Je lepšie kúpiť autosedačku 9-18 kg alebo 9-36 kg?

tini
10. okt 2007

Mamicky, ja mam sice este len 7 mes. mimco, ale pomaly uvazujem o kupe novej autosedacky, pretoze z vajicka vyrastame. Zaujima ma vas nazor a skusenosti, je lepsie kupit 9-18 kg alebo hned 9-36 kg? V 'babatkach' to este nie je velmi aktualna tema 😀

musko
23. jún 2010

Adams - carretero - neviem, myslím že moc bezpečné nie sú. Na Tvojom mieste by som už určite šla do 9 - 36 a vybrala jednu z tých čo sa tu doporučujú permanentne: Cybex Pallas, Kiddy Comfort pro alebo Britax Evilva 123 plus. Tam je pomern bezpečnost a cena + doba užívania myslím hodne prijatelná.

adamss
23. jún 2010

@musko - dakujem

jabaka
23. jún 2010

skusali sme kiddy comfort, a ta sa dala dostatocne polohovat, ta nam vyhovala. a tiez sme skusali britax evolva, ale v tej maly nebol spokojny, nejak mu nesedala, na ten prvy moment. Ale my sme velky, musime ist do 9-36 kg kategorie, lebo co sme skusali 9-18 to bol total natesno, to by sme za pol roka kupovali novu.

11adelka
24. jún 2010

@adamss Ahoj, již jsem to tady jednou psala a tak se budu opakovat. Jsem zastánce sedaček podle skupin. 🙂 I když vím, že to leze do peněz. 😖
Na dcerku jsem měla první vajíčko (casualplay) a momentálně se vozí v Key 1 od Chicca. Jsem max. spokojená a Áďa také. Podle mého sedačky, které (rostou) s dětma nejsou tak spolehlivé.
Určitě je pro tebe zbytečné kupovat sedačku 1 do 18 kg. Bude lepší koupit 2+3 je od 15 kg. Zkus juknout na Key 2-3
Stojí kolem 2300,- to není ani 100eur
Ještě se musíš rozmyslet, jestli budeš chtít s fixem, nebo bez. Jsou dražší, ale bezpečnější. 😉
Se sedačkou CARETERO nemám žádnou zkušenost. Jen se mi zdá, že váha 5 kg je celkem dost a šíře sedátka 44 cm zase málo....Ale nevím. Třeba ti někdo poradí, kdo ji má.

bajciatko
24. jún 2010

chicco key 2-3 vysiel velmi zle v dtest, bocny a celny naraz su priam skoro nedostatocne, to je uz na povazenie.... a to hovori za vsetko, ja by som teda do takej sedacky nesla, akokolvek by mi v nej bolo dieta spokojne....

bajciatko
24. jún 2010

@kackaj kac, neviem aky pasek myslis na uchytenie... mas nan nejaky link??? dakujeeem

11adelka
24. jún 2010

@bajciatko Prosim tě bajciatko, vyšla špatně KEY 2-3 ultrafix a to je jiná sedačka. 🙂 Je velký rozdím mezi Key 2-3 a Key 2-3 ultrafix. Jukni na chicco stránky. 😉

bajciatko
24. jún 2010

@11adelka tak potom sa ospravedlnujem, nevedela som, ze je tam rozdiel....

bajciatko
24. jún 2010

@bajciatko kac, uz som to nasla 🙂

11adelka
24. jún 2010

@bajciatko To se neomlouvej, od toho jsou tyto diskuze. Aby každá napsala svůj názor. 😀 😀 😀 😉

kackaj
24. jún 2010

@bajciatko no vidíš, šikula🙂 Fotky zatím nemám. Dnes jsme poprvé vyjeli a sice si malý nestěžoval, ale je tam takovej zaprdnutej🙂 I usnul. Ale musíme si zvyknout i my rodiče, mě tam připadne chudáček utopenej ještě, ale on sám byl vcelku nadšenej, jak koukal ven, pultík nijak nekomentoval, chvilku ho ohryzoval, pak si na něj odložil rohlík🙂...myslím, že je rád, že konečně změna 😉

11adelka
24. jún 2010

@bajciatko Jestli můžu odpovědět tak rozdíl je v tom, že Cybex Pallas Plus je Sedačka v luxusním provedení velur (imitace broušené kůže).
To mají na stránkách. jiný rozdíl jsem nenašla.

Jestli si ji chceš koupit tak jsem četla spoustu názorů, že je sedečka hodně mohutná a nejde připnout pásama. Nějaký pán tam psal, aby si jí každý vyzkoušel v autě. 🙂

nanika
25. jún 2010

@11adelka - vahu by som, pokial sa sedacka nevybera denno denne z auta asi neriesila. 5 kg je podla mna velmi slusna vaha, romerky mavaju kludne aj cez 7 kg, ale ja to beriem tak, ze ta vaha je tam opodstatnena, nieco ta sedacka pri naraze aj vydrzi, aj ked nosit to je des a hroza 🙂

Inak to skusanie v aute nie je len o pasoch, ide aj o to, ze kazde auto ma inak tvarovane sedadla a nie v kazdom kazda sedacka sedi ako pribita. Nam napriklad evolva trosku lietala, ale odkedy sme odstranili opierku hlavy z toho sedadla, kde je upnuta, je to zrazu tisic a jedno.

11adelka
25. jún 2010

@nanika Jen jsem to četla, tak jsem to poslala dál. 🙂 Já jsem také z auta musela dát opěrku hlavy pryč. Přece jen je to malé autíčko. 😀 Ale pásy jsou v klidu a ještě je tam rezerva.
Pokud si dobře pamatuji tak s pásama jsem bojovala u vajíčka. Bylo to tak tak. 😖

bajciatko
25. jún 2010

@11adelka adelka, kackaj ju ma a odmerala mi pasy, my ich mame este o trosku dlhsie, tak tam by problem nebol a dakujem za vysvetlenie rozdielu, aj ja som toto nasla, len si neviem predstavit sedacku z nejakej koze, vlastne z nijakej koze, nepride mi to asi ako plus, aj ked to pisu, ze je to plus.... neviem, skoda, ze namam kde vidiet, mozno by som zmenila nazor 🙂

bajciatko
25. jún 2010

@kackaj no ja dufam, ze nasa mala kym pojdeme na dovolenku trosku priberie, aby tam nebola utopena, bude mat 11 mesiacov, tak snad to bude dobre a 9 kilo snad dovtedy bude mat tiez, tam by som problem nevidela 🙂
a cakaaam na fotoooo 😀 😎 😉

daducha
25. jún 2010

ahojte,

tak uz sa asi dva tyzdne vozime v evolve plus a tu su osobne skusenosti.Uchytenie sedacky do auta super,jednoduche,ani sa sedacka nepohne." uchytenie" 😀 dietatka super, velmi ocenujem click & safe, presne viem ,ze maly je dobre priputany.Dizajn super, malemu sa viditelne pohodlne sedi, ked zaspal, hlavicka nepadala,nekinkala,oprela sa mu o bok.
Co vidim ako nevyhodu je to, ze vyhlad z okna nemame tak dobry ako je u sedaciek 9-18 kg, ale to sa vekom upravi,zatial pozera dopredu a potah na sedacke je sice fajn na dotyk, no chyta sa na to vsetok prach a spinky.My mame farbu Nicolas, vyzera fakt dobre.

11adelka
25. jún 2010

@bajciatko Myslím si, že to je taková ta broušená kůže. Bude to mít takový ten vlas jak samet. Ovšem nevím, jak se bude udrzovat. Nedovedu si představit, kdyby to dítě pozvracelo..... 😒

bajciatko
25. jún 2010

No adelka, toto nie je nic pre nas, mne to nepride vobec vyhodnejsie taky povrch, na udrzbu narocne a Danielka nemoze mat nic z vlasu na tvaricke, lebo ma atopicky ekzem ☹

adamss
25. jún 2010

tak ja som si predsa len objednala Diablo XL. Som zvedava co to bude. Akoze dizajnovo sa mi pacila velmi, vyzera byt aj dost polstrovana a potah sa zda byt prijemny na dotyk. Ale toto su len moje dohady a len podla fotky cez net. Viem ze som nenasla ziadne testy na nu, ale kolko inych netestovanych sedaciek je bezpecnych. A kolko krat sa stane nehoda s dietatkom v testovanej sedacke a ... s hroznymi nasledkami. Podla mojho nazoru netreba tak fanaticky verit jednostrannym bezpecnostnym testom. Treba sa vediet riadit aj instinktom. Ved sme predsa zeny a ten mame velmi dobre vyvinuty 😉 . Sedacka by mala dorazit na buduci tyzden, potom budem mudrejsia. Ci to bola dobra kupa alebo nie. Sama som zvedava 🙂

11adelka
25. jún 2010

@bajciatko Také si myslím, že to nebude nic moc. Já zase takové povrchy nemám ráda, protože je to plné prachu a každý drobek jde vidět. 😖 Nic pro nás.

nanika
25. jún 2010

@11adelka nase prve vajco som fakt ledva pripla, ale toto druhe sa akosi inak pripina, ta cast cez brucho vedie cez nohy dietata, takze sa velmi nenatahuje a ta dlhsia cast poza chrbat a mam obrovsku rezervu. Ale evolvu zapneme tak akurat v sklopenej polohe a nemyslim si, ze mame nejake kratke pasy, mame kombik. Zato ten cybex, to musi byt ine pripinanie, ked sa to nezapne do kazdeho auta, uf.

kackaj
25. jún 2010

@bajciatko cauko, jsme na slovensku a jedeme na dovcu, tak mam ledva pristup k pc. Ale tchyne dnes fotila malyho v aute, tak jak posle fotky, tak to sem mrsknu 😉 Dneska mi v te sedacce uz Ondra prisel prirozenejsi, asi i on si zvyka a zacina se uvolnovat. Jinak ten povrch plus jsem videla taky, je sice fajn na dotyk, ale me to nepripadne moc prijemne. I kdyz to ma byt lepsi na poceni (asi savost), tak mi to pripadne jako teplejsi material. Tento hladky je mi takovy prirozenejsi na tu sedacku, nemuzu si pomoct. O cene by to nebylo, je to o nejakou stovku drazsi, tak to uz bychom si priplatili, ale fakt v tom nevidim zadne plus. Jinac ty pasy mame uplne tak tak, zbyva navic mozna tak dva tri centaky🙂 Ale ono uz je na nic delsi potrebovat nebudem. Pultik, kdyz chces, aby byl vic od tela malymu, tak zmacknes takovy dva cudliky a on vyskoci dopredu a zaklad zustava tam, kde byl, takze na to pasy netreba a kdyz polohujes do lehu, tak to taky zadne centaky nespolkne. Sedadla mame takove rovne, 90 stupnovy uhel, takze je to tam v pohode,zadni operka jde i trosku dozadu, ale moc uz ne. Jinak tchyne chvalila, ze je videt, ze to je bezpecna sedacka (a to si nestudovala milion padesat sedacek jako ja), tak jsem rada, ze to poznala na prvni pohled a nekecala neco o nepohodli nebo nevoli malyho🙂 Fakt jsem spokojena🙂

evina313
26. jún 2010

daducha- ta sedacka ma 2 polohy, jedna sa da dat ta sedacka tak, ze lepsie vidi. ja mam 2 r. dieta, ale este som ho tak nedala, lebo on casto v aute spi, tak nech to ma pohodlnejsie. inak ja som velmi spokojna

millada
26. jún 2010

nepoznate niekto autosedačku STM? 😕
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

musko
27. jún 2010

je to to isté čo Recaro..... Dobré, ale skor pre drobnejšie a štíhlejšie detičky

samulko1
27. jún 2010

Ahojte maminy..
ma niekto skúsenosť so sedačkou Kiddy Infinity pro??
Aká je a ako je to s polohovaním, je dostatočné na spanie?

musko
27. jún 2010

sam - máme - polohovanie takým klinom, ktorý sa vzadu vyklopí + sklon sedadla v aute - na spanie pohoda, ale napolohovat musíš pred jazdou a dieta posadit do napolohovanej sedačky.

samulko1
27. jún 2010

@musko a da sa niekde v Ba vidiet?

nanika
28. jún 2010

@samulko1 tusim aj napriklad v brendone v Raci.