Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

poupe
3. feb 2010

ahojky,chci se zeptat,nemate nektera autosedacku Star max 9-36?

nanika
3. feb 2010

Ma ju zopar bab, co potrebujes?

poupe
3. feb 2010

docela se mi libi,ze nestoji tolik a vypada,ze je bezpecna jako ty drazsi,jestli opravdu jen nevypada 🙂

nanika
3. feb 2010

STM Storchenmuehle je to to co myslis?

poupe
3. feb 2010

nene ja myslim Star max od Zopa,

nanika
3. feb 2010

http://www.babydirekt.eu/sk/star-max

Uz vidim, co si myslela, tak to teda nic moc, sklamem ta. Vidim tu dokonca jasny zamer vyrobcu sa podobat STM. Bocna ochrana uplne o nicom, o pohodli pomlcim, nevidim tam dodatocne info, ci sa pouziva neskor cela, ci len podsedak, ako je to s pranim potahu a nech sa na mna nikto nehneva, ked stoji 120 Eur a kvalitna, testovana sedacka, ktora je naozaj bezpecna a pohodlna stoji v beznom obchode 200 Eur a zohnat sa da aj o desiatky eur lacnejsie, tak toto mi pripada ako zly vtip, nie tvoj, toho vyrobcu s predajcom :(

nanika
3. feb 2010

Aha, tak vlastne sedi to aj na tu, co si myslela ty, az na to, ze uz podla ceny by sa ti mali jezit vlasy na hlave, ze nieco nie je ok...

poupe
3. feb 2010

ja jsem si to myslela,ze to nebude zadny zazrak,dik 🙂

adam07
3. feb 2010

nanika, musko - dakujem, sak prave, ma namotal ten isofix, asi by to bolo treba vidiet nazivo..., ale asi aj tak skoncime pri evolve... 😉

jajka82
3. feb 2010

Ahojte, prosím Vás máte niekto skúsenosť s autosedačkou Carettero Diablo XL do 36 kg. je na podstavci a dá sa polohovať. http://www.aukro.sk/item889658010-autosedacka-c...

Moje dieťa má 7 mesiacov a na jar budeme musieť prejsť z vajíčka na inú autosed. a ja neviem či máme kúpiť autosedačku do 18kg, alebo do 25kg. alebo tá Carettero Diablo vyzerá najpohodlnejšie z tých do 36kg.

Zvykneme raz do mesiaca cestovať 100 km a viac, čiže nám treba pohodlnú aby sa dala aj sklopiť do najnižšej polohy. Prosím poradte mi. ďakujem

musko
3. feb 2010

jajka - toto sú sedačky, čo vybehli nedávno, sú lacné, ale netestované... Máš zhruba tak staré dieťa ako ja - takže radím buď do 18 kg a potom do 36 kg, alebo 9-36 - Evolvu.

neurologia
3. feb 2010

tak ako vravi musko ale tie 9-36 kg sa nedaju nejal extra polohovat....aj ja som chcela najskor evolvu ale potom som sa rozhodla radsej pre kinga predsa da lepsie polohovat.... 😉

nanika
4. feb 2010

Jajka, ak sa da, tak naozaj radsej kinga 9-18, kvoli polohovaniu, za dva roky ju strelis cez bazar, len sa po nej zaprasi, skus si pozriet, cez bazar sa neda zohnat, taka je ta sedacka vychytena co sa tyka bezpecnosti aj dobrej povesti siriacej sa maminami. Pripadne nechas druhemu. Inak, tie do 25 su divna kombinacia, velmi nie su bezpecne, ale zasa podla gusta, pozri si tabulku testovania, mozno ti nieco cvrnkne do nosa. Este mas do jari nejaky cas, tak skus ist aj osobne do nejakych detskych predajni, ale najprv si pozri aj na nete, ono ti tam narozpravaju veci 🙄

jarabica
4. feb 2010

ahojte dievcata, neviete doporucit sedacku 15-36kg? bezpecnu a pohodlnu... pripadne mi odporucit nejake crash testy... a su vlastne nejake sedacky v tejto kategorii, ktore maju vlastne pasy? a moze byt problem, ked dieta este nema 15kil? dakujem...

nanika
5. feb 2010

Jarabica, nie, tieto sedacky uz nemaju vlastne pasy.

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:15-36/ocena/...

Vacsinou sa kupuje romer kidfix s isofixom, alebo romer kid. To je to iste.

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/kidfix

Jarabica, treba dat viac info o dietati, inak sa to tazko takto riesi. Vek, vahu, kolko a kam cestujete. Lebo tieto sedacky sa uz odporucaju pre deti od 4 rokov a tusim 100 cm, aby bola dostatocne vyvinuta kostra aj rozumcek, aby si pasy nepodkladali pod pazuchy alebo neodopinali.

brisalek
5. feb 2010

Ahoj vsem, chtela bych se zeptat, jestli je nekde navos, kdy dat dite do vetsi autosedacky? Male je za tyden 7 mesicu, ma 9,7kg a 69 cm, mame Maxi Cosi a neprijde mi rozhodne, ze by ji byla mala. Dekuji.

nanika
5. feb 2010

Brisalek ahoj, z vajicka ma dieta byt presunute pri presahovani hlavickou vrchnej hrany autosedacky. Nesuvisi to s vyskou, ani vahou, ani na mesiace sa to neda presne povedat.

brisalek
5. feb 2010

nanika diky moc, uz jsem neco nasla na strankach maxi cosi:
Kdy máme přejít z první autosedačky do větší?
Doporučujeme vám, aby dítě v autosedačce skupiny 0 či 0+ zůstalo co nejdéle, jelikož je to nejbezpečnější a nejpohodlnější. Pokud začne hlavička přečnívat přes okraj autosedačky, je čas přejít do větší. Délka nohou není v tomto případě důležitá. Je extrémně nerozumné umístit dítě do větší autosedačky příliš brzo.

musko
5. feb 2010

jajaka, kukni na www.mimibazar.cz - sú tam v ponuke sedačky z druhej ruky za dobré ceny a aj kvalitné - najviac maxicosi a Romer :o)

marta.k
5. feb 2010

ahojte, dnes mi dorazila evolva a je super! paradne vychytana. uz sa normalne tesim az vyrazime na cesty. mlady bude urcite nadsene kukat dopredu. bude to pre neho prijemna zmena... a pre mna tiez, ked nebude celu cestu knucat a vykrucat si hlavku 😀

nanika
5. feb 2010

Marti, super, som rada, ze sa paci a pribudol dalsi do funklubu 🙂

kulimka
5. feb 2010

Jajka přesně tuhle sedačku jsme ohlíželi minulý týden v kamenném obchodě, ale byla pouze do 25 kg!!! 😕

marta.k
6. feb 2010

nanika, ako to funguje so zmenou polohy na evolve? ten klin zozadu sa musi preklopit dopredu, a naopak, to je mi jasne, ale co mi neni jasne, ako to funguje pocas jazdy. este ju nemame namontovanu v aute,tak som nemala moznost sa s tym "pohrat", ale rozmyslam nad tym od vcera. lebo takto mi to vychadza, ze sa sedacka musi odputat, a nadvyhnut, aby sa to dalo preklopit. a to je asi blbost,nie 😅 predsa nebudem zastavovat a odopinat sedacku pokazde ked si maly bude chciet zdriemnut

danulik
6. feb 2010

marta - je to tak, neda sa polohovat za jazdy.. inak je to fajn sedacka, my mame aj romer safefix (9-18), aj evolvu.. ta romerka je strasne uzka a teraz v zime tam dceru ledva zapnem, tak pouzivame evolvu 😉

nanika
6. feb 2010

Marti, nastavis pred cestou, my sa vozime len na sklopeno...

marta.k
6. feb 2010

aha, tak to ma docela prekvapilo,ale co uz, snad to nebude az taka katastrofa. verim ze klady tuto "malickost" vyvazia 😀

nanika
6. feb 2010

Ale ano marti, ono to cloveku nenapadne povedat, ze sa to sklapa pri stati, teba zase nenapadne sa opytat, ako funguje to polohovanie, neboj, ja som sa tiez na zaciatku zhrozila, ale ide to. Teraz len vyskusaj, co dietatku viac vyhovuje a v tej polohe voz. Aj ked takeho spunta by som asi vozila permanentne sklopeneho, ono aj tak nevie, o co prichadza, kedze ide z vajca a ten rozdiel v dvoch polohach nie je zasa taky zasadny...

jarabica
6. feb 2010

nanika, diky za linky... ten polsky bol super 🙂 kopec sedaciek, co som v aktualnych adac a oamtc nevidela... teraz s trosku vacsim prehladom uznavam, ze som rozmyslala narychlo... dcera sedi v romer kingu, je zbytocne ju z neho vysadit, lebo ho ani neprerasta ani vahou ani vyskou.... chcela som ho povodne casom uvolnit pre nase druhe nadrozmerne babo... lenze nas maly ma tri mesiace a vo vajci je uz teraz natlaceny, sediet v nom dalsich aspon 8 mesiacov, to nehrozi a skor ho davat do kingu je asi blbost...
takze mi to skor vychadza, aby som hladala nieco vacsie pre neho... ako tu dievcata spominali, dost si chvalia britax evolvu, to by mohlo byt riesenie... a co hovoris, nanika, na concord ultimax? dakujeeem 🙂

nanika
7. feb 2010

Jarabica, len ta britax evolva sa neda sklapat, teda da, ale minimalne, ono to nie je velmi na vozenie pre male deti aj ked je od 9 kg.

Ja neviem, ten concord, za tu cenu by som cakala tak troska viac. Keby som ju kupovala uz rovno pre novorodenca, tak este tak priklopim vsetky usi, ale trojmesacnemu mackovi, nikto ti nezaruci, ze v nom bude nejako podstatne dlhsie ako v tom vajci. Trebalo by to ist najprv omrknut do obchodu, len som si nie celkom ista, ci ju vobec niekde budu mat mimo netu...

No, moja rada, pozri, teraz tam mas asi vo vajci drobca napaskovaneho kvoli zimnej vybave, nie je tak? Uvidis, co to spravi, ked bude jar, leto, podla mna sa tam este kludne nejaky mesiac ohrejete. Na tvojom mieste by som teraz cakala, neunahlovala sa. Ja viem, ze teraz rozmyslas nechat dceru v kingovi, neviem, aky ma vek, myslim si, ze pre nu moze byt uz zaujimavejsie sediet skor zvyslo a kinga by na nej bolo skoda a mozno prave ta evolva by pre nu bolo to prave. Stale by bola v bezpeci, co sa tyka upinania vlastnymi pasmi, ale netrebalo by uz taky sklon na pripadny odpocinok, ci spanok. Ja by som do evolvy mensie dieta neposadzovala...