Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nanika
15. jún 2011

@kvetinqa mne sa zda, ze je rozdiel v zahlavniku, 2010 tam nieco ma, 2011 nema.

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/autosed...

myslim ale, ze ten britax je viac vymakana 🙂

kvetinqa
15. jún 2011

@nanika dakujem!!

kvetinqa
16. jún 2011

@nanika po dokladnom prestudovani netu ideme cez vikend kupit tu britax 🙂 oni su v podstate velmi podobne, len britax je fakt taka nejaka prepracovanejsia. a aj krajsia. este raz dik

krajinka
16. jún 2011

ahojte, mame autosedacku Concord Transformer s isofixom, myslite, ze ju mozem pouzit aj v aute bez isofixu? 😝

nanika
16. jún 2011

@krajinka neviem, hladala som info na nete, nic som nenasla, ale kedze sa nikde nepise, ze moze byt sedacka pouzita bez isofixu, tak by som ju tak nepouzila. Musis hladat v navode, alebo kontaktovat bud predajcu, alebo distributora pre SK. Teoreticky to mozne je, ak by ti to umoznovalo tvarovanie sedadla, ze by sa ti tie isofix casti dali zapichnut medzi sedadlo a opierku chrbta a nic by im nezavadzalo, aby bola sedacka celou castou podlozena aj na chrbte, aj na zadku. Dieta tak ci tak budes putat pasom dospelackym, aj dieta aj sedacku a to u neisofixovych sedaciek staci, tak by malo aj tu.

berenika39
16. jún 2011

ahoj, zkusím to tady, nemáte někdo Espiro Sigma? nezáleží na modelu, ptám se na kvalitu potahu, jak vypadá v reálu. není nikde k vidění, jen v eshopech, chtěla bych
http://www.expoimpo.eu/autosedacky/autosedacka-...
ale bez vyzkoušení se bojím objednat.
Děkuji!

silvuskaa
24. jún 2011

berenika tiez rozmyslam nad touto autosedackou, este ale okrem Babypoint Zenith a Zopa Carrera...zajtra ideme pozriet nazivo ak ich budu mat na predajni tak hadam nieco aj kupime. maly ma 11kg a vysku 85cm tak sa ale bojim tych 9-36kg...no vyskusame uvidime 🙂

berenika39
24. jún 2011

@silvuskaa ahoj. no u nás už vyřešeno. nechci tě odradit, ale to espiro byla sedačka jen na parádu, ale s bezpečností to asi nemělo nic společného. prostě jen taková skořápka, na oko hezká, mě se líbily ty rukojeti, to je u nás problém č.1., pořád upatlané. Ale to je tak všechno. Je taková subtilní, i dost tvrdá, sice jsem ji chtěla jen jako druhou (každý máme své auto a sedačku pořád přesunujeme), ale ani tak jsem ji nekoupila. Uvidíš, třeba na tebe udělá lepší dojem, ale obrázek a realita se tady zásadně lišily.
Nakonec jsem koupila tuhle, a je zatím tak nějak ok. Má rukojeti sundávací - dají se prát, nebo tam nemusí být, je pod tím plast, který může být samostatný, ale tak aby ho to netlačilo 😀 . Ty opěrky na ruce se dají zvedat, takže petr vpohodě sám nastupuje a vystupuje, my jsme v autě denně x krát, takže mě to pomáhá. Odklopí opěrku, naskočí, navleče se, já ho zapnu, sklopí opěku. To se mi líbí. Jo a hlásí to akusticky, když by si pás rozepnul, to nevím, jestli neprohodím oknem, při každém rozepnutí píppíp píp....uvidíme 😀
Je tam vložka pro drobnější dítě, petr má i bačkorama 13 kilo, takže ji tam má, a ok. Jen s tou výškou - má 96cm, a opěrka hlavy je mu akorát, tak jestli to pro vás nebude vysoko.
http://www.nania.com/produit.php?id_produit=136

silvuskaa
24. jún 2011

berinka takze nic mc to Espiro....ak ju nebudu mat na predajni tak aspon nemusim lutovat ze sme ju nevideli nazivo 😀 Inak vyzera dobre(aj ked samozrejme ze to nie je najpodstatnejsie) tato nania....hadam nam to zajtra vyjde a kupime nieco....dam potom vdiet 🙂

nanika
24. jún 2011

@berenika39 nebude uz za taku cenu plus minus autobus aj Evolva?

silvuskaa
24. jún 2011

my chceme ist pozriet do Hc a pozerala som na nete ze vyjde Evolva okolo 185e... 😒

nanika
25. jún 2011

@silvuskaa prepac, som myslela, ze mas moznost kupit z ciech, ked si hodila cesku stranku...

silvuskaa
25. jún 2011

nanika nic to je v pohode...tu stranku sem hodila berenika. No tak a dnes sme kupili sedacku Zopa Carrera, inak aj ta Zenit bola dobra ale malemu sa asi lepsie sedelo v Zope kedze z nej nechcel ist dole 😀
Dufam ze nam dobre posluzi 😉

branki
25. jún 2011

ahojte, zhaname autosedacku pre maleho. Problem je s vyberom, maly ma 5,5 mesiaca a 71 cm a cez 9 kil, takze do vajicka sa ledva zmesti. Maly este sam nesedi, tak neviem ci ist do kategorie 0-18 alebo 9-18? Viete mi odporucit aj nejaku spolahlivu znacku? dakujem

nanika
26. jún 2011

@branki jednoznacne 0-18. Je sice pravda, ze ma uz 9 kg, ale to neznamena, ze je jeho telicko, najma chrbtica zrela do smeru jazdy. Treba typ, ktory moze byt v protismere do 13 kg, myslim, ze ti to da dostatocny naskok, aby ste po nej plynule presli do 9-36. Ja mam tuto:

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/autosed...

ale je ich viac, treba si vygooglit. Tu mas testy v danej skupine, ale kedze su to celoeuropske, vela z nich tu nemozno dostat. Davam ti to len ako voditko, ked ti net nieco vypluje, aby si s tym vedela operovat.

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:0-18/ocena/m...

branki
26. jún 2011

@nanika dakujem za odpoved, presne nad tou britaxou sme uvazovali, takze si ma len v tom utvrdila 😀

nanika
26. jún 2011

@branki tak potom nie je o com, rataj v nej taky rok a pol a potom bude maly este stale zrely na vlastne pasy sedacky, takze preto hovorim, ze ako dalsiu 9-36 (Evolvu). Ak ti bude aj na zivo simpaticky romer-britax, myslim, ze do inej ani nepojdes 🙂

majamat
26. jún 2011

@nanika
@branki niekde, asi tu na MK som citala, ze autosedacku od 0-18kg treba davat v smere jazdy, ak ma dieta, tusim 9kg. bolo by dobre si to overit. inak to mozno nema vyznam, kupovat takuto sedacku. a typ do 13kg sa uz nema pouzivat, pokial dietatu precnieva hlavicka, aj ked ma napr. len 9kg, ale kazde vajicko je ine. v niektorych dieta vydrzi mozno dlhsie. mozno by vedeli poradit v nejakej dobrej predajni.

berenika39
26. jún 2011

@nanika ahoj, nebyl jsem na netu.
Já jsem měla na sedačku prostě jisté požadavky 😀 , a znáš to - žádná nemá všechno, to je jako s kočárkem,... Ani ta cena nebyla rozhodující, to bych přežila..britax evolva je podle mě v téhle kategorii hodně nahoře, ale: chtěla jsem bez základny, ne vysokou, aby mohl nastupovat a vystupovat sám, a přitom viděl ven 😉 😉 , opěrky na ruce to muselo mít prací samostatně nebo omyvatelné atd atd....takže problém není se sedačkami, ale se mnou. Jezdíme denně a ne jednou, takže rvát metr dítěte do skuliny mezi sedačkou na základně a střechou auta, kdy se pokaždé praštil....takhle mu otevřu a je to. Odklopí si opěrku, naleze do auta, kolínkem se opře a nasedne. Navlíkne se sám do pásů, já jen cvaknu. To samé ven, jen ho rozepnu a otevřu mu dveře 😀 ....no prostě evolva je skvělá,ale koupila jsem jinou 😀 . Mmch jsem za ní dala 1490,- což je super, máme sedačky dvě, v obou autech.

nanika
26. jún 2011

@majamat to mas na kazdej napisane, ci je do 9, 10, 13 kg do protismeru. Ten britax je celkovo do 18 kg, do protismeru je limit 13 kg.

majamat
26. jún 2011

@nanika tak to je dobre. tym som si nebola ista.

ameanda
29. jún 2011

@nanika
aj ja si prosim radu, do ktorej autosedacky ist
mame 11kg, 83cm, skor chodime na dlhsie trate, ale tak 1-4x do tyzdna aj kratke
nemame isofix, mame starsie auto
dakujem

nanika
30. jún 2011

@ameanda Matusko ma rok? Trebalo by 9-18 kg. Teda kvoli tomu pohodliu pri dlhych cestach. Aky mas penazny limit? Ja by som bola za Kinga od romera. Je velmi pohodlhny, bezpecny, velmi lahko sa instaluje, dospelacky pas sa normalne privrie do sedacky. Pekne sklopny a je dost priestranny. Chodi okolo 200 Eur. Moc? Rataj, ze tam bude tak maximalne do troch rokov. Alternativa moze byt Evolva Britax. Splnate velkostny aj vahovy limit. Je to 9-36. Jej vyhodou je, ze bude na dlho, je pohodlna, lahko sa instaluje, ma vlastne pasy, ktore neskor das prec a pokracujes s dospelackym pasom. Nevyhoda je ze sa sklapa len malo, takym klinom na spodku sedacky, ktory ju len zosikmuje, dost zalezi aj od tvarovania sedadla. Je ale narocna na pas, u starsich aut treba pred kupou vyskusat pripnut v sklopenej polohe. Neviem, ako naozaj daleko cestujete, moj maly v nej bol cca od 16 mesiacov a v 18 z Ba k Dukle a uplne v pohode, dalo by sa povedat, ze nesklopnost nevadila a v tych horucavach to bola lepsia alternativa, co sa tyka priestoru, ze sa to chudato tak nepotilo, ako sklopna 9-18. Cena je rovnaka cca 200 Eur.

Sedaciek je samozrejme velmi vela, v tej kategorii 9-18 je vela dobrych. Kinga som ti ponukla z dovodu, ze tvoj maly je skor vacsie dietatko a King patri k najvacsim sedackam vo svojej kategorii. Neviem, ako ste na tom s peniazkami, preto som ponukla aj ten Britax, ktory je dobrym sklbenim ceny a bezpecnosti, v 9-36 kategorii taku inu nepoznam. Tu su testy, nech mas prehlad, ake byvaju este testovane sedacky.

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-18/ocena/m...

Ak tieto sedacky presahuju tvoje moznosti, orientuj sa aspon na troska znamejsie znacky, aj ked hypermarketove, tu sice neodhadnes mieru bezpecnosti, co ti ponukaju, ale aspon si pozri, ci je zvliekatelny potah a pratelny, ako lahko sa montuju do auta, ako sa sklapaju, ci su pasy skor sirsie, polstrovane a celkovy pocit zo sedacky, mala by byt z pevneho plastu, urcite nie cele z polystirenu. Normu by mali splnat vsetky ponukane.

ameanda
30. jún 2011

@nanika
ahoj, ano Matusko mal nedavno rok
momentalne mame Concord Trimax 9-36kg, ale prekaza mi na nej mala sklopnost
my cestujeme 150x2km kazdy mesiac a raz za dva mesiace 300x2km, maly casto zaspi a potom mu pada hlavicka, tak by som to radsej riesila tou vacsou sklopnostou
dufam, ze priestor v aute nebude problem
aj som uvazovala nad kingom, este mam otazku existuje king a aj king plus? vobec sa v tom nejak neorientujem, ak ano, je tam rozdiel? cena 200 E, s tou som nejak ratala, ale dufam, ze sa mi podari lacnejsia cez internet
dakujem!

nanika
30. jún 2011

@ameanda mne sa tak vidi, ze uz nepluskovu verziu ani nevyrabaju, alebo nedovazaju, lebo uz nie je ani na www.roemer.cz . Ta nepluskova, co si pamatam, nemala vankusik, mala iny pocet poloh a museli sa demontovat pasy pre zvlecenie potahu. Kazdopadne, za tych cca 20 eur, co bol medzi nimi rozdiel sa to myslim ani neoplatilo. Inak, ziadna sedacka ti nezaruci, ze urcite nebude hlava padat, niektore deti proste tak spia, ze sa v sedacke zroluju, vankus, nevankus, je jedno, aka poloha.

Jasne, este si mozes pozistovat, baby brali aj z polska, alebo z ciech, ale uz sa to asi velmi neoplati, ale aj to je moznost. Alebo sa zameraj na minulorocny model 2010, tie by mali byt vypredajove ceny. Samozrejme zalezi aj na potahu, trendline je lacnejsi, ako highline.

ameanda
30. jún 2011

@nanika
a este jedna vec ma napadla aky je rozdiel medzi king plus a king ts plus? je to len o tej vlozke? alebo nieco celkom ine?

nanika
30. jún 2011

@ameanda mala by to byt starsia sedacka z pred par rokov.

nanika
30. jún 2011

@ameanda alebo, podla toho, co si mi poslala, ano, je to iny druh, tu sa nepredava, ale povedala by som, ze je identicka s kingom, co nebol pluskovy, lebo nema ten zahlavny vankusik. Inak su identicke a obe dobre dopadli v testoch. Kludne ju vezmi 🙂 Britax = Romer

ameanda
30. jún 2011

@nanika
si zlata, velmi si mi pomohla, dakujem! poslem ti nejaku coko? 🙂