Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

ninny
30. máj 2010

bajciatko, predbehla si ma 😀

tinka82
30. máj 2010

ahojte baby, hladame pre dcerku autosedacku, chceli by sme v kategorii 9-18kg, zatial sme boli viac menej rozhodnuti pre romera king ale teraz ma v tych testoch zaujali dobre vysledky kiddy ... mate niekto s nimi skusenosti? je ten pultik pre babo pohodlne, netlaci mu to velmi na brusko? vopred vdaka za rady

dadka2
30. máj 2010

Dívala jsem se na výsledky nových testů a hodně mě překvapila autosedačka Maxi cosi Pearl, protože jsme jí nedávno reklamovali. Celá ta isofixová základna i s autosedačkou se nám v zatáčkách pohybovala do stran (máme oktávku). Kontrolky svítili zeleně. V servisu Maxi Cosi na to koukali dost překvapeně a že nám autosedačku vymění, nakonec odpoledne volali, že se musí autosedačka nandat do auta nějak jinak než je popsáno v návodu???? Máte někdo podobnou zkušenost s touto sedačkou? Raději jsme jí vrátili, neměli jsme v ní důvěru.

musko
31. máj 2010

Tinka Romer King je velmi dobrá volba - výhodou je polohovanie počas jazdy.
My máme Kiddy - skúšali sme kratšiu jazdu a vrátili sa do vajíčka - máme rezervu, tak do roka vydržíme. V Kiddy fajn, pultík nevadí, skor mi tam za ním ešte akoby prepadával a strácal sa. Miesta je tam kopec :o)

bajciatko
31. máj 2010

Mna najviac stve, ze nemame kde vyskusat Kiddy ani Cybex... Romerkami su zaplavene vsetky obchody, ale tie dve co som spominala absolutne nic :(

evena
31. máj 2010

Cybex neznám ... je to kvalitní sedačka? Nemáte někdo testy? Koukala jsem jak vypadá a je podobná jak kiddy co chceme koupit.

musko
31. máj 2010

evena - pár príspevkov vyššie máš testy aj na Cybex

rainee
31. máj 2010

Ahojte, my uz tiez vyrastame z vajicka /mame take do 13kg ale nohy uz trosku trcia von/ tak sa obzeram po autosedackach 0-18kg lebo nase velke babo ma 7 mes.,vahu 9kg ale zatial nesedi, tak vobec neviem aku autosedacku mam vybrat. Dolezite je aby bola pohodlna na cesty a dala sa dost sklopit co najviac do lahu. V obchode nam ukazovali Concord Ultima ktore by uslo lenze cenovo je dost drahe, takze som nasla este Meggy globetrotter a Zoty pegasus/rider, mate skusenost?

evena
31. máj 2010

musko díky 😉
rainee to nevadí že nohy trčí ven, hlvaně aby nějak moc nečouhala hlava, vajíčka jsou nejbezpečnější a měli by se používat co nejdéle, my jsme starší a vajíčko rozhodně neplánuju ještě odložit, zatím jen pokukuju

rainee
31. máj 2010

hlava este netrci, akurat mam pocit ze vajco za chvilu nezvladne tu vahu babatka a ze sa mi urve rucka, no asi ju budem nechavat v aute 😝

tinka82
31. máj 2010

@musko vdaka za info. Mne sa ten priestor za pultikom zdal taky mensi, lebo nasa Viki je uz teraz dost velka, a neviem do kedy by jej to vydrzalo, nerada by som o chvilu zas zhanala druhu sedacku. Nevies do kedy by asi malo byt babo za tym pultikom aby to bolo pren co najbezpecnejsie? predpokladam, ze do tych 18kg sa za ten pultik asi nevmesti.

musko
31. máj 2010

@rainee Zatial nerieš inú sedačku - do 14 kg vydrž vo vajíčku, do tejto váhy Ti výrobca garantuje bezpečnost dieteta, ak neprerástlo sedačku hlavou. Máš ešte malé miminko!

gabij
31. máj 2010

Ahojte.
Viete mi poradit prosim ?
Potrebujeme dcerke kupit novu autosedacku. Ma 4 roky a cca 21kg.
Doteraz sme mali Concord Trimax a boli sme spokojni, je velmi priestranna, ani teraz dcere este neprecnieva hlavicka na vysku, len kvoli vahe zvazujem kupit novu.
Rozmyslam nad Cybex Solution X alebo Kiddy Discovery Pro. Len neviem... pri tej Cybex sa musi pri vacsich detoch odmontovat samotny sedak ? Alebo len moze ?

musko
31. máj 2010

@gabij - samotné podsedáky už ani nebudú bývat - nie sú dostačujúce. A ani Cybex ano Kiddy nemusíš rozoberat.
U Cybexky je ako bonus to, že sa opierka hlavy prisposobí záklonu hlavy ak dieta zaspí
@rainee - Meggy ani Zooty - nieeeee

rainee
31. máj 2010

musko preco? maju tiez vsetky certifikaty a su podstatne lacnejsie. nie vzdy plati drahe=kvalitne. a tie Concordy su kvalitne? lebo v tom linku na testy som ich nenasla.

musko
31. máj 2010

zooty máme v druhom aute na krátke cesty - nikdy viac
A certifikát musia mat všetky, ale nezávislé testy bezpečnosti - nap. ADAC - nie, lebo sú drahé a to sa v cene tej kvalitnej a bezpečnej premietne...
Ale ako sme písali vyššie - každá rozhoduje sama za seba - čo kúpiš, bude Tvoje rozhodnutie

ivkaivka
31. máj 2010

my sa tiez rozhodujeme pre autosedacku. Objednala som cez net Zopa carrera, no islo ma vystriet ked dosla. Cize ju idem vratit, samozrejme postovne na moje naklady, aj ked obchod zavadzal, ale poucila som sa, cez net uz nekupim...teraz 2x preplatim postovne 😠 Ja som nazoru, ze ked sa ma nieco stat tak sa stane a nepomoze ani autosedacka za milion korun. Proste fyzka sa oklamat neda...

ninny
31. máj 2010

ivkaivka, o tej sedačke som už počula, ale osobne by som ju nekúpila.. a kvôli čomu ju vlastne vraciaš?
podľa mňa na kvalitnej sedačke veľmi záleží..

tinka82
31. máj 2010

@bajciatko ahoj, neviem ako daleko si od zvolena, no vo zvolene v obchode na namesti SNP by ich mali mat ... pozri http://www.kiddy.bejby.cz/sk_dokumenty/prodejci...

bajciatko
31. máj 2010

@ivkaivka no tento nazor na sedacku velmi neschvalujem, staci ked si pozries nejake crash testy a podla mna nazor zmenis... nechcem tuto temu velmi riesit, nie som na to ziadny odbornik, ale par testov som videla a na sedacke by som urcite nesetrila....

bajciatko
31. máj 2010

@tinka82 dakujeeem, si pokladik 🙂 pojdeme sa tam pozriet, manzel vie kde ten obchod je 🙂)) huraaaa, som zvedava, dufam, ze ju tam budu mat 🙂

musko
1. jún 2010

@ivkaivka - s tými sedačkami úplne súhlasím s tým, čo napísala bajciatko - stačí vidiet crash testy, alebo íst do vačšieho obchodu, kde si ohmatáš tie drahé a testované a aj tie lacné netestované - a budeš vediet, prečo ktorú ano alebo nie.....
baj a tinka - teda neviem, ale v Mave na námestí, že by mala pani Kiddy? Som tam videla vajíčko a potom katalog, dla ktoréo sa dá objednat vačšia - tak neviem, ale možno už pani doplnila sortiment. Inak je to ale jeden z najdrahších detských obchodov vo Zv, najlepšie je Bambino na Malej stanici, ale Kiddy tam nemajú....

ninny
1. jún 2010

@bajciatko @musko súhlasím s Vami, na sedačke by sa šetriť nemalo.. a výhovorky typu "stane sa čo sa ma stať" podľa mňa nie sú na mieste.. ak sa už rozhodneme s dieťatkom cestovať autom, mali by sme mu cestu zabezpečiť tak ako sa má..

rainee
1. jún 2010

no ale keby boli az take zle tak by ich hadam nepredavali nie? aka je znacka na sedacke ze ma tie testy alebo podla coho sa mam orientovat ked kazda ma certifikat?
nikto nemate ten concord ultimax? lebo to uz je fest draha sedacka a v testoch ani nebola, tak teraz neviem co si o tom mysliet.

rainee
1. jún 2010

pozerala som aj kiddy ale teda nase megababo by sa tam uz teraz nevoslo kvoli pultiku, takze mozem chcet neviem aku kvalitnu a drahu sedacku.... okrem toho skoro ziadna nejde dat do pololahu, co potrebujem. takze som zas na zaciatku. 😝

musko
1. jún 2010

@rainee - kvalita a spolahlivost autosedačka - ADAC crash testy - máš aj na tejto stránke linky.
Máš malé miminko - to sa ešte naozaj do 9-18 nedáva, lebo má tažkú hlavu a ak by s niečo stalo, tak pri náraze by došla k poškodeniu krčnej chrbtice - aj v kvalitnej autosedačky, pretože tam také malé miminko nemá čo robit. A ked máš pocit, že by do tej Kiddy nevošlo, tak chod do Cybex pallas - má podstavec na ktorom to dávaš do pololahu, má pultík - a je za ním dost miesta- nakoniec aj v tej Kiddy je miesta dost, to len obrázky klamú - písala som o tom vyššie- a máš tú Cybex pallas do 36 kg - čiže do konca sedačkového obdobia. Certifikát eur. normy musia mat všetky sedačky....

ninny
1. jún 2010

@rainee vieš koľko zlých veci sa predáva? veľa..

ninny
1. jún 2010

@rainee a ty maš ešte malé miminko, to do autosedačky ešte nepatrí, ale do vajíčka. Nás drobec bude mať za chvíľku rok a ešte je v autosedačke.. bezpečnosť nadovšetko...
drahá sedačka ešte neznamená že je kvalitná a ma dobré výsledky v ADAC crash testov