeme asi dva krat do roka..a tato autosedacka je tesne pod hranicou ktoru som ochotna zaplatit za sedacku 😉

vejinka
7. máj 2009

precitala som si cele forum..a vidim je jednoznacne vedu maxi cosi a romerky..ale tolko ja za sedacku ktoru budem vyuzivat malo ..nedam kebyze mam auto je to ine...ale nemame a ani neplanujeme v blizkej dobe kupit

pepies
7. máj 2009

skus si precitat celu temu, baby to tu radili, ja Ti moc neporadim .......... my cestujeme casto a caka nas dlha cesta do Talianska ....................
Vejinka nemohla som vediet, ze nemate auto, kedze zhanas autosedacku ........... 😉 ale ako som pisala, skus si pokukat temu a potom je tu este jedna rozbehnuta o sedackach .......... 🙂

vejinka
7. máj 2009

ok 😉

dosa
7. máj 2009

vejinka - nic si z toho nerob, ja tiez nemam maxi cosi, ani romer - takze si tu niekedy pripadam ako z inej planety 😉 ale ta tvoja nevyzera zle, za tu cenu. ja mam rada ked su sedacky take uzavrete, aj zboku, a tato je a dokonca sa to da nastavit. opierka je tiez nastavitelna a vyzera byt aj makucka a je aj polohovatelna - ja si myslim, ze jej nic nechyba 😉 vzdy lepsie kupit lacnejsiu, pohodlnu, hlavne ze plni ucel, ako keby si riskovala na tych par jazd za rok bez sedacky 😉

vejinka
7. máj 2009

dosa ved to ..mne sa hrozne moc paci..nemozem si pomoct ale ked mi ju niekto vyhovori tak klobuk dole.. 😀

vejinka
7. máj 2009

tolko som sa nahladala ...podla mna splna vsetko co potrebu autosedacka ..aj ked nieje "znackova" 😉

vejinka
7. máj 2009

dosa mna hlavne uputalo to ze sa da dat ako vajicko do lahu skoro..je najviac polohovatelna vo svojej triede za super cenu 😉

dosa
7. máj 2009

nedaj si vyhovorit, kazdemu sa paci nieco ine a kazdy ma na sedacku ine naroky. ale nebolo by zle, vidiet ju niekde nazivo, ak by bola moznost 😉

vejinka
7. máj 2009

aj tie komentare pod tou sedackou su dokazom toho ze si asi nevyberam zle 😉

vejinka
7. máj 2009

dosa..no moznost bola..teda videla som ju teda nie presne tuto ale nieco podobne..a vyzeralo to uzastne pokial som nevidela cenu cez 200€ az sa mi pred ocami zahmlelo

bihan
7. máj 2009

Pre mňa má tá sedačka jednu obrovskú nevýhodu - nemá crash test, takže neverím, že v prípade nehody by zabránila tomu, aby moje dieťa utrpelo nejaké vážne následky.
Donedávna boli dosť populárne Ferarri sedačky - lacné, dizajnovo zaujímavé a hlavne "Ferrari".. keď na ne urobili Crash test, tak dopadla so známkou "nevyhovujúce", čo znamená v prípade nehody "život ohrozjúce".. a nepochybujem, že táto sedačka by dopadla rovnako.

keby sme nemali auto, tak si radšej sedačku požičiam alebo kúpim ojazdenú, ale značkovú.

dosa
7. máj 2009

...citala som v tyh komentaroch, ze by sa dala eventuelne vymenit - ono na internetovych shopoch sa da vsetko vratit do 14 dni, len potom si treba platit to postovne. ale vyzera byt ta sedana fajn, aj siroka, aj sa da este roztiahnut a ma vraj aj lepsie polohovanie. my mame v tejto kategorii storchenmuhle starlight a tam je poloha len na sedenie a taky "odpocinok". ale mala si zatial nestazovala 😀 ked ma okolo hlavy tu opierku, tak sa vypsi aj posediacky, hlava jej nelieta 😉

vejinka
7. máj 2009

nikto nam autosedacku nepozicia na tyzden a este v lete ked sa vsade na dolenky beha..a ojazdenu nechcem lebo tam nemam istotu ci nebola havarovana aj ked clovek do inzeratu moze napisat cokolvek

pepies
7. máj 2009

bihan mas pravdu ............ o tych Ferrari som citala a boli tam este 2 znacky, z toho bola jedna nejaka polska, uz si nespomeniem, ktora, ale taka znama znacka, ktora taktiez nevyhovela crash testom...........
my nepatrime k ludom, ktori nevedia, co s peniazmi, ale rozhodne do autosedacky investovat mienim, takze ako som uz pisala, nielen, aby bola pohodlna, ale hlavne bezpecna !!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂
a kedze cestujeme dost, chcem tu najlepsiu !!!! resp. najbezpecnejsiu !!!!

pepies
7. máj 2009

vejinka ja by som na Tvojom mieste kupila kludne aj z druhej ruky nejaku lepsiu .......
pochybjem, ze by nebolo vidno, keby sedacka bola havarovana ........... 🙂

bihan
7. máj 2009

pozri, ak si sa rozhodla, že ju chceš, je to vaša vec. Ja by som ju nebrala ani zadarmo. Samozrejme, že nikto s autom nepožičia sedačku, ktorú má denne pripnutú v aute, ale keby si toto náhodou chcela neskôr predať, tak sa jej nezbavíš za menej ako tretinovú cenu...ak vôbec.
Osobne by som sa aj "havarovanej" značkovej sedačky bála menej než tohto.
(Otázka potom znie, čo je havarovaná sedačka, pretože pochybujem, že by sedačka po nejakom "ťuknutí" nebola funkčná a keby sama sedačka utrpela pri nehode, tak ju už asi nikto nikam nepredá.)

dosa
7. máj 2009

crash testy sice nema, ale je homologovana podla ECE R44/04. neviem, podla coho sa vyberaju sedacky do crash testov, ale nie vsetky sa tam dostanu... zrejme si to musi niekto vybavit, aby sa mu lepsie predavali 😒

bihan
7. máj 2009

Za Crash testy sa platí 😉 Výrobcovia kvalitných sedačiek si za test radi zaplatia, aby dokázali, že ich výrobok je bezpečný. Pri tých menej kvalitných sa za crash test radšej nezaplatia 😝