Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

geegee
21. okt 2009

ja mam len malu poznamku k Evolve...ma byt do 36kg... moj syn ma 3 roky, 106cm a 18 kg a na vysku mu je uz na doraz ☹ Tak myslite aj na to, ze tych 36kg je haluz 😉

marfic
21. okt 2009

nanika, dík za ponuku vyskúšania, som z ďalakého východu ☹
tak som sa rozhodla objednať odtiaľto http://www.o-baby.de/agr/Römer-Evolva_10310_3.html, mám odtiaľ aj kočík, tak dúfam, že to pôjde bezproblémovo

lucrezia
21. okt 2009

dupinka, nad Kiddy sme rozmýšľali aj my, ale na inej diskusii som čítala, že deti tam nechcu sedieť ☹
vraj je to tam strašne natesno....a vraj aj romer robil kedysi taký pultík, ale vraj sa to neosvedčilo, takže s tým prestali

nanika
21. okt 2009

Geegee, od 120 cm sa smie evolva pouzivat len v lezatej polohe, tak si myslim, ze je to v poriadku...

dupinka
21. okt 2009

lucrezia, diky za typ 😉

nanika
22. okt 2009

Marfic, aspon clovek vidi, za kolko sa tie sedacky predavaju vonku a co stoja tu, zdieraci, keby neboli obchodnici taky chamtivy, viac ludi by si mohlo dovolit kvalitne a bezpecne sedacky, nehovorim teraz len o romerkach, ale aj inych.

marfic
22. okt 2009

máš pravdu, keď som ešte nevedela o MK, tak som kúpila kočík tu za povedala by som dosť veľa, ale potom som našla tú stránku a ďalší som kúpila odtiaľ za polovicu ako u nás...
teraz som neskoro začala riešiť a autosedačku recaro, čo je tiež celkom dobrá voľba podľa mňa som premeškala za 133, čo tu taká istá ide od 200, to by bola dobrá kúpa, ale čo už 😝

kacajam
22. okt 2009

Ahojky. Taky uvažujeme, jakou autosedačku koupit. Jezdíme jen sporadicky (doktor, nákupy, návštěva rodičů 100km 1x za 2 měsíce) a navíc ve staré plechovce (Favoritu, na jiné nemáme). Chtěla bych velmi bezpečnou autosedačku už z toho důvodu, kdyby se nám v tý plechovce něco stalo, tak aby aspoň prcek byl v bezpečí. Uvažovala jsem o Kiddy Comfort pro, Römer, nebo Recaro. Co myslíte, není zbytečné kupovat autosedačku dražší, než je samotné auto? A ta váhová rozpětí mě taky zajímají - koupit rovnou 9-36, nebo 9-18, nebo zlatý střed 9-25kg??? Děkuji za rady. Kačka

quinny
22. okt 2009

kaca brala bych Romera, vysel v testech nejlip, a urcite 9-18, ostatni jsou jen kompromisy 😉

matilko
22. okt 2009

kacajam, ja som zrovna včera kúpila romer king plus, malá má v 8mesiacoch asi 8,5kg, už ale sedí, do vajíčka od romera sa mi v hrubšom svetríku už fakt nevlezie ☹ drahú autosedačku sme kupovali práve kvoli tomu, že máme plechovku, tak aby bola aspon prdolka ako tak chránená...

kacajam
22. okt 2009

Koukala jsem na 9-36kg Recaro a Romer a přijde mi, že Recaro má více ochranných prvků ze strany, líbí se mi taky, že je tam vnitřní vložka pro prťata, která se dá pak vyndat... Romer je po stranách takový otevřenější. Pak jsem koukla na video Kiddy a tam se mi zase líbila snadná manipulace s autosedačkou - my si ji budeme muset brát domů, aby nám tu naší plechovku pak nechtěl někdo kvůli ní vykrást. Pultík je dobrá věc, ale nevím, jak se na něj bude náš prcek tvářit...

quinny
22. okt 2009

matilko fakt se nevejde uz do vajca jo? to teda neni moc velke asi, ja teda od nich vajicko nikdy na zivo nevidela. ale tak pokud uz sama sedi tak je to v pohode, o tom ja jsem si teda u prcka na 8mi mesicich mohla nechat tak zdat, njn zade ty holcicky 😅
ale to uz jsem OT tak nic 😉
jinak my mame taky plechovku ale o tom to myslim neni

funngirl1
22. okt 2009

ahojte baby chcela by som sa vas opytat ci ma niekto skusenosti zo znackou storchenmuhle starlight od 9 -35kg

funngirl1
22. okt 2009

viem mi niekto poradit co sa tyka znacky naautosedacku storchenmuhle starlight 🙂

quinny
22. okt 2009

kacajam ale Romer 9-36 nedela
Recaro v testech teda nevychazi nic moc, to bych nebrala
Kiddy vysla dobre ale myslim taky 9-18
zalezi jaky kategorie teda zvazujes??

funngirl1 zkusenost nemam, ale v testech ma 0 za bezpeci 😕

jinak k sedackam 9-36, me proste prijde ze kdyz ma prcek tech 9kg tak je proste jeste malickej a tyhle sedacky nejdou moc polohovat,
asi nejlepsi je zajit nekam do obchodu a zkusit si tam prcka posadit 😉

nanika
22. okt 2009

Kacajam, ja neviem, ja by som do favorita nekupovala Romera, mozes mat aj zlatu autosedacku, ked mas auto kram, nepomoze. Pri niektorych testoch sa z auta sedacka urvala vdaka "kvalitnym " pasom auta, autosedacka bola ok... 9-36 pre take drobatko nie je najvodnejsie, bude v nej lietat a nebude mat take pohodlie pri spanku, bude mu padat hlavicka dopredu. Takze urcite 9-18, pripadne 9-25 tie su tiez dost s variabilnym sklapanim. Baby ja viem, ze na lepsie auto clovek nie vzdy ma a vzdy treba riesit ine veci, ale presne z tohoto dovodu maleho v ziadnom pripade neposadim ani v Evolve k nasim do auta, tiez maju favorit a cakam, kedy sa im rozpadne za jazdy. Ja len aby ste to nebrali ako kritiku...

nanika
22. okt 2009

funngirl1, tato sedacka su tu uz riesila, nie je pravda ze by bola nejaka nebezpecna, je velmi hlboka, ma vlozku pre mensie deti, ale je strasne uzka, naozaj pre chuducke deticky. Ja som sa bola poradit v obchode, nemali evolvu a snazili sa mi udat tebou spominanu sedacku, bola aj lacnejsia ako evolva, ale jednoducho maly ked si do nej sadol, bol v nej nadoraz, pricom aj tu vlozku by sme museli rovno vybrat. Bola taka tvrda, myslim, ze co do pohodlia velmi nie je. Ale ako pisem, uz tu bola riesena a par bab si ju myslim aj z fora kupilo. Okrem toho je dost bezna, tak by si ju nemala mat problem vyskusat na akej kolvek predajni.

nanika
22. okt 2009

To nie je romer, to je Britax

kacajam
22. okt 2009

Jinak náš Dominik je pěkný dlouhán, bude mít 10 měsíců a 80cm! U toho Recara je vnitřní změnšovací vložka právě pro ty nejmladší děti, je tam polohování sed/leh. Navíc Recaro vyrábí i normální sedadla do aut...

kacajam
22. okt 2009

nanika: v tom případě mají na stránkách chybu a já celou dobu koukám na špatný Romer 😒

quinny
22. okt 2009

nanika brala bych nejake velke BMW napr pro rodinu...i neco jine...ale kde vzit a nekrast to je otazka 😅

kaca to je ale britax /ok, to je dcerinka romera/ z tech co jsi psala to pokud chcete opravdu 9-36 asi bude nejlepsi kompromis 😉

nanika
22. okt 2009

Kacajam, tu to nevyriesis, fakt len pozriet na predajni, ako malemu pasuje. Ono inak nie je aj lah ako lah, takze kazdopadne omrknut na zivo. Kolko maly vazi?

funngirl1
22. okt 2009

a co sa tyka z tych kvalitnejsich by ste miaku znacku vedeli poradit ...mala je taka chuducka bude mat rok a ma z tazkou biedou osem a pol kg a neviem aku sedacku by sme jej kupili

kacajam
22. okt 2009

Naposledy měl 9,5, ale teď už to bude těch 10, ne-li víc. Ještě ho vozíme ve vajíčku, ale je to jen tak tak. Už je třeba nová. Jedna kamarádka má Kiddy comfort pro a nemůže si ji vynachválit (synovi je 1,5 roku), druhá kamarádka má Recaro a je taky spokojená (její malá má ale v 10,5 měs. 11 kg).

nanika
22. okt 2009

Este k tomu porovnaniu, ak by ste tie dve autosedacky dali vedla seba, uvideli by ste, preco je Evolva taka popularna, je to ako porovnavat stolicku a kreslo. Britax je myslim co do potahov, konstrukcia Romer, ci tak je to nejako, oni sa nejako doplnaju...

Quinny, ja mam dve pozicky na auto z bazaru, jedna je uz splatena, dalsia do maja... to bmw by som brala tiez 🙂

nanika
22. okt 2009

Kacajam, no vidis, nabehni ku kamoskam, posad tam maleho a uvidis, co vyhovuje viac. Ono tieto velke rozpatia sa vyrabaju pokial sa vozi viac deti v jednom aute, napriklad u starych rodicov a tak. Podla spravnosti by mali nasledovat po vajickach 9-18. Ale zasa, nie kazdy si moze dovolit po vajci pri rychlo rastucom mackovi dajme tomu King, vyuzit asi rok a potom prejst na 9-36. Na kratke vzdialenosti a sporadicke vyuzivanie zo zaciatku moze byt dobra aj Evolva, ale na dlhsie cesty by som to teda nevidela... Hmotnostne, vekovo a vzrastovo sa maly dost podoba Olimu, takze pisem z vlastnej skusenosti, do coho by som ho posadila, do coho nie.

kacajam
22. okt 2009

A to jsem ještě zapomněla napsat, že jsme dostali od švagrové autosedačky po jejích dětech (14 a 10) s chybějícími šrouby, které spojují podsedák se zádama. Máme variantu 9-36 a 9-18 - obě varianty ze 2 částí (záda, sedák)... Tuto variantu téměř zavrhuji. Lepší bude přece jen nová autosedačka, že (vzhledem k tomu Favoritovi 😀 )

nanika
22. okt 2009

ak je sedacka z dvoch casti, ubera to na bezpecnosti, takze urcite nie 🙂 Ani pre BMV 😉

quinny
22. okt 2009

kaca tak takove sedacky bych s diky odmitla 😝 to neni dobry ani zadarmo 😝

nanika my zatim mame velkej uver na bydleni takze auto ted neprichazi v uvahu,a le snad na nej dojde co nejdriv 😉
ja to ze nema nekdo na drahou autosedacku moc neuznavam, vzdyt kolik by clovek dal, aby se to dalo vzit zpatky kdyz se pak neco stane,..o tom koik jsou nekteri lide schopni vyhazet za blbosti ani nemluvim...pro me je co nejbezpecnejsi sedacka nutnost a pres to vlak nejede. pokud na to nekdo opravdu nema tak hold asi musi chodit pesky nebo jezdit mhd

jeste funngirl, pokud je na tom mala jak pises, tak urcite sedacku 9-18, v tech kombinovanych by se dlouho ztracela