Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

musko
21. nov 2009

nani, dík, sa mi zdala akási malá

ferinka
23. nov 2009

Tak jsem včera objednala King plus,barva Felix a je to 😀 Chtěla jsem nějakou barevnější,ale zase nechci ať to v autě láká k vykradená,sedajdy se kradou mooooc rády 😉

shaula
23. nov 2009

Ferinka - taky se bojím, aby nám je neukradli, u nás by si celkem polepšili, když jsou Kingy dva 😀 Holky, co myslíte, je lepší sedačku zakrýt třeba starým prostěradlem, aby to tolik nelákalo zloděje, nebo to naopak přiláká o to víc, když si budou myslet bůhvíco pod tím je 😒 Schovávat je po každém použití do kufru se mi fakt nechce...

nanika
23. nov 2009

shauli, neviem, ja nekradnem loooooool Ale schovavanie dnu, nie do kufra ma aj tu vyhodu, ze predlzujes zivotnost sedacky, ale pokial sa jazdi dost casto, tak by som sa na to vykaslala, ja sa s tou mojou tiez neteperim... Dufam, ze si na nasu nejaky smejd zalusk nerobi 😠

ferinka
23. nov 2009

Já jí schovávat nebudu jezdíme hodně,proto jsem koupila neutrální barvu ať tak neláká,jak jí přikryju,tak to zase bude přitahovat 😖

shaula
24. nov 2009

Nanika - životnost možná prodloužím, ale strhám si záda 😀 On to není lehký drobek, blbě se nosí, táhnout napřed jednu, pak druhou, do třetice děti 😝 Ještě bych byla v krajním případě ochotná ji dávat do kufru, ale zase než je obě nainstaluju, tak mi děti vletí pod auto ☹ Takže budu doufat, že nám ji nikdo neukradne... Máme havarijní pojištění, nevíte někdo, jestli se vztahuje i na krádež sedaček z auta?

nanika
25. nov 2009

shaula, ak to mas v poistke vyslovene uvedene, tak ano, ale pochybujem :(

peta.cz
26. nov 2009

Tak už máme novou autosedačku v autě 😀 Vybrali jsme nakonec tu Britax Evolva a spokojenost je veliká. Dokonce tam usnul cestou z města (je to 10 min. 😀, ale on je v autě děsně usínací jak mi už nespí přes den). Takže můžu všem tříletým hubeňourům jako jsme my jen doporučit 😉

alias313
27. nov 2009

nanika: ahoj tak sedacka je fajn, maly v nej stale zaspi. Len jeden problemik, vzdy ked zaspinka tak sa mu hlavicka prehne do predu a to aj vtedy ked dame do tej druhej polohy..nevies poradit co s tym? 😅

alias313
27. nov 2009

shaula
havarijna poistka sa tyka skody na aute, nie kradeze z auta..ale aj my nechavame sedacku v aute, ale mame najtmavsie folie 😀 ale ked sa niekto nahne cez predne sklo, aj tak by ju zbadal..snad sa uz zlodeji na autosedacky neulakomia 😎

veronika81
27. nov 2009

ahojte,
tak bola som konečne pozrieť autosedačky aj v reále, porovnávala som maxi-cosi a romer. Tá maxi-cosi sa mi zdala na pohľad väčšia, ale predavačka povedala, že to majú zmerané a romer king sú priestrannejšie. Je to ozaj tak? Určite chcem niečo väčšie, malý je valibuk 😀
Ale dizajnovo určite romer king, nie je o čom! Len som mimo z tých farieb.. 😎

nanika
28. nov 2009

alias, asi mate kolmejsie sedadla.. bud dokupit este vankusik ku hlave, alebo by som riesila zvacsenie zosikmenia vsunutim maleho vankusika za sedacku pri zadku, ale este som to neskusala...

shaula
28. nov 2009

alias - není to tak docela pravda, možná záleží na pojišťovně, ale dívala jsem se do smlouvy do pojistných podmínek a naše (Česká pojišťovna, all risk) se vztahuje nejen na odcizení, ale i na vykradení vozidla - ovšem na zařízení, které je obvykle součástí vozidla - není přesně specifikováno, ale asi se tím myslí takové zařízení jako sedadla, volant apod., ovšem kdo by tohle kradl, že 😀 Pak je tam ještě nějaké ustanovení o mimořádné výbavě (autorádio, apod.), ale to si přesně nepamatuju. Takže se sedačkami bych asi měla smůlu...

jituskak
28. nov 2009

holky, švagrová si koupila na kinga originální potah, je modrošedý a je tak hrozný, že by ani nikoho nenapadlo to krást. pak mě ještě tak napadlo. pokud to nebude spicializovaný zloděj moc asi nepozná, že ta autosedačka stála 5000 a kdo to ví, ten má pravděpodobně děti a nebude krást sedajdu, protože i on by bez ní byl namydlený. i když... asi je to naivní představa. já v to budu doufat.

alias313
28. nov 2009

shaula: no zrejme sa do tej sucasti vozidla autosedacky nezapocitaju..ale naco zbytocne malovat certa na stenu, neboj neukradnu ich a basta 😀
no ked sme sa stahovali mi do bytu, tak nam v priebehu 2 tyzdnov vykradli aj auto aj pivnicu..veru veru krasne privitanie 😖

alias313
28. nov 2009

nanika
praveze sa mi zda ze ani nie su tak kolme, no dnes prvy krat spal v aute asi hodinu a ani mu nekvicla hlava 😀 tak uvidime, mozno kupim ten vankusik, je to nejaky specializovany???

nanika
29. nov 2009

alias, pozeram, ze je to v prislusenstve, take tlste opierky co sa nasunu na patbodove pasy pri hlavicke, stoji to asi 400 czk. Ja by som chvilku vydrzala, kym si drobec na sedacku zvykne, nas si niekedy robi praveze pohodlie, ze si zapikuje hlavu do hrude do bundy, ked je lahko obleceny radsej si ju prituli k hlavovej opierke... ja si myslim, ze si zvykne a mozno ti to potom urobi iba raz za cas, ked rychlo a tuho zaspi.

alias313
29. nov 2009

nanika: no jasne este pockame ako to bude pokracovat. Adrianko aj v kociku niekedy zaspi len po sediacky a aj to ked ma hlavu odkvicnutu dole🙂)))))))))))))))

veronika81
3. dec 2009

nanika, chcem sa ťa ešte opýtať..
vybrali sme si nakoniec romer king plus classicline harry a hľadám na nete najlepšiu ponuku a vyhadzuje mi nejaký typ romer king plus classicline 2010, vyzerá tak isto, je to ten istý poťah, ale píšu tam, že je s väčšou sedacou časťou pre dieťatko o 15%. Mám to chápať tak, že to je výrobok na rok 2010 a ten predošlý typ čo hľadám, že je ešte 2009? Lebo ak áno, určite chcem tú priestrannejšiu 😀

Dám aj linky, dúfam môžem 😒

tu je tá, čo som pôvodne chcela http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=73574&a...

a tu ten model 2010 http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

nanika
4. dec 2009

Veronika, ta velkost moze byt, lebo mne sa nezda, ze by ta sedacka z biga bola tohtorocna a az od tohto roka sa zvacsovala o tych 15% myslim. Lenze podla foto sa mi nezda ani ta druha, takze moja rada znie, napis do oboch, pripadne tam zavolaj a informuj sa, co je to v tej biga za rok a ci je ta druha naozaj pluskova 2010, lebo sa mi zda tam stara fotka. Potom uvidis podla ceny, 09 a 10 by mali byt identicke. Lebo v eniki sa mi zda ta cena podozrivo dobra na to, ze je to novinka...

svetves
4. dec 2009

Ahoj já koupila jak kočárek tak tuto autosedačku http://www.kocarky-sara.cz/autosedacka-sport-92... na stejném shopu, je bezva, má pět poloh a pratelný potah je sice jen do 25kg ale pak může mít dítě už jen bobek.. líbila sem mi i tato http://www.kocarky-sara.cz/autosedacka-sigma-p-... jenže není polohovací když jedeš na delší trať je lepšíkdyž má prcek pohodu ale zase je dobrá že se dá vrch oddělat a zůstává bobek... sou fakt hezké... mrkni

nanika
4. dec 2009

ani jedna z tych sedaciek nie je testovana :( Je otazne, ako dlho budes sedacku do 25 kg polohovat a vzdy bude mensia ako ta do 36 kg, co sa tyka sirky a pristoru na zadocek a stehna. Odporucam skor pre drobnejsie deti a pri vyuzivani naozaj pri castych dlhych cestach, lebo pre starsie dieta je uz taka sedacka podla mna zbytocna... Ta druha je zbytocne na to, ze nie je testovana a o aku kategoriu ide, draha... Do buducnosti je lepsia sedacka, ktora sa neda rozkladat na podsedak a tak je dieta chranene dlhsie aj proti bocnym narazom. Podsedak sa da kupit vzdy a v tej kategorii by som povedala, ze malo bezpecny asi ani neexistuje, ci uz kupis za 500 czk, alebo za 3000 czk.

mami.sk
4. dec 2009

ja som bola rozhodnuta ze kupime Britax Evolva 123 no ked som tam posadila dcerku tak sa jej tam vobec nepacilo a sedacka sa mi zdala velmi mala na to, ze je pre deti do 12 rokov 😕 😕 😕

nakoniec sme kupili Kiddy Pro Comfort, je super 😉 dcerke sa v nej velmi paci, zvladla aj dlhsie cesty 😉
bala som sa toho pultika, ci nebude malej vadit ale je to v pohode 😉 a super je aj to ze ked bude dcerka starsia nerozopne si sama pasy 😉
a aj to ze sa potom neda odmontovat podsedak a teda dobre chrani aj starsie deti pri bocnych narazoch 😉

helulicek
5. dec 2009

Nanika, už jsem zase tady 😀 Nakonec to unás dopadlo tak, že nám sedačku 9-18kg půjčí švagrová (není moc používaná, romerka 😉 ) Jenže mám dilema...teď už by bylo asi pro nás lepší koupit 15-36 ne? líbí se mi ta evolva (9-36) ale moc nevěřím tomu, že vydrží tak dlouho (do 12let jestli se nepletu??) díky

musko
5. dec 2009

helu, potom radím ísť do Romer Kidfix 15-36 kg. Máme a spokojnosť ohromná!( sú aj bez isofixu, resp. dajú sa namontovať aj bez jeho použitia.)

nanika
5. dec 2009

helulicek, je teraz otazne, co bude, ked ti vyrastie drobec z 9-18, ak budes mat pocit, ze vlastne pasy uz nepotrebuje, tak jasne ist 15-36, ale ja by som sa nad tym este nezamyslala, to su roky, dva, ci tri... Lebo nas bude mat teraz dva roky na konci mesiaca, do 9-18 by sa uz nevliezol a do sedacky bez vlastnych pasov by som ho urcite nedala, aj ked su nam teraz v zime v Evolve na knap. Zimu vydrzime, pretrpime a este ich bude moc pouzivat do dalsiej zimy, az potom ho dam na dospelacky pas. Takze tazko hovorit dopredu, mozno sa dostanes akurat do tej pozicie, ze 9-18 je uz mala a dieta na dospelacke pasy nezrele... Mozno maly porastie pomaly a vyrastie ti z tej romerky az v troch, styroch rokoch a uz pojde rovno do od 15 kg, ja som take stastie nemala. Neverim tak isto, ze evolva je do 12 rokov, ale to zriadna sedacka nesedi do veku alebo vahy garantovanych vyrobcom, 13 kg decko vo vajicku, rocne, to mi pripada troska scifi, aj ked nehovorim, aj na slovensku su take deticky. Ono mozno Oli, v tom case uz siestak by tam aj tak nechcel sediet a bude v podsedaku, ale to su zasa spekulacie 🙂

nanika
5. dec 2009

Ja som to tu uz niekde rozoberala, ze je mozne, ze kym bruskobabo dorastie na evolvu, tak Oli vyfasuje kidfix a evolva pojde bruskobabu 🙂 Tiez myslim dopredu. Mozno bude na trhu ina sedacka, ktora sa mi zapaci, ktovie ;)

johnatanka
6. dec 2009

HOlky, potřebuju koupit prckovi autosedačku do druhýho auta, tak do 2500Kč, hlavně - aby se snadno upínala do auta, máte nějaký tipy, aby byla prostorná i v zimní bundě, 9-18kg nebo 9-25 i 36kg, to je jedno. Jednu máme maxi cosi priori, je super, ale chci novou, ale né tak drahou. Máte nějaký tipy??? Zkušenosti Babypoint apod...jak se upínají do auta????

nanika
7. dec 2009

Johnatanka, skoc pozriet do obchodu, ine ti neporadim. Co tak kupit uz radsej triedu 15-36, vekovo uz by to mohlo byt ok, lebo tie pasy su vsade rovnake, v zimnej bunde nie je problem na velkost, ale dopnut v 9-18 pasy :( Vacsina tychto 15-36 a spol sedaciek sa upina len stylom, ze prepnes trojbodovy pas zaroven cez sedacku a dieta a zacvaknes, takze upinanie urcite zlozite nie je. Neviem vahu tvojho dietatka, tak zatial takto.

Soniada, jj, je to blbe, to ked sa lacne sedacky snazia prerazit aj na trhu s isofixom, ale vidno, ze aj to nieco stoji a ak sa do toho neinvestuje, ta sedacka je horsia ako bez isofixu :(