Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

martinape
10. máj 2010

Ahojte. Tak začínám byt nadšená z vašich rad - sedačka cybex pallas, nebo kiddy comfort pro. Musím je někde vypátrat v obchodu a vyzkoušet, jak se bude Kájka tvářit na ten pultík. Jen mám obavu, jestli budeme mít dostatečně dlouhý pás v autě. Máme škodu octavia a mám pocit, že jsem někde četla, že tam tu cybex s mimi nezaplnuli. ☹ To by mne opravdu mrzelo. A taky teda ještě druhá věc, furt si v tom jaksi nedovedu představit desetiměsíční mimi, jestli bude za tím pultíkem vůbec vidět. No, kdyžtak to jistí Romer king. A díky všem za rady!!!

musko
11. máj 2010

martik- to bolo o felde. Ale uršite skočte do obchodu a skúste si to - mali by Vám ju požičat vyskúšat upnút v aute. A neboj, vidiet ho bude tak akurát :o)

ygreen
11. máj 2010

marti: kamarádi mají roomtstera a zapnou pallase v pohodě. my máme forda focuse a nezapneme i se základnou, tak jezdíme bez ní. Pak je pallas stejně vysoký jako kiddy.

ninny
11. máj 2010

ahojte,
aj my rozmýšľame nad sedačkou "kiddy comfort pro", poprípade "cybex pallas".
Neviete mi poradiť aký je medzi týmito dvoma sedačkami rozdiel?
Máte ich niektorá?

martinape, tiež neviem ako to bude s tým pultíkom.. čo ak pri skúšaní mu vadiť nebude a potom v aute áno.
Aké sú Vaše skúsenosti?

Diky 😉

lyongirl
11. máj 2010

ahoj ninny, my máme Kiddy a tiež som sa veru poriadne bála pultíka, lebo malý je hyperaktívny, nemá rád stiesnené podmienky, ale je to úplne v pohode, už čaká, kedy mu ho tam dám a keď ho odopínam , tak si ho sám dáva od seba dole, takže mi pomáha a teší sa z toho...

lyongirl
11. máj 2010

tu je recenzia na cybex a veru píšu, že do oktávky ju nezapnú....

http://autosedacky.heureka.cz/cybex-pallas/rece...

ninny
11. máj 2010

lyongirl, diky 🙂 takže vôbec ste s ňou zatiaľ nemali žiaden problém? Aj náš horko ťažko obsedí.. v aute je to všelijaké, v postate sa veľmi rád vozí... a zvykne aj zaspať.. ale keď sa začne nudiť, tak hrôza 😝

lyongirl
11. máj 2010

ninny, náš malý bol v aute ostrasný, od malička je náročný a jednoducho sa vo vajíčku nudil. ešte sa doňho vošiel, on je totiž drobec, len mu nohy trčali, ale už sa s ním nikde nedalo chodiť, tak sme ho na skúšku posadili do sedačky staršieho syna a on spokojný, všetko očumoval, tak sme neváhali a išli kúpiť novú. Rozhodovali sme sa medzi Kiddy a Recaro, nakoniec to muž prehlasoval na Kiddy, tiež som nechcela za svet pult, ale jak mi ju predavač predviedol naživo, tak som neváhala, presvedčila ma a aj videá na nete a čuduj sa, malému pultík nevadí, páči sa mu tam, všetko okolo vidí a konečne aj nás, nie len zadné nudné okno...

ninny
11. máj 2010

aj môj manžel je rozhodnutí pre kiddy. len ja váham.. ale len kvoli tomu pultiku, inak to je kvalitný autosedačka🙂

lyongirl
11. máj 2010

tak nie je o čom 🙂 , treba kúpiť Kiddy 😉
tiež som váhala len kvôli pultíku, ale rozhodla som sa v sekunde, hneď ako mi ju predavač predviedol 😀, vtedy mi už ani pultík nevadil...
ináč výber autosedačky mi trval asi 48 hodín, bola som veľmi rýchla a rozhodná, čo sa na mńa nepodobá 😀 , najprv výber cez net, rozhodovanie a potom som už len zbehla do obchodu, videla naživo a bolo...

bajciatko
11. máj 2010

Ahoj, v tejto teme som nova, zvazujeme kupu autosedacky, Danielka ma 7 mesiacov, este sme vo vajcku, no uz je cas sa po niecom popozerat.... Uvazujem o Romer, ma niekto skusenosti? Prijala by som aj nejake rady pre aj proti, aby som vedela zvazit. Hlavne ide o autosedacku 9-18 kg, kedze ideme v lete na dovolenku, aby si mohla mala aj pospinkat.... Rada uvitam vase nazory a typy. 😉

dadka2
11. máj 2010

Bajciatko: asi budeš muset uvést konkrétní typ o který máš zájem. Roemer je dobrá značka, ale každá autosedačka je jiná. Mrkni kousek zpět, tak se určitě dozvíš víc.

ygreen
11. máj 2010

ninny - máme pallase a ford focus a taky nám chybí cca 5cm, ale je to celkem jedno, páč nedáváme tu polohovací spodní základnu. Ta sedačka jde podseknout aby v ní dítě pohodlně spinkalo i tak. Jinak já když posadila syna do kiddy i do pallase, tak mě pallas přsvědčil spíš. Přišel mi, že je takový pohodlnější, komfortnější, širší, má vyšší ochranu hlavy, apod. Ale doporučuji zkusit obě a to i v autě.
A já mám tu zkušenoost opačnou, syn v prodejně vřískal kvli pultu a v autě už druhé upevňování naprosto v pohodě, teď si pultík podává sám, líp se mu tm spí, nic ho netahá, paráda. A žádného utlačování nožiček nebo bříška se neboj - můj syn má v necelých 2 letech skoro 17kilo a 97cm a jezdí si tam jako král 😵

nanika
12. máj 2010

Bajciatko - romerky su vseobecne vyborna volba. Najpredavanejsia je http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/king-plus
medzi jej klady patri lahka instalacia, prima polohovanie, vysoka bezpecnost, komfort a priestor. Zapory su trocha vyssia cena, hmotnost sedacky a niektorym detom vraj vadi zahlavny vankusik.

nenahodila si konkretne info o dietati, ani ci mate isofix, tak zatial takto 🙂

bajciatko
12. máj 2010

Isofix nemame a velmi pekne dakujem za info 🙂, ten vankusik sa neda dat odtial prec?

bajciatko
12. máj 2010

Mate niekto skusenosti s tym zahlavnym vankusikom? Je to velmi natesno pri hlavicke? My mame taky vo vajicku, zatial nam to neprekaza, len neviem ako to bude ked bude Danielka vacsia, ci jej to nebude vadit, ze bude musiet mat hlavicku v tom vankusiku a ci jej to casom nebude male.... Dakujem za vase typy a rady a odporucania....

ygreen
12. máj 2010

romerky od 9-18 a 15-36 kilo jsou dobrá volba, patří ke špičce. Jen bych hodně přemýšlela, zda romer king, kdyby bylo dítě vyšší než je řekněme průměr. Pak je to celkem vysoká investice na třeba jen na rok.

nanika
12. máj 2010

Bajciatko, neda sa odnat. Ak si nim nie si ista, neber potom plusko, ale zakladnu verziu, tam vtedy vankusik nie je a ostatne klady zostavaju, len tam nie je este extra lahke snimanie potahu, ale zasa kolkokrat to clovek perie, da sa vydrzat aj bez toho 🙂 Aby si ma pochopila, snimat sa da aj tak 🙂

Ygreen, ano, u vacsich deti to fakt vychadza na rok :( Ale zasa sa da bez problemov predat, pripadne nechat pre dalsie dieta. Pripadne kupit z druhej ruky...

dadka2
12. máj 2010

Nebo model Duo je taky bez toho podhlavníku, ale ten má myslím i isofix.

bajciatko
12. máj 2010

citala som, ze ta plus sa da polohvat opierka hlavicky, cize tam by mohol byt asi problem v tom, ze by to bolo uzke, na vysku sa to nastavit da....

Dadka, duo ma isofix, to potom neasuje do auta bez isofixu?

Nanika, co sa potahu tyka, tak urcite je vyhoda, ze sa da oprat, neviem ako casto to bude potrebne, ale tak nehody sa stavaju (grckanie a pod), ale zase si nemyslim, ze by bolo nevyhnutne mat potah, ktory sa da snat aj za jazdy 🙂

ygreen
12. máj 2010

nanika: můj syn je větší a ve verzi do 18 kg vydržel jen do roka a půl 😒

bajciatko
12. máj 2010

Ygreen aj nasa mala je vacsia, tak co mi doporucujes?

adulik23
12. máj 2010

bajciatko - my mame aj romer king aj duo a co sa tyka pohodlia, tak king je neporovnatelne lepsia. ten vankus mu dobre drzi hlavu ked zaspi, kdezto v due mu pada zo strany na stranu a stale sa na to budi 😒 dokupila som tam romer vankusik, ale to uplne na houby, lebo mu to odtlaca hlavu (v podstate mu tlacu bradu k hrudniku), takze ten pridavny vankus nepouzivame

ale musim napisat, ze misko je uplne standardne dieta. momentalne ma necele 3 roky, cca 97 cm a 14,5 kg a vyzera to, ze do jesene sa do oboch sedaciek este v pohode zmesti 🙂

musko
12. máj 2010

no práve, ak ste vačší, investujte do 9-36 kg :o) Kiddy, Cybex alebo Britax Evolva - ale rozhodne odskúšajte s dietatom a v aute :o)

bajciatko
12. máj 2010

Adulik, vedela by si mi prosim ta odmerat priestor na hlavicku na sirku v romer king plus? dakujem

ninny
12. máj 2010

ygreen, ta polohovacia spodná základňa nemusí byť? Na čo tam potom vlastne je?
Kiddy nemá základňu, že?

lyongirl
12. máj 2010

kiddy nemá základňu...

ygreen
12. máj 2010

ninny: ta základna je tam proto, že když je mimo menší, tak aby byla sedačka polohovatelná do lehu - prostě stejně jako u třeba romera kingu. Kiddy se jakoby podsekává. My tedy se základnou sedačku nezapneme, tak jezdíme bez ní,a le syn je už velkej, tak je to jedno a taky jí můžu trochu podseknout 😉

ygreen
12. máj 2010

bajciatko: my máme toho pallase a jsme mega spokojení. Zkuste ji dát do auta, zkuste v prodejně tam malou posadit, ale nedělejte si hlavu s tím, že by jí v prodejně vadil pultík - v prodejnách chtějí děti většinou běhat a dívat se, né být někde nuceni sedět a držet. Můj názor je ten, že nelibost vůci pultíku je spíše v rodičích než v dětech 😉 no a pallas nebyl ještě v testech ADAC,a le základna pallase je solution X a ten je špičkovej, takže až dáte pryč pultík, budete mít velmi bezpečnou autosedačku. Kiddy má testy ADAC a vyšli výborně. Podle mě ale pallas bude v testech ADAC letos . Já posadila malýho do obou a kvůli komfortu a pohodlí a i ceně vyhrál pallas 😉

nanika
13. máj 2010

Ygreen, ono zasa nie kazdy ma chut riskovat sedacku, ktora sa dietatu okamzite nezapaci uz na predajni, ze to potom prejde, ked mi ju naspat uz nezoberu :(

Ono radit 9-36 je sice fajn, ibaze ziadna z nich nie je polohovatelna tak, aby to vyhovovalo dietatu do jedneho roka! Pozor na to! Ak chodite s autom len kratke trasy, ja neviem, do pol hodiny, lekarka, nakupy, je to ok, ale hodinove a dlhsie trasy, pri ktorych dieta zaspava - to je dost na figu a aj by som povedala, ze tym musi trpiet drobcova chrbtica, predsa len, svaly na chrbtici nie su este celkom vyvinute, nehovoriac o krcnej, ktora pri naraze musi strasne trpiet, kedze sa odporuca vozit dieta do jedneho roka v protismere.

Za toto ma asi ukamenujete, ale ja si myslim, ze je mensie zlo kupit radsej 9-18 kludne netestovanu,, ak sa dobre sklapa, vydrzat v nej rok a potom prejst bud na 9-36, co uz potom odporucam vsetkymi desiatimi, lebo aj vacsie deti do troch rokov este mate sancu zapinat na vlastne pasy autosedacky, alebo po zvazeni prejst na 15-36, co sa mne zasa nepaci, kvoli absencii vlastnych pasov.