Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

musko
7. apr 2010
musko
7. apr 2010
musko
7. apr 2010

to nani: Už ju máme doma! Kiddy infinity pro - z druhej ruky. Musím povedat, že malému sa tam sedí dobre, z pultíka bol nadšený - nevadil mu a potah je super - spolu s polohovaním hlavy. Akurát teda ešte vydržíme vo vajíčku aspon 2 mesiace, lebo polohovanie na kiddy mi príde dost mierne - ale to je jediná vec, ktorú by som vyčítala. vankúšik pos zadok sa dá zložit 2x a potom, ked dieta vyrastie sa vyberie.

musko
7. apr 2010

zuz - mne osobne sa najviac páči táto, akurát teda malý má len 1,5 roka, ešte je malý na to, aby bol pútaný len 3bod. pásom......... http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-15...
Tu je pomer kvalita/bezpečnost/cena úplne super. Neviem, náš Petrík bol v Kidfixe od Romer od 22 mesiacov a v pohode..... Je to na Vás.

nanika
7. apr 2010

V tomto nemam prehlad zuzul, treba ist este po obchodoch a skusat pevnost sedacky, pohodlnost a nekupit uplne najlacnejsiu. 9-36 by mohla byt fajn, lebo 18 mesacne babo este nie je zrele na dospelacke pasy, co do kostry, co do rozumceka. Ako bonus zvliekaci potah a rozhodne nie sedacku, ktora sa rozmontovava neskor na podsedak.

nanika
7. apr 2010

Musko, som rada, ak by si to mala porovnat s kingom, zda sa ti ako, co do velkosti a taky maly odhad, co sa tyka zimnej sezony?

csikike
7. apr 2010

nanika, ved ja ju chcem pre tomaska 😉
pre hanku zostane tak maxi cosi priori sps, ale pojde tam asi o 1-1,5mesiaca

jmisa
7. apr 2010

Ptala jsem se známé, co prodává autosedačky, na tu Cybex, ale moc mi ji nedoporučila, většině dětí prý vadí ten pult a hlavně ten potah prý tak dlouho nevydrží.

musko
7. apr 2010

jim, závisí od dietata - my máme tú kiddy s pultíkom a písala som vyššie, že super, cybex je podobná. navyše zuz chcela vačšiu, tek tam by som u nej asi šla do tej cybexky, vyššie je, že prečo....
nani - v romerke je lepšie polohovanie - hlavne pohodlnejšie - jednou rukou aj počas jazdy - túto si musíš predchystat do auta - tak bude v sklopenej....miesta sda zdá, že má dost, ale mareček je taký chvistik - dlhý a chudý - neviem, keby ju mal petrík v jeho veku, ako by to bolo.... no a do auta nedávam v zimných bundách - mám vlnené oblečky, tož tak. ale tým, že ide polohovat opierka hlavy - výškovo - tak sa Ti to tam rozširuje ako v evolve :o) a potah lepší :o)

jmisa
7. apr 2010

No já to zpětně nečetla, podle názvu jsem brala, že jsou to sedačky na přechod z vajíčka. 😉

musko
8. apr 2010

nani, halo! Ty už nebodaj rodíš?

zuzul1310
8. apr 2010

Nemáte náhodou niektorá zopa carreru, mne sa zdá pre malého úzka, z tej cenovej kategórie sa väčšina rozmontuje na podsedák a to je vraj na úkor bezpečnosti, tak som zvažovala tú Carreru, len keby bola širšia. Neviem či ju mám risknúť a prípadne keď bude krpec starší kúpiť 15-36. Dnes sme boli v 18 mesačnej poradni malý má 85 cm a skoro 17 kg.

lilly21
9. apr 2010

ahojte odbornicky 🙂 vsak aj mne poradite?
my mame creatis fix - vajce do 13kg, ale mne sa zda uz dost natesno, ak malu naobliekam.. ma sice len 7 a pol mesiaca, ale uz skoro 9,5kg..a ak prave nespi, tak sa stale dviha do sedu..o dva mesiace ideme do chorvatska, tak asi by som mala zacat vyberat , predsa to trva dlhsie cez net...
takze urcite polohovatelnu.. a co si myslite o isofixe? nie je to zbytocnost, ak ju budeme vozit stale v aute?
vdaka

fender
9. apr 2010

lilly, isofix byl jednu dobu velký boom, ale podle posledních výzkumů to vypadá, že to až taková výhra nebude, protože při nehodě se sedačka často rozlomí v tom úchytu. takže se zvažuje zavedení dvojího jištění - isofit = isofix + pásy. myslím, že to má zatím jenom römer duo plus, žádná jiná sedačka (možná ano, ale já o žádné nevím, možná holky poradí).

já momentálně taky vybírám, náš malej má teprve 6,5 měsíce, ale kdybych ho posadila (jakože neposazuju) tak už mi sedí ... my asi nakonec půjdeme do römer king plus, oproti tomu römeru duo má líp řešenou opěrku hlavy (navíc duo je teda dost drahá). v pondělí ho chci vzít do obchodu ať si v tom zkusí být, jak mu to bude vyhovovat.

při srovnání komplet všech testů za posledních 8 let ty römerky navíc vychází jako nejbezpečnější.

nanika
9. apr 2010

Lilly, prepac, ja som ta akosi nepochopila, ale asi uz mi tehu lezie na mozog, ako si to myslela, ze ci je isofix zbytocnost, ak bude sedacka stale vozena v aute? Natesno v sedacke, no o tie dva mesiace by to uz mohlo byt uplne ok ist do 9-18, samozrejme asi o troska skor, aby si kocka zvykla. Polohovatelne su vsetky, zalezi len na tom, ci aj behom cesty, ako to ma dajme tomu romer, alebo ako tu pisala musko u kiddy sa sklapa pred cestou. Isofix nie je zbytocnost u dobrych sedaciek, u lacnejsich nepodarkov ani ten nepomoze. Ale pokial nad nim uvazujes, tak treba zvazit, ci nahodou sedacka nebude z casu na cas prekladana do auta bez isofixu, lebo nie kazda sedacka sa da upnut bud na isofix, alebo na pasy auta. No a potom zvazit, ci chces ist do sedacky s vlastnymi pasmi, alebo moze byt aj pultik, ktory je u kiddy. No a v neposlednej rade si treba zvazit, do akej sumy si ochotna ist. Potom uz je tak zuzeny vyber, ze staci ist do nejakeho vacsieho detskeho obchodu a odskusat si tie, o ktore by si mala zaujem a rozhodnut sa 🙂

lilly21
9. apr 2010

no setrit na tom nechcem, cestujeme vela.. a asi sa fakt obcas prelozi k starkym do auta a ti fix nemaju..polohovatelna za jazdy....pasy alebo pult - ja by som povedala pasy, ma pultik nejaku vyhodu?
tie romerky su asi fakt najlepsie... stoji ten isofix za 100 e navyse?

nanika
9. apr 2010

Ja by som povedala takto lilly, pokial by mal byt isofix smerodajny a kvoli nemu by si brala netestovanu sedacku, lebo by bola v cene testovanej bez isofixu, tak radsej testovanu bez isofixu. Ono tie sedacky s isofixom vdaka upinaniu na konstrukciu auta sedia lepsie, ako upnute pasom trojbodovym a preto aj v testoch vychadzaju lepsie. Ale samozrejme, aj sedacky upinane iba pasom su bezpecne.

lilly21
9. apr 2010

nieee, urcite znackovu..

lilly21
9. apr 2010

no uvidim, asi nemam velmi co vyberat - vsetci maju romer king plus 😀 len isofix rozmyslim 🙂

fender
9. apr 2010

king plus nemá isofix, ten je na pásy 😉

lilly21
9. apr 2010

jaj, to su tie safefix... 😅 vyzeraju rovnako 😀

fender
9. apr 2010

no 😅 😀 kamarádka má ten safefix a jsou moc spokojení. já jsem na ten king plus fakt zvědavá, v pondělí můžu poreferovat 😎

lilly21
9. apr 2010

ok, cakam 🙂

andrejka77
11. apr 2010

ahojte chcem sa spytat na britax evolva 1-2-3 ako je to s tym polohovaným kdesi som citala ze sa nedá polohovat počas cesty, 😲 ze je to neake zlozitejsie mate s tym niekto skusenosti, dakujem

denisab32
11. apr 2010

lilly21
...Romer KING PLUS má v testoch bezpečnosti - adac-ku 2 pluská (++) a SAFAFIX taktiež, ja by som volila KING PLUS 😉

andrejka77
...naozaj sa nedá napolohovať za jazdy, ale keď vieš, že pôjdeš na dlhšiu cestu, tak si to jednoducho nadstavíš predtým 😉

lilly21
11. apr 2010

tak super..
a este sa chcem spytat - jedna znama mi vcera hovorila, ze tiez mali vybratu king plus, ale ked prisli do predajne a vyskusali, mala stadial stale vykukala, lebo jej vadil ten zuzeny priestor okolo hlavicky a horsi vyhlad... tak im kvoli bezpecnosti odporucali radsej nieco ine, poskusali viac a skoncili s maxi-cosi priori... chcela som uz objednat cez net, ale teda asi pojdeme skusit..

musko
12. apr 2010

lilly, vždy je lepšie dieta do sedačky posadit. Ale v kingovi je práve zosilnená tá bočná ochrana + vankúšik a tak má dieta horší výhlad, zato je vyššia a vidí pred seba na cestu a v aute to zvačša deti nerobia
Andreajka77 - to polohovanie v Evolve je aj tak len minimálne, takže ak si to nastavíš hded na začiatku, nebude to vadit

nanika
12. apr 2010

Jasne andrejka, my jazdime zosikmeny stale, takze nic nepolohujeme a teraz, ked uz nedavame zimnu vybavu sa na nu neviem vynadivat a vzdy, ked do nej Oliho vkladam, si hovorim, ako som dobre urobila, ze som vzala prave evolvu 🙂

lilly, niektorym detom to vadi, s tym nic nenarobis, fakt treba len vyskusat, alebo si dopredu vybrat viac alternativ a ohanat sa bezpecnostou, lepsie spokojne dieta a pokojne soferovanie pre vodica a mozno o stupen menej bezpecna sedacka, ako nervozne dieta a nervny vodic, ktory viac pozera do zadu na dieta, ako pred seba...

Mna Oli este upozorni, ak som nahodou zabudla dotiahnut pasy loooooooooooooooool

andrejka77
12. apr 2010

ďakujem ; baby 😉

fender
12. apr 2010

tak osobní průzkum king plus se přesouvá o týden.... skolily mě rotaviry 🙄