Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

lodgermaniacka
8. nov 2010

@tehula super 🙂 už len najsť kde je najlacnejšia 😀 v enikibeniki je teraz akcia -10%, len píšu v uvode že 2011 a v doplnujucich obrazkoch je 2010 😕
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

tehula
8. nov 2010

@lodgermaniacka, no my sme ju kupili v Enikibeniky asi pred pol tristvrte rokom....Bola vtedy v akcii asi za 285eur. Ja som hladala vsade na nete, lebo nemam problem ani zo zahranicia objednat, no bola to bezkonkurencna cena
Teraz pozeram, cenu maju 305, no ked si das tu 10% zlavu, tak ju kupis za super cenu 😉

iveta11
8. nov 2010

holky, pořídila jsem dceři /1 rok/ sedačku z kategorie 9-36 kg, je to Caretero Diablo XL, mají ji v krásných barvách, je polohovatelná, opěrka je výškově nastavitelná, cena je dost příznivá - prostě spokojenost. Koupila jsem ji na Aukru, kde ji inzerují asi 3 prodejci autosedaček, ale mrkněte třeba i sem:
http://www.nejbaby.cz/173|.k.02W180.od-9-kg-36-...

lodgermaniacka
8. nov 2010

@tehula ved tiež nemame problem objednať, ale radšej zoberem od nas, vy mate tiež tuto 2010 kolekciu?

bika100
14. nov 2010

@tintin my tiez zhaname,mame 10 kg synceka a tiez zvazujem kupit kiddy infinity pro.skus stranku www.maderna.sk tam je za 122 eur

nanika
29. nov 2010

Tak, vcera sme boli na vianocnych nakupoch v auparku a len tak som nakukla do tej predajne peg perego a predstavte si, ze tam mali britaxku first class plus zlacnenu, este sme dostali aj 5% zlavu, takze nas nakoniec vysla lepsie ako cez net, 180 Eur. Takze som straaaaasne spokojna, odporucam.

mimamer
11. dec 2010

Ahojte, maminky! Prebehla som si Vase odporucania a dnes sme si boli vyskusat s malym autosedacky... rozhodujeme sa medzi Kiddy Energy Pro a Romer King Plus. V danom obchode mali len Infinity, no tato sedacka je skor pre velmi utle deticky. Nas maly nie je nijaky obor - skor naopak, no aj tak sa mi zdalo, ze je dost uzka. Energy mi objednali, aby sme si ju mohli tiez vyskusat. Romerku mali len 2010 - polstrovanie okolo hlavicky je naozaj tesne (ako ste spominali, 2011 ma na hlavicku vacsi priestor, tak si ju pojdeme vyskusat do ineho obchodu). Predavacka mi vsak tiez odporucila MC Tobi - polohovanie dietatka je vacsie a pasy su maksie. Priestor o trochu vacsi ako v Romerke. Nanika, Ty mi budes vediet urcite poradit... keby sa mi to Energy nepozdavalo, preco sa viac odporucala Romerka ako MC? Je to kvoli vysledkom testov? Viem, ze sa to tu uz preberalo, no nemozem to teraz najst. Vdaka...

klara.t
12. dec 2010

@mimamer mezi těmi dvěmi asi tak velký rozdíl nebude. Ale vyzkoušej nejlépe v autě, jak ti tam pasuje. Ta MC je dost vysoká (kvůli té noze), tak aby se ti tam dítě dobře dávalo. Také je potřeba delšího pásu. My máme Renault scenic a na MC máme krátké pásy, tak bychom jí tam ani nezapnuli. Romerka vyžaduje kratší pás. Mám tu King plus 2011. Neměla jsem kde vyzkoušet tu novou verzi, ale objednala jsem ji naslepo. Udělala jsem dobře. Oproti staré, kterou jsem v obchodě viděla, má opravdu o dost širší podhlavník. Malou vůbec neomezuje. Jinak jsou myslím nastejno. Tak když jí nebudeš mít kde vyzkoušet, vyzkoušej starou verzi a odmysli si jen ten podhlavník. Já mám zase za to, že ROmerka je o trochu větší než MC. Ale neměřila jsem.

mimamer
12. dec 2010

@klara.t ...vdaka, Klarika, velmi si mi pomohla... 🙂 A nevadia malej tie hrube pasy?

nanika
13. dec 2010

@mimamer neviem, asi to bude tym, zeby bol romer dostupnejsi a viac ludi ho malo? Podla mna je to za jedno, je rozdiel mozno len v tvare a upinani do auta, co sa tyka testov je to rovnake. A ak sa nemylim, king ma lepsiu cenu. Ja mam s touto znackou skusenosti, uz tretiu autosedacku mam od britax-romer, tak mi je aj akosi srdcu blizsia 🙂

klara.t
13. dec 2010

@mimamer ty pásy jí nijak nevadí. Ona mi sice huláká, když jí dávám do sedačky, ale to dělala i ve vajíčku a dělala by to v jakékoliv sedačce. Pak už jede v klidu. Ty pásy mi nikdy nepřišly nijak zvlášť široké nebo divné. Jsou OK.

mimamer
13. dec 2010

dakujem Vam obom... 😉 Snad sa nam uz podari nieco vybrat... v piatok ideme vyskusat tu Energy a potom tie ostatne. Dakujem este raz za rady. Krasne sviatky vsetkym! 😅

zzuzinda
15. dec 2010

@zuzuxx Sice pozdě, ale přece, my máme Britax evolva a je super. Sice má trochu složitější přichytávání pásy, hlavně pro babičky a dědečky, ale já si autosedačku stejně radši přivazuju sama, i malýho, jsem hroznej srab 🙂 Stejně není na nějaké přenášení, takže se přiváže do auta a hotovo. Je fakt dobrá. Adam v ní sedí pohodlně, nic mu nikde nepřekáží, když usne, hlava mu drží opřená a taky vychází v testech velmi dobře. Je to vlastně Romer. Docela mě dokáže uzemnit, když se někdo diví, že jsme vrazili tolik peněz "jen" do autosedačky, vždyť stačí nějaká levná, třeba jetá. Můj názor je, na sedačce rozhodně nešetřit, kdyby se něco stalo, ať je prcek v pořádku a my si nemusíme vyčítat, že jsme neudělali maximum pro bezpečí našeho pokladu. I vajíčko jsme měli Romer a je super. Sice těžší než třeba Maxi cosi, ael za to vydržela dlouho. Ještě ve 13 měsících v ní Adam jezdil, a to není žádný drobek.
Takže Evolvu jednoznačně doporučuji.

kejtty
16. dec 2010

@zzuzinda jojo, my ju mame tiez 😀 Je super a ja som sa jej nechcela vzdat, tak sme museli kupit dlhsi zadny pas do auta, lebo sme ju nezapli do fabie 😕

maly_prcek
16. dec 2010

Tak my jsme nakonec po různém zkoušení a zvažování koupili Kiddy comfort pro (9-36kg). Malému se pultík líbí, naní tam ani tak moc zapadlý. Je pěkně polstrovaná, super materiál a moc se mi líbí řešení kolem hlavy (zkoušeli jsme i Kinga a Maxi cosi a ta to teda tak vymakané neměla). Máme fabii a pásy zapneme. Nepočítám, že ji syn bude mít na doživotí (po těch cca 6letech vyměníme kvůli únavě materiálu apod.), ale vím, že se mi do ní syn vejde i za dva roky v zimní bundě, což si teda u některých sedaček z 9-18kg jistá nejsem...

zzuzinda
16. dec 2010

@kejtty S pásy máme občas taky srandu. Překvapivě do malé Hondy Civic je to bez problémů a do Forda Scorpio, který je velký to je o prsa - o moje po porodu🙂. Ale zatím jsme zapnuli do všech aut, co máme u babiček a jiných příbuzných🙂

monnaa
18. dec 2010

Ahojte, trochu som si poštudovala túto diskusiu, lebo práve zháňam pre malého novú autosedačku 9-18 kg. Syn má 15 mesiacov a doteraz jazdíme stále v Romer baby safe plus ( do 13 kg ). No určite uznáte, že je najvyšší čas na novú 😝 . Určite nemienim na nej šetriť, lebo jazdíme často. Len nemám možnosť autosedačku vyskúšať , musím objednávať naslepo a tak sa bojím, či nám sadne, či nebude úzka, či budú dosť dlhé pásy v aute atď.
prosím ťa @mimamer , boli tse už vyskúšať tú Kiddy Energy pro ? Bola viacej priestrannejšia ako infinity ?
Ja sa rozhodujem medzi Kiddy Energy pro, MC TOBI a Romer, ev. Britax evolva....

lexxa24
19. dec 2010

Ahoj holky, zajimalo by me, jaky mate nazor nebo zkusenosti se sedackou maxi cosi priorifix. Predem dekuji.. 🙂 🙂

nanika
19. dec 2010

@monnaa do evolvy by som pri castom cestovani nesla, kvoli malej sklopnosti. King sa dobre puta, staci minimalny kusok pasu, lebo sa zapnuty len zaklapa do sedacky. 2011 uz ma dobre vyriesene zahlavie, tak je to naozaj fajn sedacka, bezpecna aj priestranna. Tobi je ok, kiddy by som asi bez vyskusania nebrala...

nanika
19. dec 2010

@lexxa24 Velmi dobra sedacka, ale je drahsia a kedze je na isofix, ma ju malokto.

kiwinka
19. dec 2010

dobre ramko baby.. my sme mali vajicko Romer, velka spokojnost, nasa dcerka ma 8 a pol mesiaca a8 a pol kila zhruba a je to nasa špagetka dlha,,takze nam jezisko kupil novu sedacku 9-18kg Romer King plus a straaasne moc sme spokojní! 🙂🙂🙂odporucam.

monnaa
19. dec 2010

@nanika ďakujem pekne za odpoveď, máš pravdu, tá Evolva asi nie, lebo až teraz som si všimla že je od 9-36 kg. Zaujal ma aj MC priorifix, len mi tam trochu vadí tá noha, je to určite bezpečné, ale my zvykneme pri cestovaní dať vždy nejakú tú tašku pod sedačku kde sedí malý, tak tá noha by nám tam určite vadila 😒 ...ale ešte porozmýšľam. Celú noc sa mi snívalo o autoseadčkách a dospela som k tomu, že chcem určite isofix 🙂 . Kiddy ho tusším nemá, však ?
Inak celkom dobré ceny majú v českej predajni : http://www.prejetesi.cz/maxi-cosi-priorifix-roa...

lexxa24
20. dec 2010

@nanika no ona ma hodne dobre vysledky v crash testech a jako malo ktera (teda myslim) se da dat na isofix, ale ma i moznost pridelat pasy. mrknu na ni v obchode, tak uvidim, jak v ni mala bude sedet a jak bude pohodlna.. 😉

nanika
20. dec 2010

@monnaa nie, nema isofix

nanika
20. dec 2010

@lexxa24 oni tieto velmi dobre vysledkove sedacky byvaju vacsinou isofixove, to im nahana body. Ale je porovnatelna aj s inymi sedackami, ktore isofix nemaju. Ale mat auto na isofix, urcite by som sla do obojzivelnej sedacky, aby v pripade potreby mohla byt putana aj pasom, v ktoromkolvek aute.

monnaa
20. dec 2010

@lexxa24 - no momentálne je táto autosedačka aj mojím favoritom 🙂

mimamer
20. dec 2010

@monnaa ahoj, tu energy sme boli skusit a urcite ju brat nebudeme. Je tiez dost uzka a ako som uz pisala, neviem si predstavit, ako ju mozeme pouzivat az do 18kg! Pritom je nas maly dost utly a oproti inym detom v jeho veku aj o kilo lahsi... Nebola som dojata ani tym pultikom, hoci donedavna som bola jeho velkou faninkou. Vobec sa mi nezda, ze by ta krcna chrbtica bola pri pultiku lepsie chranena ako pri normalnom pase. Prave naopak, cely vrch ma to dieta volny, cize si myslim, ze pohyb pri nejakom naraze by bol prudkejsi... ale to je len moj nazor. Som vsak rada, ze som si tu sedacku bola vyskusat, pretoze som si ju rovnako ako Ty, Monnaa, chcela priamo objednat cez net. Cize mi ostava King alebo Tobi. Ako vravi Nanika, na Tobi potrebujes dlhsi pas, pretoze sa zapina trochu komplikovanejsie, no chcem ju aj tak este raz vyskusat, pretoze sa mi zda, ze polohovanie je lepsie ako pri King. Mne sa do isofixu ani do safefixu ist nechce, hoci tu pripravu v aute mam, no ja chcem sedadlo pouzivat, aj ked neveziem maleho. Ked si tam raz nainstalujem iso/safefix, asi sa mi nebude chciet stale ho odmontovavat, rovnako ako moje kamosky, ktore to sedadlo potom nevyuzivaju. Drzim palce pri vybere! 😉

mimamer
20. dec 2010

Nanika, nevies mi poradit, neexistuje nahodou na trhu nejaka sedacka, kde by si dieta mohlo pocas spanku vystriet nohy? Nejaka vysuvacia cast? Uz vymyslam... 😉

brusnica1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brusnica1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz