Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

beadz
12. okt 2009

musko, dakujem ti 🙂

alias313
13. okt 2009

musko: dakujem pekne za radu, a co tak potom recaro?alebo nieco ine?? ja som pozerala aj romer-ale to je len od 9-18 a nas maly je dost dlhy a rychlo rastie 😅

alias313
13. okt 2009

este som zacala tuho uvažovať na Kiddy comford Pro, alebo Kiddy Life Plus-a mali aj dobre vysledky na crash.

soporova
13. okt 2009

Dievčatá, ja mám tiež ročného syna a zamýšľam sa nad kúpou autosedačky medzi inými som našla ZOPA CARRERA len neviem k nej nájsť nejaké objektívne info. nemáte s ňou skúsenosti, alebo nejaké výsledky testov budem Vám moc vďačná ak poradíte.

euphoria
13. okt 2009

Ahojte, mate niekto skusenost s romer safefix 9-18? odporucate?
neviete kde ju kupim najlacnejsie?

nanika
13. okt 2009

Euphoria, ak sa ti paci, kup si, je s isofixom, tak predpokladam, ze tvoje auto ho podporuje. Je velka, komfortna, bezpecna a ma snimatelny potah. Styri polohy, polohovanie aj pocas cesty, ked uz dieta sedi v sedacke. Cena je myslim nakolko je to isofix primerane vysoka, skus kupit v cechach, ja som brala svoju tiez odtial, ak chces, pisnem obchod, ale netusim ci je tam aj tato najlacnejsia...

euphoria
13. okt 2009

Nanika, z tych vsetkych co som pozerala plus testy adac sa mi zda najbezpecnejsia a zrejme aj najdrahsia.posli mi prosim link..vdaka

halpa
14. okt 2009

Ahoj, má někdo zkušenosti s touhle autosedačkou?

BEAT S Casualplay - 9-25 kg

http://www.e-broucek.cz/autosedacky/9-18-kg/aut...

beadz
19. okt 2009

zienky, tak dnes som vyskusala dat maleho do romera a musim povedat, ze uz teraz a to bez overalu sa tam vosiel len tak tak. a to ma 7,2 kg. neviem si predstavit, ako ho tam natlacim o rok v zime...
poradte mi nieco priestrannejsie. mate niektora ?

marfic
19. okt 2009

beadz a to máš 9-18? lebo ja chcem 9-36, ale naživo som nevidela, tak dúfam, že bude priestranná, mne sa 9-18 nevyplatí, lebo rastieme príliš rýchlo 😉

nanika
20. okt 2009

No, beadz, ak pouzivas autosedacku sporadicky, tak radsej kup lacnejsiu, ja neviem, Cam, ci Neonato, asi mas babo, co sa narodilo cez 4 kg, ako nas maly. Ale urcite od 9-18, lebo do vajca je to uz asi problematickejsie babo narvat, ze jo... Nas bol tak isto, ako sedem mesacny bol uz prelozeny do 9-18, neboj, dobra mu bude, ale rataj, ze asi tak na rok. Do 9-36 urcite nechod, to sa neda dobre sklapat, na to je este naozaj malicky. Ako 1,5 rocneny do nej uz kludne moze ist, neboj, do vtedy bude urcite spokojny aj v tej 9-18. A tu 9-36 uz kludne mozes kupit drahsiu, lebo ju vyuzije naozaj na dlho 🙂

helulicek
20. okt 2009

Čauky, nemám nějak zatím čas přelouskat celé toto téma, ale co říkáte na tuto sedačkuhttp://www.e-miminko.cz/produkt/zopa-star-max-603/

alias313
20. okt 2009

helulicek : tazko povedat, aka je ta sedacka-ja som posledne pozerala len take znacky, ktore prechadzali tymi testami, ale teda paci sa aj mne🙂))))))a este aj prijatelna cena. 🙂

nanika
20. okt 2009

Helulicek, pokial pouzivas auto sporadicky, kupujes pre starych rodicov, pripadne sa orientujes na cenu, sedacka je ok. Ale, treba si uvedomit, ze ta tou cenou nenajdes bohvieaku bezpecnost, ani pohodlie. Ale ako pisem, kazdemu podla svojich moznosti 🙂 A este ma napadlo, ak ju chces kupit pre svojho synceka, nie je vhodna, treba ist na nizsi stupen, na 9-18. Aby som to uviedla na pravu mieru, asi sa uz pomaly tvoj drobec nezmesti do vajca. Ale treba ratat s tym, ze tie vajcia su anatomicky konstruovane pre deti asi do roka veku. Takze pokial ti vyrasta prave zo skupiny 0-13 kg, najblizsie, co do polohy a pohodlia baba je skupiny 9-18, aj rychlo rastuce baba ti v nej vydrzia urcite ten jeden rok. Tu by som potom, pokial necestujes denne, kludne volila aj z tych lacnejsich, hlavne, aby sa dala dobre polohovat a dietatu sedela. 9-36 nasledne vyuzijete naozaj dlho, tak tam sa setrit neoplati.

sasiki
20. okt 2009

tonica, ten trimax je cca do 4 rokov veku dieťaťa. Čiže 9-18kg, ale máme ešte jednu do 18kg - cam a tá je podstatne menšia 😕 ......

helulicek
20. okt 2009

nani, no já se spíš koukala na sedačky 9-25kg. Ale tato mě celkem zaujala...

Zatím ji nepotřebujeme, jen o ni uvažujeme jako dárek na vánoce, náš prďola je celkem velkej a myslím, že půjde do té sedačky určo ještě před prvníma narozkama. Nepotřebuju žádnou super sedačku, ale určitě by měla být bezpečná to je bez debat....je to jen na občasnou jízdu...k doktorovi, menší výletík, ale určitě ne na časté delší a každodenní cestování...Myslím si, že pokud ta sedačka má polohování zádíček a podhlavníku, tak účel splňuje...(myslím tím, že není taková zátěž na záda mimíska)

nanika
20. okt 2009

Helulicek, ten rozdiel je v polohovani je ten, ze 9-18 je posadena v takych umelych sankach a na tych ta sedacka chodi, takze tych poloh je tam strasne vela a lahko sa s tym manipuluje. Lebo pri tych uz velkych autosedackach, pokial ti tiez nechodi v tom hrante, nesklopis ju za jazdy a babu bude strasne padat hlavicka. to sa neda vysvetlit, najlepsie urobis, ked skocis do najblizsej predajne a nechas si ukazat jedno aj druhe a uvidis ten rozdiel. Hm, bezpecnost je Romer, ibaze je drahy jak slak, zaplatila by si za to iste, co si si teraz vybrala minimalne raz tolko. Holt, za bezpenost sa plati :( Pozor na Zopu, je to uz 9-36, neviem ci si si to precitala poriadne, ale ta nie je sklopna vobec! to polohovanie sa tyka len ze sa prisposobi sklonu sedadla, nic ine! A vyskovo nastavitelna je tusim kazda...

nanika
20. okt 2009

A mas pravdu, 9-25 je oproti tej zope, urcite lepsia alternativa. Ja som chcela z vajicka prejst na Evolvu, ale radsej ako medzistupen kupim za 2000 este asi cam 9-18 a potom skocime do 9-36, uz jednu mame, nebojim sa do nej zainvestovat zas 🙂

nanika
20. okt 2009

Opravujem, 1300 sk, teraz maju akciu, dufam, ze ma pocka, rok ha ha ha

helulicek
20. okt 2009

jo jo, u té zapy jsem si toho všimla, až když jsem sem dala odkázek...

Jinak díky za objasnění, ještě se v tom moc neorientuju, dnes jsem nato poprvý dívala...

Určitě si ji hned nekoupím přes net, chci se jít podívat někam do obchodu a pak to třeba objednat..

nanika
20. okt 2009

Helulicek, tak drzim prstiky 🙂

helulicek
20. okt 2009

nani díky. Určitě sem ještě na diskuzi vlezu, jsem v tomto nerozhodná 😅

ferinka
20. okt 2009

No já pořád bojuju,určitě to bude Romer ale chtěla bych asi tu větší,Matěj má v 7 měsících 9 kg,tak se bojím,že tu do 18 kg by jsme moc nevyjezdili ☹

helulicek
20. okt 2009

No já právě chci aspoň do těch 25kg, Štěpánek má totiž ve 4měsících 8,4kg a 72cm, takže si myslím, že by jsme tu do 18kg taky moc neužili 😒

marfic
20. okt 2009

helulicek, tak rozmýšľam aj ja

nanika,
ja chcem objednať romer evolva plus 9-36, tak neviem, či je to dobrá voľba, vidím, že sa vyznáš... poraď mi 🙂
v 8 mesiacoch sme mali 11 kíl, ale malý je taký dosť robusný hore a priberá nejak veľmi rýchlo... lebo kámoška má romer king 9-18 a nejak veľa miesta tam nie...tak nechcem o polroka kupovať ďalšiu sedačku /už sme to mali s kočíkom, bol nám úzky/
inak s tým polohovaním, aj pri evolve píšu, že sa dá, ale nejak neviem ako to funguje... to je asi to čo tu bolo napísané, že sa musí zastaviť a prestaviť ?
my veľmi autom nechodíme, najbližšie až v decembri máme poradňu a tak 15 minút............bude stačiť tá evolva plus?
neviete mi ešte poradiť, či sa dá kúpiť pod 180 eur niekde? za toľko som našla s poštovným ....

nanika
21. okt 2009

Baby, pozerala som to, nas maly mal vo 4 mesiacoch 8 kg rovnych a v 8 mesiacoch skoro 11 kg. To sa utrasie, do jedneho roka pribral uz len 1,5 kg. Za dalsie 3 mesiace zasa len 1,5 kg a tu vahu si drzi uz pol roka... V 8 mesiacoch sme uz boli v 9-18. Baby ta sedacka je velmi dobra, robustna, priestranna, dobre pratelny a vyzliekatelny potah. Zopakujem to polohovanie. Na spodnej strane sedacky je trojuholnik, taka sikma plocha, ktora ked je v predu, sedacka je o nieco sklopena, ked sa preklopi do zadu, je zvislejsia. Takze pokial je sedacka priputana, nezmenite polohu, co sa vsak da vyriesit pred cestou. Viem, ze ideme dlhsie, maly bude spat, sklopim. Je este malicky, caspo spinka, necham to prve mesiace sklopene stale. Ale ziaden zazrak necakajte, je to len par stupnikov. A tu je kamen urazu, kym nie je dieta dostatocne zrele, pri kodrcani auta mu bude lietat hlavicka dopredu. Pri kratkych trasach to ale nevidim ako problem. Ja som ju kupovala v cechach, aj s kurierom stala 4 889 CZK, 188 Eur, za tu cenu bola na SR len ta zakladna verzia. Takze 180, za predpokladu, ze je to fakt pluskova verzia je to velmi slusna cena 🙂 Ak sa nepotrebujete rozhodnut hned, mozem vam to pofotit a poslat na maily, ale moze to trvat aj tyzden. Jednu foto mozem poslat aj dnes, fotila som maleho, hned ako som ju vybalila z krabice, maly mal 16 mesiacov, takze 14 kg.

nanika
21. okt 2009

Alebo kto ma cestu okolo Bratislavy, kludne sa zastavte, ukazem, vyskusame vo vasom aute, nemam s tym problem 🙂

nanika
21. okt 2009

takze ta foto je v mojom albume 🙂

dupinka
21. okt 2009

Ahojte! Mate niekto skusenosti s autosedackou Kiddy Infinity Pro - 9-18kg? Dava sa na brusko taky "pultik", co brani narazu vpredu, nie je to nepohodlne?
Podla vysledkov testov je este lepsia ako Romer.

nanika
21. okt 2009

Videla som na to video, ale nepacilo sa mi to, ja mam problem zapnut pasy, uz teraz ked ma maly prechodnu bundu a pri hrubej by som ten mechanizmus ani nezapla... A uz sa mi zda, ze je to dlhsie, ale asi o to velky zaujem nie je, inak by to prevzali aj ine znacky...