Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nanika
8. nov 2009

alias, ja by som si najprv na tvojom mieste precitala toto, je to hodnotenie sedacky:
http://www.ebabo.sk/pages.php?CDpath=2_19_20_25...

my sme ju tu uz rozoberali, ona sa do 15-18 kg pouziva s tym ochrannym pultikom, co je sice akoze v ramci bezpecnosti ok, ibaze ja nepoznam dieta, ktore by v nej chcelo sediet a este s tym valom pred sebou. Velkostne sa mi zda lepsia ako ta recaro, nie je to taky hrant. Ale v lete, ked sa mi maly poti aj rozcapeny ako zabiak v Evolve a tu ma mat pred sebou ten polstrovany val, ktory nemozes odstranit, lebo ta sedacka nema vlastne pasy, pripadne v zimnej bunde si to neviem predstavit nasadit vobec.

nanika
8. nov 2009

http://www.britax-roemer.cz/bezpecnostni-centru...

toto je link na info o norme ECE R 44/04

helulicek
8. nov 2009

Tak já jsem furt na vážkách s tou autosedajdou...nevím, jestli to jako vánoční dárek neodpískám a nekoupíme to až to bude třeba....páč nevím, jak bude Štěpánek v těch 9měs velkej, jestli by se nám třeba fakt nevyplatilo jít i do té 9-18 a pak koupit tu evolvu 9-36..čím více se tím probírám, tak jsem v tomto nejistá...jde mi hlavně o to, aby netrpěly zbytečně jeho zádíčka...

alias313
8. nov 2009

nanika: no tak kiddy teda asi vylucujem. maly je sice v aute dobry, ale tiez sa mi zdalo ze by mu ten val pred sebou mohol vadit..tak uz zrejme zostava len recaro, alebo zacnem uvazovat aj ja nad evolvou..len co to znamena ze ma 5bodove bezp.pasy?

shaula
8. nov 2009

Alias - že ty pásy jsou uchyceny na 5 místech - tj. nad rameny, vedle boků a mezi nožičkami.

Nanika - vidíš, to mě nenapadlo, zeptat se v tom internetovém obchodě. Holt mateřská na mě zanechává stopy v podobě sníženého IQ 😀 . I když na druhou stranu, jestli se jim dá věřit - není třeba divné, že spousta obchodů prodává "King TS Plus 2009", když ve 2009 už se mělo rozlišovat jen King a King Plus, ale ne King TS Plus? 😕
A myslíš, že je moc velký rozdíl ve velikosti té vaničky a jak moc je důležitý ten polštářek? Kdybys ty osobně měla teď kupovat Kinga, šla bys i do staršího modelu? Nebo radši Plus 2009? Omlouvám se, že se ptám pořád dokola jak blbec, ale chci vybrat pořádně 😅

nanika
8. nov 2009

Pozri, ja nemam vela penazi nazvys, ja by som kludne brala aj starsi typ, hlavne aby mi to preslo aj u manzela. Predajcovia v tom maju strasny bordel, vcera som pisala nech na jednej stranke poopravuju tu Evolu, hm, asi novy druh 🙂 Vankusik je dobra vec, neklimba tak hlava. Neviem, ak je v tom rozdiel do 1000 czk, asi by som sla do novsej, drahsie predas 🙂 Inak nie, my sme mali este tu mensiu King a pohoda, u vas naozaj vydrzi este dlho predlho, mozno z nej naozaj pojdete uz rovno do 15-36, ako prave rozmyslam, ked brusko-babatko vyrastie z vajca, tak asi nepojdem do dalsiej evolvy, ale kupim romera 15-36kg, uvidime.

alias313
8. nov 2009

nanika: tak dnes sme sli do Zv a po dlhom dlhom hladani sme konecne nasli tu sedacku sice len stm-ale je to teda dost podobne ako to recaro..no zda sa aj uzska a este k tomu hore pri hlave to ma dost velke tie bocne-maly by z toho mal asi nervy ze nic nevidi..proste u manzela nepresla. A este k tomu v bb sme objavili aj tu romer evolvu 123 tu od 9-36kg a ta sa nam teda pacila viac. Takze teraz idem na nete hladat najlepsiu cenu
🙂 v obchode nam povedali, ze je aj polohovatelna, je to tak?a prosim Ta vies mi este niekde pozriet ci je teda vhodna aj do ww passat?dakujem krasne

nanika
9. nov 2009

Vidis, alias, to je presne to, o com hovorim, staci raz vidiet a vies na com si, my tu mozme tlachat tyzdne 🙂 To polohovanie sa nastavuje pred cestou, prehodenim takeho vankusika od spodu sedacky, zosikmenie zalezi od tvaru sedadla, zo zaciatku je dobre vozit babo v tej zosikmenej pozicii, dobre sa tak spinka. Ono sa dobre spinka aj vo zvislej, ibaze ked zaspi naozaj tvrdo, pada hlavicka dopredu. Ale zasa sa musi nechat, ze je jedna z mala vo svojej skupine, ktora sa da vobec sklopit 🙂

Tie sedacky su univerzalne, teda skoro vsetky predavane na nasom trhu, problem je len u trojdverovych, velmi malych aut a starsich aut. U novsich, ja neviem urcite od 2000 by problem s upnutim nemal byt.

marfic
9. nov 2009

tak sme už vyskúšali našu Evolvu a malý sa v nej cítil celkom dobre, dokonca zaspinkal aj bez jazdy 😉
zatiaľ ju budeme voziť v tej zošikmenej polohe
kde vozíte sedačku? za spolujazdcom alebo ju môžem dať aj za vodiča?

helulicek
9. nov 2009

jak se tak dívám, tak většina z vás jde hned z vajíčka do evolvy??? Já furt v tomto jaksi tápu 😝 😒

nanika
9. nov 2009

Marfic, ked jazdim sama, za spolujazdcom, ked s manzelom, ako kedy, myslim, ze muz si ho radsej dava sebe za chrbat, aby som zasa na maleho lepsie videla a nemagala si brusko. Vajco, aj ked sa to velmi nema, som vozila vedla seba, v predu, u tohoto baba asi tiez budem, lebo mi vadi, ze ma dieta nevidi a ja jeho...

helulicek, to mas tak, bud pojdes do evolvy a neskor ju bud vymenis za podsedak, alebo kupis len 15-36 zvlast, alebo teraz 9-18 a potom dajme tomu KID plus 15-36. Lebo ja tomu velmi neverim, ze sa do evolvy dieta zmesti cele predpisane sedackove obdobie... Preto uvazujem, ze ked pride cas dat babo do Evolvy, postupim mu Oliho a Olimu kupime KID plus.

nanika
9. nov 2009

Shaula, kukni tu, http://dino.sklep.pl/nowy/britax-evolva-123-ult... niekto tu pise, ze ta TS je naozaj menej hlboka, pripadne su tam nazory na ten vankusik...

helulicek
9. nov 2009

nani no vidíš, to mě jaksi nedošlo 😕 že mi v tom nevydrží celou dobu...takže je to asi prašť jak uhoď....Díky 😉

nanika
9. nov 2009

Ono je to dost diskutabilne tieto sedacky, lebo bezne maju zivotnost pri nevyberani z auta, leto-zima, take tri, styri roky, pri vyberani to moze byt az 8 rokov, takze ja by som ju po case aj tak preventivne vymenila...

marfic
9. nov 2009

helulicek, ja som šla do Evolvy preto, lebo mám veľké bábo, v 8 mesiacoch mal 11 kíl, tak 9-18 by sme veľmi neužili, lebo sa mi zdala dosť úzka

nanika, Evolva asi nevydrží celé obdobie, tú opierku hlavy som ešte nevysunula, lebo asi sa to dá až po skrytí tých pásov, ty si to skúšala? mne sa zdá, že to odlomím, lebo som nenašla žiadny gombík/poistku a keď to kúsok vysuniem, tak sa mi to hneď vráti späť
potom máme v rodine nejaké podsedáky aj autosedačku 15-36, ale neviem, aká je to značka, sesternica v nej vozí 5 ročnú dcéru, tak potom nám ju sľúbila, uvidíme ako bude malý priberať, všetci hovoria, že keď sa rozhýbe, tak už nebudú také prírastky, ale zatiaľ stále priberá pri každej poradni kilo/je iba kojený a príkrmy zatiaľ po troške/ 🙂

helulicek
9. nov 2009

marfic, no já právě to taky z tohoto důvodu řeším....synáček má už teď necelých 9kg a cca 71cm...takže počítám, že vajíčko nám brzy nebude...a když jsou ty vánoce, tak toho chci trochu zneužit 😀

nanika
9. nov 2009

Marfic, malo by sa to dat vysunut viac po zruseni vnutornych pasov. Ja som to s nimi tiez skusala a zatial to neslo :( Ja som zatial len tak nahlas uvazovala, ale ked pride ten cas, pojdem to mrknut do obchodu, alebo ked budem kupovat nieco a budu tam mat aj romera 15-36, tak si ju troska omrknem a podla toho sa potom rozhodnem, ci dalsiu evolvu, ci radsej uz bez vlastnych pasov, lebo bezpecne su podla mna na rovnako, dokonca aj ta 15-36 ma nastavitelnu odpocinkovu polohu. Ale Oliho aj tak nedam zo sedackovych pasov von skor, ako ich uz na nom nezapnem, do vtedy v nich musi vydrzat, bohuzial to vidim tak zaciatok buducej zimy...

marfic
9. nov 2009

helulicek, tak to by som tiež asi na tvojom mieste šla do 9-36, lebo v 9-18 sa bude tlačiť

nanika, super stránka, ceny výborné a dovážajú aj na Slovensko, rozmýšľam, koľko je výrobná cena, keď u nás stojí 210 a tam 132, naši obchodníci na tom zarábajú strašne 😠

nanika
9. nov 2009

Marfic, ja som brala od vas z ciech loooooooool

helulicek
9. nov 2009

já se právě na to musím mrknout někde v obchodě...ještě ale jaksi nebyl čas, takže spíš jen brouzdám semtam po netu...
ještěže tu máme naniku 😀

nanika
9. nov 2009

helulicek, ty ty ty. Ja mam klapky na ociach, len samy romer a britax, to nie je velmi dobre, ale snazim sa najst ak niekto potrebuje info aj o inych znackach, ja sedacky nepredavam loooooool

z359
9. nov 2009

A nenašli jste někde výsledek testu na tuto autosedačku Kiddy multi nest? http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=312109

Je to značka kiddy a ta vychází v testech dobře. Rok výroby by měl být 2008, ale v testech jsem jí nikde nenašla. Co myslíte?

nanika
9. nov 2009

No, pozerala som ju, testovana nebude podla mna, uz podla ceny, vobec by som do nej nepovedala, ze ju robi kiddy. Je velmi ploska, nechapem, ako o nej mozu tvrdit ze optimalne chrani pri bocnom naraze :( Povedala by som, od 9 kg absolutne nevhodna a na pohlad by som povedala, ze ju vyraba maggy, zoty a spol. Ale aj tak idem hladat, ci ju niekde nenajdem testnutu, aby som jej nekrivdila 🙂

nanika
9. nov 2009

takze to nest znamena, ze je to lacna odnoz kiddy, na ich strankach de ponukana do 60 Eur, tak si z toho treba vyvodit...

shaula
9. nov 2009

Nanika, já su asi blbá, ale na těch polských stránkách, co jsi dala odkaz v příspěvku z 11.35 nějak nemůžu najít ten názor na King TS a polštářek ☹
Navíc jsem se dočetla, že King Plus má oproti King TS plus navíc jednu polohu na spaní... Takže asi půjdu radši do něj... Zatím na 90% 😅

nanika
10. nov 2009

Chudatko shaula, ani si to nemohla najst, ja som tam skopcila cosi ine, co som pozerala, prepac, tu je ten link

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

mifka82
10. nov 2009

Ahoj! Chtěla bych se zeptat odbornic co jsou v tomto tématu zběhlé 🙂 . Jaký je rozdíl mezi Evolvou 123 a Evolvou 123 Plus? Díky

nanika
10. nov 2009

plus ma naviac nastavitelne bocnice do sirky, lahke snimanie potahu bez demontaze pasov, click a safe system pre kontrolu spravneho napnutia 5 bodovych pasov sedacky 🙂 Inak su identicke

mifka82
10. nov 2009

díky 🙂

z359
10. nov 2009

nanika: takže myslíš, že nebude kvalitní? Je to sice levné, ale pořád je to Kiddy