Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

lucikan
31. júl 2011

@musko super ze pises, vies ze poskulujem aj po tejto znacke? 🙂
Strasne su mi sympaticke ich kociare, suseda ho ma a ja lutujem, ze som ich nepoznala, ked som kupovala moj. Prosto velmi dobra kvalita mi to pride a aj tie ich ceny su uplne v norme.

lucikan
31. júl 2011

@musko a akurat je aj v super akcii v Brendone - za 150 eur. Comu ale nerozumiem, vies mi to prosim ta napisat - do kolkych poloh ide nastavit? Aj na ich stranke pisu, ze "nastavitelna do mnoha poloh", len by ma presne zaujimalo kolko je to v reali.
A este, ako prosim ta funguje to nastavenie do sirky? Dakujem.

musko
1. aug 2011

@lucikan - polohuješ rovnomerne - plynulo kolieskom vpredu na sedačke, takže si to možeš nastaviť, ako chceš, naozaj je tam "mnoho poloh" - fakt je super :o)

ironka
3. aug 2011

@ironka tak konečne sme našli ešte inu stranku, nejaký babymarkt a tam sme už objednali romer king plus za 152 eur - zelený. Na slovensku ide po 220 eur. Juj som šťastná ako blcha. Ďakujem za tipy. Už sa teším keď budeme mať, potom dám vedieť ako sme spokojní.

ironka
3. aug 2011

@nanika takže kinga už máme objednaného, tak ďakujem za tip a potom napíšem ako sa nám bude páčiť. 🙂))))

ironka
3. aug 2011

@suzieqiu tak konečne sme našli ešte inu stranku, nejaký babymarkt a tam sme už objednali romer king plus za 152 eur - zelený. Na slovensku ide po 220 eur. Juj som šťastná ako blcha. Ďakujem za tipy. Už sa teším keď budeme mať, potom dám vedieť ako sme spokojní.

martuska75
4. aug 2011

zdravím baby, potrebovala by som poradiť ohľadom autosedačky pre moju ďunďu má 7,5 mesiaca a 8 kg a s naším vajíčkom už dlho s nervami nevydržím. Máme PP Primo viaggio a aj ked testy na ňu nie sú úplne najhoršie, ale inštalovať ju a nasúkať do nej dieťa je čistý horor - hlavne čím je väčšia a pohyblivejšia. Najprv som ju už chcela vyhodiť, ale teda nové vajíčko sa mi už veru nechce kupovať, takže som uvažovala, že ešte mesiac to nejako vydržím a kúpim od 9-18 kg. Ale teraz som sa tu dočítala, že je aj skupina od 0- 18 kg a to by bolo asi pre mňa to pravé orechové. Vidia sa mi zatial tie dve ktoré sa tu prepierali - Concord ultimax a Romer First class plus. Lenže na ten concord som teraz našla úplne hroznú rezenziu na Dteste a na ten Romer žiadnu. Dokonca nie bohvieaké boli všetky recenzie v tejto skupine. Nemáte nejaké lepšie informácie? Neviem teraz čo urobiť. Mám kúpiť Romer first class plus alebo Romer King plus???

lucikan
4. aug 2011

@martuska75 prosim ta nehodis sem ten link na tu recenziu?

jankadudova
4. aug 2011

@martuska75 Ahoj. Taky vybiram. Romer je jednoznacne dobra volba, vitezi celkem pravidelne. Pokud jeste nesedite, mozna bych sla do First class. Zalezi taky jak se to vejde do auta. Ta First class je trochu vice naklonena. Ja chci koupit King plus🙂

martuska75
4. aug 2011

@lucikan Na Dteste je platený prístup tak neviem či by to fungovalo, ale výsledok bol 3,6 - dostatočne t.j. nič moc. Ale je zas pravda že veľmi dobre majú len 3 autosedačky a to sú vajíčka Romer baby safe plus (2) a Maxi cosi cabrio fix.

lucikan
4. aug 2011

@martuska75 aha jasne, aj tak dik za info 🙂

zuzika7
4. aug 2011

ahojte, potrebovala by som poradiť... kupujeme autosedačku 9-18kg, ale sme prísne obmedzení priestorom, má to byť sedačka na stredné sedadlo v renault grand scénic, ktoré má 2 pásy umiestnené v sedačke z každej strany... teda nič s normálnym podstavcom tam nevlezie, pre predstavu... posadí sa tam dieťa, ktoré má asi 30 kg... a čo sa týka autosedačiek, tak zatiaľ som natrafila iba na CHICCO ZENITH, ktorá má vzadu zúženie... má niekto skúsenosť, čo by tam vošlo, alebo viete o nejakej autosedačke, ktorá nie je taká široká?... Má niekto chicco zenith?... ako ste spokojní?

nanika
5. aug 2011

@martuska75 ano, 0-18 je to prave. Ja by som sla do first class plus, no tak ale ja ju mam 🙂 Pri tejto sedacke a celkovo pri sedackach tu predavanych, co sa tyka romer-britax by som sa nebala ani netestovanych. Do 9-18 nechod, ohrozis dieta, aspon do roka treba vozit v protismere a este nemate ani 9 kg. Tu mas vsetky testy po kope, ak ti to k niecomu bude, aj bez platenia 🙂
http://fotelik.info/pl/testy/grupa:0-18/ocena/m...

nanika
5. aug 2011

@zuzika7 o tejto viem, ze je skor kompaktnejsia, ale co to spravi do sirky neviem. Kupuje sa do trojdverovych a mensich aut. Nepochopila som tvoju poznamku o 30 kg a skupine 9-18, upresni mi, ako si to myslela, zatial link.
http://www.britax-roemer.cz/autosedacky/autosed...

ono by bolo asi najlepsie naklusat do velkeho obchodu pre deti a tie sedacky si pozriet, lebo takto sa to neda 🙂

martuska75
5. aug 2011

@lucikan
@ nanika
To si neplatím špeci testy autosedačiek 😉 ale mám predplatený časopis so spotrebiteľskými testami a aj s prístupom do databázy. Platí sa to lebo nemajú peniaze od firiem a je to úplne bez reklamy - t.j. aspoň aká taká istota že tie testy aj stoja za niečo a nie je to len iná forma reklamy. Ich certifikát asi za volačo stojí alebo aj Britax romer ho má uvedený na stránke ( to len tak mimochodom). Len sa tam prihlasuje cez heslá a nedá sa z tade dobre kopírovať len mi to vypluje PDFko aj s mojim mailom a tak. Tak som vám to prepísala 😀. Prípadne môžem ak vás zaujíma niečo konkrétne poslať pdfko nejako do mailu. Napríklad testovanie pre tento rok alebo tak.
Concord ultimax:
Celkové hodnotenie: DOSTATOČNE (3,6)
Hodnotenie vysvetlivky:
veľmi dobre (0,5-1,5), dobre( 1,6-2,5) uspokojivo (2,6-3,5) dostatočne (3,6-4,5) nedostatočne(4,6-5,5)

BEZPEČNOSŤ uspokojivo (3,0)
* Čelný náraz - dostatočne
* Bočný náraz - uspokojivo
* Bezpečnosť konštrukcie - veľmi dobre
* Vedenie pásu a nastavenie podľa vzrastu dieťaťa
* Stabilita autosedačky
* Opierka hlavy

KOMFORT / OBSLUHA dostatočne (3,6)
* Vylúčenie rizika chybnej obsluhy - dostatočne
* Pripútanie dieťaťa -dobre
* Inštalácia sedačky -uspokojivo
* Prispôsobenie vzrastu dieťaťa
* Návod na použitie - veľmi dobre
* Pohodlie pre dieťa -dobre
* Čistenie - uspokojivo
* Prevedenie a spracovanie sedačky - uspokojivo

TECHNICKÉ ÚDAJE
* Hmotnosť: sedačka 6,1 kg
* Hmotnosť: základňa
* Pozícia: v smere jazdy
* Pozícia: proti smeru jazdy
* Pútanie dieťaťa: pásy sedačky

martuska75
5. aug 2011

@nanika Asi áno zatial to vyzerá na tú romerku. Len rozmýšlam či sa mi ju nepodarí niekde omrknúť kvôli poťahom. Neviem aké to je resp. ktorý kúpiť. Ten kravičkový je inak uletený 🙂 zlatý len asi by ma s ním muž vyhodil 😉 Ty máš aký poťah?

zuzika7
5. aug 2011

@nanika ďakujem za odpoveď,... 9-18 znamená, že chceme kúpiť autosedačku pre váhovú kategóriu od 9-18 kg... a 30kg bolo o sedadle v renaulte, ktoré je veľmi úzke, takže tam v pohode vlezie len "tenký zadok" 🙂 môjho 12 ročného 30 kilového syna...

nanika
5. aug 2011

@martuska75 cerveny, bol to minulorocny kus, tak som ju mala za 180 eur 🙂 Potah je skvely, prave som ho oprala, uz sa susi a v pracke mam z evolvy 🙂 Velmi jednoducho sa obe vyzliekaju, sedacky som mala v aute a sup sup a boli prec. Tak snad bude slniecko a vysusi ich, lebo su dost polstrovane.
@zuzika7 musis si to omrknut v obchode. Pre porovnanie britax-romer eclipse 43 cm, king 49 cm, first class 45 cm. Alebo viac smejdi po internete, snad budu mat aj inde rozmery pre sedacky.

martuska75
5. aug 2011

@nanika a kde ju mávajú za takú cenu ak sa môžem opýtať? Ak by ju mali daj vedieť, prosím prosim 😀

lucikan
5. aug 2011

@martuska75 Dikes za ten detailny rozpis. Veru tie testovacie parametre "Čelný náraz - dostatočne / Bočný náraz - uspokojivo" neznie bohvieako.
Len pre velku zvedavost sa ta spytam, ci tam v tom teste nie je aj nejaka sedacka Bebe confort. Boli sme kukat v obchode konkretne model Iseos neo+ a predavacka nas zrusila, ze ale pozor, tato sedacka ma pohyblive bocnice a to nie je bezpecne. Tak by ma zaujimalo, ako to vychadza v testoch, lebo zase si myslim, ze nemozu vyrabat nieco, co je rovno nebezpecne. A tak nam to ta predavacka predala.

Ja som inak nateraz zmenila nazor, nejdeme do sedacky 0-18 kg, ale ideme hladat model, v ktorom do cca tych styroch rokov je dieta v protismere. Dalsie jazdenie vo vajicku bolo v pohode, to mal vtedy asi iba jeden blby den, ked z neho div ze nevyskocil, tak hadam do tych 9 kil tam nejak vydrzime.

nanika
5. aug 2011

@martuska75 ja som bola v auparku v BA v pegperego, ci ako sa to vola, taka predajnicka na kociky a autosedacky. Ale mozes skusit aj CR, napriklad tu by ta vysla cca 184 eur s dopravou http://britax-romer.cz/zbozi/produkt-358/britax...
tu trocha lacnejsie http://www.detskezbozi.com/britax-first-class-p...
polsko cca rovnako
http://www.ceneo.pl/2281407

treba hladat a najdes, alebo nahoda je blbec, mozno najdes niekde v kamennej predajni 2010 a za dobru cenu 🙂

martuska75
5. aug 2011

@lucikan Značka tam je dokonca niekoľko modelov asi nabližie názvom sa mi zdá tento - Bébé Confort Iseos Safe Side Isofix ale neviem či je to to isté. Vychádza 2,2 (dobre) Testovaných je 8 modelov tejto značky 6 dobre a 2 uspokojivo. To nie je zase najhoršie. Tá čo som ju sem dala má v oblasti bezpečnosti: BEZPEČNOSŤ dobre (2,2)
* Čelný náraz - uspokojivo
* Bočný náraz - dobre
* Bezpečnosť konštrukcie -dobre

martuska75
5. aug 2011

@nanika no pokukám, dík. Tuším sa mi tá 2é10 páči viac ako 2011 😀

lucikan
7. aug 2011

@martuska75 jj celkom v pohode vysledky. dakujem 🙂

diocka
7. aug 2011

@lucikan ak hladas sedacku v protismere do cca 4 rokov - mozem odporucit BeSafe IZI Combi - maju aj na pasy aj isofix. my ju mame. sice uz maleho vozime v smere jazdy - asi pred 2 mesiacmi uz zacal byt nespokojny ze ma nevidel tak sme ju otocili a pouzivame dalej.

mirka_nagy
7. aug 2011

baby poradte,
uz mesiac zvazujem novu sedacku pre drobca - teraz mal 6M, 9,2kg, 73cm. Vozím ho v Concord Intense, ale začínajú mu trčať nožky a je tam dost naprataný, tak neviem, či kúpiť sedačku 9-18 alebo 0-25. Začína sedieť, ešte s oporou, ale chcela by som ho voziť v protismere minimalne do 8M. Co si myslite o sedackach 0-25 kg. Nasla som toho o nich dost malo, tak si neviem urobit nazor. Diky.

mandy552
7. aug 2011

ahojte baby, tiez pomaly pozeram autosedacku 9-18kg a nasla som co som hladala...kvalitu za rozumnu cenu 😉 http://www.maderna.sk/katalog/product/9437/

nanika
8. aug 2011

@mirka_nagy 0-18 a hlavne taku, ktora umoznuje vozenie v protismere do 13 kg minimalne. Lebo niektore su len do 10 kg do protismeru. Viacere tu mame britax first class plus
alebo si pozri testy a skus pogooglit 🙂
http://fotelik.info/pl/testy/grupa:0-18/ocena/m...

0-25 nie, proste nie 🙂 Po vyrasteni z 0-18 mozes ist priamo na 15-36, alebo este na 9-36, pokial bude dieta nizkeho veku na dospelacke pasy.

nanika
8. aug 2011

@mandy552 ano, je vyborna, ale nie kazde dieta znesie putanie nie pasom, ale pultikom. Okrem toho nie do kazdeho auta vdaka kratkym pasom auta vlezie, treba to odskusat pred kupou.

Pomaly sa pozerat po dalsej sedacke, to je velmi, ale velmi predcasne. Tvoje babo ma 3 mesiace. Minimalne do roka treba vozit v protismere, co ti kategoria 9-18 nesplna, takze ak chces menit autosedacku v dost velkom casovom predstihu, nebavime sa teraz o 10 mesacnom babe, ktore vie samostatne a stabilne sediet, tak jedine ist do 0-18.

maslenka47
8. aug 2011

@nanika Ahoj, mohla by si prosim Ta ozrejmit, preco treba babo do roka vozit v protismere? Nedavno sme boli v predajni popozerat nejake veci pre drobca, co sa ma narodit za 2 mesiace, a toto mi tam teda nikto nepovedal 😠 Samu by ma to asi tazko napadlo. Plati to aj ked chcem dat sedacku na zadne sedadla v aute alebo iba v predu?
Dakujem