Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nanika
15. jan 2010

Peroli, nevidela si tie videa, co som predtym davala linky? Co sa testovali rozne sedacky cez ADAC? To by si bola vytesena za toho romera este viac, keby si videla rozpadnute vajicko, vytrhnute detske pasy a podobne... chvala bohu u romera nie, takze beriem, ze tie testy, aj tie ceny maju nieco do seba.

Ivika, jasne, je to dobra sedacka, keby bola s isofixom, tak je na urovni romerky 🙂

ivika18
15. jan 2010

nanika, isofix bych ráda, ale bohužel máme starší auto, takže tam nejde, ale jinak bych ho určitě chtěla. Původně jsme kvůli bezpečnosti chtěli Kiddy infinity, ale malý řval za pultíkem už v obchodě, tak jsme neriskovali, že každá cesta bude s řevem.

romulda
15. jan 2010

My právě taky v autě nemáme isofix.

Ivika18, díky za názor na Chicco ! 😉

karmoska
15. jan 2010

Ahojky! Taky řeším výběr autosedačky - mám favority Maxi cosi priori XP nebo Chicco key,zajímalo by mě,jak je to u toho Chicca s polohováním,jako jestli to jde dát dost do lehu a jestli pasuje do Fabie? Díky za případné info.

ivika18
15. jan 2010

Karmoska, Chicco key má celkem 4 polohy, leh je podle mě skoro jak ve vajíčku, ale jde o to, že v tom lehu pak dítěti trčí nožky hodně dopředu, takže musíš mít sedadlo před ním dost vepředu. Ale to tak je asi se všema autosedačkama. Mám ji vyzkoušenou v Corse a Felicii, tam sedí pěkně.

romulda
15. jan 2010

ivika18 - a už jsi prala potah? Jde prát v pračce?

ivika18
15. jan 2010

romulda: ještě neprala, píšou prát v ruce nebo v pračce na 30 a neždímat a při prvním praní přidat fixatér barev, takže to normálně do pračky strčím, peru v ní všechno, kdyžtak na program ruční praní a vyždímat jenom malinko.

romulda
15. jan 2010

Jasně. Super, díky, asi jdeme do ní. A i ta barvička se mi moc líbí, ikdyž máme pidi ženskou 😀 .

ivika18
15. jan 2010

romulda - jj, barva super, vůbec se nešpiní, už ji máme rok a je furt stejná - a to jinak furt všecko peru. Ale fakt je, že malý v autě nejí - max. rohlík, takže se nemá ani jak zašpinit. Tak dobře vyberte

nanika
15. jan 2010

Takze to polohovanie Evolvy do strany, s tymi srobami je uplne minimalne, to len troska povoli prednu stranu tych bocnic, len tie kridelka v predu. Zistila som, ze mi od zaciatku jazdime na tu sirsiiu polohu...urobi to mozno, cm, dva, takze to skor beriem ako reklamu, nie nieco uzitocne :(

neurologia
15. jan 2010

nanika dakujem za IP a aj za toto vyskusanie rozsirovania sedacky...moc diky si zlata

nanika
15. jan 2010

Som na teba myslela ;) Ale ja som aj tak radsej ze mam to plusko, lepsie ide dole potah, pamatam si este kinga bez tych cvockov, no, niekde byva ta cena rozdiel 20 Eur...

z359
15. jan 2010

Nanika: taky děkuju za zkoušku. Teď mám problém zase takový, že je evolva všude vyprodaná, no já jí snad neseženu 😢

musko
15. jan 2010

z359, aj na nete?

nanika
16. jan 2010

ked tu robime reklamu loooooooooooooooooooooooooool

mentolka28
16. jan 2010

ahojte,
som si tak zbezne prebehla prispevky o sedackach ale aj tak mam stale dilemu. neviem sa rozhodnut medzi tymito dvoma - britax evolva
- romer king plus
maly bude mat 6 mesiacov, ale uz ma 9kg, 74cm, bojim sa, ze z kingu rychlo vyrastie. preto uvazujem aj nad evolvou. co by ste mi poradili? diki pekne

adulik23
16. jan 2010

ahojte.
dufam, ze sa tu do mna moc nepustite, ale pridam aj svoju skusenost. 🙂
tiez sme vyberali autosedacku a sem do diskusie som chodila po inspiracie. syn ma 2,5 roka a potrebujeme autosedacku aj do druheho auta, kedze ho denne budeme vozit aj manzel (rano) aj ja (poobede). ma 93 cm a 13,5 kg - teda na svoj vek taky priemer.
z precitaneho sa mi najviac pacila STM a britax, tak sme ich sli skusat naostro do predajni aj s malym. dopadlo to hrozne. tie sedacky urcite nesluzia do 36 kg.
STM sme vylucili prakticky hned, lebo bola uzka.
a britax bolo moje strasne sklamanie. ked som tam posadila maleho a vrchnu cast (tu okolo hlavicky) som vytiahla do najvyssej moznej polohy, tak ju mal asi 4 cm nad plecom. 😕 cize v praxi by to vyzeralo asi tak na pol roka pouzivania. potom som ho posadila do nasej romer king (9-18) a pri najvyssej polohe tam bola medzera 3 cm! musim dodat, ze v terajsej sedacke sa mu sedi uplne pohodle a urcite sa do nej tento rok este zmesti.

vysledok je taky, ze kupujeme dalsiu romer king, ale tentoraz pozeram bazar a hned po dovrseni 15 kg mu kupime romer kidfix.

dufam, ze som aspon niekomu pomohla pri vybere. 😉

musko
16. jan 2010

adulk - kidfix je dobrá voľba - máme a nedám dopustiť. Tvoje dietko je zdravý priemer, takže jasné, choď do kinga.
Ale nám king vydržal 11 mesiacov.....
Mentolka, synček ešte nemá rok, tak by som ti doporučovala 9 - 18 King plus.

mentolka28
16. jan 2010

musko, ja este urcite nechcem dat maleho do vacsej autosedacky. len uz chcem mat vybratu a striehnut na pripadnu akciu. 🙂
neviem akou rychlostou bude maly rast, no ma porazi ak z king rychlo vyrastie. pises, ze vam king vydrzal 11 mesiacov, kedy ste ju zacali pouzivat? mne sa to zda kratko.
inac tu evolvu som nazivo este nevidela, to len podla recenzii sa mi paci.

musko
16. jan 2010

mentol, Petrík mám rýchlo rástol, takže kinga sme mali od 11 mes. No a od cca 2 rokov je v Kidfix-e. Sme spokojní, akurát je škoda, že nepolohuje ani trochu, takže mu hodne padala hlava, keď zaspal. Teraz uvidíme, ako bude rásť Marček - jednak mám vačšie vajíčko - MaxiCosi - takže dúfam, že vydrží do roka a potom sa uvidí - páči sa mi a dobré referencie má Babypoint Zenith music 9-25 kg, dobre polohuje, je makká - tak buď Evolvu, alebo tú zenitku.... No, každopádne máme ešte čas.....

nanika
16. jan 2010

Evolva by mala ist vyssie po demontazi vlastnych pasov, ak ma neroztrhnete, v najblizsej dobe otestujem... Netreba sa cudovat, ze je tam taka vyska posuvu pri hlave, je to preto, lebo s vnutornymi pasmi je to sedacka 9-18, teda ako king.

nanika
16. jan 2010

nic nemusim pozerat, http://www.britax-roemer.cz/uploads/user-guides... dajte si 63 stranu prirucky, je tam obrazok, hlavova opierka hodne vysoko, takze pre tie, co sa bojite, ze vam tam dieta nevlezie. Ina vec je, ze pochybujem, ze aj kidfix je do 36 kg...

nanika
16. jan 2010

Mentolka, ak vydrzite vo vajci do toho roka a necestujete, alebo ten prvy polrok nebudete velmi cestovat na dlhe trate, kludne chod uz do Evolvy. Ak budete menit sedacku skor, alebo pojdete potom niekde autom do chorvatska, alebo jazdite raz do tyzdna babke stovku dve km, tak radsej kinga, ale rataj s tym, ze dlho si tam fakt neposedi, ale druha vec je, ze ho mozes dat skor, ako tu evolvu...

mentolka28
16. jan 2010

dakujem za rady 🙂
nooo, chceme ist v lete, to bude mat rok do talianska a pochybujem ze este vojde do vajicka. ( mame concord ion.) takze vravis ze to by bolo skoro na tu evolvu? a ako sa da vlastne evolva polohovat? aspon tak ako vo vajicku?
inac dnes som bola v jednej predajni a tak sa mi ten king lubi, len skoda ze to je len na rok. sa mi to zda malo. 😒 evolvu tam bohuzial nemali. 😠

musko
16. jan 2010

Mentolka, evolva sa skoro vobec nepolohuje - má to len taký malý klin pod sedákom + náklon sedadla v aute, preto by Vám bol lepší ten king. Tak ako vajíčko sa už nepolohuje nič.

nanika
17. jan 2010

No, bud to king, alebo sa este tak polohuju tie 9-25, ale je to dost nestastne sklbenie viacerych tried. Mentolka, tak to rozhodne radsej kinga, ak tam vydrzite dost dlho, moze potom ist az na triedu 15-36, uvidis, ale ved na to mas potom kopec casu sa rozhodnut... Aj ked my sme isli do kinga asi ako polrocny a vyrastli sme z neho este skor ako 1,5 rocny. Vtedy uz cestoval v Evolve cez cele Slovensko a uz to bolo ok, v lete velka ulava a pohoda, bol tam rozcapeny ako zaba, potil sa, ale bolo to lepsie, ako by som ho mala uz trapit v kingovi. Ale v evolve este stale sme ako 9-18, sice natesno, ale ked sa zbavime hrubej bundy, do dalsej zimy to este bude ok. To pisem pre baby, co rozmyslaju nad evolvou, nie mentolke. Na zimu uz dame auto pasy.

mentolka28
17. jan 2010

musko- teeeda uplne si ma odradila od evolvy, kedze velmi nepolohuje ☹
ale urcite bude lepsie ked ju uvidim nazivo, ze? aj tak mam este kopec casu

nanika- ja by som velmi chcela kinga, kebyze mam vela penazi tak urcite sa takto tazko nerozhodujem. a inac este jedna ma zaujala - maxi cosi priori XP.
co poviete na tuto autosedacku? tiez som ju este nevidela nazivo, tak neviem aka je rozmerovo. aj ked sa mi nezda az taka pohodlna ako king. ale cenu ma tiez dobru.

musko
17. jan 2010

maxi cosi má štandartne dobré ADAC testy, ale nie je taká pohodlná ako King, vydrží asi rovnako dlho a potom hoplá do Evolvy alebo Kidfix.

nanika
17. jan 2010

Mentolka, je tam velky cenovy roziel? King je o triedu bezpecnejsi, aj ked ako pise musko, nie je to zla sedacka 🙂

jvo
17. jan 2010

ahojte kocky potrebovala by som poradit, nasa mala ma kusok po 8 mesiacoch, sama sedi aj chodi po 4 ale ma len okolo 7 kil (mame proste taky maly slizik doma), mame uz kupenu sedacku romer king plus len neviem ci ju uz mozem pouzivat ked nema tych 9kg od ktorych to je, ked sme ju kupovali tak nam hovorili ze dieta musi urcite sediet samo aj chodit po 4 aby sa mu pri brzdeni nezlomili vazy, musi mat proste pevny chrbatik tak neviem ci ano alebo radsej pouzit este vajco, zajtra idme na dovolenku tak budem rada za kazdu radu.....