Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

dosa
11. jún 2009

noooo 😉 dobre polohovanie, ani my nemame take 🙂

denisocka
11. jún 2009

ja vam neviem,mne sa osobne najviac pači to bez 5bodoveho zapinania,je to tiež od 9 kg

dosa
11. jún 2009

ale take male dieta musis mat este v 5 bodovom, neblazni... paci, nepaci, to nie je podmienka 😉 nebude tam nejaka chyba? od 9 kilo nemoze byt bez 5 bodovych pasov...

denisocka
11. jún 2009

prečo by nemohlo?

dosa
11. jún 2009

Aby autosedačka spĺňala požiadavky kategórie I pre deti od 9 do 18 kg musí mať viacbodové prídavné popruhy. Keď dieťa vyrastie, prídavné popruhy sa odstránia a na pripútanie sa použije bezpečnostný pás auta.

aj kvoli tomu, ako sa rozllozi vaha dietata pri naraze, pri 3 bodovm pase auta by sa mohlo zranit alebo aj presmyknut - pretoze je tam velka medzera.

mkr
11. jún 2009

podle mě ty 5 bodový jsou lepší pro bezpečí dítěte

denisocka
11. jún 2009

no tak už som si to urovnala,takže 5 bodove,ale zas polohovanie nemusi byť

dosa
11. jún 2009

na tu demu som pozerala, zaujimava. ak nechodis na dlhe trate, tak ok, polohovanie byt teda nemusi. ked mu odkvacne hlava, tak mu tam daj nejaku plenu, alebo vankusik. ja chodim s malou sama, takze som rada ze ju tam len posadim a viac sa nestaram, mam ju stale v oddychovej polohe. ked bola mensia, stacilo nastartovat a spala 😉

denisocka
11. jún 2009

ale,naše trasy su 2km - 10km,max. 40km

tilly
11. jún 2009

podľa mňa, skôr ako na polohovanie by ste mali pozerať na bočné ochrany (tam si dieťa zloží aj hlávku, keď zaspinká) a celkovú kvalitu sedačky, ako dopadla v testoch a tak...

denisocka
11. jún 2009

tilly,ked tie čo chcem ani k testu nepripustili 😀

dosa
11. jún 2009

...lebo tie co k testu pripustili to maju zahrnute aj v cene 😀

ja mam tiez radsej zboku uzavrete sedacky, nastastie som si mohla vybrat, ale ked mas obmedzeny rozpocet, tak aspon nieco, ako nic 😉

denisocka
11. jún 2009

tak som objednala tu demu,u nas ju maju za 96€ a z čiech s dopravou 71€

dosa
12. jún 2009

aj to je rozdiel, netusim, preco to tam moze byt lacnejsie a u nas nie, ved kto moze radsej nakupi v cechach, alebo inom zahranici 😕

tak dufam, ze budete spokojni - hlavne aby sa simonkovi dobre sedelo 😎

denisocka
12. jún 2009

ja som si pisala s inou pani,čo predava na MMB a ona mala predtým tu polohovatelnu Voyager za 1500 a všade su po 1950sk,a ona napísala,že niektory predajcovia chcu na sedačke zarobiť 100% -ale zas je problem to predať,ona na tom zarabala menej a preto sa to rýchlo rozpredalo,teraz s tým nerobi-lebo bola obtiažna reklamacia

mamutka
14. jún 2009

viete niekto poradit autosedacku 9-18 ktora sa da dat v protismere? maly nema ani 8 mes no vajicko je male, tak ho v smere nemozeme dat ale ja som nasla lenBritax first class plus, mate ju niekto? alebo viete aj o nejakej inej?
dakujem

lenkasop
15. jún 2009

Ahojte,
potrebujem kúpiť autosedačku pre 3ročné dievčatko,váha 13kg. Mohli by ste mi poradiť bezpečnú,pohodlnú a priestrannú sedačku. Neviem či je lepšie mať sedačku do 25kg alebo 9 - 36kg. Poraďte mi prosím. Ďakujem 🙂

tilly
30. jún 2009

baby, pútajte vždy riadne deti do autosedačiek, susedia mali predvčerom hnusnú havárku, zostali na streche... deťom sa vďaka sedačkám nič nestalo

marionn
30. jún 2009

Ahojte,
aj ja by som potrebovala autosedačku od 9 kg, najlepšie polohovateľnú. Poznáte niektorá Babypoint 9-25 kg. Čo si o nej myslíte?

bubinko83
30. jún 2009

marion nam moc nebola odporučana a ani sa mi nepačila.My mame tuto a je super a da sa aj polohovat 😵

http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

dosa
30. jún 2009

bubinko 😉 aj my mame STM - mala do nej isla hned z vajicka a sme s nou velmi spokojne. o tom polohovani som pisala stranu dozadu, ze je to len take na oddych, ale nikdy nam to problem nerobilo, tym ze je sedana uzavreta z bokov a hlavne okolo hlavy, mala sa v nej vyspi aj posediacky 😎

dosa
30. jún 2009

lenkasop - do tych minimalne 15 az 18 kg by malo byt dieta putane aj vlastnym bezpecnostnym pasom autosedacky, takze urcite vyberaj taku, co ma vlastne pasy. a kedze ma uz dcera tri roky, uz nepotrebuje spat ako batoliatko v aute, tak kludne kup do 36 kg a mas pokoj. pozri si napr. odkaz od bubinko83 😉

gingerlady
30. jún 2009

Ahoj holky,
mam 4mesicniho syna s uspesnymi necelymi 8kg😀 Je to kus chlapa 😉 Ale uz zacinam resit autosedacku, protoze vajco mu zacina byt pomalu male - opira si uz nozicky o operku sedadla. V aute jezdime casto a budeme jezdit i delsi trasy, tak se chci zeptat, jakou znacku byste doporucily. A jeste jeden dotaz: V autosedackach od 9kg jsou nejaky nastavce pro deti, ktere jeste samotne nesedi? Diiiiiiiiky🙂

lucaska
30. jún 2009

http://www.nakup.sk/index.php?page=6&itm=40292
my mame recaro a sme s nou velmi spokojny, mali si v nej aj pospinka a hlavicku mu pekne drzia opierky...

dosa
30. jún 2009

recaro a storchenmuhle je na pohlad to iste - rozdiel je len v kvalite potahov 😉

dosa
30. jún 2009

gingerlady - pre tak male babo by som zvolila radsej sedacku od 0-18 kg - a hlavne, aby sa dala upevnit v protismere jazdy. pretoze tie co su uz do 36 kg su vyslovene pre deti sediace a upevnuju sa len v smere jazdy. ak trcia nohy, nie je to na zavadu, z vajicka nesmie trcat hlava 😉

marionn
30. jún 2009

ahojky.
bubinko a dosa: ďakujem a nie je príliš veľká pre 10 kg baby? 🙂 Stačí ten zmenšovací vankúš?

dosa
30. jún 2009

marionn - 10 kg baby moze byt aj pol rocne (to by bol asi riadny cvalo), aj rocne, zelezi aj od toho, ako je stare a ci uz sedi samo. velka nie je, je taka uzavreta, a tie bocnice okolo hlavy sa posuvaju podla vysky dietata. tem zmensovaci vankus uplne staci, ale moja trojrocna ho tam este stale ma. do sedacky sme isli hned z vajicka, ked mala asi 10-11 mesiacov. sedacku som mala stale v tej "oddychovej" polohe, ani som ju do sedu nedavala. a neviem, ci nahodou este doteraz tak nie je 😀 najlepsie by bolo vyskusat osobne - ja som vyskusala v obchode viacere a tato nam super sadla...