Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

ygreen
7. máj 2010

já myslím, že fakt v pohodě, ale cestu v parnu jsme zatím neabsolvovali, každopádně máme klimatizaci, tak to asi žádná trága nebude 😉

natalia777
7. máj 2010

ahojte baby, co si myslite o sedacke maxi cosi SPS? kupili sme ju lebo bola za super cenu bola v zlave a stala nas 87 libier 😵
dost som chodila aj tu na stranku vas citat ze ktore su asi najlepsie a viem ze ste ju tu spominali tak hadam sme kupili dobre 😅 kupili sme ju uz ale mala este v nej nechodi az ked do nej dorastie 😀

ygreen
7. máj 2010

natali - mohla by jsi hodit odkaz?

martinape
7. máj 2010

Ahojte, nečetla jsem všechno, ale přesto: Chci polohovací autosedačku 9-18, která prošla dobře testy, bez isofixu, máme takové širší mimi a aby byla co nejlevnější. Vychází mi maxi cosi tobi. Nebo pro mě máte někdo ještě jiný návrh?? Díkys!!

musko
7. máj 2010

nat - myslím, že ste vybrali dobre. 🙂
marti - dobrý výber. Ak máte vačšie miminko, tak ju asi dlho mat nebudete...

oraia
7. máj 2010

marti...aj ja som ju chcela, koli dobrym testom....ale dlho by nam nevydrzala, skusali sme ju dat do tej sedacky oblecenu v zime v overale a ledva ledva tam vosla a to je stihla jak zizala ...ale najvacsi problem bol ze nasa mala je na svoj vek dlha....takze, napriek tomu, ze mala 10kg vtedy, ta sedacka nam bola mala....nakoniec sme vzali recaro do 36 kg, sme spokojni...

dadka2
7. máj 2010

Já mám k Tobíkovi, taky poznatek. Reklamovali jsme Maxi cosi autosedačku a v autorizovaném servisu Maxi cosi se pan na Tobíka až tak nadšeně nekoukal a doporučil spíší Priori nebo Priorifix. V servisu asi moc dobře ví, které autosedačky se reklamují. Ale bezpečnostně vyšel Tobík celkem dobře.

ygreen
7. máj 2010

marti: já jen vím, že někdo říkal, že priori a tobi jsou si hodně podobné,ale jedna z nich je širší.

taky můžete zkusit cybex pallas, pokud máte už 9 kilo, je to 9-36, a pokud přetáhnete pás přes pultík i polohovací základnu, tak je i polohovací. A za 4 tisíce ji máte už na furt 😉

musko
7. máj 2010

marti - ak ste fakt baculatejší a vačší tak ja tiež hlasujem za cybex pallas alebo Kiddy comfort pro.

martinape
7. máj 2010

Díky moc za rady. Tak zas budem vybírat dál. Už ale budem muset něco koupit, protože ač máme dnes teprve osm měsíců, tak vážíme 11670g, tak už budeme muset odstavit vajíčko. Ale teda tobiho asi vyřazuju ze seznamu, podle toho co tu čtu by se tam Kájka asi nevešla. Teď jsem tu z mobilu, ale až budu na počítači, tak to co mi radite omrknu. Jinak taky někde jsou sedačky 9-25kg, ta si myslím, že by pro nás byla nejvýhodnější, ale zase jsem někde četla, že tahle kategorie je nesmysl.. Jinak když kupujete sedačku, berete do obchodu mimisky a zkoušíte je do nich posadit? Nebo třeba koupili jste někdo sedačku bez předchozího očitého prozkoumání rovnou z netu? Tady když jdu do obchodu a chci nebo konkrétního, co nemají na obchodě, vytáhnou katalog a že mi to závazně objednají. To ale můžu udělat doma z nějakýho eshopu taky a ještě to budu mít levnější.

dadka2
7. máj 2010

Kdy máme přejít z první autosedačky do větší?
Doporučujeme vám, aby dítě v autosedačce skupiny 0 či 0+ zůstalo co nejdéle, jelikož je to nejbezpečnější a nejpohodlnější. Pokud začne hlavička přečnívat přes okraj autosedačky, je čas přejít do větší. Délka nohou není v tomto případě důležitá. Je extrémně nerozumné umístit dítě do větší autosedačky příliš brzo. Toto je info ze stránek Maxi Cosi.

martinape
7. máj 2010

Dadka2: nám sice ještě hlava vůbec nekouká, ale jestli budeme přibírat pořád stejným tempem- kilo za měsíc, tak v necelých deseti měsících budem nad limit našeho vajíčka 0-13kg, takže se budeme muset chtě nechtě stěhovat do jiné sedačky.

Máte někdo tu sedačku kiddy comfort pro? To jako mimise drží ten pultík? Nemáte foto s mimi v té sedačce? A taky fotku v té spinkací poloze? Nějak si to neumím představit. A není tam mimi tím pultíkem takový jako moc zazděný?

ygreen
7. máj 2010

marti: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ygreen/album...
polohuje se zlehka zhoupne se na tom pdsedáku jako sedačky 9-18kg. Kiddy nemá podsedák, ale jakoby se podsekne. My máme pallace, ale nemáme dlouhé pásy v autě, tak nemůžeme mít ten polohovací podesdák, ale můžeme ji podseknout jako tu kiddy. Kiddy má jedna holčina z našeho tématu a je spokojená. Já kluka posadila do kiddy i pallasu a palas mi přišel komfortnější, měkčí, hezčí 😵 a ano, dítě nemá pásy, nasadíš na sedačku pultík a pásy protáhneš pultíkem. Je to bezpečnější než 5 bodové pásy 😉

dadka2
7. máj 2010

martinape: neboj, teď už tolik přibírat nebude, ale chápu, že jste ve vajíčku nacpaný.....Náš má 11 kg, ale na výšku už je mu malá. Nejak si nedovedu přestavit, že by se do vajíčka opravdu vešlo třináctikilové dítě.

musko
8. máj 2010

matri - ako píše ygreen - je to pohodlnejšie. Na kiddy je taký vankúšik pod zadkom, ktorý prehneš, potom ho dáš normálne a nakoniec zrušíš - podla výšky dietata. Skúste ešte vydržat vo vajíčku, aspon do tých 13 kg, je to bezpečnejšie.... A radím - íst do obchodu s dietatom, vaskúšat posadit a potom tú, čo bola pre Vás naj naj nájst na nete a objednat. Ja som vyberala len na nete a objednala a deti boli v pohode - v Kromci majú len lacnejšie sedačky, alebo také, čo som nechcela.
K tej 9-25 - som uvažovala o Babypoint zenith - dobre sa predávajú, majú priaznivú cenu a nie sú na ne stažnosti ( opakovane v niekolkých obchodoch mi to potvrdili predavačky) - ale nikde som na ne nenašla testy..... Takže máme Kiddy infinity a potom pojdeme do tej cybex-ky 😉

ygreen
8. máj 2010

já osobně jsem taková že bych do sedačky bez veřejných testů nešla. Snad je dobrá v kategorii 9-25kg Casualplay Beat, ale chce si to prohlédnout testy 😉 každopádně ti dítě musí bezvadně sedět. Ještě je varianta 0-18 v protisměru, nejlepší je Besafe. Ale je hodně drahá a je to takový meziskok. My ji máme a budeme prodávat. Druhé mimi dál hned z vajíčka do Pallasu a Klukovi kopím cybex solution X od 15kg 😉

musko
8. máj 2010

ygreen - moja reč - a s tou Besafe - ste neboli spokojní?

ygreen
8. máj 2010

ale jo, ale určitě, ani s tou vložkou není od novorozence, to je děsnej hlod, páč to by jsi ji musela mít po směru jízdy, páč jak jsou sedačky vzadu svažující se, tudíž to polohování v protisměru je mnohem horší. Ale spíš šlo o to, že syn byl hodně velikej, z vajíčka vyrostl ve 4 měsících, ale do 5 jsme ho tam udrželi. Pak musel z vajíčka. Tak jsem koupili BeSafe, páč neudržel ve spánku sám ještě hlavičku v sedačce. Ale fyzioterapeutka nám řekla, že je lepší jednou za uherák absolvovat jízdu v té větší sedačce, než ho vystavovat riziku v malém vajíčku.
No a jak byl velikej, tak z té BeSafe vyrostl dost rychle. Hrozně mě mrzí, že už tehdy neprodávali pallase. Páč tam to dítě krásně zapluje za pultík 😵

musko
8. máj 2010

aha :o) No, každopádne je fajn, že taraz ste spokojní :o)

emanka
8. máj 2010

Ahojte, tak my sme už kúpili Safefix Plus a je úplne dokonalá 🙂 Malá je tam spokojná, miesta má habadej a celú cestu je tichúčko a pozerá z okna.....takže spokojnosť 😉

fanta
8. máj 2010

no tak my sme dnes boli pozrieť autosedačky, skúšali sme Romer king plus a maxi cosi priori
Tak tá Romerka má sklamala. Dcéra má iba 11 mesiacov, ale bola v nej hrozne narvaná. A to mala iba hrubšiu mikinu a rifle. Do toho podhlavníka som jej normálne musela hlavičku zasúvať, aby sa jej tam vôbec vošla. Ináč tam sedela kľudne, páčilo sa jej tam, ale dlho by sme v nej asi neostali a museli by sme kupovať väčšiu sedačku. Zatiaľ sme vo vajíčku maxi cosi a tam taká stiesnená nie je ako v tejto autosedačke. Ale neviem či to bola romerka 2009 alebo 2010, lebo tie nové sú ževraj o 15% väčšie, ale asi moc veľký rozdiel by to nebol ☹
Tá maxi cosi bola väčšia a hlavne tam malá mala viac miesta. Ešte raz asi zbehneme do obchodu a potom by sme už aj konečne mohli niečo vybrať 😀

ygreen
8. máj 2010

fanta: zkuste jen tak posadit malou příště do cybex pallas 😉

loginko1
10. máj 2010

fanta
...ak očakávaš medzi dieťaťom a sedačkom veľa priestoru, tak znižuješ bezpečnosť...Romerka King Plus v testoch bezpečnosti vyšla neporovnateľne lepšie ako Maxi Cosi priori, s Kingom Plusm sa dá porovnať akourát Maxi Cosi TOBI, ale tá ná prišla komplikovanejšia na použitie a menej pohodlná. Môj malý patrí medzi väčšie deti, tatko má skoro 2 m a podal sa na neho a v pohode sme tam boli až do 3 rokov, sedačku sme menili ako 16 kg 😉

...my sme cybexku tiež pzerali, ale vyrábajú sa v Číne a Romer-ky priamo v Nemecku, tak nebolo čo riešiť....niežeby som mala niečo proti ďalekému východu, ale viac verím výrobe a testom v Nemecku...

musko
10. máj 2010

fanta, tak skúste Kiddy comfort pro..... akurát tie sa nerobia s isofixom a Cybexky ano.

berunka
10. máj 2010

ahojky maminy jdu si pro radu máte některá zkušenost se sedačkou Babypoint Fenix? samozrejme chceme pro nasi malou bezpecnou sedacku,proto by me zajimal vas nazor.Zda jste treba nekde nenasly nejakou recenzi,test nebo neco takoveho.a jak dlouho vam prcek vydrzel v sedajde 9 - 18kg? Nase Ela ma ted cca 11kg a nevime,jestli jit do sedacky 9 - 25 nebo 9 - 18kg.moc diky

musko
10. máj 2010

beru - už som Ti písala v tej povodnej diskusii - na Tvojom mieste by som zvážila kvalitnú a bezpečnú 9 - 36 ( Romer Britax Evolva, Kiddy comfort, Cybex pallas)

nanika
10. máj 2010

Ahojte, prisla som vas pozriet 🙂

Berunka, ano, to je ta, len blby obrazok, toto je uz pri odnati vlastnych pasov pre vacsie deti a nevyzera teda dvakrat vhodne pre drobca.

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/evolva-123

pozri si ju na tomto linku, mas k nej aj dobry popis 🙂 A lepsiu foto 🙂

dadka2
10. máj 2010

Fanta: Pokud vám vyhovovala Priorka, tak jí vemte s Isofixem tj. Priorifix, s ním dopadla ve testech moc dobře celkový výsledek (1,8). Bez fixu byly výsledky opravdu průměrné, ale s fixem je velmi dobrá.

musko
10. máj 2010

nani, ahoooooj! Máš sa?
beru - presne tú - ale ako píše nani - tak najprv s tými vlastnými pásmi :o)