Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

nanika
5. apr 2010

Emanka 🙂 Fakt stokrat o niecom hovorit, ale raz vidiet a dokonca vyskusat, to je na nezaplatenie. Nech sa uz rozhodnes, ako chces, som za teba rada 🙂

mili1
5. apr 2010

nanika dakujem aj musko,
už viem čo je ten isofix, naše auto by malo mat ..ešte som povedala manželovi nech kukne.. 🙂
inač tie verzie maxi cosi, kiddy to z verzie romer však?som kukla na tých stránkach sa mi celkom pači tá romer...ale britax je tiež z verzie romer alebo to je už iná autosedačka? teda mám v tom riadny chaos... 😒
emanka a safefix plus?je tiež romer? ta sa v čom líši?
babulky my chceme aj taku co sa da polohovat,aj do lahu, tie pasy su 3 alebo 5?,,,nech sa da aj vyprat potah....no poradte este ..
moc vam dakujem....

mili1
5. apr 2010

kategorie 9 - 18 su lepšie ako 9-36 ,,,teda v čom sa líšia?

emanka
5. apr 2010

Nanika, ďakujem, aj vďaka tebe som sa rozhodla pre túto, keby si sa ma tu neujala, možno by ma ten magor v obchode nahovoril na ten concord 😝
Mili, áno, safefix plus je romer, má tiež isofix a dá sa aj pásmi v aute pripútať. Navyše je tam kotviaca noha, ktorá zabezpečuje, aby sedačka v aute nerotovala. Ja som si najskôr myslela, že áno, je to plusko v bezpečnosti, ale je to obrovské plus. Včera, keď brat nechal tú nohu voľnú, tak som potriasla so sedačkou a celá sa hýbala, akonáhle tú nohu dal tak, ako má byť, už som s ňou ani nehla.

emanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nanika
5. apr 2010

mili, britax-romer, to je firma vyrabajuca sedacky

http://www.britax-roemer.cz/autosedacky

teba sa tyka ten stupen 1, pasy su tu vsetky 5 bodove, potah tam mas popisany, kazdopadne kazdy sa da prat, niekde mas napisane, ze ide lahsie dole. Do lahu uz ziadnu z nich nedas, ale sklopne su do velmi pohodlnej pohohy vsetky, prve dve su bez isofixu.

kiddy je specifikum s pultikom, nema vlastne pasy, ale taky val, ktory sa zasuva na brusku dietata.

http://www.kiddy.bejby.cz/sk_dokumenty/infinity...

o tej by vedela pisat viac musko... Musko, to asi nema isofix, ci?

http://www.maxi-cosi.cz/sk/priorifix.php

toto je ta alternativa od maxi-cosi, este je tam aj ich sedacka tobi... ale ta je bez isofixu

mili1
5. apr 2010

S vašimi radami sa už pomaly do toho dostávam,,,,nanika, musko, emanka...ďakujem..
tie kiddy sa mi velmi nepáčia, ale tie maxi cosi celkom, ale neviem nájsť cenové relácie,,,no najviac sa mi páčia tie romer king , duo ale tie su bez isofixu,,či aj s isofixom? ktore? dnes som ich už tolko pozrela že sa mi už všetky pletu
5 bodove pasy maju teda všetky ako som pochopila,
inač ta safefix plus je super

emanka
5. apr 2010

mili, duo je s isofixom, tú som chcela pôvodne, ale ako som si vyskúšala tú safefix, tak už len tú, síce je dosť drahá, ale najbezpečnejšia. Dokonca od minulého týýdňa klesla cena o nejakých 23 eur, kým ju objednám, možno ešte klesne 😉
king je bez isofixu, ale tiež je dobrá

nanika
5. apr 2010

Mili king plus kupis okolo 200 eur, mozno specialne farbu, alebo minulorocnu aj lacnejsie

safefix je drahsia kvoli tomu isofixu, od asi 300 Eur

Ak uz pomaly mas ten dojem, ze pomaly zacinas mat prehlad, skus skocit do obchodu a obzri si tam sedacky na zivo, opytaj sa aj co by ti poradili a tak, najlepsie v nejakom vacsom obchode pre deti...

Este taky dovetok, treba zvazit, aku sedacku a za kolko, lebo tato trieda je tak maximalne asi do 3 rokov...

qipik
5. apr 2010

ahoj tak nakonec sme koupily Rekaro 9-18kg je to prej líp k těm dětem přispusobený než 9-až36kg....sme s ní spokojeni,akorat malá se někdy vzteká a nechce připoutat 🙂 ale to asi nebude sedačkou :D

fender
5. apr 2010

ahoj holky, snad poradíte.... přelouskala jsem toho X (včetně cca poloviny téhle diskuze) a stejně mám dilema 😀 náš malý má půl roku, má 8,5 kg a do vajíčka už se nevleze.
chci sedačku 9-18 a potřebuju ji bez isofixu.
do finále se dostaly maxi cosi tobi, maxi cosi priori, römer king plus a römer duo plus (tedy jestli jsem to pochopila správně a duo plus jde zapnout jen pomocí pásů....?).
z hlediska výsledků testů vychází +/- nastejno, co zejména řeším je polohování, protože malý pochopitelně ještě nesedí, takže ji potřebuju co nejvíc do lehu. pokud máte zkušenost, kterou z těch 4 byste mi doporučily?
děkuju moc.

nanika
6. apr 2010

Fender, bohuzial ani jednu, polrocne dieta do 9-18kg este nepatri, s tymto ti fakt neporadim, skor by som sa priklanala, kedze vravis, ze tam uz nevlezie, ist do 0-18, aby sa dalo dieta vozit este v protismere... Lebo je vacsie riziko pri naraze so sedackou, do ktorej este nepatri, ako to, ze by bola netestovana :( Jednoducho musi samostatne sediet, to nie je len o sedeni, to je o hutnosti posedu a kosti...

hanulka190
6. apr 2010

Fender, mi máme maxi cosi priori, sice jsme tam šly až v 9 měsících, ale maximální spokojenost.Krásně ji můžu polohovat jednou rukou když řídím, takže za mě jasná 1 🙂

jmisa
6. apr 2010

Fender, vyzkoušej si dítě posadit do autosedačky a uvidíš. Jinak to polohování je spíš pro pohodlí než pro zvětšení bezpečnosti.
Já původně chtěla MX Priori, ale domů jsme přivezli Römer King plus, prostě se v ní malému líp sedělo a taky ten podhlavníček nám přišel jako lépe řešený.
osobně bych řekla, že rozpětí polohování je u MC i Römer stejné, jen MC je možné do více poloh, ale ta maximální je stejná.
Taky záleží na autě, protože MC Tobi je dost vysoko, tedy dítě sedí dost vysoko a to nemusí v každém autě jít, dítěti může vadit přední sedadlo.

Jinak co máš za vajíčko? V tom půl roce je totiž dost brzo přesedlat na jízdu po směru. Dítě nemá ještě zpevněné dostatečně svaly na krku. Náš malej není žádnej drobek a zatím ho do vajíčka MC našlapávám, sice jezdí jen v bodyčku a kalhotech, v bundě se tam nevejde, ale na dýlku je zatím jen na hraně, ale nám už je 9 a půl měsíce a malej sedí, leze, chodí kolem nábytku, takže už to není tak strašnej problém přesedlat a stejně se snažíme to oddálit.

lauraa
6. apr 2010

Fender my sme mali maxi cosi tobi a uplna spokojnost 🙂 polohovanie v pohode ale urcite sa nedala polohovat az do lahu ako vajicko.... najlepsie asi bude ked zajdes do obchodu aj s malym a vyskusas vybrane autosedacky . Ale aj tak sa mi zda 6 mesiacov velmi malo nato aby sedel-lezal vo 9-18kg.....Akej znacky mas vajicko, ked sa ti tam uz nezmesti?

mili1
6. apr 2010

Emanka safefix je fakt dobrá , tá sa mi najviac páči, len cena dosť vysoká,,,myslím že máš pravdu aj s bezpečnosťou 😉
nanika myslela som okolo 200-250 Eur ..... ....chcem sa spýtať tie s isofixom sa dajú dať aj do iného auta bez isofixu?
takže duo je s isofixom ,, idem ešte popozerať...

fender
6. apr 2010

díky holky.... 😎
právě že jsem slyšela, že ta priori jde dát hodně do lehu..... vajíčko máme Q12, malej má 72 cm a 8,5 kg 😅 a na výšku tam má tak 1 cm rezervu, což už je taktak.... sám sedět nicméně tak do měsíce bude, takže toho bych se nebála, je hodně akční, už skoro lozí 🙄 😅 😀
určitě si je všechny i s ním zkusím naživo, jen mě zajímaly vaše zkušenosti 😉

csikike
6. apr 2010

ahojte, potrebujem surne poradit...mam v ponuke britax evolva 123 plus a recaro young sport trendline a topline, ktoru z nich mi odporucate?
doteraz sme mali maxi cosi priori SPS ale tu zdedi dcera, tak chcem pre maleho novu

musko
6. apr 2010

to závisí, či máš drobnejšie dieta, alebo vačšie. Britax je širšia a pohodlnejšia :o) Recaro je fajn, ale pre útle deti :o)

fender
6. apr 2010

jinak tu jsou ADACové testy za X let 😎

emanka
6. apr 2010

Mili, väčšina sedačiek s isofixom (ak nie všetky) sa dajú pripútať aj trojbodovými pásmi v aute, aj Duo, Safefix plus a aj Safefix TT. Takže ak ju preložíš do auta, kde nie je isofix, môžeš ju pripútať pásom 😉

nanika
6. apr 2010

Pozor, to TT je mozne putat len na isofix!
Mili, tak mozes ist do dua, emanka ho ma pozreteho, urcite ti povie viac, jasne ze treba vyberat aj podla svojich moznosti 🙂

nanika
6. apr 2010

fender, to sa ti tam este nejaky mesiac zmesti a men sedacku az potom, ked to bude nevyhnutne.

Ze skupiny 0+ do skupiny 1 přejděte pouze tehdy, když: dítě může s jistotou sedět bez opory nebo překračuje hmotnostní limit nebo jeho hlava vyčnívá ze sedačky. Co zatial nesplna maly ani jednu podmienku. Okrem toho bude lepsie, ked bude teplejsie...

csikike
6. apr 2010

tak, objednala som britax, je sice drobnejsi, ale snad mu to bude dobre, dakujem za rady,
inac tiez vaham kedy dat malu do vacsej sedacky,lebo jej hlava uz pretrca, ale hmotnostne ani sedavo este nie je na vacsiu 😨

nanika
6. apr 2010

csikike, ono ta sedacka by bola ok, pre Tomaska, ale pre Hanku este nie, je prilis kolma :(
a bude ti v nej asi lietat

mili1
6. apr 2010

Babulky ste zlaté...už mám fakt prehlad....môj len na mna pozerá odkial toho tolko viem 😀 😝
Ja by som hned brala tu safefix, duo, alebo king od romeru....
a chcem sa ešte spýtať romer je lepšia značka ako recaro? moj malý je dosť velký a rýchlo rastie ,
som teraz pozerala, ale romerky sa mi zdaju väčšie a sympatickejšie... 😉 čo vy nato?
a ako su na tom v tých testoch? pre porovnanie romer a recaro?
nanika u nas toho vela nemajú ale ak pôjdeme do väčšieho mesta na nákypy idem vyskúšať a potom asi objednám z netu...uvidíme...

fender
6. apr 2010

nanika, však já netvrdím, že ho tam hodlám šoupnout už zítra 😉 zajímaly mě konkrétní názory na čtyři konkrétní sedačky, jejich klady a zápory 😎

zuzul1310
6. apr 2010

Ahojte, čítam že ste odborníčky na autosedačky, máte fakt prehľad, aj ja by som potrebovala radu. Mám 18 mesačného syna, ktorý má vyše 16 kg, on je aj dosť vysoký a je taký bucko. Momentálne máme sedačku 0-18 kg, lebo z vajíčka sme vyrástli asi v piatich mesiacoch a tak teraz zvažujeme kúpu novej autosedačy. Chcela som kúpiť nejakú netestovanú strednú triedu, nechodíme dokopy nikam, preto nechcem investovať viac ako nejakých 120 eur. Váhovo by malý spĺňal aj 3 kategóriu 15-36 kg, ale mne sa zdá príliš bábätkový na autosedačku tejto kategórie, čo poviete vy? Viete mi niektorá poradiť naozaj veľkú autosedačku strednej netestovanej triedy, nie že mi z nej malý za pár mesiacov vyrastie. skúšala som v obchode Zopu Carrera, ale mne sa zdá dosť malá. Diky pekne.

musko
7. apr 2010

zuz, mne sa celkom páčia babypointy - http://www.babypoint.eu/zobraz_vyrobek.php?obr_...