Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

lia
16. júl 2011

ahojte,

ja predavam cierno ruzovu autosedacku Besafe Izi Comfort x3 isofix,pouzivanu asi pol roka,ak by mal niekto vazny zaujem,ozvite do ip prosim.pekny vecer

suzieqiu
16. júl 2011

@ironka mozem sa opytat kamaratky, ta velmi dobre pozna vsetky dobre obchody v rakusku. ja som moju maxi cosi priori kupila v bipe. chodim tam malej kupovat bebu a vyzivy. zbieram body. normalna cena bola 120eur, a ja som na akciu kupila za 100 eur. teraz maju napriklad v akcii vajicko maxi cosi za 70eur pre drzitelov ich karty a normalna cena bola tusim 80eur. co je tiez super.

nanika
17. júl 2011

@ironka Expert looooooooooooooooooooool Priori, ok sedacka, ale od rovnakej znacky a za priemernu cenu v obchodoch su aj bezpecnejsie, ak sa ti teda paci maxi cosi. Ten britax je vhodny do malych aut a da sa putat aj s dvojbodovym pasom, sedacka je v poriadku, ale je o cosi mensia, ako king od romeru, ci tej Priori. Nie, take sedacky neexistuju, naklikavaju sa len vajicka.

Ak ti ide o bezpecnost, medzi tebou vypisanymi rozhodne vedie king. Ja viem, ze je tazky, ale take tie sedacky jednoducho bezpecnejsie su. Vdaka tomu lepsie chrania, lebo je pouzity hutny material. Lepsie sedia v aute.
Besafe http://www.autosvet.sk/products/besafe-izi-comf... ak myslis konkretne toto, nepaci sa mi, je tam mala bocna ochrana. http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/autosed... toto je tiez vyrobca kinga a ma 7,5 kg. je to 0-18, takze pri vasej dnesnej vahe by ste v nej este nejaky cas mohli byt v protismere, ma tam vahovy limit do 13 kg. Ale je o nieco mensia ako king.

Ak pises, ze je syn rad vykvaseny, bud ist do toho kinga, je z nich najpriestrannejsi, alebo do tej first class plus a po vyrasteni prejst na 9-36 Evolvu, to je taka vykvasena sedacka. Ak planujes dalsie dietatko, tu first class plus ocenis viac, ako vajco 🙂

Co sa sklapania tyka, nepoznam sedacku, ktora by bola typicky lehatkova, vzdy je tam nejaky sklon a zalezi aj od sedadla auta. Nezalezi na pocte poloh, v globale aj tak nakoniec pouzivas len dve... Takze na toto by som sa neorientovala.

Tych sedaciek je nepreberne mnozstvo, najlepsie je si urobit rebricek nejakych 3-4 a ist do obchodu si ich osahat, skusit polohovat, dost zavazi aj zvliekanie potahu a ci ma dobre masivne a polstrovane pasy. A potom zacat hladat dobru cenu, alebo ako baby pisu, skocit bud do rakuska, niekto vozi z ciech, polska...

nanika
17. júl 2011

Ja som mala kinga, naozaj je velmi priestranna, vyborne sa puta, dobre sa polohuje a lahko sa meni vyska nastavenia pasov.
Nasledne sme kupili od britax-romer Evolvu, to uz mal syn skoro rok a pol a v lete bola neocenitelna, syn tam mal total leharo. Pred par mesiacmi som do nej posadila neter 150 cm a pohodicka, normalne do nej vosla 🙂
Pri dcere sme kratko po vajci, asi ked mala pol roka presli na britax first class plus a bolo to o mnoho lepsie ako vajco. Do dneska v nej este stale je v protismere, je v nej spokojna, spi ako dudok a uz by som ju aj otocila, ale ked jej to teda nevadi, tak tak asi zostane este nejaky cas, je to bezpecnejsie 🙂 Ako nevyhodu vidim oproti kingovi v tazsom nastavovani vysky pasov. Inak nema chyby.

Celkovo je pre mna top britax-romer. Mozete na mna pozerat cez prsty, ja viem, ze je vela dobrych sedaciek, ale kazdemu sadne nieco ine a u mna tato znacka vyhrava 🙂 Sedacky su pohodlne, premyslene, hutne, s vybornymi potahmi, na tych sedackach vidno kvalitu aj volnym okom. Obe sedacky su aj po x-tom prani a cisteni stale ako nove, nevyblednute, krasne. Takze, nedam na ne dopustit 🙂

ironka
17. júl 2011

@suzieqiu Ok isti mi 🙂 Potom napíš 🙂

ironka
17. júl 2011

@nanika OK tak asi bude najlepšie keď kúpim britax first class plus, voziť baby v prostismere a potom využiť pre druhé dieťa. To sa mi celkom vidí. Akurát, že nebudem môcť nakliknúť na konštrukciu kočíka. Ale keby som kúpila nový kočík hlboký- je nejaký kompatibilný s touto sedačkou britax?

nanika
17. júl 2011

@ironka nie, naklikavacky su cisto len vajicka. Pozri, naklikavacky na kocik aj tak vyuzijes len kym dieta nesedi a potom je lepsi sportak. Ja som mala vajicko aj britaxku, vajicko som pouzivala na zaciatku ako naklikavacku, lebo mala v kociku inak obmietla byt. Dieta si na 0-18 lahko zvykne, zrazu ma iny uhol pohladu a to sa detom paci 🙂 Osobne si myslim, ze to vajicko aj tak u druheho dietata zo zaciatku vyuzijes viac, presne kvoli naklikavaniu a predsalen, je to taka lezata poloha. Naozaj skoc do obchodu a obzri si tie sedacky nazivo, to je tisic a jedno vidiet na fotke a nazivo.

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/autosed...

suzieqiu
17. júl 2011

@nanika takze ty si pouzivala vajicko namiesto vanicky?

ironka
17. júl 2011

@nanika normálne sa mi ten Britax páči, len akurát manžel vraví, či nám takú namakanú sedačku treba, keď nemáme auto. Už som sa namotala. Inak to s tým naklikávaním mi ide iba o to, že som nemala vajce ku kočíku a sralo ma, že keď malý v aute vo vajci zaspal, tak keď som ho prehadzovala do kočíka, vždy sa zobudil. No preto chcem potom pri druhom dieťati vajce čo pasuje na nejakú konštrukciu.

cicimon
17. júl 2011

@ironka ak sa nemylim, pisala si, ze chodite cca 2x tyzdenne autom... to je uz celkom dost na "namakanu" sedacku. - hlavne ked vezmes to uvahy, do akeho veku musia byt deti v sedacke. my s malou nechodime ani tolko, ale planujeme kupit tiez britaxu

ironka
17. júl 2011

@nanika a čo vravíš vlastne na tú Romer eclipse?

ironka
17. júl 2011

@nanika akurát som zistila že Britax first class plus je o 10 cm nižšia ako ten Romer king. Tak ak sa rozhodnem zainvestovať asi ten Romer dlhšie vydrží??? nie???

ironka
17. júl 2011

@nanika ešte otázočka, kedy v akom veku má asi dieťa 18 kg? Lebo netuším.

nanika
17. júl 2011

@ironka Nas Oli ma tri a pol roka a ma taku vahu. Cca v tych styroch rokoch. Jasne, ze ten King vydrzi dlhsie, ale pravdupovediac, Oli by do neho uz davno nevliezol, to mas tak cca u priemerneho dietata tak na 2 u vacsi deti a u mensich 3-4 roky. Ale v takom veku je takyto typ sedacky pre dieta uz dost obmedzujuci. Kinga by som ti odporucila, ak by si mala naozaj velmi rychlo rastuce a priberajuce dieta. Ono ani tak nejde o vysku sedacky, ale ako mas vysoko najvyssiu polohu pasov a zahlavnika, lebo ten ta uz nepusti vyssie. Do 18 kg neexistuje sedacka na kocik, proste si to ani s takym hebiatkom dietatom neviem predstavit, nas kocik je do 16 kg 🙂 Prirataj si cca 7 kg pre sedacku, no, dieta by uz ten kocik asi neuniesol. Takto nerozmyslaj, vobec to nie je potrebne. Prvy polrok budete v skrupinke, potom prehodis ak mas 0-18. Ak nemas, mali by ste vydrzat v skrupinke do cca 1 roku veku, co si 13 kg dieta teda v nej predstavit neviem 🙂

nanika
17. júl 2011

@suzieqiu ano, priznavam, ale vyslovene ked sme isli niekde autom, alebo kratke trasy do obchodu, na postu. Mala nebola v kociku ani omylom, ziapala akoby ju na noze brali :( Takze len satka a vajicko. Okolo tych 8 mesiacov uz akceptovala sportak 🙂
@ironka eclipse je takmer identicka s first class, ale je az od 9 kg. Ked uz od 9 kg, tak to radsej toho kinga 🙂

nanika
17. júl 2011

@ironka tazko povedat s tym naklikavanim vajec. Niektore autosedacky maju konstrukciu, s ktorou to pripnes na urcite znacky a typy kocika, toto viem o romerkach. Pripadne mas cam, neonato, ja som mala oba a oba som mala potom v kombinacii s vajickami, to si musis pri kupe kocika pohladat. Netreba investovat do nejakeho uzasneho vajca, ak kupis normalnu znacku, ako ten cam, alebo neonato, su to normalne sedacky, nie vysloveny odpad, taky fajn priemer. Ale tych znaciek je urcite viac, ten si potom treba sadnut k netu, alebo hladat v predajni, ak je trojkombinacia, vacsinou obsahuje aj vajce 🙂

ironka
17. júl 2011

Ja by som už keby to dlhšie vydržalo. Mám ísť teda radšej do Romer Kinga ako do Britax first class plus??? Prosím ak máš teda obe sedačky zmeraj mi tú výšku pásov.

ironka
17. júl 2011

@nanika Ja by som už keby to dlhšie vydržalo. Mám ísť teda radšej do Romer Kinga ako do Britax first class plus??? Prosím ak máš teda obe sedačky zmeraj mi tú výšku pásov.

nanika
17. júl 2011

@ironka nezmeram, kinga uz nemam dva roky 🙂 Len sme sa tu na fore smiali, ze vravi sa, ze z 9-18 ti vyrastie dieta, ked ma hranu sedacky v urovni oci. Ale pliecka nepustia, takze je to vlastne kolosalna blbost 🙂 Ziadna sedacka nema tie pasy tak vysoko, aby to bola pravda. Mas daleko obchod s autosedackami?

ironka
17. júl 2011

@nanika nie, ale nerada tam chodím, lebo kočík som tam vymýšľala, cítim sa tam zle, že ich tam hádam otravujem furt.

ironka
17. júl 2011

@nanika prosím ťa kukám to a sú dva modely: Romer King plus Highline a Romer King plus Trendline, aký je tam rozdiel?

nanika
18. júl 2011

@ironka to je ta ista sedacka, rozdiel je v potahu. Highline by mal byt kvalitnejsi v zlozeni latky. Mala som ho na kingovi, ale nejaky rozdiel som nezbadala, teraz mam na oboch sedackach trendline a ten potah je super, vyperies cokoladu, zmrzlinu, pot 🙂 Za Highline priplacas, standard je Trendline.

ironka
18. júl 2011

@nanika bože si zlatá, juj už sa teším na kinga 🙂)))))

nanika
18. júl 2011

@ironka drzim prsteky 🙂

ironka
18. júl 2011

@nanika 🙂

sunnessie
18. júl 2011

Ahojte, poradte prosim podla coho sa mam rozhodnut ci 9-18kg alebo 9-36kg. pravdepodobne kupime britax, ale ktoru???

kvetinqa
18. júl 2011

@sunnessie Ahoj, aj ja som sem prisla pred nedavnom s podobnou otazkou. My sme kupili Britax first class plus, je to 9-18 prave z toho dovodu, ze je mozne ju dat do tusim 13 kil do protismeru. Dietatko by nemalo do roka, najlepsie aj dlhsie sediet v smere jazdy, lebo ma este chrbticu, krk a pri naraze by mohli stavce prasknut a mohlo by to skoncit velmi zle. Preto sa odporuca tak malemu dietatku kupit sedacku, ktoru mozes dat do protismeru. My mame britaxku a je perfektna. Maly si v nej hovie, je spokojny a najma v bezpeci.

zuzinr
18. júl 2011

no my sme prednedavnom tiez riesili sedacku pre dceru a chcela som taku od 9 - 36 kg, nakolko mam po synovi aj do 18 kg ale tam sa malej nepaci lebo je tak pololezmo, ona je dost zvedava a stale by sa len pozerala cez okno, tak tu mame v druhom aute ked ide s manzelom na kratke cesty to vydrzi. Nakoniec sme kupili Kiddy comfort Pro, je plne super, ma taky pultik, kt. sa dava do 18 kg, cez to idu pasy aby to dietatku neslo cez hlavu a ako dieta rastie da sa pekne zvacsovat aj do vysky aj do sirky, chceli sme uz taku lepsiu, nakolko chodime autom kazdy den aj dost cestujeme a tato sa nam najviac pacila aj ked sme ju odskusali v predajni aj spolu s inymi sedackami 9 - 36kg, da sa aj polohovat takze na dlhych cestach sa v nej mala krasne vyspi. Co som pozerala tak aj testy jej vychdzali dobre.

andrejo
18. júl 2011

9-36 sme my obzerali Britax Evolva 123 (ci tak nejak sa vola). Je sice draha ale ked si predstavim ze sa da rozne zvacsovat a je po vajci uz az kym nebude decko bez sedacky tak je to fajn. My sme sa vsak nakoniec rozhodli pre 3 rozne sedacky kedze sme chceli isofix a tie 9-36 sme isofix nenasli.

nanika
19. júl 2011

@sunnessie uz ste vyrastli z vajca? Kolko mate kg? 9-36 Evolva sa nepolohuje dostatocne pre male deti. Kvetinqa ti napisala dobre, az na to, ze to je 0-18 to znamena, ze supluje vajce a da sa este pouzivat v protismere, neskor po otoceni ako 9-18. Do toho roka by ste naozaj mali byt este vo vajci, alebo v 0-18, po nej je uplne super kupit tu Evolvu 9-36 🙂
@andrejo ja som do evolvy natrepala 150 cm neter 🙂