Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

andrejka77
11. aug 2010

takze to manzelove sme este neskusali ale ked je prec tak pouzivam sestrine

nanika
12. aug 2010

@andrejka77 Fabia je bez problemov, maju to testovane na strankach romeru... ten ford priamo netestovali a je tam odporucanie vyskusat :( Neviem, ako si kupovala tu evolvu, ja by som kontaktovala obchod, aky problem nastal a skusila sa dohodnut. Ak je to obchod kamenny, urcite ti nebudu robit problemy s vymenou a kupis az po odskusani, ak internetovy, mas moznost vratit tusim do 7 dni. Teraz bude velmi zalezat na tom, co ti do toho auta vlezie, nejakym nadstavovanim sestrinych pasov v aute by som to asi neriesila. Len si nenapisala, ci to to robilo v oboch polohach, lebo mne sa napriklad v mojom peugeote v sklopenej polohe dopina len na knap a v manzelovom opli v novsom aj predtym starsom uplne bez problemov.

andrejka77
12. aug 2010

@nanika skusali sme iba v sklopenej polohe a chyba iba neakych 5cm na zacvaknutie.tu rovnu polohu vyskusam .potom dam vadiet

andrejka77
12. aug 2010

@nanika tak uz to mam vyskusane takze v rovnej polohe to slo na doraz ale podarilo sa 🙂

nanika
12. aug 2010

@andrejka77 vrat ju, ak najdes sedacku, co dopnes, lebo od 120 cm mozes babo vozit len sklopene a teraz by ti ta slopena poloha bodla... Jedine, ze by si mala sestrine auto pozicane naozaj na kratke vzdialenosti, pri ktorych ti nezaspi. Lebo kym budes musiet vozit iba v sklopenej polohe od tej vysky, dieta bude mat mozno o 5 rokov viac a sestra to auto mat uz asi nebude.

mariangela
15. aug 2010

Ahojte neviete, kde by sa dala výhodne kúpiť autosedačka Recaro 9-18 kg...nekupovali ste niekde teraz ked su výpredaje...dakujem za tipy...

majjat
16. aug 2010

ahojte, zapnem evolvu plus aj v sklopenej polohe do fiat punta?

nanika
16. aug 2010

@majjat vyrobca sedacky neuvadza, musis skusit...

majjat
17. aug 2010

@nanika nemam moznost ju vyskusat. premerala som dlzku celeho pasu , je 240cm. prosim mozes mi zistit ci to bude stacit? dik.

nanika
17. aug 2010

@majjat poobede, ked nebude prsat, tak ti to pomeriam ok?

nanika
17. aug 2010

@majjat premerane, nas pas v zadu ma 2,75 m. Ale po dopnuti v sklopenej polohe je zvysok pasu 40 cm. Takze by som povedala, ze prakticky sa to tam asi narve, ale zanadavas si :( Napis IP andrejka77, ci by ti nemohla premerat svoje pasy, do jej auta to uz nevoslo...

majjat
17. aug 2010

@nanika vdaka. zacinam uvazovat o autosedacke s isofixom kedze dlzka pasu bude problem...

nanika
18. aug 2010

@majjat to je myslim celkom fajn napad, ale pokial hrozi, ze by sa sedacka vozila niekedy aj v inom aute, kde nie je isofix, kup potom radsej taku, ktora sa da upinat aj aj

ninny
18. aug 2010

ahojte
poznáte túto autosedačku? @nanika nemáš s ňou náhodou skúsenosti, resp. nevieš mi o nej povedať niečo viac?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4950125&tab=2
neviete ako je na tom s testami?
Vopred díky za odpoveď.

nanika
18. aug 2010

@ninny nie je o com, je dobre hodnotena, kvalitna a pohodlna. Od jedneho roka veku dietatka je uplne ok. Otazne je, ake mate auto, ci dopnete, do aut s kratsimi pasmi nedopnes sme prave zistili :( A kedze je az do 36 kg, velmi sa nesklapa, ale dieta sa v nej v pohode vyspi. Je skor otvorena, ale na bezpecnosti to neubera, ale najma v lete to ocenis, nie je v nej tak teplo a v zime sa lepsie dieta zmesti v zimnej vybave, ak v aute nevyzliekate. Potah pratelny na 30, vyskusane, super vychadzaju skvrny od potu aj cokolady. Do vlastnych pasov sa zmestite ak ste vacsi tak do 3 rokov, ak mensi, tak dlhsie. Upinanie jednoduche. Sedacka je skor z tych tazsich, robustna.

tuto by som ju nebrala, skus pozriet, mozno najdes aj lacnejsie... napriklad biga.sk 195 eur plus 5 eur dorucenie, na dobierku 6,6 eur, treba sa pokukat, toto je dost velka cena.

ninny
19. aug 2010

@nanika ďakujem za odpoveď, odtiaľ ju brať nechcem, ak by sme sa rozhodli ju kúpiť, tak túto ju predávajú za 185 eur vrátane poštovného, to je dobrá cena, však?
Rozhodujeme sa medzi touto sedačkou a Kiddy Comfort Pro (uvbažovali sme aj o Maxi Cosi, ale rozhodli sme sa pre sedačku do 36 kg), ktorú by si odporučila viac?
Pasy v aute máme dostatočne dlhe.. aspoň z porovnávanie s inými autami - pri našom vajíčku sme mali ešte kus "navyše" v iných autách sme vajíčko ledva ledva zapli.. ale každopádne si ju najprv a aute vyskúšame.
Vy mate akú sedačku?

ninny
19. aug 2010

@nanika práve robustnejšiu autosedačku chceme, a hlavne bezpečnú, takže nám to vyhovuje. Momentálne sme stále vo vajíčku, máme Peg Perego Primo Vaggio, drobec je z tých "menších" deti a chceli sme ju používať čo najdlhšie, keďže je to pre dieťatko najbezpečnejšie, ale už je čas na výmenu, začína mu byť tesná a za chvíľu bude vytrať hlavička a taktiež už mu nevyhovuje voziť sa v protismere jazdí a chce vidieť von oknom.. Budúci týždeň ideme pozrieť tieto sedačky v obchodoch, vyskúšať a pozrieť ceny, ak budú drahšie, objednáme cez net. Dúfam, že do 2 týždňoch už bude jazdiť v autosedačke 😉

ninny
19. aug 2010

sorry za tie pravopisné chyby... mám drobca na nkolenách, ťažko sa píše 😀

evikg
19. aug 2010

Ahojte, poradte mi prosim, aku autosedacku vybrat (9-18 kg). Je ich na trhu taka spusta, neviem sa rozhodnut. Co si treba vsimat, co je dolezite, aby autosedacka mala? Je tu toho 80 stran, to nie je sanca preluskat 😒

nanika
19. aug 2010

@ninny poznam, na mne okrem toho byva este zaveseny starsi 🙂 Ta kiddy je pultikova asi, nemam cas to teraz hladat. Tak to uz potom rozhodnes, ked budes v obchode a obe si omrknes a ohmatkas. Ta cena je vyborna, ale mozno to nie je pluskova verzia, ale obycajna.

ninny
19. aug 2010

@nanika je to pluskova verzia 🙂 jj, Kiddy je pultíkova. Vyskúšame a dám vedieť 🙂

ninny
19. aug 2010

A vlastne aký je rozdiel medzi pluskovou a nepluskovou?

nanika
19. aug 2010

@evikg dolezite je povedat, do akej ceny si ochotna ist a v akom aute sa bude sedacka vyuzivat, ci ma isofix a tak

nanika
19. aug 2010

pluskova ma jednoduchsie zvliekanie potahu, napriklad ked boli tie horucavy, tak syn prepotil zahlavnik tak, ze tam zostali doslova zazrate mapy od potu. Kezde zvysok bol ok, prala som v rukach len ten zahlavnik a bolo. Potah je upnuty o konstrukciu z vonkajsej strany na haciky, v sedacke na cvocky. Ale aj nepluskovu operies, len tam sa asi troska viac narobis, kym das potah dole. Dalej je to kontrola upinania, ten pasik, co tahas, ked pritahujes pasy, ked optimalne upnes, tak ti to urobi take cvak. A do tretice je to variabilne rozsirovanie sedacky, ale urobi ti to v trupovej casti asi tak 2-3 cm celkovo. Moj nazor, ak je tam minimalny rozdiel v cene, aj tak radsej pluskovu.

nanika
19. aug 2010

tak si potom ninny pozri aj cybex, ta je tiez pultikova

evikg
19. aug 2010

@nanika - povedzme, ze cena nie je az taka rozhodujuca, ved to budeme pouzivat do 4 rokov. Dolezite je pre mna bezpecnost, komfort, udrzba. Isofix sice v aute mame, ale nie je rozhodujuci. Co som pozerala, tak celkom spekulujem nad tymito: Maxi-Cosi Pearl, RÖMER Duo Plus. Co si o nich myslis, prip. aku by si odporucila?

ninny
19. aug 2010

@nanika Ďakujem za vysvetlenie, a pravdu si mala, pre istotu som si to u tej pani overila a ta za 185 eur bola nepluskova, pluskovu ma za 205 eur /to už su ceny vrátane poštovného/.

@evikg sedačky Maxi Cosi sú skvelé, bezpečne a kvalitné. Akurát sa dnes v nej náš drobec viezol, v kamoškinom aute, bol celý happy. Tiež sme nad ňou rozmýšľali, ale nakoniec sme sa rozhodli pre sedačku Romer Evolva alebo Kiddy Comfort Pro.

evikg
19. aug 2010

@nanika - hej, ta kiddy obstala v nejakom nemeckom teste vyborne, ale mne tam nejak nesedi ten pultik. Inak Maxi-Cosi museli stiahnut z trhu nejake isofixove zakladne vyrobene po marci 2010. Tak uz som si neni nejak ista, ze su az take kvalitne.

evikg
19. aug 2010

@nanika - po cumakovani do testov su u nas v hre tieto dve:
Maxi Cosi Priorifix - chybna isofixova zakladna bola ta "otocna", ktora v tejto nie je
Römer Safefix plus
Obe su isofixove, s nohou, 4 polohy, 5 bodove zapinanie. Romer ma navyse vetraky chrbta, ale Maxi Cosi je pohodlnejsia a je mozne k nej kupit letny potah. Este ich tak pozriet nazivo 🙂

nanika
20. aug 2010

@evikg romerky maju tiez letne potahy, ostatni, co ich nemame to riesime plienockou. Obe su dobre, safefix tu tusim niekto bral, ze to mali uz v rodine, takze otestovali a nakoniec ju aj vzali. Tie tebou vybrane su takmer identicke, len romerka ma vacsiu ochranu, je tam vystuz v okoli hlavicky, niektore deti to nemaju radi, ale tusim sa da dokupit aj na mc. Obe sa daju priputat aj do auta bez isofixu. Tak fakt sa uz len rozhodnut pri pozreti v obchode na zivo 🙂