Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

lierin
26. mar 2010

hipuska - lenže my máme problém s popruhmi aj vo vajíčku, alebo domácom kresielku. Ideme ma šľak trafiť, keď malá začne s nervami dvíhať zadok a pučiť sa. Preto som myslela, že ten pultík bude lepšie riešenie, pretože ani v chodáku jej nevadí. Tak uvidíme...

nanika
27. mar 2010

Bmmz, ano, musko ma pravdu, my sa pohybujeme v rovnakej vahe fakt tak max do dvoch rokov, dva a pol, aj ked my sme menili uz v 17 mesiacoch...

nanika
27. mar 2010

Lierin, ono pultik v chodaku a v autosedacke su dve veci, lebo v autosedacke musi byt tak blizko na dietati, aby splnalo zachytenie v pripade nehody...

musko, uz ju mas? ja som strasne zvedava, ako tam dieta vlezie v zimnej bunde a ty kym to otestujes, bude zima druha a ja prasknem od zvedavosti loooooooooooooool

evina313
27. mar 2010

britax evolva 1-2-3 plus car seat - black fusion

nanika, prosim ta, vidim, ze sa vyznas v tych autosedackach, tak sa ta chcem opytat na horeuvedenu. Nasla som ju za super cenu, ale nepoznam ten nazov : car set black fusion. teda rozumiem mu, ale nikde na nasich, ani na ceskych strankach som o nej nic nenasla cize pravdepodobne sa u nas nepredava. zaujima ma konkretne tato.malemu som skusala v jednej predajni trendline, ale fakt netusim, ci su tie autosedacky rovnake. Ja som bola evolvou nadsena, ale ak sa rozhodnem tuto kupit, nebudem mat moznost si ju vyskusat, tak preto sa pytam skor, ako ju kupim, ci nahodou nieco o nej nevies. dakujem

nanika
27. mar 2010

Evina, to si nevsimaj, je to britax evolva 123 pluskova verzia car seat, cize autosedacka a farba je black fusion. Pozerala som to na uk strankach a tam sa sice vola jet, ale uz su tam aj nejake drobne zmeny tohto roku, takze to vizera na ten rok 2009, aj ked u nas tato ulplne cierna nebola, az tento rok. No nic, tie sedacky su uplne identicke, to je vsetko trendline. Ak je moznost sa opytat na rok vyroby, tak skus zistit, ak nie, myslim, ze starsia ako 2009 rok nebude, to je len moj dohad, nemozem vediet, ci nahodou uk nie su s novinkami po predu a je to 2008...

evina313
27. mar 2010

nanika - dakujem 😉

sarka_k
28. mar 2010

Ahoj,
znáte někdo autosedačku NEONATO ENERGY? Máte ji třeba někdo doma? Snažila jsem se o ní něco najít na netu, ale téměř bez úspěchu ☹ . Moc děkuju za reakce. 😉

emanka
28. mar 2010

baby, prosím vás, aký je rozdiel v highline a trendline?

inusik298
28. mar 2010

ahoj baby, prosím vás, máte niektorá skúsenosti s autosedačkou Kiddy Comfort pro? ďakujem 🙂

nanika
29. mar 2010

emanka, trendline je stredna trieda, highline o nieco lepsia, tieto potahy su o nieco hrubsie a je tam iny pomer bavlny a umeliny. Ale kedze kazdy potah je ina farba, dopredu, pokial si ho neomakas na zivo, nevies, aky je... Mali sme highline, bol ok, fakt hrubsi, neviem to k nicomu prirovnat. Teraz mame trendline, cast je taka trocha sustak, cast akoby kord, ale velmi prijemny potah, paci sa mi viac, ako ten predtym. Pranie by malo byt bezproblemove pri vsetkych... Uz som to sem pisala niekde, ten pomer latky na tych potahoch, teraz za svet ten letak neviem najst, kde to bolo a na strankach som to nenasla.

beruska195
29. mar 2010

Ahoj holky,
uvažujeme nad sedačkou Cybex palas 2010, ale dost často čtu, že je v autě krátký pás a sedačka nejde připnout. Nemáte někdo zkušenost, jestli jde upnout do Fabie? Díky...
Jediné co mě napadá, objednat sedačku přes net a kdyby něco, můžu ji do 14 dnů vrátit.

nanika
29. mar 2010

sarka, kde si tu sedacku nabrala?

nanika
29. mar 2010

beruska, skus dat dotaz sem, mozno da niekto radu, kde ju vyskusat, tuto cybex majitelky velmi nechodia

https://www.modrykonik.sk/forum/do-auta/autosedacky-cybex/

nanika
29. mar 2010

Inusik, snad odpovie musko, kupuju cosi take...

sarka_k
29. mar 2010

nanika: našla jsem ji v jednom bazaru...

womenne
29. mar 2010

Ahoj ma niekto skusenosti s touto autosedačkou?Je naozaj tak bezpečna ako pišu?
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=176256

inusik298
29. mar 2010

Nanika ďakujem, opýtam sa 🙂

maximilian
29. mar 2010

Beruska mne prišiel Pallas minulý týžden, sedačka je super a mám Ford Fusion a je tam pás tesne len tak tak, chce to si zvyknúť a správny grif na to

nanika
29. mar 2010

womenne, pre trojrocneho by som uz asi nebrala 9-36kg, ta babypoint je klumprt, ale ked kasa nepusti, neda sa svietit, najma, ak mas dvojcata. Ta concord je rozhodne lepsia, ale v tej triede je ich takych dobrych x, je z coho vyberat, ak ti zalezi na bezpecnosti. Este je otazne, ci mas drobcov malickych, neviem vahu a vysku, od toho sa potom treba odpichnut, lebo ak su drobunky, ta 9-36 by bola predsa len lepsia so svojimi pasmi, ako ist na dospelacke, ktore su tusim najvhodnejsie az od 16-18 kg dietata...

nanika
29. mar 2010

sarka, hladaj dalej, toto musi byt sedacka z cias Marie-Terezie, bezpecnost O bodov

emanka
29. mar 2010

nanika, ďakujem 🙂 takže rozdiel je iba v poťahoch, ja som myslela, že aj čo sa pohodlnosti týka, takže ešte raz dík, omakám a uvidím 😉

mmmk
29. mar 2010

Nekterym z vas byly smazany profilove fotky, takze si prectete pravidla a dejte si fotky v souladu s nimi nebo zadne.
https://www.modrykonik.sk/nastavenia/aka-fotka-...
Dekuji za pochopeni

sarka_k
29. mar 2010

Tak jsem nakonec objednala autosedačku Römer king....

nanika: o té Neonato energy jsem opravdu nenašla žádné info, ty ano? Asi neumím hledat...

nanika
29. mar 2010

mmmk, dakujem za zmazanie, na mk uz po tomto upozorneni radsej ziadne.

nanika
29. mar 2010

Sarka, nenasla som ju ani ja, len kocik aj to niekde tusim na uk strankach, takze to vypada byt dobra starinka, kedy este sem neboli tie autosedacky dovazane, alebo nejaky druh, ktory sa nepredaval samostatne, ale len s kocikom v nejakej zostave. Vies hladat, len toto sa konkretne naozaj nedalo najst.

emanka
29. mar 2010

nanika, prosím ťa, je nejaký rozdiel medzi Duo 2009 a 2010? Už som na 99% rozhodnutá pre Duo, myslíš, že som urobila dobre? Nebudem ľutovať?

nanika
29. mar 2010

Emanka, ziaden som si nevsimla. Kludne ak je lepsia cena kup 09, je to velmi dobra sedacka s isofixom

emanka
29. mar 2010

nanika, ďakujem 🙂 práve o ten isofix mi ide a 2009 je lacnejšia, len sú iné farby poťahov, to je asi jediný rozdiel. Tak ja ju kúpim, nebudem už špekulovať. Ešte raz dík 🙂

dadarka
29. mar 2010

mile maminky , ktore tiez tak zhanate a hladate sedacku s 5 bodovym pasom pre deti nad 18 kg az do36 kg , pre stredne sedadla aut ,kde nemate 3 bodovy pas.
Je tu konecne jedna a je super ,je pre deti do 36 kg ,teda do cca7 rokov, daju sa dat 3 vedla seba , je polohovacia ,a da sa dat do isofixu ,takze nepotrebujete ani 3 bodovy pas, ani ziadny iny , ale jasne da sa napojit aj na ten. Dokonca sa da pouzit aj proti smeru do 20 kg vahy dietata.

Cena primerana : cca 200 eur

tu je link
http://www.skjp.com/product/97556/195XX/_/Radia...

prave zhanam predajcu , na Sk su predajcovia znacky sunshine kids ,ale tato sedacka este neni v obehu , ale urcite coskoro bude 🙂