Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

dosa
18. sep 2011

@nanika no ja som sa s tymto pri starsej dcere nestretla, ta sedela poslusne v sedacke a nevymyslala, aj teraz ked je uz vo velkej sedacke, poslusne sa zapase a kontroluje vsetkych v aute, ci su priputani... synator je nezbednik od narodenia, uplne iny typ a vzdy rozmyslam, cim ma to dieta este prekvapi... chodime vacsinou po dialnici, tak sa mi neda hned zastavit, ked sa mi vyvlecie. ale verim tomu, ze ak by som mu nacas znemoznila niecim z tych pasov sa vyvliect, ze by ho to prestalo bavit a casom by na to uz nemyslel... hmmmm, len co by si vymslel miesto toho 😀

nanika
18. sep 2011

@dosa to je este ok, nas skusa otvarat dvere za jazdy a kedze jazdime aj muzovym sluzobnym, zabudam nastavit detsky zamok :(

dosa
18. sep 2011

@nanika tak to som tiez okusila nedavno, kedze pri malej som to nikdy nepotrebovala, nemala som ani detsky zamok na dverach nastaveny a fesak tym padom, ze sa vyvliekol, dociahol aj na klucku a za jazdy mi ju otvoril 😖 takze som to hned nastavila, pre istotu aj na dcerinej strane, jeden nikdy nevie kam to dieta dociahne... par krat to este vyskusal, ale zistil, ze uz tonejde, tak uz ho to nejak nelaka 😎

michalag
18. sep 2011

jeeej inak predavacka nas vcera v celku prekvapila ked sme sa pytali ci by nebola mozna aj nejaka zlava a dala nam dole - 30€ 🙂

no ako vas tak citam tak pri malej sa mam na co tesit, ona je tiez riadny nezbednik 😅

romcovaklarka
18. sep 2011

Ahoj, nějak se nemůžu prokousat celou diskusí, ale chci se jen zeptat, Samík má 3 měsíce a už 7 kg. Pokud, což je víc než jisté, bude mít 9 kg v době, kdy ještě nebude sedět, tak musím koupit 9-18, nebo může být i v 9-36? Díky moc za vysvětlení. A případně jakou bez isofixu byste doporučily, líbí se mi Besafe izi combi, že je proti směru, máte zkušenost?

nanika
18. sep 2011

@romcovaklarka Joj, ani jedno, ked ti dieta nesedi, jedine 0-18 :( A to je vlastne aj tebou spominana Besafe, az na to, ze je cenovo skor drahsia.

nanika
18. sep 2011

@romcovaklarka inak ta besafe je dobra v tom, ze je v protismere do 18 kg, davaj si pozor, ak by si sa nakoniec rozhodla pre inu 0-18 a skontroluj si, nech je aspon do 13 kg do protismeru, lebo su aj do 10 kg a to vam je teda na dve veci :(

romcovaklarka
18. sep 2011

@nanika Aha - tak to je teda 😝 Ale díky moc za info 🙂

olimon
18. sep 2011

@nanika to áno, ja mám na zadných sedackach v aute nastavenie sklonu opierky. A kým bude jazdiť v protismere, chcela by som malú vozit v predu, nech na ňu vidím. Dúfam že uvidim na spätné zrkadlo 🙂

nanika
19. sep 2011

@olimon tak predne sedadlo sa inak vola aj sedadlo smrti, ale ja som starsieho vo vajci tak vozila, potom uz nie, ani mladsiu. Inak, existuju aj pridavne zrkadla, vdaka ktorym vidis aj na dieta v opacne otocenej sedacke vzadu. Ja tomu ale rozumiem, ze mas lepsi pocit, ked je drobec u teba 🙂 Len aby si nezvykla tak, ze ti bude v aute vzdy jacat do vtedy, kym si ju das k sebe do predu :(

zuzimila
20. sep 2011

Ahoj 🙂 Máme chlapečka, který bude mít za 7 dní 9 měsíců a na 8měsíční kontrole měl 9,77 kg a 76 cm. Do vajíčka se skoro nevejde, takže uvažujeme o koupi nové sedačky. Protože samostatně ještě nesedí ( myslím tím, že si sám ze země nesedne, ale třeba v kořárku nebo v křesílku doma si sám sedne - má se čeho chytit a přitáhnout, když už sedí, tak třeba v kočárku takhle usedí i 1,5 hodi., kouká kolem sebe a je spokojený. Ale sám ze země to ještě neumí ), nemůžu ho dát do sedačky 9-18 kg. Proto jsme hledali a našli Chicco Eletta nebo Espiro Optima. Máte některá zkušenost? Jsou 0-18kg. .. Díky 🙂

nanika
25. sep 2011

@zuzimila Tato kategoria nie je velmi pouzivana a odporucana, takze neviem, ci sa ti niekto na vyzvu, ci niekto tieto dve sedacky ma aj ozve. Celkovo si kategoriu trafila dobre, vyber je uz na tebe, zrejme si dost brzdena financiami. Skus si ich obzriet v predajni, Eletta: potah mal by sa dat snat a vycistit ale nepisu nikde, ci aj vyprat, to je blbe. Inak polohovanie a ostatne veci ok, mne sa zda malo kompaktna, taka dost otvorena, nie je tam velmi bocna ochrana. Optima:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/autosedack...
Celkovo mi ta sedacka nevyhovuje prave z toho dovodu, ze je az do 25 kg, co je uz zbytocne, z tej 0-18 prejdete automaticky na 15-36, to staci. Tu o potahu ani tuk.

Celkovo si treba sedacku vzdy pozriet, pozriet, akej kvality je potah a to, ci sa da prat v pracke je dost dolezite, dieta sedacku v lete dost prepoti a vzdy s niecim usmudle, neviem si predstavit taku sedacku len pretriet vlhkou handrou. Tak isto si skontroluj, ci su pasy sirsie a maju na ramienkach polstrovanie, aka je obsluha sedacky, ako sa polohuje, ako sa utahuju pasy, popripade ako sa vyskovo upravuju pasy, upinanie do vozidla. Taktiez treba zvazit, co s tou sedackou po tom, co z nej vyrastiete budes robit, ci ju odlozis pre dalsie babo, alebo co s nou. To je dost problematicke, lebo takuto sedacku predas hlboko pod cenu, ak vobec. Po dvoch rokoch uz bude jej vek na nej dost vidiet, bude osuntela a moze sa zacat rozpadat potah, alebo polystirenova kostra. Pre druhe dieta ti ta sedacka vydrzat nemusi. Takze by som zvazila moznosti a radsej kupila drahsiu a kvalitnejsiu. Ak dalsie dieta neplanujete, je to len na tebe 😀

zuzimila
25. sep 2011

@nanika Moc děkuji za odezvu 🙂 . Na Elettu jsme se byli dívat, ale teda nadšení jsem nebyli vůbec 😖 . Přišla mi taková prázdná, přesně, jak píšeš. Zdeněčka jsem tam posadili a nad hlavičkou měl teda dost málo centimetrů, takže nechápu, jak by se tam vlezlo dítě věku 4 let, jak uvádí výrobce. Možná dítě malých rodičů, to jo, ale ne naše dítě 😀 .
Rozhodli jsme se s manželem, že počkáme, dokud si sám nesedne. Pak koupíme Ramatti 9-18. Má ji moje sestra a když ji kupovali pro neteřinku, dost sedačky studovali a tahle vyšla dost dobře. A až malý vyroste, dostane pak 15 - 36 😉 . Jezdímě autem málo, resp. jen po městě, já s malým trajdám kočárkem, řídit neumím, a jelikož máme hodně vytíženého tátu, tak v autě jsme málo. Každopádně sedačka být musí, to je jasné. Občas jedeme nějak dál, ale nikdy ne na vzdálenost větší jak 100km. Takže počkáme, až si sedne, abychom mohli pak jezdit, do té doby si všude zajedu kočárkem, mně to nevadí 😉 . 😉

zuzimila
25. sep 2011

Jo a dítko plánujeme ještě jedno, takže sedačku necháme 🙂 .

nanika
25. sep 2011

@zuzimila nie je dolezite kolko cm ma pri vyssom stupni sedacky miesta nad hlavou, teda ak je uz sedacka otocena ako 9-18, vyrastie z nej drobec az po dosiahnuti zahlavnej casti ocami, takze neboj 🙂 Ty si zlata, ze pockate loooool

Mate isofix? Som pozerala, teda cena riadna, ale je to netestovana sedacka, tak som tu cenu nepochopila, to, ze ma isofix neznamena, ze je dobra. Wow, tie pasy som este take nevidela, to sa kde otvara? Inak, ak by som asistovala po havarke v aute s takouto sedackou, tak to dieta snad odtial ani nevyberiem, nie vsetko nestandardne je v konecnom dosledku stastne, aj ked myslim, ze z tychto pasov sa dieta len tak samo nevyvlecie, ked to beriem v kontexte s predchadzajucimi prispevkami, kde sa riesilo, co s dietatom, ktore sa z nich samo vyvlieka...

nanika
25. sep 2011

@zuzimila ten potah je aj pratelny? Inak mi pri tej ramatti pride aj tak nedostatocna bocna ochrana. Na ich stranke som nasla to zapinanie a odopinanie pasom, no, to by som chcela vidiet do nej putat roztatarene dieta, podla mna by to bolo dost tazke, uz na tom videu nevie zapnut babku, ktora sa nehybe 😀 Inak je to dost priemerna sedacka, ale tak ak mate s nou skusenosti v rodine, ty vies, co je pre vas asi najlepsie.

http://autosedacky.heureka.sk/romer-duo-plus-is...

tu mas na porovnanie, kvalitny vyrobca, takmer vsetky sedacky testuje, tato je na porovnanie - isofix, rovnaky stupen, je len o 20 Eur lacnejsia ako tebou vyhliadnuta. Tu podla mna nie je o com. Skus si ich obe ohmatat, urcite si od sestry zisti, ako sa zvlieka a perie potah a celkovu obsluhu sedacky a nasledne si skus pozriet aj romera. Neviem ci sa mi to len zda, ale rozdiel tam istotne bude.

zuzimila
26. sep 2011

http://www.ebambino.cz/ebambino/eshop/38-1-Auto...

Nejsem si jistá, ale myslím, že sestra má tuto, ale to vařím z vody. Každopádně o víkendu přijedou, tak to zjistím 🙂

zuzimila
26. sep 2011
rainee
26. sep 2011

ahojte, ja by som chcela kupit sedacku 9-18 lebo este radsej 9-36kg, neviem sa rozhodnut medzi romer king plus, maxi cosi tobi alebo britax evolva. Hlavne aby nebola moc velka a dala sa dobre sklopit na spanok, tiez kvalitna. Ale myslim ze tieto znacky su top v testoch....

klara.t
26. sep 2011

@rainee já mám Romer king plus 2011 - nedám na ní dopustit. Je moc pěkná, pohodlná a podle mě bezpečná. Tobi mi příjde, že je větší (nemyslím pro mimčo, ale vnější rozměr) - na ní potřebuješ mnohem delší pásy v autě - na to si dej pozor! Evolvu moc neznám, je to vlastně také romerka, ale jiný typ - má myslím isofix ne? My ho v autě nemáme, tak jsem po ní nekoukala.

rainee
26. sep 2011

@klara.t dakujem, no s tymi pasmi to moze byt problem, trosku sa bojim ak by som to objednavala cez net aby nam sadla do auta. nie evolva je tiez na pas, pride mi praktickejsia lebo je az do 36 kg, lenze v ziadnom kamennom obchode som ju nevidela takze si neviem dobre predstavit ako sa to potom vysuva a sklapa.

cicimon
26. sep 2011

@rainee evolvu maju v eniki aj brendone, skus kuknut, nam sa v poho da zapnut v aute

rainee
26. sep 2011

@cicimon diky, v brendone sme boli vcera a nemali, skusim teda eniki 🙂 ako s s nou spokojna?

michalag
26. sep 2011

@rainee Ahoj my sme pred tyzdnom kupovali a tiez som zvazovala pre malu bud Britax Evolva alebo Romer King plus a nakoniec sme vybrali Romer. Predavacka nam doporucovala hlavne koli tomu ze sa da lepsie polohovat na spanie co pri tych vacsich 9-36kg uz moc nejde. My sme s nou maximalne spokojni 🙂

zuzana124
26. sep 2011

@rainee ahoj, my máme maxi cosi tobi a sme s ňou veľmi spokojný, dá sa krásne polohovať a malej sa v nej páči. Keď sme kupovali sedačku tak sme mali vyhliadnuté 3 a to maxi cosi tobi, romer king a kiddy. Prišli sme do predajne kde mali všetky tri a malú sme posadili najprv do kiddy, tak tam vrieskala, potom nasledovala romer a tobi tak v tých sa jej páčilo ale v romerke mala velmi natesno hlavičku lebo to bol starší model keďže sme ju kupovali pred rokom niekedy v januári vtedy ešte nebol ten najnovší model, tak sme nakoniec kúpili maxi cosi tobi a veľká spokojnosť, dokonca sme s ňou boli aj na dlhšiu vzdialenosť (800km) a malá si v nej krásne aj pospala. Len maxi kosi tobi odporúčam vyskúšať aj v aute lebo je potrebný dlhší pás a nie v každom aute dobre sedí. Určite odporúčam vyskúšať v predajni posadiť aj drobca do sedačky, u nás to pomohlo pri rozhodovaní 🙂

cicimon
26. sep 2011

@rainee sme spokojni, mala v nej obcas aj pospi, aj ked vacsinou chodime len po BA, len 2x sme boli dlhsiu trasu (500km), neda sa dat do uplneho lahu, ale to sa 9-36 nedaju asi ziadne, ale kedze s malou chodime autom max 2x tyzdenne aj tak tak 10min, tak to nevadi

mozno by ju mali aj v babymarkete, skus pozret www .. my sme kupili v eniki aj s donaskou v cene

nanika
26. sep 2011

@rainee Evolva ma od spodu klin, ktory sa preklapa, takze ak ho mas v zadu, sedacka je kolmejsia, ak v predu, ma mierny zaklon, dost zalezi aj od sedadla. Polohovanie pred cestou, ale ono sa aj tak zvycajne jazdi, ako si ju zo zaciaku naklonis, pochybujem, zeby si na ten klin niekto spomenul viac ako par krat za rok. Pozor pri Evolve na pasy, ak mas auto od Skody, tam byva obcas problem pre pasanie pri jej nastaveni ako 9-18. Ale kapacitne je vacsia, co sa tyka dlzky vlastnych pasov, lepsie sa mi do nej dieta upinalo aj zmestilo, predtym sme mali Kinga. Ak planujes sedacku na dlhsie a nepodnikate 1000 km trasy raz do mesiaca, posluzi. Maly mi v nej spal ako zabity aj ked bol mladsi. Priestor ocenis najma v case zimnych bund a obrovskych horucav, kedy je na nezaplatenie. Ten spanok by som pri tak velkom mimine uz neriesila. Ale pokial mas dost peniazkov a zalezi na tej sklopnosti, tak potom urcite 9-18.

nanika
26. sep 2011

@cicimon prekazalo malej pri spanku, ze nie je sklopna ako 9-18? 🙂

nanika
26. sep 2011

@michalag romerky su obe 🙂

cicimon
26. sep 2011

@nanika nie, v poho zaspala 🙂 ... (to zaspi aj v kociku - ak sa este zadari a potom ju sklopim)