Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nanika
31. aug 2010

@rainee renolux total confort tak priemerne, su aj lepsie... teda bezpecnost 3, najlepsie maju 4. Nania Cosmo SP ISOFIX s podobnou znamkou. Aj ked u ten Nania nebude vsetko v poriadku, lebo s isofixom sedacky mavaju za bezpecnost 4 a tu tato ma len 3 :(

Vacsinou sa brava romer King, alebo maxicosi tobi alebo isofixove, tie maju ine mena. Zvysok bravaju kocky pultikove...

hodim link ta testy?

rainee
31. aug 2010

@nanika poprosim ta, najlepsie keby boli testovane aj take obyc sedacky, nie len tie drahe znackove, diky

rainee
31. aug 2010

este sa chcem spytat ci romer king, romer lord a maxi cosi priori sa daju dat aj do protismeru a ci su vhodne aj pre väcsie dieta myslim na priestrannost. totiz nase ma 9m, vyse 10 kg a je aj dost dlha na svoj vek, vajco uz nestaci. nabeton autosedacku do 18kg nebudeme mat do 4r. mala som vybratu este concord ultimax ale ta tiez nie je bohvie co a cenovo dost draha.

nanika
31. aug 2010

@rainee Jedine, ze by sme spolu na take testy zalozili vlastnu firmu ;) Toto je link na vsetky dostupne testy v jednej tabulke, len si v hornej casti vyberas kategoriu. Neplas sa, ze to su poliaci, da sa tomu rozumiet a inu taku stranku na vsetky testy v kope nepoznam 🙂

http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-18/ocena/m...

nanika
31. aug 2010

neotocis z nich ziadnu, otacava je napriklad http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/first-c...
ale nie je testovana a kazda by mala byt otacava, ak je v kategorii 0-18

jaa
1. sep 2010

My máme Inglesinu Marco Pollo 0-18kg.Dle Italských testů je to top end nejvyšší třídy kvality.Taky jsme rozmýšleli o 9-36,ale nejde dobře polohovat do lehu a 90% dětí ještě v tomto věku v autě spí.Takže jsme brali 0-18kg.Navíc je i bezpečnější než 9-36.protože se u ní počítá s tím,že když dítko spí,tak je vláčné a má položenou hlavičku.ty 9-36kg jsou spíše pro sedící a nespící děti..

rainee
2. sep 2010

@nanika diky za infosky 🙂 tak ja skusim pokukat nieco z tych romeriek na nete. inglesinu som skoro nikde nevidela 😕

nanika
2. sep 2010

@rainee romer ma cesku stranku roemer.cz

jaa
2. sep 2010

A ta Inglesina je asi jedna z mála na trhu,co jde opravdu hooodně do lehu🙂 😉 Má 6 poloh.

nanika
3. sep 2010

@jaa nezda sa mi, ze by isla viac do lahu, ako ine v jej skupine, pocet poloh nehovori o hlbke sklapania. Zapinanie je velmi komplikovane, akoze oproti kingovi, ktory sa len otvara, zacvakne pas a zacvakne naspat sedacka a hotovo, moj manzel, co zapina sedacku raz za cas by ju teda nezapol ani nahodou, treba tam teda riadny cvik na nu :( Zatial ma tato znacka otestovane len dve vajcia, nema to vypovednu hodnotu o znacke a tym padom ta cena mi pride malicko prehnana.

jaa
3. sep 2010

@nanika U nás se tato značka netestuje,protože se tolik nekupuje.V testech v Itálii je to špička.Na ochranu hlavy má třeba 5 hvězdiček.Upevnění je trochu o cviku,ale zato je sedačka absolutně na pevno.Při nákupu jsme ozkoušeli na porovnání poloh velmi mnoho autos.a tahle jedinná jde opravdu do lehu. 😉 Cena přehnaná není.Pohybuje se tam,kde většina kvalitních sedaček a je stejná již několik let.Tady u nás se propaguje hodně Romer a Britax.Takže trh nabízí hlavně to,co má reklamu a co se žádá.Kamarádka má třeba sedačku Coletto.její pozice do lehu je méně nakloněná,než náš sed.Nekvalitní materiály atd...Ale lehké poutání...
http://www.autosedacky-kocarky.cz/store/goods_i...
Tady si o ní můžeš přečíst více.je tu více údajů..... 😉
Jinak,stejně jako u kočárků se jich testuje pro trh jen zlomek a přitom je jich halda nekvalitních..Kamarádka si na radu známého koupila Storchmiehle a v posledních testech vyšla dost špatně...V předešlých dobře.Na pár testů se fakt nedá spoléhat..Všechny firmy,kterým vyjde sedačka špatně se pak snaží mouchy vychytat,ale není v silách nikoho testovat úplně vše.Navíc o testy si většinou říkají výrobci sami... 😉

jaa
3. sep 2010

@nanika http://www.newbabyland.com/default.asp?cmd=sear...
Tady se můžeš mrknut třeba na obchod V Itálii.Romer,ani Britax se tam neprodávají...Jestli pro ně nemají homologaci,nebo nevím proč.Ale jsou tam značky jako.Inglesina,Jane,Bebe Comfort,Chico,Maxi Cosi...

nanika
3. sep 2010

@jaa mas pravdu, ale clovek sa musi aspon podla niecoho orientovat, u sedaciek je samozrejmy kamen urazu havaria a malokto sa pochvali, ktoru mal sedacku pri havarke a ako dopadla. A samozrejme nebudem kupovat do hrdzaveho favorita sedacku od 200 Eur hore... Tie testy su aspon na nieco 🙂 Ja by som bola len rada, keby bolo testovanych viac autosedaciek, pripadne to nejako legislativne osetrene, zeby sa trh troska preriedil a nedaval zarabat prvoplanovym vyrobcom, ktori ponukaju sedacky len preto, aby nejake pod svojou vlajkou predavali.

jaa
3. sep 2010

@nanika To máš pravdu,ale otestovat se vše nedá.Inglesina má jistě testy pro ty státy,kde má největší odbyt.Stejně,jako má Romer a Britax pro náš trh. 😉 A taky bych si do starého auta nekupovala sedačku za 200E ,protože by dítko stejně nezachránila... ☹

csikike
3. sep 2010

nanika, trocha ti protirecim, my sme donedavna mali favorita, nebol sice hradzavy, ale prave kvoli bezpecnosti deti sme obom detom kupili velmi kvalitne autosedacky, aby v pripade havarie boli co najviac chranene, aj sme sa smiali, ze cele auto sme predali za menej co stali obe sedacky spolu...

nanika
3. sep 2010

@csikike tu ide o to, ze asi pred rokom bola v telke reportaz, ze havaroval starsi tusim golf, sedacka ok, ale urvali sa pasy, ktore drzali sedacku a dieta neprezilo... tak si myslim, ze bohuzial ani ta najlepsia sedacka ti nie je platna, pokial nema podporu aj v technickom stave auta. Nasi maju spominaneho favorita a aj ked mam dobre sedacky, rozhodne by som do toho auta decka neposadila :(

rainee
3. sep 2010

ahojte takze britax a romer akoze su najlepsie znacky 😉 mam moznost kupit britax roundabout 0-18kg, ale tuto sedacku som nikde v testoch nevidela.... inak pokial uz ma jedna znacka dobre vysledky tak sa to hadam tyka vsetkych sedaciek nie?

rainee
3. sep 2010

este sa chcem spytat nase babo ma 9 mes, vyse 10kg a je dost dlha. co do veku este by mala byt otocena v protismere ale na kila uz v smere jazdy, tak ako to poriesit? dokedy ste mali deticky otocene v protismere? ja by som chcela co najdlhsie kvoli krcnej chrbtici.

z.u.z.k.a.
4. sep 2010

vedeli by ste mi poradit nejaku bezpecnu,kvalitnu, pohodlnu, isofixovu autosedacku 9-18 kg? dakujem

luciabah
4. sep 2010

ahojte
ma niekto skusenost s Inglesina Prime Miglia Isofix 2010 Fiamma. dakujem za odpovede.

nanika
5. sep 2010

@rainee nie, britax a romer je po prve jedna znacka, zlucili sa pred par rokmi a za druhe tych dobrych znaciek je troska viac. Je predpoklad, ze ak dava znacka testovat skoro vsetky sedacky, tak ten zvysok by mal byt rovnako bezpecny. Ale nie vzdy to plati. Co do vyroby, momentalne by mala byt konstrukcia romer a potahy britax. Ale su tu znacky aj concord, bebe-confort, maxi-cosi, a ja este neviem kolko ich je. Neda sa v tom orientovat dobre, tak snad len pomocou testov tu v europe.

roundabout 0-18kg tu testovana nebola, ani tu nie je bezne v ponuke, takze bude mozno z UK a rok vyroby? Ak by som si mohla vybrat, radsej by som brala od britax first class plus.

To otocenie nie je v tychto koncinach bezne, viem, ze to 0-18 umoznuju, ale nie je v nich v protismere vela miesta na nohy. Viem, ze by sa tak mali vozit deti az do veku 4 rokov, ale tie sedacky sa tu nepredavaju a maju uplne inu konstrukciu. 0-18, tu mas nejaky hmotnostny limit, do kedy mozes vozit v protismere a potom musis otocit, takze aj pri nich je to vlastne len zo zaciatku suplacia vajicka a potom uz pouzivas len ako 9-18.

nanika
5. sep 2010

@z.u.z.k.a. z fora tu bola uz par krat brana romerka, maju dva druhy, len je vyssia cena. Safefix plus a duo plus. Boli na ne dobre ohlasy. Potom je tu kiddy a maxi-cosi http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-18/ocena/m...

rainee
5. sep 2010

nakoniec asi skoncime pri brevi...v testoch provnatelna napr.s concordom ale cena ovela nizsia 😉 co som sa pytala na predajni dietatko ma byt minimalne 1,5r. otocne v protismere kvoli krc.chrbtici a potom sedacku otocime do smeru jazdy, hadam nam do 3r. vydrzi. s tym miestom na nohy je to ale fakt horsie 😒

z.u.z.k.a.
5. sep 2010

@naninka dakujem, aj teraz mame vajicko romer s isofixovou bazou, takze na cene mi az tak nezalezi, potrebujeme bezpecnu,ale aj pohodlnu sedacku,pretoze dost cestujeme. viete mi poradit nejaku dobru predajnu v Ba,kde maju velky vyber sedaciek?

nanika
5. sep 2010

@z.u.z.k.a. poznas v Raci to obchodne centrum pri Kauflande? Tam maju velky vyber. http://www.brendon.sk/Shared/Default toto je ono. A este zeby to bolo na Kosickej Pre deti? Neviem, dlho som nebola, nesedi mi tam personal...

jaa
5. sep 2010

@luciabah Mrkni na YTB,My ji chcem kupovat za rok...je prý taky špička TOP END ve své třídě.Ale jak jsem už zminovala pro náš trh se netestují.testuje se jen BELLELLi a je to samé jen trochu levnější,ale stejný výrobce.

z.u.z.k.a.
5. sep 2010

@nanika poznam,dakujem 🙂

luciabah
5. sep 2010

@jaa dakujem 😉