Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

bajciatko
16. máj 2010

Nanika, ja viem, no horsie je to, ze u nas nemame taky obchod s velkym vyberom sedaciek a tie, pre ktore som sa viac menej rozhodla, tak tie uz vobec nenajdem (je to cybex, kiddy a romerka - tu hadam este ano, ale tie prve dve urcite nie)

daducha
16. máj 2010

Nanika, tak do evolvy som skusila dat strasieho syna, ten ma 4 roky a 19 kg a bola mala, bol v nej poriadne nasackovany.V tej Casualke to bolo ovela lepsie, no podla toho co som si o nej poriadne na nete precitala,tak asi z toho nic nebude.Uz mam z tych sedaciek táááku velku hlavu.Po skusenosti s prvym synom, som chcela kateg.9-18 kg preskocit, o chvilu mu totiz bola mala a museli sme kupovat hned väcsiu.Tu ma maxi cosi rodi xr,sme s nou absolutne spokojni,teraz len doriesit toho mladsieho.Budem si musiet tu kateg. 9_36 poriadne nastudovat...

kessiee
16. máj 2010

ahojte,
nani, dakujem ti 🙂 asi si niekde zapisem, co mam este kuk a vybehnem to pozriet 😉 co sa tyka miery sklopenia, tak mne sa to zda u vsetkych autosedaciek tejto kategorie velmi podobne.. tuto sme mali polozenu vedla priori xp a ten zaklon pri odpocinkovej polohe bol myslim rovnaky..
ja si tiez hovorim, ze romer je romer, najradsej by som ho brala, ale podla toho, ako maly v nom sedel na predajni sa trosku bojim... a skusali sme aj kinga, aj kinga plus - v obidvoch bol rovnako, ten rozdiel medzi opierkami nie je az taky velky. v iseose vyzeral byt jednoznacne spokojnejsi.
musko, tiez dakujem 😉
ked vyberieme, dam vediet 😉

nanika
17. máj 2010

Mam taku malicku spravu pre vas, ak nemate deti nejakych obrikov, davam do pozornosti, ze sa bude v tohtorocnych testoch opat testovat Eclipse od Romera, je velmi podobna kingovi, ale cena je priaznivejsia, u nas v sr minulorocny model uz od 140 Eur 🙂 Takze toto stoji za zvazenie 🙂

ninny
17. máj 2010

nanika, nemôžeš spávať alebo tiež máš takých ranostajov ako môj Sebko? 😝

nanika
17. máj 2010

Ninny, mesacna Ema ma o piatej prdkavy a kakaci cas, takze v postielke mrkoce a musime sa vystahovat, aby nezobudila starsieho 🙂

jmisa
17. máj 2010

Kessiee, náš mladej v prodejně taky nechtěl zapasovat hlavinku do těch opěrek kinga, ale teď už v tom sedá normálně, myslím, že e o o zvyku. Nám to vyhovovalo, že ta hlava je chráněná, myslím, že je lepší, že tamnení moc místo, kdyby se něco stalo. 😖
jinak taky není žádný drobeček, v 10 měsících 10 kilo a 77 cm, tak snad nám to chvilku vydrží, jinak manžela klepne.

aktak12
17. máj 2010

Ahojte, tak aj ja potrebujem poradit. Uz sme mali vybratu Cybex pallas, ale ked sme si ju boli pozriet nazivo, mala v nej bola trosku utopena (aj ked sa jej v nej pacilo) ale hlavne nam povedali, ze pod pultikom je malo miesta na nohy pre starsie babo. Vyskusali sme si aj Evolvu, tam mala krasne zpasovala, ale tu citam, ze ju odporucate az od jedneho roka. No a babo rad, co teraz? Viac-menej sme boli rozhodnuti pre sedacku 9-36, ale teraz si nie som ista? Ked budeme mat evolvu zo zaciatku v tej odpocinkovej polohe bude to pre nasho krpca nebezpecne? Ona je na svoj vek dost velka - uz teraz ma cez 10 kilo, tak sa bojim, ze ked kupim sedacku 9-18 ze nam z nej rychlo vyrastie. Dakujem.

nanika
17. máj 2010

aktak, moja, to je presne to, co nas tu riesi viacero mam. Vratane mna, kedze naseho kinga uz ma ine babo. Evolva nie je vyslovene nebezpecna. Pokial dieta stabilne a samostatne sedi a je z tych vacsich, isla by som kludne do nej. Ale len za predpokladu, ze to zatial budu len kratke vzdialenosti max. do pol hodiny. Odpocinkova poloha, ten sklon je sice minimalny, ibaze dost zalezi aj od sklonu autosedadiel, za predpokladu, ze ti dieta zaspi, moze jej padat hlavicka. Ak vas v lete caka cesta autom na dovolenku, tak rozhodne treba ist do 9-18. Ja mam tu vyhodu, ze pojdeme na dovolenku az buduce leto a jednu evolvu uz mam doma, tak ju mozme priebezne testovat aj na malej a potom sa rozhodnut, ci bude nutne kupovat 9-18, alebo mozeme ist aj do druhej evolvy. Ja som uvazovala evolvu nechat malej a malemu kupit kid od romera. Ale zistila som, ze co do priestoru su obe asi rovnake, takze som na 90% rozhodnuta kupit buduci rok dalsiu evolvu...

bajciatko
17. máj 2010

Aktak, kolko meria Hanka? Bola tam velmi utopena v tej Cybexke?

aktak12
17. máj 2010

Dakujem.
Bajciatko, Hanka ma 75 cm. Utopena v Cybexke bola tak akurat - rucicky mala v pohode na pultiku a rovno si po nom zacala aj buchat 🙂 ....ale vyzerala ta sedacka este velka pre nu. A hlavne ma odradil ten priestor na nozicky pod pultikom - vyzeral naozaj dost maly a v zime ked bude mat oteplovacky by to mohlol byt problem V tej evolve sa mi to zdalo ovela lepsie.
Co sa tyka nasho cestovania, tak chodime vacsinou po Bratislave (2x do tyzdna) a raz za mesiac chodime ku svokrovcom (1,5 hodky). Tak to by sme snad mohli s Evolvou zvladnut. Inac spinkanie v aute sa jej moc nepozdava, tak by to odkveckavanie hlavy nemuselo byt az take problematicke u nas. Teraz ked pojdeme, este vezmeme vajco a o mesiac uz predsa len bude vacsia 🙂 Letnu dovolenku sice planujeme, tak neviem - myslis, ze by to bolo krute pre nu v Evolve?

nanika
17. máj 2010

aktak, ja by som myslela, ze v tychto malo sklopnych sedackach je dost velka zataz na chrbticu :(

bajciatko
17. máj 2010

Aktak, ja vobec nemam prehlad o autosedackach, preto som sem nakukla. Danielka ma 7.5 mesiaca, 72 cm a 7.7 kg. Este nesedka vobec. Vo vajcku je zatial v pohode, trosku tesne pri hlavicke, ale neprotestuje, je v nom zatial spokojna. Len v lete, kedbude mat 11 mesiacov ideme na dovolenku a to uz vo vajicku nezvladneme, tak zvazujem ci 9-36 polohovatelnu, lebo 9-18 mi pride, ze nam bude len na kratky cas. Danielka je dost dlha na svoj vek.....

aktak12
17. máj 2010

Bajciatko, ani ja vobec nemam prehlad a pravdupovediac uz mam z toho tak velku hlavu, ze som stale viac domotana. Aj nasa Hanka je dost velka na svoj vek a tiez sa bojim toho, ze z tej 9-18 rychlo vyrastie. Takze asi u nas bude vyherca ta Evolva, este ju teda raz pojdeme vyskusat a aj do aftiaku ju skusime dat a ked bude vsetko OK, tak ju asi vezmeme. Este ju chvilku nechame vo vajci a potom zacneme pri cestach po BA testovat. Snad bude aj Hanka spokojna. No neviem, aj ked asi kym nekupime budem stale premyslat, ci ano alebo nie 🙂

trnavacka
17. máj 2010

Ahojte,
zamiesam sa vam sem s mojou skusenostou. Nasa dcerka ma tri roky a kupovali sme novu sedacku.
Mali sme pozicanu na chvilu Recaro, nakoniec sme objednali z Ciech Cybex Solution X-fix a nelutujem,
perfektna kvalita potahu, mala aj ked chce, tak sa z nej nevie sama odopnut ... a to uz mala par zachvatov zlosti,ale mala smolu (ked som jej nieco odmietla kupit)
a testy ma presvecili, tiez to, ze mala je v nej spokojna
kupovali sme cez malvik.sk a aj ked boli mensie problemy - cena na dobierku bola o 16 eur vyssia ako mala byt, lebo vraj pani urobila chybu, ale nedala som sa - preco mam za jej chybu pykat ja - tak nakoniec mi tych 16 eur poslala na ucet

ninny
17. máj 2010

trnavacka, ale ta Cybex je od 15-36kg.. pred ňou ste mali akú?

suzicka
17. máj 2010

Nanika a kde si prosim ta nasla Eclipse Romera za 140?

bajciatko
17. máj 2010

Trnavacka, asi nevies poradit ohladom Cybexky 9-36.... Myslis, ze je to vhodne pre dieta hned po vajicku?

ygreen
17. máj 2010

atak 12 - no já počítám, že jste narazili na prodavačku s negativním pohledem na pult - je jich ještě dost. My máme pallase a syno má 17kg a skoro metr a sedí pod pultem báječně. Tam není fixní prostor pro nohy, ale jelikož se pultík jen na nohy POLOŽÍ (přičemž je zespodu vydutý, tudíž na nohy netlačí), nikdy tam není MÁLO MÍSTA. Až bude mít syn víc jak 18 kilo a silnější stehna, tak ten pultík už na ty područky nenandáme a přejde na pásy. Jezdil v zimě se 16kg a v oteplovákách i v bundě s přehledem. Takže pokud se vám líbila a malá byla spokojená, tak bych do ní šla. Pokud splňuje podmínky na 9 kilo a nemá mezi bříškem a pultíkem velkou mezeru, i když je pultík na doraz.

Hele my jedeme třeba dvě hodiny a nemá na nožkách jedinou otlačeninu od pultíku - ten se ho skoro na nohách nedotýká - on e zespodu vybraný.

ninny
17. máj 2010

ygreen, čiže od 18kg sa tato autosedačka používa už bez pultíku?

bajciatko
17. máj 2010

Ygreen pisala som ti IP, mohla by si sa na to kuknut prosim ta, nehodi sa to do tejto temy, tak som ta oslovila IP 🙂 dakujem 😎

ygreen
17. máj 2010

ninny - ano od 18kilo a 100cm může dítě jezdit jen s pásy bez pultíku. Ale myslím, že dokud mu pultík sedne, tak je lepší pultík.

bajciatko
17. máj 2010

ygreen a kedy by sa mala testovat v ADAC?

musko
18. máj 2010

to je doporučenie, že od 18 kg bez pultu, ale pokial dietatu nevadí, možno ho nechat aj dlhšie

ygreen
18. máj 2010

bajciatko - no já neumím německy, ale tipnu si že letos, protože je to docela hit a teprve druhá s pultíkem 😉

nanika
18. máj 2010

nave testy adac budu zverejnene koncom maja

bajciatko
18. máj 2010

nanika a da sa aj zistit, ze co testuju ?

suzicka
18. máj 2010

baby tak mi poradte som v koncoch uz mam v tych sedackach zmätok, rozmyslam nad concord trimax 2010, romer eclipse a britax evolva?