Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

emanka
25. feb 2013

@nanika prosím ťa, ešte sa chcem niečo spýtať. Svokor mi núka autosedačku Hondu. Vraj je kvalitná a bezpečná. Ja som ju odmietla, lebo neviem, čo je to zač a k tomu má už 7 rokov. Je síce zachovalá a nehavarovaná, ale aj tak ju nechcem. Nejak jej nedôverujem. Tak sa chcem spýtať, že či sú to dobré sedačky. Sú drahšie ako Romerky? Bezpečnejšie? Ja som o nich nič moc nenašla. Ďakujem 🙂

nanika
26. feb 2013

@emanka vies ze som o honda sedackach ani ja nikdy nic nepocula? Kazdopadne, trvanlivost sedacky je cca 7 rokov, ak nebola vystavovana slnku a mrazom, cize bud garazovane auto, alebo autosedacka parkovana v dome. Potom sa narusa struktura plastu a uz nie je na taku sedacku spolahnutie, ze sa pri naraze napriklad nerozlomi...

emanka
26. feb 2013

@nanika aha, tak to som nevedela o tej trvanlivosti. Ja som našla na českom bazáre, ako ju ponúkajú za 5000,- Kč a že pôvodná cena bola 14 000,- Kč. Takže pekná pálka. ale o bezpečnosti a testoch som nič nenašla. Svokrovci ju asi kúpili v predajni áut, kedysi mali Hondu auto, tak možno to aj s autom kúpili naraz, neviem.
Svokor tvrdil, že má o autosedačkách veľa naštudované a že táto Honda je najbezpečnejšia. Možno bola pred 7. rokmi 😅 No ale aspoň som vďaka tebe múdrejšia a s tou trvanlivosťou ho hneď uzemním 😅 Ďakujem 🙂

emanka
26. feb 2013

Ešte ma napadlo, že 7-ročnej trvanlivosti sa vymykajú sedačky 9-36 kg. Tie musia mať životnosť aj 12 rokov.

emanka
26. feb 2013

@nanika čím viac nad tým rozmýšľam, tak prestávam veriť, že mi Romer Kidfix sict vydrží 8 rokov, na koľko je určená. Safefix plus používame 3 roky (v apríli to budú 3 roky) a akurát teraz v sobotu sa pokazil isofix. Nejde vôbec vytiahnuť, tá pružina tam nejak preskakuje alebo čo. Takže ju máme už pripútanú pásmi. Vôbec mi to nevadí, lebo aj tak ju už ideme meniť. No ale keď sa mi to stane po troch rokoch na sedačke, ktorú máme používať 8 rokov, tak čo spravím? Veď ma porazí! Aj keď, Safefix je určený na 3 roky a toľko aj vydržal, takže to dodržali. No uvidíme, už sa vidím, ako po 3-4 rokoch zháňam novú sedačku 😅

nanika
26. feb 2013

@emanka tak to nie je celkom tak, lebo v priemere ti 12 rocne dieta uz v sedacke nesedi, ze bud je tazsie, alebo vyssie, a ja kazdopadne neodporucam sedacku 9-36 od 9 kg, od tych cca dvoch rokov je to ok. Tak ta doba pouzivania tiez nie je 12 rokov, ono to vychadza cca aj tak tych mozno osem rokov... Zivotnost je pokazde rovnaka, vyrabaju sa z rovnakych materialov 🙂 Ale napriklad sa neda porovnat sedacka (alebo podsedak) z polystyrenu) a z plastu (nie recyklovaneho, co ti automaticky znizuje kvalitu sedacky, ale aj jej cenu)

nanika
26. feb 2013

@emanka ja som mala so servisom britax-romer dobru skusenost, napisala som dodavatelovi pre pre SR, ze sa mi zhovadil potah a vymenili, poslali postou novy, neviem, ale ako je to s normalnym servisom, ked potrebujes vymenit komponent, ja by som kludne do romera napisala, co sa ti so sedackou stalo a nech poradia, co teda s nou. Moze to byt par eurova blbost...

emanka
26. feb 2013

@nanika asi nebudem opravovať túto starú sedačku. Chcela som ju síce darovať nejakej kamarátke, ale kvôli tomu ju opravovať nebudem. Možno, ak by ju niekto chcel, tak nech si ju dá opraviť, ak sa to dá. A druhé dieťa neplánujeme, takže je mi to zbytočné doma držať.

karamel
26. feb 2013

9-36kg

mirokinder
28. feb 2013

Je zaujímavé, že sa úplne vytratili autosedačky od 0 do 18 kg. Takáto sedačka sa do 10 kg priputáva proti smeru jazdy, ako vajíčko a od 10 kg do 18 kg - v smere jazdy. Sedačky sú polohovateľné, čiže dieťa sa v nich cíti pohodlne a bezpečne v nich môže pri ceste autom spať. Zároveň, keďže sú mohutnejšie, sedí dieťa v aute vyššie a môže pozorovať okolie auta a nie len dvere. Príklad: https://www.modrykonik.sk/forum/do-auta/je-lepsie-kupit-autosedacku-9-18-kg-alebo-9-36-kg/

nanika
5. mar 2013

@mirokinder jak ze sa vytratili? Bezne sa predavaju a maju ich aj mnohe baby z fora 🙂

mirokinder
7. mar 2013

@nanika
🙂 Ja len, že v porovnaní s minulosťou sa už predávajú menej. Vidieť to aj na ponuke výrobcov. Podľa nášho názoru, je to trochu škoda, lebo určite majú svoje výhody. Teraz, v ére kočíkov - 3-kombinácii ( hlboký, športový, autosedačky do 10 resp. 13 kg ) už mamičky hľadajú autosedačku od 9-36 kg, resp 9-18 kg.
Pozdravujeme baby z fóra 🙂 S pozdravom, Michal

sonlique
3. apr 2013

Dievčatá prosím poraďte, chcem mojej 8,5 mesačnej dcérke kúpiť autosedačku. V predajni sme oskúšali Romer King plus - myslím že jej bude super pohodlná a je aj bezpečná. Je to sedačka v kategórii 9-18 kg. Len keď sme prišli domov som začala troška špekulovať či nekúpime už sedačku v kategórii 9-36 a vybrala som Evolvu ... Je to veľkosťou to isté čo King plus len s tou možnosťou zväčšovania do 36 kg?

olimon
7. apr 2013

Ahojte, už som tu raz našla cenné rady... Teraz som prišla zas 🙂
Mame britax first class, dcerke je autosedacka LTT 🙂 hlavičku ma po okraj autosedacky, ma 15kg a 90cm, do ktorej autosedacky ísť? 9-36 alebo 15-36? Mame isofix, takze rozmyslam nad isofixovou, ale neni to podmienka...
Vopred ďakujem za tipy a rady 🙂

leg
12. apr 2013

@sonlique Ahoj, a neplánujete druhé dítě? Pokud ano, tak bych koupila tu do 9-18kg a pak tu od 15-36kg, pokud plánujete, že zůstanete jen u jednoho, tak bych kupovala rovnou tu 9-36kg. 🙂

hanka208
25. apr 2013

@kristi Tak to nám vajíčko určitě nevydrží☹ Malému jsou 3 měsíce a už ted jsem na 7 kg a to vajíčko je do 9.

tehula
23. máj 2013

@olimon na 15-36kg nie je podla mna dost vysoka este. Ja so sedackami robim a hoci dieta dosiahne vahu, tak velakrat este nedostahuje potrebnu vysku na to, aby tie hlavove opierky boli tam, kde maju byt u 15-36kg kategorie sedaciek a najdolezitejsie je, ze tie sa upinaju uz pasom riadne , co je v aute a pri nedostatocnej vyske aj napriek vodiacim prvkom ten pas pojde cez krk dietata, to je velmi nebezpecne.

Ak vyslovene chces riesit tu 15-36kg sedacku, tak jedine odskusat to aj v aute rovno, ci pas ide uz pekne cez hrudnik dietata. Ja si ale myslim, ze do 3rokov sa neda 15-36kg autosedacka pouzivat. Najskor tak od 3rokov, ak nemas deti stuplikov, ale skor vyssie.

Ja by som ti odporucala rozhodne vyuzit moznost isofixu, drzi to stale pevnejsie ako uchytenie pasom.
Bud by som volila Romer Duo plus, alebo Maxi cosi pearl, kde ale treba isofixovu zakladnu dokupit. S tymito sedackami mam dobre skusenosti a sami ich vyuzivame pri detoch

tehula
23. máj 2013

@hanka208 u vajicka nejde ani tak o hmotnost, ale riadit sa treba vyskou dietata. Nesmie pretrcat z neho hlavicka.
Ked zacne pretrcat, uz istenie nie je dostatocne a treba ist do vacsej sedacky.
U vacsiny vajicok ale dieta vydrzi minimalne do 8-9mesiaca, co sa tyka vzrastu, takze urcite este vajicko vyuzijete.

olimon
23. máj 2013

@tehula ďakujem za názor. Tiez som viac uvažovala nad 9-36, takze teraz zostava len ktorú vybrať? Pozerala som concord tu s pultikom a zdala sa mi dost úzka... Ešte pôjdem pozriet aj ine... Dost obľúbená je evolva, len si neskôr neviem predstavit, že aj sedacka aj dieťa bude priputané pasom...
Ďakujem za pomoc 🙂

tehula
23. máj 2013

@olimon evolvy sa veru dobre predavaju, ale mne sa nezda az taka siroka na neskorsie obdobie.
z 9-36kg mam dobru skusenost so cybex pallas s pultikom. Tu pouzivame do neisofixoveho auta na presuny.
Ak mas ale moznost s isofixami, tak ozaj odporucam ten romer duo plus, alebo maxi cosi pearl

olimon
23. máj 2013

@tehula ahoj, ale romer duo plus a maxi cosi pearl sú do 18kg. Ja potrebujem do 36kg...
Do 18kg mame britax first class. Do nej pôjde o pár mesiacov syn, a pre dcérku by som chcela niečo väčšie, naj kategóriu I-II-III. A ďalšia vec je, že moja dcérka je trosku bambulka 🙂

tehula
23. máj 2013

@olimon aha, ja som nevedela, ze mas teraz do 18kg nejaku. Ale ako som pisala, 15-36kg urcite nie pre dcerku este, ked tak tu 9-36kg jedine.

olimon
23. máj 2013

@tehula a s ktorou máš dobre skúsenosti? Okrem tej cybex? Ktore sú ešte dobre, hlavne v testoch... Ďakujem

dana3262
23. máj 2013

Máte zkušenost se sedackou Maxi Cosi Milofix? Je od 0 do 4 let. Podle popisu vypadá dost dobře.

hanka208
24. máj 2013

@tehula Děkuji za názor 🙂 Já jsem ted slyšela, že nesmí ani přečuhovat hlavou ani váhově. Pač ty sedačky jsou testované jen do té gramáže a tak by už ta sedačka třebas to mimčo neudržela. Ted jsem byli na 4. měsíční a má už 8120g a 68 cm 🙂

euphoria
28. máj 2013

Ma niekto autosedacku maci cosi rodifix?? zvazujem jej kupu.Pre dceru mam romer kidfix,ale tato mc ma byt polohovatelna.uvitam akukolvek skusenost..vdaka

olimon
30. máj 2013

@hanka208 ahoj, to vajicko Vám ešte do jesene vydrží. Dcérku som mala tiez taku bambulku, o niečo dlhšiu a bola tam do 9m, potom prišla zima, a naobliekana a v overali tam bola veľmi natlacena... Ale hlavicka jej nepretrcala.
Tak sme poriesili 0-18kg, a ešte hodnú chvíľu som ju vozila vprotismere jazdy, a dala sa super naklopit na spiacu polohu..
Teraz ma 2r, a stále je v 0-18, predpokladám do jesene, potom tam pôjde synček 🙂.

somsa
12. jún 2013

@dana3262 zistila si ci ma niekto skusenosti s Maxi-cosi Milofix? tiez by ma zaujimalo aka je.

dana3262
12. jún 2013

@somsa bohužel ne, ale jestli budu mit dalsi dítě, tak by se mi moc líbila 🙂