Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

upomienka
6. jún 2011

@pia22 no náš drobec ešte samostatne nesedí, takže je zatial vo vajíčku. zatial tam má aké také pohodlie, nie je tam skrčený ani nič...

upomienka
6. jún 2011

@nanika no zatiaľ riešime krátke trasy. drobec samostatne ešte nesedí, takže zatiaľ sme vo vajíčku a aj sa tam budeme snažiť byť čo najdlhšie - no nie na úkor zdravia, pohodlia...
zatiaľ sledujeme, porovnávame, som zvedavá na ďaľšie rady, tipy, postrehy... 😉

jaa
6. jún 2011

Vzhledem k bezpečnosti,je lepší ta 9-18..:_)My máme 0-18..Hlavně kvůli bezpečí.Pak chci brát tu 9-25.Máme Inglesinu Marco Pollo.Super kvalita.cena vyšší,ale je to TOP end třída v Itálii..

blanka.k
6. jún 2011

@upomienka jak píše @jaa 9-18 jsou bezpečnější, pohodlnější. 😉 My najezdíme s malým 1x týdně cca 5km do obchodu a zpět a 1x měsíčně 70km k rodičům a zpět , takže taky nejezdíme moc, a šli jsme do 9-18 😉

upomienka
6. jún 2011

@nanika a od koľko rokov - akej výšky/váhy môže byť dieťa v sedáku?

jaa
6. jún 2011

@upomienka V sedačce by mělo jezdit do 13 let a 150cm..Ve vyspělých státech EU,tak jezdí v klasických autosedačkách.nesmí mít žádný podsedák a musí být proti směru jízdy..🙂

blanka.k
6. jún 2011

@upomienka Zrovna teď v červnu v ČR opět testovali autosedačky, a opět důrazně varovali před použítím podsedáků (jeslti tím myslíš váš "sedák".... něco takovéhoto... http://www.detske-lozni-povleceni.cz/detske-loz... )
Je to fakt jen "oklika" jak se vyhnout kupování drahých autosedaček, ale přitom splnit povinnost vůči legislativě, že dítě nemůže sedět jen na vlastní sedačce auta. Šetřila bych na čemkoliv, ale na autosedačce ne. 😉

upomienka
6. jún 2011

@blanka.k no veď my sa šetriť nechystáme, a preto tu pátram ešte predtým čo a ako. lebo keď príde človek do obchodu, tak oni ponúkajú len to, z čoho majú najviac provízii, a nie to, čo je dobré, kvalitné a bezpečné v jednom

blanka.k
6. jún 2011

@upomienka jasné, to já myslela tak nějak obecně. A máte isofix nebo ne? V kat.9-18 jsou dle testů nej Kiddy Energy Pro a Romer King PLus , pokud chcete isofix, tak jsou dobré Maxi Cosi Priorixix / Tobi 😉

nanika
7. jún 2011

@upomienka moja, musis napisat viac o tvojej predstave o sedacke. Ta 9-36 sa vacsinou kupuje pre bud dost velke deti, ale ako pises, musi dieta samostatne sediet - to bol nas pripad, ale my sme mali darovanu aj 9-18 zanovnu, v ktorej bolo dieta len necely rok. Alebo sa kupuje kvoli tomu, ze sa s autom chodi len ku lekarke a do obchodu a rodicom je lepsie kupit kvalitnu sedacku, ale nevyhadzovat peniaze na niekolko stupnov. Podsedak by som u malych deti neriesila, ja by som osobne na neho posadila dieta az prudko skolopovinne, inak nie. Nie je tam ziadna bocna ochrana a ked je naraz, tak kazda sedacka ma volu do boku a dieta ti hodi raz na jednu, raz na druhu stranu a to si poriadne otrieska hlavu :( Ja som v nasej evolve mala posadenu svoju 10 rocnu 150 cm neter a vosla do nej 🙂

Moja rada, spravne pises, co to vydrzi, treba byt vo vajci. Prerastenie vajca je vtedy, ked ti zacne precnievat uz o 1cm hlavicka. Ako ste na tom teraz vahovo a cm?

upomienka
9. jún 2011

@nanika no my sme ten prípad, že autom jazdíme velmi málo.. teraz máme 8kg a 75cm. 🙂

upomienka
9. jún 2011

@blanka.k ahoj, nemáme isofix.

upomienka
9. jún 2011

@jaa ja zatial podsedák neriešim, len som chcela vediet, od kedy nanom dieta može byt 😉

jaa
9. jún 2011

@upomienka čím déle,tím lépe🙂)

flowerfairy
9. jún 2011

Ahojte, kupili ste si niekto nakoniec Inglesinu Prime Miglia I-fix? My sme ju dnes kupili, ale mame problem s tym, kade ma ist pas vo verzii 9-18, lebo v navode pisu ine ako v oficialnom instrukcnom videu. Dost nas to stve, ved ked sami nevedia, ako to ma byt, tak ako si mozeme byt isti, ze je to bezpecne....

nanika
10. jún 2011

@flowerfairy mozno je zmena v tom upinani, ako novinka od nejakeho roku 🙂

flowerfairy
10. jún 2011

@nanika Aha, mozno, len to vyzeralo tak chaoticky. Zhodli sme sa na tom, ze spravne bude asi to v navode 🙂

sylvia78
12. jún 2011

Ahoj babenky! Vie mi niektorá z vas poradit aku autosedacku kupit? Maly ma 76cm 10kg 7 mesiacov sedi a auto sice nemame ale autom sa vozime a aj na dlhe cesty cize by bolo dobre aj keby bola trochu polohovatelna a teraz gol... co najlacnejsia. Viem ze kvalita nieco stoji ale snad su aj take co su aj kvalitne a nestoja vela, vela tym mysim ze tak do 150€. Dakujem za rady

nanika
13. jún 2011

@sylvia78 Ahoj Sylvi, podla veku by som radila kupit 0-18 kg, aby bol maly vozeny este aspon par mesiacov v protismere. Nasledne sa sedacka otoci a do tych 2,5 - 3 rokov sa vozi v smere jazdy. Na kg by ste mohli ist uz na 9-18 kg ale tu by som sa bala, kedze tieto sedacky su do smeru jazdy a v pripade narazu je dost mozne, ze si dieta ublizi v oblasti krcnej chrbtice.

No teoreticky by si mohla vziat sedacku z druhej ruky, alebo sa popytat na mk, niektore baby si nechali doviezt sedacku cez e-bay, z ciech alebo z polska. Normalna sedacka sa pohybuje okolo 200 E, ale su vynimky, kedy mozes este niekde vynurat minulorocny model za vypredajovu cenu a usetrit nejakych 20 E. Pripadne ak mas niekoho v cechach, tak ti moze priviezt a usetris na postovnom 🙂

Ohladom tebou stanovenej ceny, bud kupis sedacku netestovanu do tebou stanovenej sumy, tu si das pozor pri vybere na kvalitu potahu, ci sa da cistit, ci je polstrovana a komfortna, ci je natolko uzavreta, aby ti chranila dieta nielen z predu, ale aj z boku, ako sa lahko pripina a ci nema volu lietat po priputani v aute. Ake su pasy, ci su dost siroke vypodlozene, ako sa nastavuju, ci sa daju posuvat do vysky a nemusis kvoli nastaveniu rozoberat celu sedacku. Konkretne do tychto sedaciek nevidis, nevies, na akej urovni su v nej plasty atd. Druha alternativa hladat testovanu znackovu par rocnu, teraz myslim asi tak 2-3 roky staru po jednom dietati z druhej ruky, tu ale nemas istotu, ci ti niekto nestreli buranu. Tretia moznost hladat a hladat, inzerovat a naozaj sa tomu venovat a potom priviezt zo zahranicia, znackovu, testovanu.

Ja som svojho casu kupovala tu, teraz maju v dopredaji taku istu, co som kupovala teraz mladsej dcere, nemam predstavu, co by vysla v prepocte na eura s postovnym.
http://www.kvalitniautosedacky.cz/zbozi/produkt...
Aby si mala predstavu, ktore sedacky su testovane, tu mas link:
http://fotelik.info/pl/testy/grupa:0-18/ocena/m...

sylvia78
13. jún 2011

@nanika Ahojcek, dakujem Ti velmi pekne naozaj si mi pomohla, pozeram akurat ten Britax a asi ho aj objednam. Ja som mala vykuknuty Roemer King alebo STM Starlight SP Evo tie vychadzaju okolo 150 € ale ked pises ten Britax, ze si spokojna tak nebudem vymyslat a necham si poradit. Dakuujem naozaj pekne

salma22
13. jún 2011

my nie sme za to ze sa kupia 3autosedacky pre jedno dieta tak ze mame hned 9-36kg 😉

sylvia78
13. jún 2011

@salma22 a aku a co stala? a ste spokojní? Teda maly ci mala je spokojna?

salma22
13. jún 2011

@sylvia78 stala necelych 90eur mame ju uz asi pol roka ak nie viac.. Caretero XL Diablo kupovala som ju cez net porovnanie cien-najlacnajsie najnakup a mala sa rada vozi myslim ....neplace v nej to je hlavne ale myslim ze je pohodlna 🙂

sylvia78
13. jún 2011

@salma22 diky pozriem sa na to

nanika
14. jún 2011

@sylvia78 Pozor, to nie je sedacka vhodna pre tak male dieta! Je sice od 9 kg, ale ochrana do toho roka a pol je velmi nizka, sedacka je vyslovene do smeru jazdy :( Konkretne tato 9-36 moze byt ok tak od toho roka, ked berieme ohlad aj na vyvynutu krcnu chrbticu baba. Je fajn, ze je sklopna, to nebyva kazda 9-36, ale predsa len, polrocne dieta vozit v smere jazdy je dost velke riziko. Sylvi, ja by som si na tvojom mieste skor rozmyslela, ci planujes dalsie dieta a ked ano, tak radsej kupila kvalitnejsiu sedacku, aj ked to auto nemate. Ale v kazdom pripade sa chod prejst do pre deti, alebo do brendona v Raci a uvidis, aky je velky rozdiel v tych sedackach. Tebou spominany king je vynikajuci, ale ma tiez tu chybu, ze je to 9-18. Ak je maly schopny vydrzat vo vajci do neskorej jesene, tak king je uz ok a myslim, ze je o nieco vacsi, ako first class plus. Ale co sa tyka kvality a bezpecnosti, obe tieto sedacky su porovnatelne, kedze maju jedneho vyrobcu.

kvetinqa
14. jún 2011

Ahojte kocky, zvazujeme kupu autosedacky 0-18 kg a rozhodujeme sa medzi inglesina marco polo 2011 alebo britax first class plus. ktora je lepsia? pripadne je este nejaka, ktora je dobra? vdaka.

kvetinqa
14. jún 2011

a este jedna otazka, neviete mi povedat, ci je nejaky rozdiel medzi inglesina marco polo 2010 a 2011?

sylvia78
14. jún 2011

@nanika Dakujem ti za radu, uz som bola vo for baby odtial mam aj kocik a oni mi ponukli Storchmuller Starlight a to je aj pre male dobre su fajne vystuze len prekrocim limit sumy ale pre maleho vsetko

nanika
15. jún 2011

@sylvia78 To je ta 9-36? Mne prisla pri prvom synovi, tiez rychlo rastucom, tak trocha uzka. Je malo sklopna, aj ked ma tu vystuz pre mensie deti. Neviem, tento typ sedacky by som pri malom dietati vobec nepouzila, ale tak zasa, ty si tomu rozumies 🙂 Ta sedacka je inak kvalitna...

nanika
15. jún 2011

@kvetinqa tu su testy, tak si tie nazvy nahadz do googlu. Kedze su to celoeuropske testy, taka vacsia polovicka je na SK nezohnatelna.

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:0-18/ocena/m...

Kveti, ja som to tak zbezne pozrela, oni su identicke, aj cenovo, aj vyzorovo, dokonca ta novorodenecka vlozka mi pride taka ista. Ja mam first class 🙂