Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

katrin79
9. mar 2010

rasto: diky za vysvetlenie

uz som mudrejsia, lebo dnes sme boli v predajni priamo pozriet sedacky, takze uz v tom mam jasno, britax evolvu nechcem, lebo nema isofix, v aute ho mame, cize chceme len sedacku s isofixom a zatial sme si vybrali romer duoplus, skusala som tam aj safefixplus, ale mne sa tam nepaci ta hlavova opierka, mala v tom mala taku natrepanu hlavicku a bola z toho nervozna uz len ked sedela v predajni dve minuty 🙂

co sa ebayu tyka, ja som pisala asi 4 predajcom a ani jeden neposiela na SK

nanika
10. mar 2010

Tie hlavove opierky su dobre kvoli bocnemu narazu, preto tie sedacky vychadzaju dobre v testovani.

Ak nejdu povolovat pasy, moze to byt prave tym utahovanim z bocneho sedadla, aj v navode je uvedene, v akom uhle treba s pasmi manipulovat, takze chyba moze byt v tom.

dadarka
12. mar 2010

prosim maminy ak viete poradte mi , potrebujem autosedacku isofix skupiny 3 teda pre dieta nad 18 kg , a este navyse aj s 5 bodovym pasom , cakame totiz tretie dietatko a potrebujem aby moj najstarsi syn sedel na strednom sedadle vzadu ( VW sharan ) kde nemame 3 bodovy pas, ale len cez stred a k tomu isofix.Bude mi tak pomahat pri babatku a mladsej dcere. Moja druha dcera je este mala a robila by babatku zle ked bude vedla neho sediet, a vpredu musim stale ist do servisu ak chcem vypnut alebo zapnut airbag, co teda neprichadza do uvahy.

Viem o jednej sedacke ,je to pre postihnute deticky Recaro reha Monza, ta je aj 5 bodovym pasom aj s isofixom , ale stoji prosim pekne 1000 eur a to je nemyslitelne.

Ak teda mate nejake ine nove info prosim dajte mi vediet, dik.

nanika
12. mar 2010

Dadarka, 5 bodove pasy sa nad 18 kg sedackovu skupinu uz nepouzivaju, ako si zistila po obchodoch aj sama, takze naozaj ti zostava len nejaka specialitka zo zahranicia, ktoru si dobre zaplatis :(

luccii
13. mar 2010

ahojky, mam laicky dotaz - autosedacky 9 - 18 kg nejdou pripoutavat v aute proti smeru jizdy? diky 🙂

jana3
13. mar 2010

Ahojte, aky je rozdiel medzi Britax evlova 123, a Britax evolva 123 plus?
Dakujem...

neurologia
13. mar 2010

jana3
rozdiel je medzi 123 a 123 plus je:
-lahsie snimatelni potah zo sedacky
-pocutelne kliknutie pasov na sedacke -ked ich zavries/zacvaknes
-a da sa rozsirit do sirky takymi akoby srobmi-ale je to fakt len 1-2 cm...cize zanedbatelne si myslim

musko
14. mar 2010

luccii - len máloktorá, skor výnimočne - ak tak sú to tie 0-18 kg....

luccii
14. mar 2010

hmm tak to je skoda, vzdyt takove pripoutani je bezpecnejsi 😒

evina313
14. mar 2010

vcera som sa konecne rozhodla pre sedačku 😀 nakoniec to vyhrala evolva 123 plus. Boli sme ju vyskusat priamo v predajni a uplne som sa do nej zamilovala 😉 pojdeme ju kupit asi do Brna, nasli sme tam najlepsiu ponuku a urobime si aj vylet. inak najviac som asi ocenila to kliknutie, vzdy sa bojim ci nie je priputany silno, alebo slabo, fakt dobry napad 😉

jana3
14. mar 2010

evina, ak sa smiem spytat, za kolko ju ides kupit... ja asi pojdem do tej nepluskovej verzie... este uvidim... ako by ste si vybrali vy? Oplati sa dat 20 Eur navyse za to kliknutie (ostatne nie je pre mna moc podstatne)...

evina313
15. mar 2010

jani - no najlacnejsiu sme nasli za 4389 českych korun. inak tiež som najskor chcela ist do tej nepluskovej, ale ked som ho posadila do pluskovej, kliknutie rozhodlo 😉 ja som totiž večny bojko a vzdy sa bojim či nie je slabo priputany. mala som vybranych viac autosedaciek, a ako prva bola evolva do ktorej som ho posadila. a v podstate som už inu ani neskusala. Maly je tak troska macko a je super pohodlna.
Ten rozdiel v cenach nie je nejaky horibilny, ale je. kupujeme to cez motodum.cz. posielaju aj na dobierku, tusim + 298 čk je postovne na Slovensko. ale my to nemame az tak daleko,tak pre nu asi pojdeme osobne. inak najlacnejsiu nepluskovu maju na biga. už som pozrela snad vsetky stranky 😉

pralinkaaa
16. mar 2010

evina to je kategoria 9-36kg?

jana3
16. mar 2010

evina: Dakujem... ja mam vyhliadnutu prave tu na biga.sk

nanika
17. mar 2010

pralinka, ano, Evolva je 9-36kg

pralinkaaa
17. mar 2010

dakujem. myslite že by som ju mohla kupiť ako autosedačku po vajíčku? viem, že sa tu písalo tuším že to nie je vhodné...pre tak malé bábo...??
našla som ju na ebay za cca 140libier, to je dobrá cena nie?

sirinka
17. mar 2010

lucii skus pozriet sedacky volvo...oni taku tusim maju...

baby...poradte...existuje sedacka 9-36kg s isofixom???

adam07
17. mar 2010

sirinka, existuje http://babymarket.sk/index.php?page=product&cat..., som ju sem aj davala na prestudovanie nasej expertke nanike 😉 ale u nej moc nepresla, kuk str. 43

andrejka77
17. mar 2010

ahojte potrebujem poradit rozhodujem sa medzi romer king a,evolvou,...maly bude mat 7mesiacov ale uz teraz ma cez 10kg ale chcela by som v kategorii 9-36kg. kedze nam este postaci vajicko aspon 2 mesiace aspon dufam.teraz moc necestujeme ale v lete sa chystame na dlhe cesty tak ktora bude viac vyhovovat :? 😉 dik

sirinka
17. mar 2010

andrejka romer king je iba do 18 kil...takze ked je tvojim hlavnym kriteriom toto...tak evolva...

nanika
17. mar 2010

No andrejka, kedze v lete bude mat tak kolko, 11 mesiacov? Kriteria vahove by splnal, s odretymi usami aj ten vek by som povedala ok, len treba mysliet na to, ze ak naozaj pojdete na daleko, king je lepsi v polohovani, v evolve mu bude dost este padat hlavicka, kym si zvykne. Planujete dalsie babeno, alebo aj pusti domaca kasa kupit najprv kinga a potom evolvu, ci daco ine? Lebo ak ano, radsej teda kinga. Ak nie, evolva nie je zla, hlavne, co do buducnosti, ale ma minimalne polohovanie.

andrejka77
17. mar 2010

takze asi koli polohovaniu asi kinga,to som si nevšimla ze evolva 😒 nema take polohovanie dik za upozornenie 😉

kackaj
17. mar 2010

Ahoj, moc se omlouvám, zřejmě to tu zaznělo mockrát, ale nemám nervy na pročítání celé diskuze a hledání 😅 Prosím, když king plus je do 18kg a evolva do 36kg, která sedajda je nejlepší do 25kg? A ještě pokud víte zhruba...v jakém věku ASI dosáhne dítě 18kg a 25kg? Díky moc a ještě jednou se omlouvám 😔

marta.k
19. mar 2010

ahojte,tak my sme poriadne prevetrali evolvu a som max spokojna, lebo mlady bol max spokojny 😀 najviac som sa bala toho,ze ako sa mu bude spinkat na dlhej trase a nemal s tym problem. hlava mu nepadala,krasne si ju oprel o bocne polstrovanie a funel jedna basen. tak verim, ze to tak bude aj nadalej.

evina313
19. mar 2010

My sme uz sice rozhodnuti pre evolvu, ale chcem sa spytat na naniu. V testoch vysla velmi dobre a kamoska mi vravela ze nania ma velmi kvalitne kociky, tak mozno aj autosedacky 😉 nemate niektora naniu?

kackaj
19. mar 2010

Evi, my mame naniu jen vajicko a to je takova skorepinka, ze to asi moc bezpecne nebude. Jenze ja kdyz se vybavovala na mimi, tak jsem nemela nastudovane takoveto diskuze a myslela si, ze sedacka jako sedacka. No, ted se jen modlim, aby se nic nestalo do te doby, nez si poridime evolvu...ano taky jsme se pro ni rozhodli. Musime jeste teda tak dva tri mesice pockat, ale vajicko uz teda ted menit nebudem, az pak druhymu koupime neco lepsiho. Takze nevim, ale v evolve jsme zajedno 😉

nanika
20. mar 2010

Kackaj, tie sedacky do 25 kg su ja neviem, skor pre mensie deticky, alebo ked chces, aby bola sedacky skloplna co najdlhsie, aj ked si myslim, ze od urciteho veku to dieta nevyzaduje a dokonca mu to vadi... V tej triede je to aj testovo dost bieda...

18 kg, tym by som sa velmi neriadila, ja som myslela, ze ich budeme mat ako 3 rocny, ale aj z 16 kg sme sa uz dvakrat vratili na 15 kg, stacil tyzdnovy kasel a bolo. Tie sedacky do 18 kg totiz, rovnako ako do 36 maju svoje pasy posuvatelne len do istej vysky a tu vysku plieckami mozete dosiahnut o mnoho skor, ako vahovy limit...

kessiee
21. mar 2010

ahojte, baby co hovorite na autosedacky bebe confort? napr. tuto:
http://www.eurekakids.net/pt/bebe/bebe-confort/...
je to skupina 0/l, teda 0-18kg
alebo tato:
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...
tam je fajn ten rotacny system. neviete, ci to ma aj nejaka ina sedacka kategorie I.?

luccii
21. mar 2010

ahojky, kde jste koupili Römer King plus a proc? diky moc 🙂